Rusdanesh

اعزام دانشجو به روسیه | دانستنی های مفید در خصوص تحصیل در روسیه

اعزام دانشجو به روسیه

تحصیل در روسیه و اعزام دانشجو به روسیه، امروز مورد استقبال علاقه مندان زیادی قرار گرفته است. روس دانش یکی از مراکزی است که با سال ها سابقه و تجربه در خصوص تحصیل در روسیه دانشجویان را راهنمایی و کمک می نماید. این مجموعه فنی، با کمک مشاورین و موسسات عالی معتبر در سراسر روسیه می تواند به دانشجویان و مشتاقان، اطلاعات مفیدی در زمینه شرایط تحصیل در روسیه و هزینه تحصیل در روسیه ارائه دهد.

تحصیل پزشکی در روسیه یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه عموما توسط دانشگاه ها و مراکز معتبر فدراسیون روسیه در سطح جهانی تایید می شوند با این حال تحصیل پزشکی روسیه و یا تحصیل دندانپزشکی روسیه گاها توسط مراکزی که فاقد اعتبار هستند نیز انجام می شود فلذا پیشنهاد می گردد برای تحصیل روسیه حتما در خصوص دانشگاه و مرکز مربوطه تحقیقات لازم را به عمل آورید.

 
تحصیل در روسیه

شرایط یک دانشگاه معتبر برای تحصیل در روسیه چیست؟

تحصیل در روسیه و بررسی هزینه تحصیل در روسیه از جنبه های مختلف می تواند مورد تحقیق قرار گیرد. در این راستا عوامل متفاوتی نیز می تواند در آن دخیل باشد. برای بررسی شرایط تحصیل در روسیه به صورت کلی می توان 3 پارامتر اصلی را در نظر گرفت:

 • ❇️ بررسی اعتبار دانشگاه داخل ایران
 • ❇️ بررسی اعتبار دانشگاه در سطح جهان
 • ❇️ بررسی اعتبار دانشگاه در روسیه

بررسی معتبر بودن یک موسسه آموزش عالی در روسیه توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت بررسی می شود. اگر مایل به تحصیل در روسیه باشید هر سال این دو سازمان نام موسسات مورد تایید خود را در رشته های پزشکی – دندانپزشکی –داروسازی و غیر پزشکی ارائه می دهند که می توانید بررسی نمایید.

 

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه 2022 – 2023

 
دانشگاه دولتی مسکو – لومونسف – رشته پزشکی و داروسازی 
 
 
دانشگاه پیراگوا مسکو – پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی
 
دانشگاه سماشکو – فقط دندان پزشکی
 
دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ – پزشکی و دندانپزشکی 
 
دانشگاه ملی سن پترزبورگ – پزشکی و دندانپزشکی
 
دانشگاه فدرال کازان : پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی
 
 

مرجع دوم ارزشیابی دانشگاه روسیه خود کشور روسیه است . به طور کلی تمام دانشگاه هایی که پیشوند و یا پسوند «ملی» و یا «دولتی» داشته باشند از اعتبار بالاتری نسبت به دانشگاه های خصوصی برخوردار هستند. 

در روسیه در شهرهای بزرگ یک دانشگاه هست که به نام دانشگاه دولتی آن شهر معروف است. این دانشگاه ها معمولا معتبر ترین دانشگاه آن شهر بوده و از نظر اعتباری بالاتر از دانشگاه های دیگر هستند. مانند: دانشگاه دولتی مسکودانشگاه دولتی سن پترزبورگدانشگاه دولتی نووسیبیرسکدانشگاه دولتی تومسک و غیره . این دانشگاه ها معمولا دانشگاه های جامع هستند و در اکثر رشته ها در این دانشگاه امکان تحصیل وجود دارد. 

مرجع سوم برای ارزشیابی مدارک دانشگاه های روسیه مراجع بین المللی هستند که قطعا اعتبار ارزشیابی آنها نسبت به دو شاخص بالا معتبر تر است. همانطور که می دانید معتبر ترین مراجع ازشیابی مدارک دانشگاه های دنیا عبارتند از:

لیست دانشگاه های روسیه و توضیح کامل آن را می توانید در این بخش مطالعه نمایید 

دانشگاه های برتر روسیه بر اساس آخرین رتبه بندی شانگهای

 

رتبه نام دانشگاه
۸۷ دانشگاه ملی مسکو – لومونسف
۳۰۱ دانشگاه دولتی سن پترزبورگ
۴۰۱ انستیتو فیزیک و فناوری مسکو
۴۰۱ دانشگاه دولتی نووسیبیرسک
۶۰۱ دانشگاه هسته ای مسکو MEPHI
۷۰۱ دانشگاه فدرال اورال

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در روسیه می توانید به دفاتر نمایندگی روس دانش در ایران مراجعه کنید و یا به صورت رایگان از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید 

tel🇷🇺: +79119831901

 

tel🇮🇷: +989387441749

 

باید در نظر داشته باشید که با توجه به هزینه هایی که در بحث اعزام دانشجو به روسیه و هزینه تحصیل در روسیه وجود دارد، انتخاب آگاهانه بهترین گزینه است اما امروزه موسسات داخلی وجود دارند که حتی با اخذ مبالغ زیاد نمی توانند راهنمای خوبی در این زمینه باشند. هدف روس دانش این مهم می باشد که با به کار بردن تجربه در کنار وجدان کاری بتواند بهترین پاسخگویی را داشته باشد. این موسسه برای تحصیل در روسیه دو دپارتمان مجزا برای رشته های پزشکی و غیر پزشکی دارد.

روس دانش جهت اخذ پذیرش به صورت آزاد و به صورت بورسیه تحصیلی روسیه در خدمت شما متقاضیان عزیز می باشد.

هم اکنون می توانید از طریق واتساپ با ما تماس بگیرید


 

در این ویدئو می بینید:

 • سیستم نظام آموزشی روسیه
 • دوره تحصیلی در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا 
 • آزومون ورود به دانشگاه 
 • تحصیل به زبان روسی یا انگلیسی

دانستنی های مهم در خصوص تحصیل پزشکی در روسیه :

برای تحصیل پزشکی روسیه باید در گام اول در خصوص روسیه اطلاعات پیش زمینه ای داشته باشید. این کشور جز بزرگترین کشور های جهان می باشد که در بخش شمالی اوراسیا قرار داد. از لحاظ جمعیتی می توان رتبه سوم از لحاظ پر جمعیت ترین کشور ها را به آن اختصاص داد. موسسات عادی و دانشگاه های این کشور در سطح جهان رتبه بالایی دارند. تحصیل پزشکی در روسیه و یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه جز دو رشته ای است که متقاضیانی زیادی دارد. معمولا برای تحصیل پزشکی روسیه و یا تحصیل دندانپزشکی روسیه دانشگاه های معتبر و مقرون به صرفه ای چون سماشکو، لومونسف، سچنوا، نوویسبیسرک، پاولوف و سن پترزبورگ پیشنهاد می شوند.

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان می تواند متفاوت باشد. این مورد اخیرا با توجه به نوسانات قیمت ارز تغییرات بسیاری داشته است اما با تمام این تفاسیر، تحصیل در دانشگاه های دولتی و ملی این کشور شرایطی را فراهم می آورد تا در مقرون به صرفه ترین حالت دانشجویان تحصیل نموده و کسب علم نمایند.

