Rusdanesh

اعزام دانشجو به روسیه | دانستنی ها اعزام به روسیه

اعزام دانشجو به روسیه اعزام به روسیه

 اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل در روسیه ، امروز مورد استقبال علاقه مندان زیادی قرار گرفته است. روس دانش یکی از مراکزی است که با سال ها سابقه و تجربه در خصوص اعزام به روسیه ، دانشجویان را راهنمایی و کمک می نماید. این مجموعه فنی، با کمک مشاورین و موسسات عالی معتبر در سراسر روسیه می تواند به دانشجویان ، اطلاعات مفیدی در زمینه شرایط تحصیل روسیه و هزینه تحصیل د ارائه دهد.

تحصیل پزشکی در روسیه یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه عموما توسط دانشگاه ها و مراکز معتبر فدراسیون روسیه در سطح جهانی تایید می شوند با این حال تحصیل پزشکی روسیه و یا تحصیل دندانپزشکی روسیه گاها توسط مراکزی که فاقد اعتبار هستند نیز انجام می شود فلذا پیشنهاد می گردد برای تحصیل روسیه حتما در خصوص دانشگاه و مرکز مربوطه تحقیقات لازم را به عمل آورید.

در این صفحه می خوانید

✳️ روسیه تحصیل پزشکی ، روسیه تحصیل دندانپزشکی 

یکی از رشته هایی که بیشترین متقاضی تحصیلی روسیه را به خود اختصاص داده است رشته پزشکی و دندانپزشکی است. در کشور روسیه تحصیل پزشکی هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است. طول دوره تحصیل پزشکی در اکثر دانشگاه های روسیه 6 سال است. در روسیه تحصیل دندانپزشکی 5 سال طول می کشد. البته بجز دوره یک ساله پادفک زبان روسی. در روسیه تحصیل پزشکی در سال 1402-1403  در دانشگاه های لومونوسف – پیراگوا – پاولوف – ملی سن پترزبورگ – فدرال کازان و نووسیبیرسک مورد تایید ایران می باشد. روسیه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های سماشکو – پیراگووا – دولتی سن پترزبورگ – پاولوف – فدرال کازان مورد تایید است.

✳️ درباره تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

همانطور که اشاره شد امکان تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد البته با این شرط که دانشجو قبل از شروع به تحصیل باید مدرک آ2 A2 زبان روسی را گزرانده باشد و مدرک گرفته باشد. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی دو تفاوت عمده با تحصیل به زبان روسی دارد: یک این که تعداد دانشگاه هایی که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آنها وجود دارد کمتر از تحصیل به زبان روسی است. دو این که معمولا در اکثر دانشگاه ها ی روسیه تحصیل به زبان انگلیسی گرانتر از تحصیل به زبان روسی است. 

روس دانش

✳️ شرایط اعزام دانشجو به روسیه بدون پادفک

دوره پادفک درواقع دوره آموزش مقدماتی قبل از ورود به دانشگاه های روسیه است که در آن زبان روسی و مفاهیم اولیه دروس تخصصی آموزش داده می شود. از سال 2021 امکان تحصیل در روسیه بدون پادفک نیز فراهم شده است چرا که تا قبل از آن دانشجو باید مدرک پادفک را میگذراند تا مدرکش مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار می گرفت. اما در حال حاضر اجباری به داشتن مدرک پادفک نیست. البته علارقم این که امکان تحصیل در روسیه بدون پادفک فراهم است اما توصیه ما این است که دانشجو این دوره را بگذارند چرا که اولا همانطور که اشاره شد برای تایید مدرک مدرک آ2 زبان روسی لازم است و دوم این که شما چند سال در یک کشور روس زبان میخواهید تحصیل کنید. دانستن زبان روسی برای شما بسیار مهم است حتی اگر تصمیم به تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه را داشته باشید. 

