Rusdanesh

دانشگاه پیراگوف مسکو ( دانشگاه پیراگوا ) روسیه 2024

دانشگاه پیراگوا مسکو

دانشگاه پیراگوف مسکو روسیه با بیش از ۹ هزار دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های پزشکی در روسیه و اروپا است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۶ میلادی تاسیس شد. نام قدیم آن دومین دانشگاه پزشکی مسکو بود. از سال 2021 میلادی دانشگاه پیراگف روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت و دانشجویان ایرانی از این پس می توانند در رشته های پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه پیراگوف روسیه تحصیل نمایند. در این مطلب اطلاعات جامع در باره دانشگاه پیراگف از جمله رشته ها – زبان تحصیلی و هزینه های دانشگاه پیراگف آشنا می کنیم. جهت مشاوره درباره دانشگاه پیراگوا در مسکو می توانید با موسسه روس دانش تماس بگیرید. 

در این صفحه می خوانید

Play Video about دانشگاه پیراگوا مسکو. دانشگاه پیراگوف روسیه

✳️ تحصیل پزشکی دانشگاه پیراگوف مسکو روسیه

همانطور که اشاره شد در سال میلادی 2021 دانشگاه پیراگف مسکو مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. دانشجویان ایرانی می توانند در رشته پزشکی این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. طول دوره پزشکی دانشگاه پیراگف مانند بقیه دانشگاه های پزشکی روسیه ۶ سال است. 

تحصیل پزشکی به انگلیسی دانشگاه پیراگف روسیه

همانطور که اطلاع دارید در بخشنامه وزارت بهداشت در سال 2021 تحصیل به زبان انگلیسی نیز مورد تایید قرار گرفت. در دانشگاه پیراگوا تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. البته برای تایید مدرک در ایران باید حتما قبل از شروع کورس اصلی دانشگاه مدرک آ2 زبان روسی را دریافت کرده باشید. 

شهریه دانشگاه پیراگوا مسکو روسیه

 

شهریه دانشگاه پیراگووا به روبل در یک سال تحصیلی اعلام می شود. شهریه دانشگاه پیراگوا در رشته پزشکی به انگلیسی در پیراگوا در سال 750 هزار روبل  است. هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه پیراگوا نیز 950 هزار روبل است. دانشگاه پیراگوا در مسکو جزو معدود دانشگاه های روسیه است که هزینه تحصیل به انگلیسی و روسی یکسان است. شهریه دانشگاه پیراگوف مسکو را می توان در دو قسط پرداخت کرد. قسط اول قبل از ورود به دانشگاه پراداخت می شود و قسط دوم شهریه دانشگاه پیراگوف مسکو باید قبل از ماه فوریه و قبل از شروع ترم دوم پرداخت شود.

 

شهریه دانشگاه پیراگوا مسکو

دانشگاه پیراگوا دندانپزشکی

✳️ تحصیل دندانپزشکی دانشگاه پیراگووا مسکو 

یکی دیگر از رشته های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه رشته دندانپزشکی است. در دانشگاه پیراگوا دندانپزشکی ۵ سال می کشد. در دانشگاه پیراگووا امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی وجود دارد. البته در دانشگاه پپراگوا دندانپزشکی انگلیسی فقط دو سال به زبان انگلیسی است و از سال سوم روسی می شود. 

 

✳️ تحصیل داروسازی دانشگاه پیراگف مسکو 

طول دوره داروسازی دانشگاه پیرافگ روسیه ۵ سال است. رشته داروسازی پیراگف مورد تایید جمهوری اسلامی ایران می باشد. البته امکان تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در دانشگاه پیرافگ وجود نداد و فقط به زبان روسی می توانید تحصیل نمایید.  در مورد رشته داروسازی توجه به این نکته ضروری است که در داروسازی روسیه در ایران ارشد معادل سازی می شود. 