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه و یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه 

تحصیل پزشکی روسیه و تحصیل دندانپزشکی روسیه امروزه متقاضیان زیادی دارد. با توجه به اعتبار این دانشگاه ها در کل جهان و سطح مناسب و تایید شده این مراکز، هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان  برای اعزام دانشجو به روسیه اقدام می نمایند. باید در نظر داشته باشید که مراکز آموزشی و دانشگاه ها در روسیه برای رشته های پزشکی با غیر پزشکی دارای رتبه های مختلفی می باشند. لذا دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت و یا آموزش کشور ایران باشد و مدرک آن در سطح جهان نیز دارای اعتبار باشد، می بایست با پیگیری و دقت زیادی گزینش گردد. اگر که قصد تحصیل در رشته پزشکی یا دندان پزشکی را دارید باید در نظر داشته باشید که دانشگاه های این کشور امکانات ویژه با هزینه کم در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

اعزام دانشجو به روسیه روس دانش

 

شرایط تحصیل در روسیه جهت اعزام دانشجو به روسیه 

1- حداقل معدل برای تحصیل در روسیه

اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی  را دارید یا تحصیل در رشته دندانپزشکی مد نظر است، باید توجه داشته باشید که برای این موارد شرط معدل وجود ندارد. برای قبولی در این دو رشته باید  در امتحان ورودی که اغلب از دو درس شیمی و زیست شناسی می باشد، نمره قبولی دریافت نمایید. نمره قبولی برای ورود به این دانشگاه ها حداقل 50 از 100 می باشد.

2- محدودیت سنی برای تحصیل در روسیه 

از لحاظ بحث سنی نیز، برای تحصیل در روسیه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و هر شخصی امکان ادامه تحصیل در این کشور را دارد. برای این مورد تا به امروز هیچ قانونی درج نشده است و برای تحصیل در روسیه در انواع رشته های پزشکی با غیر پزشکی مشکلی بابت سن وجود ندارد.

 طول دوره تحصیل برای رشته پزشکی و داروسازی 6 سال می باشد. همچنین برای رشته دندانپزشکی لازم است 5 سال برای مدت تحصیل در نظر گرفت.

نکته حائز اهمیت برای تحصیل پزشکی در روسیه این مورد می باشد که وزارت بهداشت، مدرک پزشکی دانشجویانی که تنها به زبان روسی تحصیل نموده اند را تایید می نماید. برای فائق آمدن به زبان روسی، قبل از ورود به دانشگاه لازم است تا در آکادمی های این کشور دوره پادفک زبان روسی را پشت سر بگذارید تا مجوز ورود به دانشگاه های شاخه پزشکی این کشور را کسب نمایید.

 

برای اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل در روسیه چه مدارکی نیاز می باشد:

 1. آخرین مدرک تحصیلی در داخل کشور
 2. ریز نمرات اخذ شده از آخرین مدرک تحصیلی
 3. عکس 3*4 : یک مورد 
 4. اصل و کپی پاسپورت. در این مورد پاسپورت شما لازم است تا 18 ماه پس از ورود به خاک روسیه دارای اعتبار باشد.

تمام مواردی که در بالا برای تحصیل در روسیه لیست شده اند لازم است تا  ترجمه شود و مهر تایید دادگستری و وزارت خارجه بر روی آنها وجود داشته باشد. کپی تمام مدارک با تاییدیه قوه قضاییه مورد قبول خواهد بود. اگر که اعزام دانشجو از سمت شرکت روس دانش باشد، تایید و ترجمه مدارک به صورت رایگان توسط این موسسه انجام می شود. نکته مهمی که در زمان ارائه مدارک می بایست به آن دقت نمایید، این مهم می باشد که پاسپورت دانشجویان پس از ورود به خاک روسیه می بایست حداقل 18 ماه اعتبار داشته باشد.

 

 

__________

 

پاسخ به سوالات زیر را می توانید در این ویدیو ببینید

 • آیا مدارک دانشگاه های ایران در روسیه مورد تایید هست؟ مثل پیام نور یا دانشگاه آزاد
 • آیا امکان انتقال حین تحصیل به ایران وجود دارد؟
 • آیا امکان تغییر رشته وجود دارد؟ 
 • آیا حتما باید مقطع قبلی و بعدی باید هم رشته باشد؟
 • آیا برای رشته پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشیم؟

تحصیل در روسیه ، روند پذیرش از دانشگاه های روسیه

پس از انجام مشاوره های مربوطه و اخذ تصمیم نهایی برای اقدام به مهاجرت تحصیلی ( پذیرش تحصیلی روسیه ) موسسه  روس دانش دو نسخه قرارداد فی مابین دانشجو و موسسه را خدمت شما ارسال می کند. شما بعد از تکمیل قرارداد و امضای آن ، اسکن قرارداد را برای شرکت ارسال می کنید.

همکاران ما در بخش اخذ پذیرش، پس از دریافت فرم قرارداد امضا شده توسط شما، اقدام به اخذ دعوتنامه از دانشگاه مربوطه می نمایند و پس از دریافت دعوتنامه با شما تماس می گیرند تا در مراحل بعدی: اخذ ویزا ، بیمه ، بلیط و … شما را یاری نمایند.

 

پاسخ به سوالات در خصوص اعزام دانشجو به روسیه 

پرسش و پاسخ به سوالات متداول

۱- چگونه می توانیم از دانشگاه های روسیه پذیرش تحصیلی بگیریم؟


۲- آیا فقط به زبان روسی در روسیه می شود تحصیل کرد؟


۳- من که روسی نمی دانم. چطور در روسیه به زبان روسی درس بخوانم؟


۴- چه رشته هایی برای درس خواند در روسیه مناسب است؟


۵- شهریه دانشگاه های روسیه چقدر است؟


۶- آیا امکان تحصیل رایگان هم وجود دارد؟ چطور می شود از دانشگاه های روسیه بورس تحصیلی گرفت؟


۷- هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟


۸- آیا امکان کار حین تحصیل در روسیه وجود دارد؟


۹- هزینه خوابگاه چقدر است؟ قیمت اجاره مسکن در روسیه چند است؟


۱۰ – پادفک چیست؟


۱۱- رجیستر چیست؟


۱۲- قوانین مهم در روسیه که یک دانشجو باید بداند


۱۳- کدام دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران است؟


۱۴- راه های گرفتن اقامت روسیه


۱۵- آیا می توان در روسیه ملک خرید؟ قیمت خرید ملک در روسیه چقدر است؟


۱۶- شرایط مهاجرت کاری به روسیه چیست؟


۱۷- ازدواج در روسیه


۱۸- آیا شهروندان ایرانی می توانند در روسیه شرکت تاسیس کنند؟


۱۹- شرایط گرفتن ویزای روسیه به چه صورت است؟


۲۰- افتتاح حساب مستر کارت و ویزا کارت برای شهروندان ایرانی در روسیه۱- چگونه می توانیم از دانشگاه های روسیه پذیرش تحصیلی بگیریم؟

برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه ، باید مدارک به روسی ترجمه شود و تحویل دانشگاه مورد نظر داده شود. از آنجایی که تحصیل در اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی است . برای تحصیل به زبان روسی شما باید ابتدا یک دوره پادفک زبان روسی بگذرانید. برای ورود به دانشگاه در اکثر دانشگاه های روسیه آزمون ورودی برگزا می شود. برای تحصیل در روسیه از طریق مجموعه روس دانش کافی است اسکن مدارک تحصیلی و پاسپورت را برای ما ارسال کنید. تمام مراحل اعزام دانشجو به روسیه از شروع ثبت نام تا حضور در کلاس درس تمام توسط این موسسه روس دانش انجام می شود . با ما تماس بگیرید.