✳️ حداقل معدل برای اعزام دانشجو به روسیه

به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم در اکثر دانشگاه ها حداقل معدل برای تحصیل در روسیه وجود ندارد. در خیلی از موارد دانشگاه ها اصل به نمرات دبیرستان شما توجه ندارند. فقط مهم است که شما درک دیپلم داشته باشید. البته استثنا هم وجود دارد. به طور مثال حداقل معدل برای تحصیل در روسیه در دانشگاه ملی سن پترزبورگ باید 18/4 باشد. در این دانشگاه یکی از ملاکهای اصیل برای ورود معدل و بخصوص دورس زیست شناسی و شیمی است. در دانشگاه رودن مسکو هم حداقل معدل برای تحصیل نمره 16 است. البته دانشگاه رودن در حال حاضر از لیست تایید دانشگاه های ایران خارج شده است. 

RusDanesh

شرایط سنی تحصیل در روسیه

شرایط سنی تحصیل در روسیه خیلی راحت تر است از خیلی از کشورهای دیگر. به طور قانونی هر شخص با هر سنی می تواند در روسیه وراد دانشگاه شود. و حتی مسئله گپ تحصیلی در روسیه نیز مطرح نیست. البته علارقم این که شرایط سنی تحصیل در روسیه آسان است اما کسانی که در سنین بالا اقدام به تحصیل می کنند ممکن است که در زمان ورود به روسیه در مرزبانی با مشکل مواجه شوند. منظور از سنین بالا ، سن بالای 40 سال برای رشته پزشکی است. برای مقاطع ارشد و دکترا حتی سن 40 سال هم مشکلی نیست.

ویزای تحصیلی روسیه. چگونه ویزای تحصیل روسیه بگیریم؟

برای اقامت دانشجو باید ویزای تحصیل روسیه را داشته باشد. برای گرفتن ویزای تحصیلی روسیه روال کار به این صورت است که بعد از ثبت نام در دانشگاه، توسط دانشگاه دعوتنامه برای دانشجو ارسال می شود که دانشجو با آن دعوتنامه به سفارت روسیه در ایران مراجه می کند و ویزای تحصیلی روسیه را دریافت می کند. ویزای تحصیل روسیه در ابتدا سه ماهه می باشد که دانشجو بعد از ورود به روسیه ویزای خود را تمدید کرده و ویزای تحصیلی یک ساله دریافت می کند. کسانی که از طریق موسسه روس دانش اقدام می کنند مراحل دریافت دعوتنامه و تمدید ویزا در روسیه توسط موسسه انجام می شود. 

 

شرایط تحصیل در روسیه روس دانش

موسسه روس دانش به طور تخصصی چندین سال است که در حوزه اعزام دانشجو به روسیه فعالیت دارد. خدمات موسسه روس دانش در بحث تحصیل در روسیه روس دانش شامل :

 • ترجمه مدارک تحصیلی متقاضی 
 • ثبت نام دانشگاه 
 • تحویل دعوتنامه از دانشگاه و ارسال آن به متقاضی
 • انجام عمور مربوط به اخذ ویزا 
 • ترانسفر فرودگاه به خوابگاه در روسیه
 • ثبت نام دانشگاه و خوابگاه در روسیه
 • همراهی متقاضی در تمام مراحل کار:  سیم کارت – افتتاح حساب بانکی – تمدید ویزا – آزمایشات پزشکی – اثر انگشت 
 • یک سال پشتیابی رایگان

جهت تحصیل در روسیه روس دانش در فاتر ایران و روسیه در خدمت شما عزیزان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

✳️ مزایا و معایب اعزام دانشجو به روسیه

در خصوص مزایا و معایب اعزام دانشجو به روسیه به خاطر این که بتوانیم به یک نتیجه درستری دست پیدا کنم باید قبل از هر کاری شرایط و خواسته های خودمان را مشخص کنید و مطابق با آن به مزایا و معایب تحصیل در روسیه بپردازیم. این که هدف از تحصیل گرفتن مدرک است یا تحصیل در یک دانشگاه راحت یا تحصیل ارزان قیمت یا …

اما شاید بتوان مزایا و معایب تحصیل را در حالت کلی بررسی کرد: 

