Rusdanesh

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه 2022

دندانپزشکی روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه در کنار تحصیل پزشکی روسیه بیشتر تعداد متقاضیان تحصیل در این کشور را دارد. هزینه مناسب تحصیل دندانپزشکی روسیه ، مورد تایید بودن تعدادی از دانشگاه های روسیه ، سهولت در پذیرش ، هزینه زندگی مناسب در روسیه از دلایلی است که این رشته در بین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. در این مطلب اخرین تغییرات در قوانین مربوط به پذیرش  دندانپزشکی روسیه و همچنین تغییرات در شهریه دانشگاه های پزشکی روسیه اورده شده است.

 


دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه 2022

همه ساله لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در خارج از کشور اعلام می شود. تا چند سال پیش لیست گاهی دچار تغییرات اساسی می شد و این به نوبه خود برای دانشجویان و متقاضیان به تحصیل در روسیه مشکلاتی را به همراه داشت اما خوشبختانه در دو سه سال اخیر لیست دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه تغییرات زیادی نداشته است.

 

نکته اول: در زمان انتخاب دانشگاه باید دقت داشته باشید که بعضی از دانشگاه ها فقط در یک رشته خاص مورد تایید است و این بدین معنی است که شما در رشته های دیگر این دانشگاه اگر تحصیل کنید مورد تایید ایران نخواهد بود. 

 

نکته دوم: بعضی از دانشگاه های روسیه از نظر اسمی تشابه زیادی به هم دارند. در زمان انتخاب دانشگاه دقت داشته باشید. مثلا خیلی از دانشگاه های دارای پیشوند ملی و یا دولتی هستند.

 

 • دانشگاه لومونسف : رشته پزشکی و داروسازی


 • دانشگاه سماشکو : رشته دندانپزشکی


 • دانشگاه نووسیبیرسک : رشته پزشکی


 • دانشگاه پاولوف : رشته پزشکی و دندانپزشکی


 • دانشگاه رودن : رشته پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی


 • دانشگاه پیراگوف مسکو : پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی
 • دانشگاه ملی سن پترزبورگ : پزشکی و دندانپزشکی
 • دانشگاه فدرال کازان : پزشکی – دندان پزشکی و داروسازی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه به تومان 2022

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه در شهر های مختلف و دانشگاه های مختلف متفاوت است. اگر به طور کلی در نظر بگیریم هزینه دندانپزشکی در مسکو بین ۶ تا ۱۰ هزار دلار در سال است. شهریه پزشکی در سن پترزبورگ بین ۴ تا ۵ هزار دلار در سال و هزینه پزشکی در نووسیبیرسک و شهرهای دیگر هم بین ۴ تا ۷ هزار دلار است . 

البته در نظر داشته باشید که شهریه دانشگاههای روسیه در اکثر دانشگاه ها معمولا به روبل پرداخت می شود. و به خاطر نواسانات قیمت روبل نسبت به دلار گاهی تغییر می کند. 

 

📌 نکته اول: در اکثر دانشگاه های روسیه امکان پرداخت شهریه به صورت اقساط وجود دارد. معمولا در دو قسط در سال. 

 

⚠️ نکته دوم: معمولا شهریه در زمان ورود باید پرداخت شود. نیازی به دادن شهریه به موسسه یا لیدر نیست. گاها در این مورد سوء استفاده های توسط بعضی افراد صورت می گیرد. بهتر است شهریه توسط خود شما با همراهی لیدر در صندوق حسابداری دانشگاه پرداخت شود.

هزینه دندانپزشکی در دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه سال 2022

 

بورسیه تحصیل دندانپزشکی در روسیه 

همزمان با تحصیل به صورت آزاد و با هزینه شخصی در روسیه ، تعدادی از دانشجویان خارجی به صورت بورسیه در روسیه تحصیل می کنند. تحصیل رایگان در روسیه در اکثر رشته ها امکان پذیر است. امکان گرفتن بورسیه دندانپزشکی در روسیه نیز وجود دارد. اما اولویت و شانس گرفتن بورسیه در بعضی مقاطع و رشته ها بیشتر است. 