بازگشت۲- آیا فقط به زبان روسی در روسیه می شود تحصیل کرد؟

امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در بعضی دانشگاه ها و در مقاطع خاصی امکان پذیر است. اما در اکثر دانشگاه ها تحصیل فقط به زبان روسی است. برای تحصیل به زبان انگلیسی بعضی دانشگاه ها از شما مدرک معتبر زبان انگلیسی تافل یا آیلتس می خواهند ولی در اکثر مواقع اجباری به داشتن مدرک زبان نیست. اما همیشه تحصیل به زبان روسی پیشنهاد ماست. چون: شما در روسیه باید زندگی کنید و مردم روسیه فقط زبان روسی می دانند. شما باید در این کشور زبان روسی یاد بگیرید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه فقط به زبان روسی مورد تایید وزرات بهداشت ایران است. شهریه تحصیل به زبان روسی معمولا پایین تر از تحصیل به زبان انگلیسی است. در تحصیل به زبان روسی امکان گرفتن بورس تحصیلی وجود دارد. اکثر دانشگاه های روسیه فقط به زبان روسی تدریس می شود. کیفیت تدریس به زبان روسی در روسیه به مراتب بهتر از تدریس به زبان انگلیسی است.

بازگشت۳- من که روسی نمی دانم. چطور در روسیه به زبان روسی درس بخوانم؟

در زمان شروع به تحصیل تقریبا تمام دانشجویان خارجی که به روسی می آیند هیچ آشنایی با زبان روسی ندارند. به همین منظور در زمان اعزام دانشجو به روسیه ، دانشجو در ابتدا باید یک سال در یکی از دانشگاه های روسیه دوره زبان روسی که به دوره پادفک معروف هست را بخواند. بعد از آن می توانند وارد دانشگاه شود. برای کسب اطلاع کامل از دوره پادفک می توانید به این بخش مراجعه کنید.

بازگشت۴- چه رشته هایی برای درس خواند در روسیه مناسب است؟

تعداد زیادی از دانشگاه های روسیه اعتبار جهانی بالایی دارند و شما با هزینه کم امکان تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا را دارید. در سالهای اخیر تعداد اکثر دانشجویان ایرانی که به روسیه مهاجرت می کنند در رشته های پزشکی و ندانپزشکی مشغول به تحصیل می شوند. اما علاوه بر رشته های یاد ، تحصیل در روسیه در رشته های هوا فضا ، نفت و گاز ، کامپیوتر ، صنعت و معدن ، فنی مهندسی ، معماری ، هنر ، حقوق و اقتصاد جایگاه خوبی دارند و همه ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در این رشته ها به روسیه مهاجرت تحصیلی می کنند. در این قسمت می توانید لیست دانشگاه های معتبر روسیه و اطلاعات کلی دانشگاه را مشاهده کنید.

بازگشت۵- شهریه دانشگاه های روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیل در روسیه نسبت به کشورهای اروپایی پایین تر است. شهریه تحصیل در روسیه در هر دانشگاه نسبت به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. هزینه متوسط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران بین ۵ تا ۶ هزار دلار در سال است. هزینه تحصیل در رشته های فنی مهندسی به طور متوسط بین ۲ تا ۴ هزار دلار در سال است. در دیگر رتشه ها هم متوسط شهریه حدود سه هزار دلار می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیقتر در خصوص اعزام دانشجو به روسیه می توانید با ما تماس بگیرید.

بازگشت۶- آیا امکان تحصیل رایگان هم وجود دارد؟ چطور می شود از دانشگاه های روسیه بورس تحصیلی گرفت؟

طبق قانونی که حدود حدود ۷ سال پیش به تصویب نهایی رسید دانشجویان خارجی نیز می توانند مانند دانشجویان روس در دانشگاه روسیه بورس تحصیلی بگیرند و به صورت کاملا رایگان تحصیل نمیاند. طبق این قانون ۱۵ هزار سهمیه بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است. مجموعه روس دانش در امر اعزام دانشجو به روسیه و گرفتن سهمیه بورس تجربه خوشایندی دارد. مطالب کامل در خصوص نهوه گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه را می توانید در این قسمت مطالعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گرفتن بورس تحصیلی با ما تماس بگیرید.

بازگشت۷- هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟

هزینه زندگی در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت است. به طور متوسط هزینه زندگی در شهر مسکو برای شخص دانشجو حدود ۵۰۰ دلار در ماه است. هزینه زندگی دانشجویی در شهر سن پترزبورگ به طور متوسط حدود ۳۰۰ دلار است. در شهر های کوچکتر روسیه این مبلغ کمتر و در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در ماه است. اطلاعات جامع در خصوص هزینه زندگی و اجاره مسکن در روسیه را می توانید در این قسمت مطالعه نمایید.

بازگشت۸- آیا امکان کار حین تحصیل در روسیه وجود دارد؟

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۴ به تصویب رسید دانشجویان خارجی با ویزای دانشجویی نیز می توانند در روسیه کار نمایند. شما بعد از ورود به دانشگاه باید اجازه نامه کتبی از دانشگاه دریافت نمایید . به این معنی که دانشگاه با کار کردن دانشجو مخالفتی ندارد. بعد با داشتن نامه دانشگاه و نامه از کارفرما به اداره مهاجرت مراجعه نموده و کارت مجوز کار را دریافت می کنید. اطلاعت کامل در خصوص کار حین تحصیل و قوانین کار در روسیه را

بازگشت۹- هزینه خوابگاه چقدر است؟ قیمت اجاره مسکن در روسیه چند است؟

هزینه خوابگاه در دانشگاه های روسیه متفاوت است. حداقل هزینه خوابگاه در ماه حدود ۲۰ دلار و حداکثر آن حدود ۲۰۰ دلار در ماه است. در مجموعه کیفت خوابگاه ها در اکثر دانشگاه های روسیه پایین است. به همین منظور خیلی از دانشجویان بعد از ورود به روسیه منزل اجاره می کنند. البته برای اجاره منزل به چند نکته مهم از جمله قانون رجیستر توجه داشته باشید. هزینه اجاره منزل در مسکو حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه. در شهر سن پطرزبورگ بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار و در شهرهای دیگر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه می باشد. اطلاعات جامع در خصوص هزینه زندگی در روسیه را در این صفحه بخوانید.

بازگشت۱۰ – پادفک چیست؟

پادفک در واقع دوره آمادگی زبان روسی برای ورود به کورس اصلی می باشد. چون اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی تدریس می شود و تنها تحصیل به زبان روسی مورد تایید وزرات بهداشت ایران است . شما باید ابتدا در یکی از دانشگاه های روسیه دوره پادفک زبان روسی را بخوانید . اطلاعات تکمیلی در خصوص پادفک را اینجا ببینید.

