Rusdanesh

دانشگاه پیراگوف مسکو ( دانشگاه پیراگوا ) روسیه 2023

دانشگاه پیراگوف دانشگاه پیراگوا مسکو روسیه

دانشگاه پیراگوف مسکو روسیه با بیش از ۹ هزار دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های پزشکی در روسیه و اروپا است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۶ میلادی تاسیس شد. نام قدیم آن دومین دانشگاه پزشکی مسکو بود. از سال 2021 میلادی دانشگاه پیراگف روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت و دانشجویان ایرانی از این پس می توانند در رشته های پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه پیراگوف روسیه تحصیل نمایند. در این مطلب اطلاعات جامع در باره دانشگاه پیراگف از جمله رشته ها – زبان تحصیلی و هزینه های دانشگاه پیراگف آشنا می کنیم.

در این صفحه می خوانید

Play Video about دانشگاه پیراگوا مسکو. دانشگاه پیراگوف روسیه

✳️ تحصیل پزشکی دانشگاه پیراگوف مسکو روسیه

همانطور که اشاره شد در سال میلادی 2021 دانشگاه پیراگف مسکو مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. دانشجویان ایرانی می توانند در رشته پزشکی این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. طول دوره پزشکی دانشگاه پیراگف مانند بقیه دانشگاه های پزشکی روسیه ۶ سال است. 

تحصیل پزشکی به انگلیسی دانشگاه پیراگف روسیه

همانطور که اطلاع دارید در آخرین بخشنامه وزارت بهداشت در سال 2021 تحصیل به زبان انگلیسی نیز مورد تایید قرار گرفت. در دانشگاه پیراگوا تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. البته برای تایید مدرک در ایران باید حتما قبل از شروع کورس اصلی دانشگاه مدرک آ2 زبان روسی را دریافت کرده باشید. 

شهریه دانشگاه پیراگوا مسکو روسیه

 

شهریه دانشگاه پیراگووا به روبل در یک سال تحصیلی اعلام می شود. شهریه دانشگاه پیراگوا در رشته پزشکی به انگلیسی در پیراگوا در سال 500 هزار روبل  است. هزینه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه پیراگوا نیز 500 هزار روبل است. 

 

دانشگاه پیراگووا مسکو - دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه پیراگوا دندانپزشکی

✳️ تحصیل دندانپزشکی دانشگاه پیراگووا مسکو 

یکی دیگر از رشته های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه رشته دندانپزشکی است. در دانشگاه پیراگوا دندانپزشکی ۵ سال می کشد. در دانشگاه پیراگووا امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی وجود دارد. البته در دانشگاه پپراگوا دندانپزشکی انگلیسی فقط دو سال به زبان انگلیسی است و از سال سوم روسی می شود. 

 

✳️ تحصیل داروسازی دانشگاه پیراگف مسکو 

طول دوره داروسازی دانشگاه پیرافگ روسیه ۵ سال است. رشته داروسازی پیراگف مورد تایید جمهوری اسلامی ایران می باشد. البته امکان تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در دانشگاه پیرافگ وجود نداد و فقط به زبان روسی می توانید تحصیل نمایید.  در مورد رشته داروسازی توجه به این نکته ضروری است که در داروسازی روسیه در ایران ارشد معادل سازی می شود. 

 

 

 

✳️ پادفک دانشگاه پیراگوا مسکو

در دانشگاه پیراگوف روسیه هم مثل اکثر دانشگاه های روسیه دوره پادفک برگزار می شود. البته هزینه دوره پادفک در این دانشگاه نسبت به بعضی از دانشگاه های دیگر بیشتر است و به همین خاطر کمتر مورد استقبال است. در مورد دوره پادفک و هزینه پادفک در دانشگاه های مختلف می تونید به این بخش مراجعه کنید.

دانشگاه پیراگوا خوابگاه

خوابگاه پیراگوا در مسکو 

خوابگاه پیراگوا در مسکو در ساختمان مرکزی در مجموعه خوابگاهی با فاصله حدود 15 دقیقه پیاده با ساختمان  اصلی دانشگاه قرار دارد. یکی از بزرگترین مجموعه خوابگاه ها دانشگاه پیراگوا خوابگاه شماره 4 است. 3280 دانشجو در این مجموعه سکونت دارند. 