معایب اعزام دانشجو به روسیه

 • سختی زبان روسی 
 • آب و هوای سرد روسیه
 • تفاوت های فرهنگی 

مزایای اعزام دانشجو به روسیه

 • قیمت مناسب نسبت به دیگر کشورها
 • سختگیری کمتر نسبت به کشورهای اروپای غربی
 • مورد تایید بودن دانشگاه ها
 • روابط خوب سیاسی و چشم انداز بهتر برای پیشرفت شغلی در آینده
پخش ویدیو

هزینه اعزام دانشجو به روسیه

هزینه اعزام دانشجو به روسیه پزشکی و دندانپزشکی شامل هزینه ای است که توسط موسسه اعزام دانشجو به روسیه گرفته می شود و همچنین هزینه هایی مانند :

 • هزینه ویزای تحصیلی روسیه حدود 130 دلار
 • هزینه بیمه : سالی حدود 70 دلار
 • هزینه آزمایشات پزشکی : حدود 70 دلار 
 • هزینه شهریه دانشگاه: حدود 5 تا 7 هزار دلار در سال
 • هزینه زندگی در روسیه : حدود سالی 3 تا 5 هزار دلار. 
اطلاعات دقیقتر درباره هزینه اعزام دانشجو به روسیه را می توانید در صفحه هزینه تحصیل روسیه مشاهده نمایید. 
اطلاعات کامل موسسات اعزام دانشجو به روسیه را می توان در وبسایت وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران مشاهده نمایید. 

 

✳️ همه چیز درباره اعزام دانشجو به روسیه نظرات  

یکی از مباحثی که برای دانشجویان قبل از تصمیم به مهاجرت تحصیلی به روسیه مهم است این است که از تجربیات دانشجویانی که قبلا این مسیر را رفته اند استفاده کنند تا بتوانند تصمیم بهتری بگیرند. به همین خاطر از دوستانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در این کشور هستند خواهش می کنیم در پایین همین صحفه اعزام به روسیه نظرات خودشون و بنویسند و دوستانی هم که تصمیم به تحصیل در این کشور را دارند می توانند سوالات خود را بپرسند. 

همه چیز درباره تحصیل در روسیه نظرات در کامنت 👇👇👇

مقایسه تحصیل در روسیه یا ترکیه

کدام بهتر است تحصیل در روسیه یا ترکیه ؟ یکی از سوالاتی که خیلی از متقاضیان می پرسند. البته جواب قطعی و کاملی برای این سوال وجود ندارد. تا حدود زیادی بستگی به خود شخص دارد. شرایط و خواسته های هر متقاضی با شخص دیگر متفاوت است. از بعضی جهات تحصیل در ترکیه بهتر است بخصوص برای دوستان محترم آذربایجانی که اشتراکات زبانی با ترکیه دارند. ولی سختی وارد شدن به دانشگاه ها و هزینه زیاد تحصیل در ترکیه باعث شده است که در بین تحصیل در روسیه و ترکیه خیلی از متقاضیان روسیه را انتخاب کنند و بخصوص در چند سال اخیر روند مهاجرت تحصیلی به روسیه بین شهروندان ایران افزایش چشمگیری داشته است. شاید به همین خاطر هم هست که تعداد موسسه های اعزام دانشجو به روسیه نسبت به ترکیه در دو سه سال اخیر افزایش قابل توجهی داشته. 

 

مدرک آ2 A2 چیست 

از سال 2021 میلادی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی اعلام کرد که تمام دانشجویانی که در کشور روسیه مشغول به تحصیل می باشند باید مدرک A2 زبان روسی دریافت نمایند. مدرک آ2 در ایران در سه مرکز (دانشگاه شهید بهشتی – دانشگاه الزهرا – کانون زبان) و در کشور روسیه در 14 دانشگاه (دانشگاه لومونسف – دانشگاه رودن – دانشگاه پوشکین – دانشگاه ملی سن پترزبورگ – دانشگاه فدرال کازان از معتبر ترین این مراکز است) برگزار می شود. جهت کسب اطلاعات در خصوص مدرک آ2 و ثبت نام در آزمون آ2 میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید

پاسخ به سوالات درباره اعزام دانشجو به روسیه 

۱- چگونه می توانیم از دانشگاه های روسیه پذیرش تحصیلی بگیریم؟


۲- آیا فقط به زبان روسی در روسیه می شود تحصیل کرد؟


۳- من که روسی نمی دانم. چطور در روسیه به زبان روسی درس بخوانم؟


۴- چه رشته هایی برای درس خواند در روسیه مناسب است؟


۵- شهریه دانشگاه های روسیه چقدر است؟


۶- آیا امکان تحصیل رایگان هم وجود دارد؟ چطور می شود از دانشگاه های روسیه بورس تحصیلی گرفت؟


۷- هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟


۸- آیا امکان کار حین تحصیل در کشور روسیه وجود دارد؟


۹- هزینه خوابگاه چقدر است؟ قیمت اجاره مسکن در روسیه چند است؟


۱۰ – پادفک چیست؟


۱۱- رجیستر چیست؟


۱۲- قوانین مهم در روسیه که یک دانشجو باید بداند


۱۳- کدام دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران است؟


۱۴- راه های گرفتن اقامت روسیه


۱۵- آیا می توان در روسیه ملک خرید؟ قیمت خرید ملک در روسیه چقدر است؟


۱۶- شرایط مهاجرت کاری به روسیه چیست؟


۱۷- ازدواج در روسیه


۱۸- آیا شهروندان ایرانی می توانند در روسیه شرکت تاسیس کنند؟


۱۹- شرایط گرفتن ویزای روسیه به چه صورت است؟


۲۰- افتتاح حساب مستر کارت و ویزا کارت برای شهروندان ایرانی در روسیه۱- چگونه می توانیم از دانشگاه های روسیه پذیرش تحصیلی بگیریم؟

برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه ، باید مدارک به روسی ترجمه شود و تحویل دانشگاه مورد نظر داده شود. از آنجایی که تحصیل در اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی است . برای تحصیل به زبان روسی شما باید ابتدا یک دوره پادفک زبان روسی بگذرانید. برای ورود به دانشگاه در اکثر دانشگاه های روسیه آزمون ورودی برگزا می شود. برای تحصیل از طریق مجموعه روس دانش کافی است اسکن مدارک تحصیلی و پاسپورت را برای ما ارسال کنید. تمام مراحل اعزام دانشجو به روسیه از شروع ثبت نام تا حضور در کلاس درس تمام توسط این موسسه روس دانش انجام می شود . با ما تماس بگیرید.

بازگشت۲- آیا فقط به زبان روسی در روسیه می شود تحصیل کرد؟

امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در بعضی دانشگاه ها و در مقاطع خاصی امکان پذیر است. اما در اکثر دانشگاه ها تحصیل فقط به زبان روسی است. برای تحصیل به زبان انگلیسی بعضی دانشگاه ها از شما مدرک معتبر زبان انگلیسی تافل یا آیلتس می خواهند ولی در اکثر مواقع اجباری به داشتن مدرک زبان نیست. اما همیشه تحصیل به زبان روسی پیشنهاد ماست. چون: شما در روسیه باید زندگی کنید و مردم روسیه فقط زبان روسی می دانند. شما باید در این کشور زبان روسی یاد بگیرید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه فقط به زبان روسی مورد تایید وزرات بهداشت ایران است. شهریه تحصیل به زبان روسی معمولا پایین تر از تحصیل به زبان انگلیسی است. در تحصیل به زبان روسی امکان گرفتن بورس تحصیلی وجود دارد. اکثر دانشگاه های روسیه فقط به زبان روسی تدریس می شود. کیفیت تدریس به زبان روسی در روسیه به مراتب بهتر از تدریس به زبان انگلیسی است.