بازگشت۱۱- رجیستر چیست؟

رجیستر یا برگه رجیستری به معنی ثبت است. تمام کسانی که در روسیه زندگی می کنند (حتی خود شهروندان روسیه ) حتما باید محل زندگیشان مشخص باشد و به اصطلاح رجستری داشته باشند. شهروندان خارجی هم که بیش از ۷ روز در روسیه اقامت دارند حتما باید رجیستر شوند. قوانین ریجستری بسیار سختگرانه است و کوتاهی و یا تختلف در این زمینه می تواند عواقبی چون دیپورت شدن را به همراه داشته باشد. در زمان اقامت در خوابگاه ، هتل و یا منزل مسکونی به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید. شرایط و قوانین ریجستری در این بخش به صورت کامل توضیح داده شده است.

بازگشت۱۲- قوانین مهم در روسیه که یک دانشجو باید بداند

در روسیه قوانین متعددی در خصوص زندگی ، کار و تحصیل و جود دارد که عدم آشنایی با آن گاها مشکلات زیادی را برای شخص ایجاد می کند. از آنجایی که حتی موسسات اعزام دانشجو به روسیه در خود ایران هم با خیلی از این قوانین آشنایی ندارند ، خیلی از دوستان دانشجو که به روسیه می آیند با این قوانین نا آشنا هستند. یک اصلاح رایج در روسیه است که می گوید: ندانستن قانون باعث سلب مسئولیت نمی شود. برای اطاع کامل از قوانین به این صفحه مراجعه کنید.

بازگشت۱۳- کدام دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران است؟

در بحث تایید دانشگاه های خارج از کشور دو مرجع در ایران به صورت مستقل لیست دانشگاه های مورد تایید خارج از کشور را اعلام می کنند. یکی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم است. این لیست مربوط به تمام دانشگاه های در تمام رشته ها می شود. یک لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت است که اختصاصا در خصوص رشته های پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی بررسی می شود. اگر شما تصمیم به ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارید باید به لیست وزارت بهداشت مراجعه کنید که معمولا همه ساله تغییر می کند. جدید ترین لیست وزارت بهداشت و وزرات علوم را می توانید در این بخش مشاهده نمایید.

بازگشت۱۴- راه های گرفتن اقامت روسیه

در مجموع چند روش برای گرفتن اقامت روسیه وجود دارد. یکی گرفتن شهروندی از طریق ازدواج است. در این روش شما با ازدواج با شخص روس بعد از سه سال می توانید شهروندی روسیه را دریافت نمایید. روش دیگر اقامت از طریق سرمایه گذرای است که حداقل سرمایه برای گرفتن اقامت روسیه ده میلیون روبل یا ۱۶۰ هزار دلار. یکی دیگر از روشهای گرفتن اقامت از طریق تحصیل می باشد. طبق قانونی که در سال ۲۰۱۹ تصویب شد دانشجویان خارجی بعد از تحصیل می توانند اقامت دایم کشور روسیه را دریافت نمایند. اطلاعات کامل در خصوص گرفتن اقامت روسیه را می توانید در این بخش ببینید.

بازگشت۱۵- آیا می توان در روسیه ملک خرید؟ قیمت خرید ملک در روسیه چقدر است؟

خرید ملک و متسقلات برای شهروندان خارجی در روسیه امکان پذیر است. شما می توانید حتی بدون حضور در روسیه به نمام خودتان در این کشور منزل خریداری کنید. قیمت ملک هم در شهرها مختلف متفاوت است. در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ حداقل قیمت خرید منزل حدود ۵۰ هزار دلار است. در شهرهای دیگر قیمت به مراتب کمتر است. مجموعه حقوقی روس دانش جهت خرید ملک و منزل در روسیه در خدمت شماست. جهت کسب اطلات بیشتر می توانید به راه های ارتباطی روس دانش با ما تماس بگیرید. اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید خانه در روسیه در این بخش آورده شده است.

بازگشت۱۶- شرایط مهاجرت کاری به روسیه چیست؟

مهاجرت کاری به روسیه از چند طریق ممکن است: دریافت ویزای کاری یک ساله عادی. ویزای کاری سه ساله متخصص – ویزای بیزنس . اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای کار روسیه و مهاجرت به روسیه در این بخش آورده شده است.

بازگشت۱۷- ازدواج در روسیه

ازدواج در روسیه قوانین و شرایط خاص خود را دارد. ازدواج در روسیه برای یک شهروند خارجی این امکان را می دهد که بتواند شهروندی روسیه را دیافت نماید. آداب و رسوم ازداج ، قوانین مربوط به ازدواج در روسیه و گرفتن شهوندی روسیه از طریق ازدواج در یک مقاله جدا گانه خدمتتان توضیح داده شده است. به این صحفه مراجعه نمایید.

بازگشت۱۸- آیا شهروندان ایرانی می توانند در روسیه شرکت تاسیس کنند؟

تاسیس شرکت در روسیه برای شهروندان خارجی نیز امکان پذیر است. شما می توانید به نام خودتان و حتی به صورت غیر حضوری در روسیه شرکت تاسیس نمایید. و از طریق شرکت خودتان ویزای کاری گرفته و به روسیه مهاجرت نمایید. بخش حقوقی شرکت روس دانش آماده ارائه خدمات افتتاح شرکت در روسیه می باشد. لطفا با ما تماس بگیرید. اطلاعات کامل را می توانید در بخش حقوقی مطالعه نمایید.

بازگشت۱۹- شرایط گرفتن ویزای روسیه به چه صورت است؟

شهروندان ایرانی برای ورود به روسیه حتما باید ویزا داشته باشند. ویزای ترانزیت – ویزای توریستی – ویزای کاری – ویزای تجاری – ویزای تحصیلی و … . طبق قانون جدیدی که در سال ۲۰۱۹ تصویب و اجرایی شد شهروندان ایرانی می توانند به بعضی از مناطق روسیه با ویزای الکترونیکی مسافرت نمایند. این ویزا رایگان می باشد. جهت کسب اطلاعت بیشتر به این قسمت مراجعه نمایید.

بازگشت۲۰- افتتاح حساب مستر کارت و ویزا کارت برای شهروندان ایرانی در روسیه

در حال حاظر اسبر بانک ، بزرگترین بانک روسیه برای شهروندان ایرانی حساب مستر کارت و یزا کارت بین المللی باز می کند و شما می توانید کارت بین المللی دریافت نمایید. این کارت در سراسر جهان معتبر است و می توانید با آن خرید اینترنتی انجام دهید. انواع کارتهای بانکی در این بخش توضیح داده شده است.

بازگشت

تماس روس دانشتلگرام روس دانشفیلم تحصیل در روسیهاینستاگرام روس دانش

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه 2022 – 2023

 
دانشگاه دولتی مسکو – لومونسف – رشته پزشکی و داروسازی 
 
 
دانشگاه پیراگوا مسکو – پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی
 
دانشگاه سماشکو – فقط دندان پزشکی
 
دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ – پزشکی و دندانپزشکی 
 
دانشگاه ملی سن پترزبورگ – پزشکی و دندانپزشکی
 
دانشگاه فدرال کازان : پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی
 
 

مرجع دوم ارزشیابی دانشگاه روسیه خود کشور روسیه است . به طور کلی تمام دانشگاه هایی که پیشوند و یا پسوند «ملی» و یا «دولتی» داشته باشند از اعتبار بالاتری نسبت به دانشگاه های خصوصی برخوردار هستند. 