 

آزمون ورودی دانشگاه پیراگوا مسکو

✳️ پادفک دانشگاه پیراگوا مسکو

در دانشگاه پیراگوف روسیه هم مثل اکثر دانشگاه های روسیه دوره پادفک برگزار می شود. البته هزینه دوره پادفک در این دانشگاه نسبت به بعضی از دانشگاه های دیگر بیشتر است و به همین خاطر کمتر مورد استقبال است. در دانشگاه پیراگوا روسیه پادفک معمولا از ماه سپتامبر شروع و تا ماه می ادامه دارد. در مورد دوره پادفک و هزینه پادفک در دانشگاه های مختلف می تونید به این بخش مراجعه کنید.

دانشگاه پیراگوا خوابگاه

خوابگاه پیراگوا در مسکو 

خوابگاه پیراگوا در مسکو در ساختمان مرکزی در مجموعه خوابگاهی با فاصله حدود 15 دقیقه پیاده با ساختمان  اصلی دانشگاه قرار دارد. یکی از بزرگترین مجموعه خوابگاه ها دانشگاه پیراگوا خوابگاه شماره 4 است. 3280 دانشجو در این مجموعه سکونت دارند. 

هزینه هر ماه اقامت در خوابگاه پیراگوا در مسکو حدود 2 هزار روبل است. در دانشگاه پیراگوا خوابگاه قیمت مناسبی دارد اما از نظر کیفیت خیلی مناسب نیست. البته بعضی از بخش های خوابگاه تعمیر شده و شرایطش مناسبتر شده برای زندگی.

پزشکی اطفال دانشگاه پیراگووا مسکو

در دانشگاه پیراگوف مسکو امکان تحصیل در رشته پزشکی اطفال هم وجود دارد. طول دوره پزشکی اطفال دانشگاه پیراگوا روسیه 6 سال است. البته توجه داشته باشید که این رشته مورد تایید ایران نیست

 

✳️ روانشناسی بالینی دانشگاه پیراگووا روسیه

رشته روانشناسی بالینی یکی درگیر از رشته هایی است که امکان تحصیل در آن در دانشگاه پیراگووا وجود دارد. طول دوره روانشناسی بالینی 5 سال و نیم است. زبان تحصیل در این رشته روسی است. 

علاوه بر این در رشته های زیر نیز امکان تحصیل در دانشگاه پیراگوف هست: 

بیو فیزیک پزشکی – 6 سال

بیو شیمی پزشکی – 6 سال

زیست شناسی (انگلیسی روسی) – 4 سال

 

دانشگاه پیراگووا مسکو - دانشگاه پیراگوف روسیه

رنکینگ دانشگاه پیراگوا

رنکینگ دانشگاه پیراگوف مسکو

رنکینگ دانشگاه پیراگوف مسکو در رتبه بندی جهانی کیو اس پزشکی 350 می باشد. این یکی از بهترین رتبه ها در بین دانشگاه های پزشکی روسیه است. 

یکی از نکاتی که در رنکینگ دانشگاه پیراگوا تاثیر داشته رابطه خوب این دانشگاه با دانشگاه های از کشورهای مختلف جهان است. این دانشگاه با دانشگا هایی از کشورهای فرانسه ، آلمان ، سویس ، آمریکا و انگلیسی تفاهم نامه های همکاری دارد. 

رنکینگ دانشگاه پیراگوف مسکو در رتبه بندی جهانی تایمز  800 می باشد. 

اطلاعات تکمیلی درباره دانشگاه پیراگوا در روسیه

دانشگاه پیراگوا در روسیه همانطور که بالا توضیح داده شده یکی از بهترین و معروفترین دانشگاه های حوزه پزشکی در روسیه است. پیراگوا دانشگاه است که در آن رشته هایی مانند پزشکی – دادانپزشکی – پزشکی اطفال – زیست شناسی تدریس می شود. درواقع پیراگوا دانشگاه است که زیر نظر وزارت بهداشت کشور روسیه است. هزینه دانشگاه پیراگوا در مقایسه با دیگر دانشگاه های معتبر مسکو ارزانتر است اما از دانشگاه های شهرهای دیگر بالاتر است. هزینه دانشگاه پیراگوا به روبل محاسبه می شود و قابل پرداخت به صورت اقساط است.