بازگشت۳- من که روسی نمی دانم. چطور در روسیه به زبان روسی درس بخوانم؟

در زمان شروع به تحصیل تقریبا تمام دانشجویان خارجی که به روسی می آیند هیچ آشنایی با زبان روسی ندارند. به همین منظور در زمان اعزام دانشجو به روسیه ، دانشجو در ابتدا باید یک سال در یکی از دانشگاه های روسیه دوره زبان روسی که به دوره پادفک معروف هست را بخواند. بعد از آن می توانند وارد دانشگاه شود. برای کسب اطلاع کامل از دوره پادفک می توانید به این بخش مراجعه کنید.

بازگشت۴- چه رشته هایی برای درس خواند در روسیه مناسب است؟

تعداد زیادی از دانشگاه های روسیه اعتبار جهانی بالایی دارند و شما با هزینه کم امکان تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا را دارید. در سالهای اخیر تعداد اکثر دانشجویان ایرانی که به روسیه مهاجرت می کنند در رشته های پزشکی و ندانپزشکی مشغول به تحصیل می شوند. اما علاوه بر رشته های یاد ، تحصیل در در رشته های هوا فضا ، نفت و گاز ، کامپیوتر ، صنعت و معدن ، فنی مهندسی ، معماری ، هنر ، حقوق و اقتصاد جایگاه خوبی دارند و همه ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در این رشته ها به روسیه مهاجرت تحصیلی می کنند. در این قسمت می توانید لیست دانشگاه های معتبر روسیه و اطلاعات کلی دانشگاه را مشاهده کنید.

بازگشت۵- شهریه دانشگاه های روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیلی روسیه نسبت به کشورهای اروپایی پایین تر است. شهریه تحصیل در هر دانشگاه نسبت به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. هزینه متوسط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران بین ۵ تا ۶ هزار دلار در سال است. هزینه تحصیل در رشته های فنی مهندسی به طور متوسط بین ۲ تا ۴ هزار دلار در سال است. در دیگر رتشه ها هم متوسط شهریه حدود سه هزار دلار می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیقتر در خصوص اعزام دانشجو به روسیه می توانید با ما تماس بگیرید.

بازگشت۶- آیا امکان تحصیل رایگان هم وجود دارد؟ چطور می شود از دانشگاه های روسیه بورس تحصیلی گرفت؟

طبق قانونی که حدود حدود ۷ سال پیش به تصویب نهایی رسید دانشجویان خارجی نیز می توانند مانند دانشجویان روس در دانشگاه روسیه بورس تحصیلی بگیرند و به صورت کاملا رایگان تحصیل نمیاند. طبق این قانون ۱۵ هزار سهمیه بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است. مجموعه روس دانش در امر اعزام دانشجو به روسیه و گرفتن سهمیه بورس تجربه خوشایندی دارد. مطالب کامل در خصوص نهوه گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه را می توانید در این قسمت مطالعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گرفتن بورس تحصیلی با ما تماس بگیرید.

بازگشت۷- هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟

هزینه زندگی در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت است. به طور متوسط هزینه زندگی در شهر مسکو برای شخص دانشجو حدود ۵۰۰ دلار در ماه است. هزینه زندگی دانشجویی در شهر سن پترزبورگ به طور متوسط حدود ۳۰۰ دلار است. در شهر های کوچکتر روسیه این مبلغ کمتر و در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در ماه است. اطلاعات جامع در خصوص هزینه زندگی و اجاره مسکن در روسیه را می توانید در این قسمت مطالعه نمایید.

بازگشت۸- آیا امکان کار حین تحصیل روسیه وجود دارد؟

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۴ به تصویب رسید دانشجویان خارجی با ویزای دانشجویی نیز می توانند در روسیه کار نمایند. شما بعد از ورود به دانشگاه باید اجازه نامه کتبی از دانشگاه دریافت نمایید . به این معنی که دانشگاه با کار کردن دانشجو مخالفتی ندارد. بعد با داشتن نامه دانشگاه و نامه از کارفرما به اداره مهاجرت مراجعه نموده و کارت مجوز کار را دریافت می کنید. اطلاعت کامل در خصوص کار حین تحصیل و قوانین کار در روسیه را