در روسیه در شهرهای بزرگ یک دانشگاه هست که به نام دانشگاه دولتی آن شهر معروف است. این دانشگاه ها معمولا معتبر ترین دانشگاه آن شهر بوده و از نظر اعتباری بالاتر از دانشگاه های دیگر هستند. مانند: دانشگاه دولتی مسکودانشگاه دولتی سن پترزبورگدانشگاه دولتی نووسیبیرسکدانشگاه دولتی تومسک و غیره . این دانشگاه ها معمولا دانشگاه های جامع هستند و در اکثر رشته ها در این دانشگاه امکان تحصیل وجود دارد. 

مرجع سوم برای ارزشیابی مدارک دانشگاه های روسیه مراجع بین المللی هستند که قطعا اعتبار ارزشیابی آنها نسبت به دو شاخص بالا معتبر تر است. همانطور که می دانید معتبر ترین مراجع ازشیابی مدارک دانشگاه های دنیا عبارتند از:

لیست دانشگاه های روسیه و توضیح کامل آن را می توانید در این بخش مطالعه نمایید 

دانشگاه های برتر روسیه بر اساس آخرین رتبه بندی شانگهای

 

رتبه نام دانشگاه
۸۷ دانشگاه ملی مسکو – لومونسف
۳۰۱ دانشگاه دولتی سن پترزبورگ
۴۰۱ انستیتو فیزیک و فناوری مسکو
۴۰۱ دانشگاه دولتی نووسیبیرسک
۶۰۱ دانشگاه هسته ای مسکو MEPHI
۷۰۱ دانشگاه فدرال اورال

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در روسیه می توانید به دفاتر نمایندگی روس دانش در ایران مراجعه کنید و یا به صورت رایگان از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید 

tel🇷🇺: +79119831901

 

tel🇮🇷: +989387441749

 

باید در نظر داشته باشید که با توجه به هزینه هایی که در بحث اعزام دانشجو به روسیه و هزینه تحصیل در روسیه وجود دارد، انتخاب آگاهانه بهترین گزینه است اما امروزه موسسات داخلی وجود دارند که حتی با اخذ مبالغ زیاد نمی توانند راهنمای خوبی در این زمینه باشند. هدف روس دانش این مهم می باشد که با به کار بردن تجربه در کنار وجدان کاری بتواند بهترین پاسخگویی را داشته باشد. این موسسه برای تحصیل در روسیه دو دپارتمان مجزا برای رشته های پزشکی و غیر پزشکی دارد.

روس دانش جهت اخذ پذیرش به صورت آزاد و به صورت بورسیه تحصیلی روسیه در خدمت شما متقاضیان عزیز می باشد.

هم اکنون می توانید از طریق واتساپ با ما تماس بگیرید


 

در این ویدئو می بینید:

 • سیستم نظام آموزشی روسیه
 • دوره تحصیلی در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا 
 • آزومون ورود به دانشگاه 
 • تحصیل به زبان روسی یا انگلیسی

دانستنی های مهم در خصوص تحصیل پزشکی در روسیه :

برای تحصیل پزشکی روسیه باید در گام اول در خصوص روسیه اطلاعات پیش زمینه ای داشته باشید. این کشور جز بزرگترین کشور های جهان می باشد که در بخش شمالی اوراسیا قرار داد. از لحاظ جمعیتی می توان رتبه سوم از لحاظ پر جمعیت ترین کشور ها را به آن اختصاص داد. موسسات عادی و دانشگاه های این کشور در سطح جهان رتبه بالایی دارند. تحصیل پزشکی در روسیه و یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه جز دو رشته ای است که متقاضیانی زیادی دارد. معمولا برای تحصیل پزشکی روسیه و یا تحصیل دندانپزشکی روسیه دانشگاه های معتبر و مقرون به صرفه ای چون سماشکو، لومونسف، سچنوا، نوویسبیسرک، پاولوف و سن پترزبورگ پیشنهاد می شوند.

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان می تواند متفاوت باشد. این مورد اخیرا با توجه به نوسانات قیمت ارز تغییرات بسیاری داشته است اما با تمام این تفاسیر، تحصیل در دانشگاه های دولتی و ملی این کشور شرایطی را فراهم می آورد تا در مقرون به صرفه ترین حالت دانشجویان تحصیل نموده و کسب علم نمایند.

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه و یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه 

تحصیل پزشکی روسیه و تحصیل دندانپزشکی روسیه امروزه متقاضیان زیادی دارد. با توجه به اعتبار این دانشگاه ها در کل جهان و سطح مناسب و تایید شده این مراکز، هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان  برای اعزام دانشجو به روسیه اقدام می نمایند. باید در نظر داشته باشید که مراکز آموزشی و دانشگاه ها در روسیه برای رشته های پزشکی با غیر پزشکی دارای رتبه های مختلفی می باشند. لذا دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت و یا آموزش کشور ایران باشد و مدرک آن در سطح جهان نیز دارای اعتبار باشد، می بایست با پیگیری و دقت زیادی گزینش گردد. اگر که قصد تحصیل در رشته پزشکی یا دندان پزشکی را دارید باید در نظر داشته باشید که دانشگاه های این کشور امکانات ویژه با هزینه کم در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

اعزام دانشجو به روسیه روس دانش

 

شرایط تحصیل در روسیه جهت اعزام دانشجو به روسیه 

1- حداقل معدل برای تحصیل در روسیه

اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی  را دارید یا تحصیل در رشته دندانپزشکی مد نظر است، باید توجه داشته باشید که برای این موارد شرط معدل وجود ندارد. برای قبولی در این دو رشته باید  در امتحان ورودی که اغلب از دو درس شیمی و زیست شناسی می باشد، نمره قبولی دریافت نمایید. نمره قبولی برای ورود به این دانشگاه ها حداقل 50 از 100 می باشد.

2- محدودیت سنی برای تحصیل در روسیه 

از لحاظ بحث سنی نیز، برای تحصیل در روسیه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و هر شخصی امکان ادامه تحصیل در این کشور را دارد. برای این مورد تا به امروز هیچ قانونی درج نشده است و برای تحصیل در روسیه در انواع رشته های پزشکی با غیر پزشکی مشکلی بابت سن وجود ندارد.

 طول دوره تحصیل برای رشته پزشکی و داروسازی 6 سال می باشد. همچنین برای رشته دندانپزشکی لازم است 5 سال برای مدت تحصیل در نظر گرفت.

نکته حائز اهمیت برای تحصیل پزشکی در روسیه این مورد می باشد که وزارت بهداشت، مدرک پزشکی دانشجویانی که تنها به زبان روسی تحصیل نموده اند را تایید می نماید. برای فائق آمدن به زبان روسی، قبل از ورود به دانشگاه لازم است تا در آکادمی های این کشور دوره پادفک زبان روسی را پشت سر بگذارید تا مجوز ورود به دانشگاه های شاخه پزشکی این کشور را کسب نمایید.