در تخصیص بورسیه روسیه برای دانشجویان خارجی که توسط وزارت علوم روسیه داده می شود اولویت با متقاضیان مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد هست. البته این بدان معنی نیست که بورس دندانپزشکی روسیه وجود ندارد. فقط شانس گرفتن بورسیه دندانپزشکی کمتر از مقاطع دیگر است. اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع بورس را می توانید در صفحه مخصوص بورسیه تحصیلی روسیه مطالعه فرمایید. 

تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدون ازمون

 

به طور کلی تحصیل دندانپزشکی در روسیه ازمون ورودی دارد. یعنی دانشجو بعد از گذراندن دوره پادفک زبان روسی برای وارد شدن به دانشگاه باید در ازمون پزشکی شرکت کند. 

البته دانشگاه رودن مسکو و دانشگاه ملی سن پترزبورگ در سال 2022 میلادی آزمون ورودی ندارند و شرط ورود معدل بالا و داشتن مدرک زبان و پادفک است.

ازمون دندانپزشکی دانشگاه های روسیه معمولا از دروس : زبان روسی – زیست شناسی و شیمی می باشد. 

هر دانشگاه آزمون ورودی مخصوص به خود را دارد. نمره قبولی در اکثر دانشگاه های دندانپزشکی روسیه ۵۰ از صد می باشد. 

اما امکان تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدون ازمون نیز وجود دارد. در بعضی از دانشگاه ها ازمون به صورت تشریفاتی برگزار می شود و همه کسانی که در ازمون شرکت می کنند وارد دانشگاه می شوند. البته در اکثر موارد این دانشگاه ها مورد تایید ایران نیست. اما این بدان معنا نیست که این دانشگاه در هیچ کجا اعتبار ندارد. بعضی از این دانشگاه ها سطح علمی و کیفی خوبی هم دارند و در سراسر روسیه و حتی کشورهای اروپایی و امریکا نیز مورد تایید هستند. فقط در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه قرار ندارند.

 


تحصیل دندانپزشکی در مسکو روسیه

مسکو پایتخت و بزرگترین شهر روسیه است و طبیعتا متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در مسکو بیشتر از شهرهای دیگر روسیه است. تعداد دانشگاه های مسکو از هر شهر دیگر روسیه بیشتر است و این به شما حق انتخاب بیشتری میدهد.

در تمام طول سال پرواز مستقیم از تهران به مسکو برقرار است .  در صورتی که حتی در مورد شهر سن پترزبورگ که بزرگترین شهر توریستی روسیه است در همه سال پرواز مستقیم از ایران به سن پترزبورگ وجود ندارد. 

📌 اما بزگترین نکته منفی شهر مسکو نسبت به شهرهای دیگر روسیه هزینه بالای تحصیل در مسکو است. تنها هزینه تحصیل که هزینه زندگی در مسکو نیز به مراتب بیشتر از شهرهای دیگر روسیه است. 

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در سن پترزبورگ روسیه

برای خیلی از متضایان ، تحصیل دندانپزشکی در سن پترزبورگ بهتر از تحصیل دندانپزشکی در مسکو است. دلایل این افراد این است که اول هزینه تحصیل در سن پترزبورگ کمتر از هزینه تحصیل در مسکو است. و شهر سن پترزبورگ شهر اروپایی تری نسبت به شهر مسکو است. سن پترزبورگ که نام قدیم آن لنین گراد بود اولین شهر توریستی روسیه و به پایتخت فرهنگی روسیه معروف است.

در مجموع هزینه تحصیل در سن پترزبورگ هم همچنین هزینه زندگی در سن پترزبورگ حدود ۳۰ درصد ارزانتر از مسکو است. 

تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ

 

حداقل معدل برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه

به طور کلی می توان گفت هیچ حداقل معدل برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه مشخص نشده است. و در واقع ملاک برای وارد شدن در دانشگاه های روسیه قبولی در ازمون ورودی دانشگاه است. البته استثنا هم وجود دارد. همانطور که در بالا اشاره شد دانشگاه رودن مسکو بدون آزمون و با داشتن معدل بالای 16 و دانشگاه ملی سن پترزبورگ با معدل بالای 19 شانس ورود به دانشگاه بدون آزمون و با شرط معدل را فراهم کرده اند.

📌 نکته مهم: بر خلاف ادعای بعضی افراد باید بگوییم حداقل معدل برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پاولوف وجود ندارد. تنها در دوره پادفک ( نه کورس اصلی پزشکی و دندانپزشکی) به علت کمبود ظرفیت و تقاضای زیاد اولویت به کسانی داده می شود که معدل بیشتری داشته باشند. 

تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

حق انتخاب در تحصیل دندانپزشکی روسیه به زبان انگلیسی بسیار محدود است . اکثر دانشگاه های روسیه تحصیل فقط به زبان روسی می باشد. البته در بعضی از دانشگاه ها امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد اما باید دو نکته مهم را در نظر بگیرید:

اما امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های رودن مسکو – پیراگوف یا پیراگوا مسکو و دانشگاه فدرال کازان وجود دارد. البته معمولا شروع دوره به زبان انگلیسی است و بعد در طور دوره به روسی تغییر پیدا می کند

❗️هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه بیشتر از هزینه تحصیل به زبان روسی است.

‼️ در دانشگاه های روسیه تحصیل به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می  باشد مشروط به این که ابتدا دانشجو یک دوره زبان روسی بخواند و مدرک بین المللی زبان روسی A2 دریافت نماید

 

تحصیل پزشکی (و نه دندانپزشکی) به زبان انگلیسی در دانشگاه نووسیبیرسک امکان پذیر است اما باید به این نکته توجه داشت: 

 

🔰 تنها در سال اول و دوم تحصیل در دانشگاه نووسیبیرسک به زبان انگلیسی می باشد. و دانشجو از سال سوم باید به زبان روسی تحصیل کنید. در واقع دانشگاه نووسیبرسک به شما این فرصت را می دهد که در مدت دو سال هم پزشکی بخوانید و هم زبان روسی ولی در سالهای بعد تحصیل به زبان روسی است و در نهایت هم مدرک پزشکی به زبان روسی برای شما صادر می شود که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد. 

 

پادفک زبان روسی چیست ؟

دوره پادفک زبان روسی در واقع دوره آمادگی قبل از ورود به دانشگاه در روسیه است. در دوره پادفک به دانشجویان خارجی از ابتدا و از صفر آموزش زبان روسی داده می شد. پادفک را شاید بتوان با دوره پیش دانشگاهی نیز مقایسه کرد چرا که در این دوره علاوه بر اموزش زبان روسی دروس مرتبط به رشته تحصیلی شما نیز اموزش داده می شود. به طور مثال برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در روسیه را دارند در دوره پادفک علاوه بر زبان روسی دروس زیست و شیمی نیز اموزش داده می شود. در واقع دروه پادفک به شما کمک می کند که در طول تحصیل به زبان روسی در رشته خود مشکلات کمتری داشته باشید و همچنین شما را آماده می کند که برای دادن ازمون ورود به دانشگاه . 

آزمون ورود به دانشگاه های روسیه

همانطور که می دانید در اکثر دانشگاه های روسیه قبل از ورود به دانشگاه و بعد از دوره پادفک آزمون ورودی گرفته می شود. این آزمون توسط هر دانشگاه به طور مستقل برگزار می شود. شما می توانید به طور همزامان در آزمون رورودی دانشگاه های مختلف روسیه شرکت کنید. ازمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی شامل دروس زیست شناسی – شیمی و زبان روسی می شود. نمره قبولی در اکثر دانشگاه ها نمره ۵۰ از ۱۰۰ می باشد. 

مدرک A2 زبان روسی چیست ؟

از سال تحصیلی ۲۰۲۱ یکی از شروط تحصیل در روسیه بخصوص به زبان روسی گذراندن دوره A2 و گرفتن مدرک بین المللی زبان روسی است. به طور کلی مدرک زبان روسی برای دانشجویان خارجی به چند سطح تقسیم بندی می شود.