بازگشت۹- هزینه خوابگاه چقدر است؟ قیمت اجاره مسکن در روسیه چند است؟

هزینه خوابگاه در دانشگاه های روسیه متفاوت است. حداقل هزینه خوابگاه در ماه حدود ۲۰ دلار و حداکثر آن حدود ۲۰۰ دلار در ماه است. در مجموعه کیفت خوابگاه ها در اکثر دانشگاه های روسیه پایین است. به همین منظور خیلی از دانشجویان بعد از ورود به روسیه منزل اجاره می کنند. البته برای اجاره منزل به چند نکته مهم از جمله قانون رجیستر توجه داشته باشید. هزینه اجاره منزل در مسکو حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه. در شهر سن پطرزبورگ بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار و در شهرهای دیگر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه می باشد. اطلاعات جامع در خصوص هزینه زندگی در روسیه را در این صفحه بخوانید.

بازگشت۱۰ – پادفک چیست؟

پادفک در واقع دوره آمادگی زبان روسی برای ورود به کورس اصلی می باشد. چون اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی تدریس می شود و تنها تحصیل به زبان روسی مورد تایید وزرات بهداشت ایران است . شما باید ابتدا در یکی از دانشگاه های روسیه دوره پادفک زبان روسی را بخوانید . اطلاعات تکمیلی در خصوص پادفک را اینجا ببینید.

بازگشت۱۱- رجیستر چیست؟

رجیستر یا برگه رجیستری به معنی ثبت است. تمام کسانی که در روسیه زندگی می کنند (حتی خود شهروندان روسیه ) حتما باید محل زندگیشان مشخص باشد و به اصطلاح رجستری داشته باشند. شهروندان خارجی هم که بیش از ۷ روز در روسیه اقامت دارند حتما باید رجیستر شوند. قوانین ریجستری بسیار سختگرانه است و کوتاهی و یا تختلف در این زمینه می تواند عواقبی چون دیپورت شدن را به همراه داشته باشد. در زمان اقامت در خوابگاه ، هتل و یا منزل مسکونی به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید. شرایط و قوانین ریجستری در این بخش به صورت کامل توضیح داده شده است.

بازگشت۱۲- قوانین مهم در روسیه که یک دانشجو باید بداند

در روسیه قوانین متعددی در خصوص زندگی ، کار و تحصیل و جود دارد که عدم آشنایی با آن گاها مشکلات زیادی را برای شخص ایجاد می کند. از آنجایی که حتی موسسات اعزام دانشجو به روسیه در خود ایران هم با خیلی از این قوانین آشنایی ندارند ، خیلی از دوستان دانشجو که به روسیه می آیند با این قوانین نا آشنا هستند. یک اصلاح رایج در روسیه است که می گوید: ندانستن قانون باعث سلب مسئولیت نمی شود. برای اطاع کامل از قوانین به این صفحه مراجعه کنید.

بازگشت۱۳- کدام دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران است؟

در بحث تایید دانشگاه های خارج از کشور دو مرجع در ایران به صورت مستقل لیست دانشگاه های مورد تایید خارج از کشور را اعلام می کنند. یکی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم است. این لیست مربوط به تمام دانشگاه های در تمام رشته ها می شود. یک لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت است که اختصاصا در خصوص رشته های پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی بررسی می شود. اگر شما تصمیم به ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارید باید به لیست وزارت بهداشت مراجعه کنید که معمولا همه ساله تغییر می کند. جدید ترین لیست وزارت بهداشت و وزرات علوم را می توانید در این بخش مشاهده نمایید.