 

برای اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل در روسیه چه مدارکی نیاز می باشد:

 1. آخرین مدرک تحصیلی در داخل کشور
 2. ریز نمرات اخذ شده از آخرین مدرک تحصیلی
 3. عکس 3*4 : یک مورد 
 4. اصل و کپی پاسپورت. در این مورد پاسپورت شما لازم است تا 18 ماه پس از ورود به خاک روسیه دارای اعتبار باشد.

تمام مواردی که در بالا برای تحصیل در روسیه لیست شده اند لازم است تا  ترجمه شود و مهر تایید دادگستری و وزارت خارجه بر روی آنها وجود داشته باشد. کپی تمام مدارک با تاییدیه قوه قضاییه مورد قبول خواهد بود. اگر که اعزام دانشجو از سمت شرکت روس دانش باشد، تایید و ترجمه مدارک به صورت رایگان توسط این موسسه انجام می شود. نکته مهمی که در زمان ارائه مدارک می بایست به آن دقت نمایید، این مهم می باشد که پاسپورت دانشجویان پس از ورود به خاک روسیه می بایست حداقل 18 ماه اعتبار داشته باشد.

 

 

__________

 

پاسخ به سوالات زیر را می توانید در این ویدیو ببینید

 • آیا مدارک دانشگاه های ایران در روسیه مورد تایید هست؟ مثل پیام نور یا دانشگاه آزاد
 • آیا امکان انتقال حین تحصیل به ایران وجود دارد؟
 • آیا امکان تغییر رشته وجود دارد؟ 
 • آیا حتما باید مقطع قبلی و بعدی باید هم رشته باشد؟
 • آیا برای رشته پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشیم؟

تحصیل در روسیه ، روند پذیرش از دانشگاه های روسیه

پس از انجام مشاوره های مربوطه و اخذ تصمیم نهایی برای اقدام به مهاجرت تحصیلی ( پذیرش تحصیلی روسیه ) موسسه  روس دانش دو نسخه قرارداد فی مابین دانشجو و موسسه را خدمت شما ارسال می کند. شما بعد از تکمیل قرارداد و امضای آن ، اسکن قرارداد را برای شرکت ارسال می کنید.

همکاران ما در بخش اخذ پذیرش، پس از دریافت فرم قرارداد امضا شده توسط شما، اقدام به اخذ دعوتنامه از دانشگاه مربوطه می نمایند و پس از دریافت دعوتنامه با شما تماس می گیرند تا در مراحل بعدی: اخذ ویزا ، بیمه ، بلیط و … شما را یاری نمایند.

 

پاسخ به سوالات در خصوص اعزام دانشجو به روسیه 

پرسش و پاسخ به سوالات متداول

۱- چگونه می توانیم از دانشگاه های روسیه پذیرش تحصیلی بگیریم؟


۲- آیا فقط به زبان روسی در روسیه می شود تحصیل کرد؟


۳- من که روسی نمی دانم. چطور در روسیه به زبان روسی درس بخوانم؟


۴- چه رشته هایی برای درس خواند در روسیه مناسب است؟


۵- شهریه دانشگاه های روسیه چقدر است؟


۶- آیا امکان تحصیل رایگان هم وجود دارد؟ چطور می شود از دانشگاه های روسیه بورس تحصیلی گرفت؟


۷- هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟


۸- آیا امکان کار حین تحصیل در روسیه وجود دارد؟


۹- هزینه خوابگاه چقدر است؟ قیمت اجاره مسکن در روسیه چند است؟


۱۰ – پادفک چیست؟


۱۱- رجیستر چیست؟


۱۲- قوانین مهم در روسیه که یک دانشجو باید بداند


۱۳- کدام دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران است؟


۱۴- راه های گرفتن اقامت روسیه


۱۵- آیا می توان در روسیه ملک خرید؟ قیمت خرید ملک در روسیه چقدر است؟


۱۶- شرایط مهاجرت کاری به روسیه چیست؟


۱۷- ازدواج در روسیه


۱۸- آیا شهروندان ایرانی می توانند در روسیه شرکت تاسیس کنند؟


۱۹- شرایط گرفتن ویزای روسیه به چه صورت است؟


۲۰- افتتاح حساب مستر کارت و ویزا کارت برای شهروندان ایرانی در روسیه۱- چگونه می توانیم از دانشگاه های روسیه پذیرش تحصیلی بگیریم؟

برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه ، باید مدارک به روسی ترجمه شود و تحویل دانشگاه مورد نظر داده شود. از آنجایی که تحصیل در اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی است . برای تحصیل به زبان روسی شما باید ابتدا یک دوره پادفک زبان روسی بگذرانید. برای ورود به دانشگاه در اکثر دانشگاه های روسیه آزمون ورودی برگزا می شود. برای تحصیل در روسیه از طریق مجموعه روس دانش کافی است اسکن مدارک تحصیلی و پاسپورت را برای ما ارسال کنید. تمام مراحل اعزام دانشجو به روسیه از شروع ثبت نام تا حضور در کلاس درس تمام توسط این موسسه روس دانش انجام می شود . با ما تماس بگیرید.

بازگشت۲- آیا فقط به زبان روسی در روسیه می شود تحصیل کرد؟

امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در بعضی دانشگاه ها و در مقاطع خاصی امکان پذیر است. اما در اکثر دانشگاه ها تحصیل فقط به زبان روسی است. برای تحصیل به زبان انگلیسی بعضی دانشگاه ها از شما مدرک معتبر زبان انگلیسی تافل یا آیلتس می خواهند ولی در اکثر مواقع اجباری به داشتن مدرک زبان نیست. اما همیشه تحصیل به زبان روسی پیشنهاد ماست. چون: شما در روسیه باید زندگی کنید و مردم روسیه فقط زبان روسی می دانند. شما باید در این کشور زبان روسی یاد بگیرید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه فقط به زبان روسی مورد تایید وزرات بهداشت ایران است. شهریه تحصیل به زبان روسی معمولا پایین تر از تحصیل به زبان انگلیسی است. در تحصیل به زبان روسی امکان گرفتن بورس تحصیلی وجود دارد. اکثر دانشگاه های روسیه فقط به زبان روسی تدریس می شود. کیفیت تدریس به زبان روسی در روسیه به مراتب بهتر از تدریس به زبان انگلیسی است.

بازگشت۳- من که روسی نمی دانم. چطور در روسیه به زبان روسی درس بخوانم؟

در زمان شروع به تحصیل تقریبا تمام دانشجویان خارجی که به روسی می آیند هیچ آشنایی با زبان روسی ندارند. به همین منظور در زمان اعزام دانشجو به روسیه ، دانشجو در ابتدا باید یک سال در یکی از دانشگاه های روسیه دوره زبان روسی که به دوره پادفک معروف هست را بخواند. بعد از آن می توانند وارد دانشگاه شود. برای کسب اطلاع کامل از دوره پادفک می توانید به این بخش مراجعه کنید.

بازگشت۴- چه رشته هایی برای درس خواند در روسیه مناسب است؟

تعداد زیادی از دانشگاه های روسیه اعتبار جهانی بالایی دارند و شما با هزینه کم امکان تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا را دارید. در سالهای اخیر تعداد اکثر دانشجویان ایرانی که به روسیه مهاجرت می کنند در رشته های پزشکی و ندانپزشکی مشغول به تحصیل می شوند. اما علاوه بر رشته های یاد ، تحصیل در روسیه در رشته های هوا فضا ، نفت و گاز ، کامپیوتر ، صنعت و معدن ، فنی مهندسی ، معماری ، هنر ، حقوق و اقتصاد جایگاه خوبی دارند و همه ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در این رشته ها به روسیه مهاجرت تحصیلی می کنند. در این قسمت می توانید لیست دانشگاه های معتبر روسیه و اطلاعات کلی دانشگاه را مشاهده کنید.