در حال حاضر حدود 8300 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. همچنین حدود 2100 دانشجو در مقاطع تخصص پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه دانشگاه سختگیری است و تقریبا هر روز از دانشجو تست یا امتحان گرفته می شود و یک جلسه غیبت می تواند خیلی سنگین تمام شود بخصوص که در خیلی از درسها 70 درصد نمره از نمرات طول ترم محاسبه می شود. به طور میانیگن طبق آمارهای سالهای گذشته حدود 50 درصد از دانشجویانی که وارد دانشگاه می شوند موفق به فارغ التحصیلی از این دانشگاه نمی شوند. البته این آمار تقریبا در همه دانشگاه های معتبر نزدیک به هم است.  این دانشگاه در بین دانشجویان روس نیز طرفداران زیادی داره و تنها کسانی که نمرات بالای در کنکور خود روسیه را کسب کنند می توانن در به این دانشگاه وارد شوند. نمره قبولی در سال گذشته 90 از صد بود. البته این برای دانشجویان شهروندان روسیه است. برای دانشجویان خارجی آزمون مجزا برگزار می شود. 

خوابگاه دانشگاه پیراگوف مسکو

خوابگاه دانشگاه پیراگوف روسیه در فاصله چند ده متری با ساختمان اصلی دانشگاه واقع است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که ظرفیت خوابگاه دانشگاه پیراگوف مسکو نسبت به ظرفیت محصیل این دانشگاه کم است و طبیعتا به همه دانشجویان دانشگاه تعلق نمی گیرد. خوابگاه دانشگاه پیراگوف روسیه از نظر کیفیت نیز خیلی شرایط مناسب و ایده عالی ندارد. اما نکته ای که خوابگاه دانشجویی خوابگاه دانشگاه پیراپوف در روسیه را برای دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه جذاب کرده است قیمت مناسب آن می باشد. بخصوص با توجه به قیمت بالای اجاره منزل در شهر مسکو داشتن خوابگاه دانشجویی خیلی در صرفه جویی هزینه زندگی موثر است. به طور کلی از موارد مثبت خوابگاه می توان به نزدیکی به دانشگاه و مترو و مراکز خرید و همچنین قیمت مناسب آن اشاره کرد و از نکات منفی می توان به مواردی اشاره کرد از جمله کیفیت خوابگاه که به  علت قدیمی بودن ساختمان و عدم تعمیر به موقع خیلی شرایط مناسبی ندارد . به علت متقاضی زیاد و ظرفیت کم معمولا در اتاقها بیشتر از ظرفیت استاندارد افراد زندگی می کنند. در هر طبقه معمولا فقط یک آشپزخانه وجود دارد و آشپزی کردن در این شرایط خیلی راحت نیست.

رنکینگ دانشگاه پیراگوا روسیه

یکی از نکات مهمی که همیشه در انتخاب دانشگاه مهم است جایگاه بین المللی دانشگاه ا ست. رنیکنگ دانشگاه پیراگوا روسیه در بین دانشگاه های پزشکی این کشور جایگاه مناسبی دارد. در رده بندی سال 2024 میلادی رنکینگ دانشگاه پیراگوف روسیه در وبسایت اختصاصی کیو اس 350 می باشد. یعنی رنکینگ دانشگاه پیراگوف روسیه در بین دانشگاه های این کشور در حوزه پزشکی 4 می باشد. البته توجه داشته باشید که رنک دانشگاه پیراگوا در حوزه پزشکی به این صورت است. شما اگر رنک عمومی دانشگاه های روسیه را بررسی کنید البته دانشگاه های زیادی هستند که در جایگاه بالاتری از دانشگاه پیراگو هستند اما در اینجا رنک دانشگاه پیراگوا در حوزه پزشکی اهمین دارد و باید با دانشگاه های دیگر در این حوزه مقایسه شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه پیراگو می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید. مشاوره کاملا رایگان می باشد.