بازگشت۱۴- راه های گرفتن اقامت روسیه

در مجموع چند روش برای گرفتن اقامت روسیه وجود دارد. یکی گرفتن شهروندی از طریق ازدواج است. در این روش شما با ازدواج با شخص روس بعد از سه سال می توانید شهروندی روسیه را دریافت نمایید. روش دیگر اقامت از طریق سرمایه گذرای است که حداقل سرمایه برای گرفتن اقامت روسیه ده میلیون روبل یا ۱۶۰ هزار دلار. یکی دیگر از روشهای گرفتن اقامت از طریق تحصیل می باشد. طبق قانونی که در سال ۲۰۱۹ تصویب شد دانشجویان خارجی بعد از تحصیل می توانند اقامت دایم کشور روسیه را دریافت نمایند. اطلاعات کامل در خصوص گرفتن اقامت روسیه را می توانید در این بخش ببینید.

بازگشت۱۵- آیا می توان در روسیه ملک خرید؟ قیمت خرید ملک در روسیه چقدر است؟

خرید ملک و متسقلات برای شهروندان خارجی در روسیه امکان پذیر است. شما می توانید حتی بدون حضور در روسیه به نمام خودتان در این کشور منزل خریداری کنید. قیمت ملک هم در شهرها مختلف متفاوت است. در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ حداقل قیمت خرید منزل حدود ۵۰ هزار دلار است. در شهرهای دیگر قیمت به مراتب کمتر است. مجموعه حقوقی روس دانش جهت خرید ملک و منزل در روسیه در خدمت شماست. جهت کسب اطلات بیشتر می توانید به راه های ارتباطی روس دانش با ما تماس بگیرید. اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید خانه در روسیه در این بخش آورده شده است.

بازگشت۱۶- شرایط مهاجرت کاری به روسیه چیست؟

مهاجرت کاری به روسیه از چند طریق ممکن است: دریافت ویزای کاری یک ساله عادی. ویزای کاری سه ساله متخصص – ویزای بیزنس . اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای کار روسیه و مهاجرت به روسیه در این بخش آورده شده است.

بازگشت۱۷- ازدواج در روسیه

ازدواج در روسیه قوانین و شرایط خاص خود را دارد. ازدواج در روسیه برای یک شهروند خارجی این امکان را می دهد که بتواند شهروندی روسیه را دیافت نماید. آداب و رسوم ازداج ، قوانین مربوط به ازدواج در روسیه و گرفتن شهوندی روسیه از طریق ازدواج در یک مقاله جدا گانه خدمتتان توضیح داده شده است. به این صحفه مراجعه نمایید.

بازگشت۱۸- آیا شهروندان ایرانی می توانند در روسیه شرکت تاسیس کنند؟

تاسیس شرکت در روسیه برای شهروندان خارجی نیز امکان پذیر است. شما می توانید به نام خودتان و حتی به صورت غیر حضوری در روسیه شرکت تاسیس نمایید. و از طریق شرکت خودتان ویزای کاری گرفته و به روسیه مهاجرت نمایید. بخش حقوقی شرکت روس دانش آماده ارائه خدمات افتتاح شرکت در روسیه می باشد. لطفا با ما تماس بگیرید. اطلاعات کامل را می توانید در بخش حقوقی مطالعه نمایید.

بازگشت۱۹- شرایط گرفتن ویزای روسیه به چه صورت است؟

شهروندان ایرانی برای ورود به روسیه حتما باید ویزا داشته باشند. ویزای ترانزیت – ویزای توریستی – ویزای کاری – ویزای تجاری – ویزای تحصیلی و … . طبق قانون جدیدی که در سال ۲۰۱۹ تصویب و اجرایی شد شهروندان ایرانی می توانند به بعضی از مناطق روسیه با ویزای الکترونیکی مسافرت نمایند. این ویزا رایگان می باشد. جهت کسب اطلاعت بیشتر به این قسمت مراجعه نمایید.

بازگشت۲۰- افتتاح حساب مستر کارت و ویزا کارت برای شهروندان ایرانی در روسیه

در حال حاظر اسبر بانک ، بزرگترین بانک روسیه برای شهروندان ایرانی حساب مستر کارت و یزا کارت بین المللی باز می کند و شما می توانید کارت بین المللی دریافت نمایید. این کارت در سراسر جهان معتبر است و می توانید با آن خرید اینترنتی انجام دهید. انواع کارتهای بانکی در این بخش توضیح داده شده است.