بازگشت۵- شهریه دانشگاه های روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیل در روسیه نسبت به کشورهای اروپایی پایین تر است. شهریه تحصیل در روسیه در هر دانشگاه نسبت به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. هزینه متوسط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران بین ۵ تا ۶ هزار دلار در سال است. هزینه تحصیل در رشته های فنی مهندسی به طور متوسط بین ۲ تا ۴ هزار دلار در سال است. در دیگر رتشه ها هم متوسط شهریه حدود سه هزار دلار می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیقتر در خصوص اعزام دانشجو به روسیه می توانید با ما تماس بگیرید.

بازگشت۶- آیا امکان تحصیل رایگان هم وجود دارد؟ چطور می شود از دانشگاه های روسیه بورس تحصیلی گرفت؟

طبق قانونی که حدود حدود ۷ سال پیش به تصویب نهایی رسید دانشجویان خارجی نیز می توانند مانند دانشجویان روس در دانشگاه روسیه بورس تحصیلی بگیرند و به صورت کاملا رایگان تحصیل نمیاند. طبق این قانون ۱۵ هزار سهمیه بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است. مجموعه روس دانش در امر اعزام دانشجو به روسیه و گرفتن سهمیه بورس تجربه خوشایندی دارد. مطالب کامل در خصوص نهوه گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه را می توانید در این قسمت مطالعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گرفتن بورس تحصیلی با ما تماس بگیرید.

بازگشت۷- هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟

هزینه زندگی در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت است. به طور متوسط هزینه زندگی در شهر مسکو برای شخص دانشجو حدود ۵۰۰ دلار در ماه است. هزینه زندگی دانشجویی در شهر سن پترزبورگ به طور متوسط حدود ۳۰۰ دلار است. در شهر های کوچکتر روسیه این مبلغ کمتر و در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در ماه است. اطلاعات جامع در خصوص هزینه زندگی و اجاره مسکن در روسیه را می توانید در این قسمت مطالعه نمایید.

بازگشت۸- آیا امکان کار حین تحصیل در روسیه وجود دارد؟

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۴ به تصویب رسید دانشجویان خارجی با ویزای دانشجویی نیز می توانند در روسیه کار نمایند. شما بعد از ورود به دانشگاه باید اجازه نامه کتبی از دانشگاه دریافت نمایید . به این معنی که دانشگاه با کار کردن دانشجو مخالفتی ندارد. بعد با داشتن نامه دانشگاه و نامه از کارفرما به اداره مهاجرت مراجعه نموده و کارت مجوز کار را دریافت می کنید. اطلاعت کامل در خصوص کار حین تحصیل و قوانین کار در روسیه را

بازگشت۹- هزینه خوابگاه چقدر است؟ قیمت اجاره مسکن در روسیه چند است؟

هزینه خوابگاه در دانشگاه های روسیه متفاوت است. حداقل هزینه خوابگاه در ماه حدود ۲۰ دلار و حداکثر آن حدود ۲۰۰ دلار در ماه است. در مجموعه کیفت خوابگاه ها در اکثر دانشگاه های روسیه پایین است. به همین منظور خیلی از دانشجویان بعد از ورود به روسیه منزل اجاره می کنند. البته برای اجاره منزل به چند نکته مهم از جمله قانون رجیستر توجه داشته باشید. هزینه اجاره منزل در مسکو حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه. در شهر سن پطرزبورگ بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار و در شهرهای دیگر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه می باشد. اطلاعات جامع در خصوص هزینه زندگی در روسیه را در این صفحه بخوانید.

بازگشت۱۰ – پادفک چیست؟

پادفک در واقع دوره آمادگی زبان روسی برای ورود به کورس اصلی می باشد. چون اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی تدریس می شود و تنها تحصیل به زبان روسی مورد تایید وزرات بهداشت ایران است . شما باید ابتدا در یکی از دانشگاه های روسیه دوره پادفک زبان روسی را بخوانید . اطلاعات تکمیلی در خصوص پادفک را اینجا ببینید.

بازگشت۱۱- رجیستر چیست؟

رجیستر یا برگه رجیستری به معنی ثبت است. تمام کسانی که در روسیه زندگی می کنند (حتی خود شهروندان روسیه ) حتما باید محل زندگیشان مشخص باشد و به اصطلاح رجستری داشته باشند. شهروندان خارجی هم که بیش از ۷ روز در روسیه اقامت دارند حتما باید رجیستر شوند. قوانین ریجستری بسیار سختگرانه است و کوتاهی و یا تختلف در این زمینه می تواند عواقبی چون دیپورت شدن را به همراه داشته باشد. در زمان اقامت در خوابگاه ، هتل و یا منزل مسکونی به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید. شرایط و قوانین ریجستری در این بخش به صورت کامل توضیح داده شده است.

بازگشت۱۲- قوانین مهم در روسیه که یک دانشجو باید بداند

در روسیه قوانین متعددی در خصوص زندگی ، کار و تحصیل و جود دارد که عدم آشنایی با آن گاها مشکلات زیادی را برای شخص ایجاد می کند. از آنجایی که حتی موسسات اعزام دانشجو به روسیه در خود ایران هم با خیلی از این قوانین آشنایی ندارند ، خیلی از دوستان دانشجو که به روسیه می آیند با این قوانین نا آشنا هستند. یک اصلاح رایج در روسیه است که می گوید: ندانستن قانون باعث سلب مسئولیت نمی شود. برای اطاع کامل از قوانین به این صفحه مراجعه کنید.

بازگشت۱۳- کدام دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران است؟

در بحث تایید دانشگاه های خارج از کشور دو مرجع در ایران به صورت مستقل لیست دانشگاه های مورد تایید خارج از کشور را اعلام می کنند. یکی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم است. این لیست مربوط به تمام دانشگاه های در تمام رشته ها می شود. یک لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت است که اختصاصا در خصوص رشته های پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی بررسی می شود. اگر شما تصمیم به ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارید باید به لیست وزارت بهداشت مراجعه کنید که معمولا همه ساله تغییر می کند. جدید ترین لیست وزارت بهداشت و وزرات علوم را می توانید در این بخش مشاهده نمایید.

بازگشت۱۴- راه های گرفتن اقامت روسیه

در مجموع چند روش برای گرفتن اقامت روسیه وجود دارد. یکی گرفتن شهروندی از طریق ازدواج است. در این روش شما با ازدواج با شخص روس بعد از سه سال می توانید شهروندی روسیه را دریافت نمایید. روش دیگر اقامت از طریق سرمایه گذرای است که حداقل سرمایه برای گرفتن اقامت روسیه ده میلیون روبل یا ۱۶۰ هزار دلار. یکی دیگر از روشهای گرفتن اقامت از طریق تحصیل می باشد. طبق قانونی که در سال ۲۰۱۹ تصویب شد دانشجویان خارجی بعد از تحصیل می توانند اقامت دایم کشور روسیه را دریافت نمایند. اطلاعات کامل در خصوص گرفتن اقامت روسیه را می توانید در این بخش ببینید.