مدرک A2 زبان روسی چیست ؟

از سال تحصیلی ۲۰۲۱ یکی از شروط تحصیل در روسیه بخصوص به زبان روسی گذراندن دوره A2 و گرفتن مدرک بین المللی زبان روسی است. به طور کلی مدرک زبان روسی برای دانشجویان خارجی به چند سطح تقسیم بندی می شود.

سطح مقدماتی که به A1 معروف است

سطح پایه زبان روسی یا A2

سطح یک زبان روسی B1

سطح دو زبان روسی B2

سطح سه زبان روسی C1

سطح چهار زبان روسی C2

آزمون بین المللی زبان روسی شامل پنج بخش می شود و در صورت قبولی در هر بخش (نمره ۶۵ به بالا) به شما مدرک بین المللی زبان روسی داده می شود. آزمون شامل :

خواندن – نوشتن – دستور زبان روسی – گوش دادن – صحبت کردن 

✳️ نمونه سوالات دانشگاه پیراگوا رو کجا میشه دید؟

نمونه سوالات دانشگاه پیراگوا را در صفحه آزمون ورودی پزشکی روسیه می توانید مشاهده کنید 

در این صفحه علاوه بر نمونه سوالات دانشگاه پیراگوا شما می توانید منابع ازمون های ورودی و همچنین نمونه سوالات دیگر دانشگاه های روسیه را مشاهده نمایید. 

✳️ خوابگاه دانشگاه پیراگوف چطور است؟

خوابگاه دانشگاه پیراگوف از نظر کیفیت خیلی مناسب نیست. البته در بخشی از ساختماها که اخیرا تعمیرات انجام شده کمی شرایط بهتر شده. از نظر قیمت اما نسبتا مناسب است. هزینه یک ماه خوابگاه پیراگوف حدود 2 هزار روبل است. فاصله خوابگاه با دانشگاه نیز نسبتا مناسب است. حدود یک ربع پیاده روی بین دانشگاه تا خوابگاه فاصله است. 

✳️ آدرس سایت دانشگاه پیراگوف را کجا می توان پیدا کرد؟

جهت وارد شدن به سایت دانشگاه پیراگوا می توانید از لینک زیر وارد شوید

https://rsmu.ru/

آدرس سایت دانشگاه پیراگوف به انگلیسی :

https://pirogov-university.com/

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

9 پاسخ

 1. سلام اگر کسی دیپلم خود را ۴ ماه دیگه بگیره، می‌تونه قبل گرفتن دیپلم برای دوره پادفک ثبت نام کنه

 2. لطفا بفرمایید دانشگاه پیراگوا کجاست و سایت دانشگاه پیراگوف روسیه چیه؟

  1. با سلام. اگر منظور از این که دانشگاه پیراگوا کجاست آدرس دقیق آن است آدرس به روسی در زیر می نویسیم خدمتتون. ساختمان اصلی دانشگاه پیراگوف در شهر مسکو واقع است. سایت دانشگاه پیراگوف روسیه رو در پایین همین مقاله می تونید مشاهده کنید.
   г. Москва 117997, ул. Островитянова д. 1

  2. سلام
   پزشکی کورس انگلیسی تا آخر به زبان انگلیسی هست یا وسط کورس به روسی میشه ؟

 3. سلام، وقت به خیر. من شنیدم کورس پزشکی انگلیسی دانشگاه پیراگووا بدون پادفکه؛ آیا درسته؟

  1. سلام ببخشید اینکه بدون پادکف یعنی دیگه لازم نیست که زیست و شیمی رو آزمون بدیم و از اول همون رشته دلخواه رو می‌خونیم یا نه

   1. سلام اگه در پادفک نمره نیارد میتواند دندانپزشکی به زبان انگلیسی تحصیل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.