هزینه هر ماه اقامت در خوابگاه پیراگوا در مسکو حدود 2 هزار روبل است. در دانشگاه پیراگوا خوابگاه قیمت مناسبی دارد اما از نظر کیفیت خیلی مناسب نیست. البته بعضی از بخش های خوابگاه تعمیر شده و شرایطش مناسبتر شده برای زندگی.

پزشکی اطفال دانشگاه پیراگووا مسکو

در دانشگاه پیراگوف مسکو امکان تحصیل در رشته پزشکی اطفال هم وجود دارد. طول ددوره پزشکی اطفال 6 سال است. البته توجه داشته باشید که این رشته مورد تایید ایران نیست

 

✳️ روانشناسی بالینی دانشگاه پیراگووا روسیه

رشته روانشناسی بالینی یکی درگیر از رشته هایی است که امکان تحصیل در آن در دانشگاه پیراگووا وجود دارد. طول دوره روانشناسی بالینی 5 سال و نیم است. زبان تحصیل در این رشته روسی است. 

علاوه بر این در رشته های زیر نیز امکان تحصیل در دانشگاه پیراگوف هست: 

بیو فیزیک پزشکی – 6 سال

بیو شیمی پزشکی – 6 سال

زیست شناسی (انگلیسی روسی) – 4 سال

 

رنکینگ دانشگاه پیراگوا

رنکینگ دانشگاه پیراگوف مسکو

رنکینگ دانشگاه پیراگوف مسکو در رتبه بندی جهانی کیو اس پزشکی 350 می باشد. این یکی از بهترین رتبه ها در بین دانشگاه های پزشکی روسیه است. 

یکی از نکاتی که در رنکینگ دانشگاه پیراگوا تاثیر داشته رابطه خوب این دانشگاه با دانشگاه های از کشورهای مختلف جهان است. این دانشگاه با دانشگا هایی از کشورهای فرانسه ، آلمان ، سویس ، آمریکا و انگلیسی تفاهم نامه های همکاری دارد. 

رنکینگ دانشگاه پیراگوف مسکو در رتبه بندی جهانی تایمز  800 می باشد. 

مدرک A2 زبان روسی چیست ؟

از سال تحصیلی ۲۰۲۱ یکی از شروط تحصیل در روسیه بخصوص به زبان روسی گذراندن دوره A2 و گرفتن مدرک بین المللی زبان روسی است. به طور کلی مدرک زبان روسی برای دانشجویان خارجی به چند سطح تقسیم بندی می شود.

سطح مقدماتی که به A1 معروف است

سطح پایه زبان روسی یا A2

سطح یک زبان روسی B1

سطح دو زبان روسی B2

سطح سه زبان روسی C1

سطح چهار زبان روسی C2

آزمون بین المللی زبان روسی شامل پنج بخش می شود و در صورت قبولی در هر بخش (نمره ۶۵ به بالا) به شما مدرک بین المللی زبان روسی داده می شود. آزمون شامل :

خواندن – نوشتن – دستور زبان روسی – گوش دادن – صحبت کردن 

✳️ نمونه سوالات دانشگاه پیراگوا رو کجا میشه دید؟

نمونه سوالات دانشگاه پیراگوا را در صفحه آزمون ورودی پزشکی روسیه می توانید مشاهده کنید 

در این صفحه علاوه بر نمونه سوالات دانشگاه پیراگوا شما می توانید منابع ازمون های ورودی و همچنین نمونه سوالات دیگر دانشگاه های روسیه را مشاهده نمایید. 

✳️ خوابگاه دانشگاه پیراگوف چطور است؟

خوابگاه دانشگاه پیراگوف از نظر کیفیت خیلی مناسب نیست. البته در بخشی از ساختماها که اخیرا تعمیرات انجام شده کمی شرایط بهتر شده. از نظر قیمت اما نسبتا مناسب است. هزینه یک ماه خوابگاه پیراگوف حدود 2 هزار روبل است. فاصله خوابگاه با دانشگاه نیز نسبتا مناسب است. حدود یک ربع پیاده روی بین دانشگاه تا خوابگاه فاصله است. 

✳️ آدرس سایت دانشگاه پیراگوف را کجا می توان پیدا کرد؟

جهت وارد شدن به سایت دانشگاه پیراگوا می توانید از لینک زیر وارد شوید

https://rsmu.ru/

آدرس سایت دانشگاه پیراگوف به انگلیسی :

https://pirogov-university.com/

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.