بازگشت۱۵- آیا می توان در روسیه ملک خرید؟ قیمت خرید ملک در روسیه چقدر است؟

خرید ملک و متسقلات برای شهروندان خارجی در روسیه امکان پذیر است. شما می توانید حتی بدون حضور در روسیه به نمام خودتان در این کشور منزل خریداری کنید. قیمت ملک هم در شهرها مختلف متفاوت است. در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ حداقل قیمت خرید منزل حدود ۵۰ هزار دلار است. در شهرهای دیگر قیمت به مراتب کمتر است. مجموعه حقوقی روس دانش جهت خرید ملک و منزل در روسیه در خدمت شماست. جهت کسب اطلات بیشتر می توانید به راه های ارتباطی روس دانش با ما تماس بگیرید. اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید خانه در روسیه در این بخش آورده شده است.

بازگشت۱۶- شرایط مهاجرت کاری به روسیه چیست؟

مهاجرت کاری به روسیه از چند طریق ممکن است: دریافت ویزای کاری یک ساله عادی. ویزای کاری سه ساله متخصص – ویزای بیزنس . اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای کار روسیه و مهاجرت به روسیه در این بخش آورده شده است.

بازگشت۱۷- ازدواج در روسیه

ازدواج در روسیه قوانین و شرایط خاص خود را دارد. ازدواج در روسیه برای یک شهروند خارجی این امکان را می دهد که بتواند شهروندی روسیه را دیافت نماید. آداب و رسوم ازداج ، قوانین مربوط به ازدواج در روسیه و گرفتن شهوندی روسیه از طریق ازدواج در یک مقاله جدا گانه خدمتتان توضیح داده شده است. به این صحفه مراجعه نمایید.

بازگشت۱۸- آیا شهروندان ایرانی می توانند در روسیه شرکت تاسیس کنند؟

تاسیس شرکت در روسیه برای شهروندان خارجی نیز امکان پذیر است. شما می توانید به نام خودتان و حتی به صورت غیر حضوری در روسیه شرکت تاسیس نمایید. و از طریق شرکت خودتان ویزای کاری گرفته و به روسیه مهاجرت نمایید. بخش حقوقی شرکت روس دانش آماده ارائه خدمات افتتاح شرکت در روسیه می باشد. لطفا با ما تماس بگیرید. اطلاعات کامل را می توانید در بخش حقوقی مطالعه نمایید.

بازگشت۱۹- شرایط گرفتن ویزای روسیه به چه صورت است؟

شهروندان ایرانی برای ورود به روسیه حتما باید ویزا داشته باشند. ویزای ترانزیت – ویزای توریستی – ویزای کاری – ویزای تجاری – ویزای تحصیلی و … . طبق قانون جدیدی که در سال ۲۰۱۹ تصویب و اجرایی شد شهروندان ایرانی می توانند به بعضی از مناطق روسیه با ویزای الکترونیکی مسافرت نمایند. این ویزا رایگان می باشد. جهت کسب اطلاعت بیشتر به این قسمت مراجعه نمایید.

بازگشت۲۰- افتتاح حساب مستر کارت و ویزا کارت برای شهروندان ایرانی در روسیه

در حال حاظر اسبر بانک ، بزرگترین بانک روسیه برای شهروندان ایرانی حساب مستر کارت و یزا کارت بین المللی باز می کند و شما می توانید کارت بین المللی دریافت نمایید. این کارت در سراسر جهان معتبر است و می توانید با آن خرید اینترنتی انجام دهید. انواع کارتهای بانکی در این بخش توضیح داده شده است.

بازگشت

تماس روس دانشتلگرام روس دانشفیلم تحصیل در روسیهاینستاگرام روس دانش

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

19 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر. آیا در طول دوره پادفک امتحان زیست و شیمی گرفته میشه؟ یا این تدریس فقط برای ورودی دانشگاه ها است؟

  1. در پایان دوره پادفک آزمون گرفته می شود اما آزمون اصلی و مهم آزمون است که بعد از پادفک برای ورود کورس اصلی گرفته می شود

 2. سلام آیا زدن واکسن برای ورود به روسیه و دانشگاه های آن اجباری است.؟ آیا می شود فقط با تست منفی PCR وارد روسیه و دانشگاه های آن شد.؟ (رشته پزشکی)

  1. بدون واکسن می شود وارد روسیه شد اما برای شرکت در کلاس در حال حاضر داشتن کارت واکسن اجباری است

 3. پادفک برای کسانی که مشمول سربازی هستن به چه صورته؟

  1. برای خروج از کشور باید یک نامه گواهی به تحصیل از یک دانشگاه داخلی داشته باشید و مبلغ 30 میلیون تومان وثیقه بانکی بگذارید

 4. سلام هدف من فقط رد شدن از کنکور ایرانه میشه برم روسیه و یکسال کن از تحصیل پزشکی گذشت برگردم ایران ادامه بدم؟ چون فقط هزینه یکساله اونجا رو میتونم جور کنم

  1. سلام. خیر طبق قانون جدید امکان انتقال حین تحصیل از روسیه به ایران وجود ندارد

 5. میشه به صورت مجازی در یکی از دانشگاه های معتبر روسیه پزشکی خوند؟

  1. به خاطر کرونا ویروس فعلا مرزها بسته است و تحصیل به صورت اینترنتی است. اما بعد از باز شدن مرز تحصیل حضوری است. برای رشته پزشکی تحصیل غیر حضوری ممکن نیست.

 6. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم چطور میشه بورسیه تحصیلی دانشگاه روسیه در رشته پزشکی یا دندان با مدرک دیپلم تجربی گرفت ؟اصلا امکانش هست؟باید از چه طریقی اقدام کرد؟

  1. سلام. امکان گرفتن بورسیه پزشکی روسیه هست. اما اولویت با متقاضیان مقاطع ارشد و دکترا است و شانس گرفتن بورس پزشکی روسیه کم است. همه ساله در ماه ژانویه از طریق وبسایت وزارت علوم روسیه می توانید ثبت نام کنید.

 7. سلام بسیار سپاس از راهنمایی شما لطفا بفرمایید جهت ثبت نام در سماشکو و پاولوف در کورس اصلی دندان چه کنیم و نمونه سوال از کجا بیاوریم

  1. سلام. ثبت نام کورس اصلی دانشگاه پاولوف و دانشگاه سماشکو تا ۱۰ جولای ادامه داره. می تونید مستقم از طریق سایت دانشگاه ثبت نام کنید. و یا با مشاوره روس دانش تماس بگیرید تا راهنمایی کنند. نمونه سوالات دانشگاه های روسیه در وبسایت روس دانش قرار دارد.
   https://rusdanesh.com/exam/

 8. برای تحصیل در روسیه مدارک باید به روسی ترجمه شود یا انگلیسی؟

  1. برای تحصیل در روسیه مدارک تحصیلی باید به زبان روسی ترجمه شود و به تایید سفارت روسیه در تهران برسد. البته متقاضیانی که از طریق موسسه روس دانش اقدام می کنند ترجمه و تایید مدارک به صورت رایگان توسط خود موسسه انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.