بازگشت

تماس روس دانشتلگرام روس دانشفیلم تحصیل در روسیهاینستاگرام روس دانش

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

21 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر. آیا در طول دوره پادفک امتحان زیست و شیمی گرفته میشه؟ یا این تدریس فقط برای ورودی دانشگاه ها است؟

  1. در پایان دوره پادفک آزمون گرفته می شود اما آزمون اصلی و مهم آزمون است که بعد از پادفک برای ورود کورس اصلی گرفته می شود

 2. سلام آیا زدن واکسن برای ورود به روسیه و دانشگاه های آن اجباری است.؟ آیا می شود فقط با تست منفی PCR وارد روسیه و دانشگاه های آن شد.؟ (رشته پزشکی)

  1. بدون واکسن می شود وارد روسیه شد اما برای شرکت در کلاس در حال حاضر داشتن کارت واکسن اجباری است

 3. پادفک برای کسانی که مشمول سربازی هستن به چه صورته؟

  1. برای خروج از کشور باید یک نامه گواهی به تحصیل از یک دانشگاه داخلی داشته باشید و مبلغ 30 میلیون تومان وثیقه بانکی بگذارید

 4. سلام هدف من فقط رد شدن از کنکور ایرانه میشه برم روسیه و یکسال کن از تحصیل پزشکی گذشت برگردم ایران ادامه بدم؟ چون فقط هزینه یکساله اونجا رو میتونم جور کنم

  1. سلام. خیر طبق قانون جدید امکان انتقال حین تحصیل از روسیه به ایران وجود ندارد

 5. میشه به صورت مجازی در یکی از دانشگاه های معتبر روسیه پزشکی خوند؟

  1. به خاطر کرونا ویروس فعلا مرزها بسته است و تحصیل به صورت اینترنتی است. اما بعد از باز شدن مرز تحصیل حضوری است. برای رشته پزشکی تحصیل غیر حضوری ممکن نیست.

 6. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم چطور میشه بورسیه تحصیلی دانشگاه روسیه در رشته پزشکی یا دندان با مدرک دیپلم تجربی گرفت ؟اصلا امکانش هست؟باید از چه طریقی اقدام کرد؟

  1. سلام. امکان گرفتن بورسیه پزشکی روسیه هست. اما اولویت با متقاضیان مقاطع ارشد و دکترا است و شانس گرفتن بورس پزشکی روسیه کم است. همه ساله در ماه ژانویه از طریق وبسایت وزارت علوم روسیه می توانید ثبت نام کنید.

 7. سلام بسیار سپاس از راهنمایی شما لطفا بفرمایید جهت ثبت نام در سماشکو و پاولوف در کورس اصلی دندان چه کنیم و نمونه سوال از کجا بیاوریم

  1. سلام. ثبت نام کورس اصلی دانشگاه پاولوف و دانشگاه سماشکو تا ۱۰ جولای ادامه داره. می تونید مستقم از طریق سایت دانشگاه ثبت نام کنید. و یا با مشاوره روس دانش تماس بگیرید تا راهنمایی کنند. نمونه سوالات دانشگاه های روسیه در وبسایت روس دانش قرار دارد.
   https://rusdanesh.com/exam/

 8. برای تحصیل در روسیه مدارک باید به روسی ترجمه شود یا انگلیسی؟

  1. برای تحصیل در روسیه مدارک تحصیلی باید به زبان روسی ترجمه شود و به تایید سفارت روسیه در تهران برسد. البته متقاضیانی که از طریق موسسه روس دانش اقدام می کنند ترجمه و تایید مدارک به صورت رایگان توسط خود موسسه انجام می گیرد.

   1. سلام ببخشید هزینه شرکتون برای اقدامات پیش نیاز تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه چقدره ممنون

    1. هزینه خدمات شرکت 1200 دلار است که شامل تمام خدمات : از ترجمه مدارک تا ثبت نام و کارهای لیدری در روسیه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.