سطح مقدماتی که به A1 معروف است

سطح پایه زبان روسی یا A2

سطح یک زبان روسی B1

سطح دو زبان روسی B2

سطح سه زبان روسی C1

سطح چهار زبان روسی C2

آزمون بین المللی زبان روسی شامل پنج بخش می شود و در صورت قبولی در هر بخش (نمره ۶۵ به بالا) به شما مدرک بین المللی زبان روسی داده می شود. آزمون شامل :

خواندن – نوشتن – دستور زبان روسی – گوش دادن – صحبت کردن 

دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه

دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه به دو گروه تقسیم می شوند. یکی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت که برای رشته های حوزه پزشکی (پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی) در نظر گرفته شده است. و دیگری لیست مورد تایید وزارت علوم که برای رشته های غیر پزشکی مطرح است. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران بسیار گسترده است و برای کشور روسیه شامل ۱۳۰ دانشگاه می شود. اما در مورد دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت شرایط فرق می کند و هم تعداد دانشگاه ها محدود است و هم شرایط و قوانین بسیار پیچیده تر. برای آگهی از آخرین تغییرات در آیین نامه وزارت بهداشت می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و از آخرین تغییرات مطلع شوید. 

 

طبق بشنامه سال 2022 وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران دانشگاه های زیر در کشور روسیه مورد تایید می باشند :

دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو

پزشکی و داروسازی دانشگاه لومونسف مسکو 

پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه رودن مسکو

پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه پیراگف مسکو

پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ 

پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 

پزشکی – دندان پزشکی و داروسازی دانشگاه فدرال کازان

پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک 

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف بسته به رشته و مقطع و زبان تحصیلی متفاوت است. به طور کلی تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه بین ۳ تا ۵ هزار دلار در سال و برای رشته های حوزه پزشکی بین ۳ تا ۸ هزار دلار در سال است. البته شهریه در سال معمولا به روبل اعلام می شود و در بعضی سالها شهریه افزایشی حدود ۵ تا ۱۰ درصد دارد.

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت است. گرانترین شهر روسیه مسکو پایتخت این کشور است . بعد از آن شهر سن پترزبورگ  گرانترین شهر روسیه محسوب می شود. هزینه متوسط دانشجویی در شهر مسکو در ماه حدود ۵ دلار. در شهر سن پترزبورگ حدود ۳۰۰ دلار و در شهرهای دیگر روسیه مثل کازان و نووسبیرسک حدود ۲۰۰ دلار در ماه است.

نحوه ثبت نام دانشگاه های روسیه

مراحل ثبت نام در دانشگاه های روسیه به این صورت است که شما ابتدا اسکن رنگی مدارک تحصیلی خود را تحویل دفتر ما در شهر تهران داده و یا از طریق ایمیل برای ما ارسال می کنید. قرارداد توسط موسسه آماده می شود . مدارک شما توسط ما در روسیه ترجمه و تایید می شود. پذیرش از دانشگاه مورد نظر اخذ می گردد و نامه پذیرش و دعوتنامه جهت گرفتن ویزای تحصیلی ارسال می شود. زمان ورود شما به روسیه نیز همکاران ما در فرودگاه به استقبال شما آمده و شما را در تمام مراحل ثبت نام دانشگاه (ترانسفر فرودگاه – ثبت نام و اسکان در خوابگاه – ثبت نام دانشگاه – آزمایشات پزشکی – بیمه – افتتاح حساب بانکی و …) همراهی می کنند. به مدت ۶ ماه بعد از حضور شما در روسیه نیز مشاورین روس دانش به طور کامل آماده همکاری و همیاری شما در تمام مراحل تحصیل می باشند.

تحصیل غیر پزشکی در روسیه

اکثر متقاضیان به تحصیل در روسیه در رشته های غیر پزشکی شامل : نفت و گاز – اقتصاد – حقوق – هنر – کامپیوتر – هوا فضا می شوند. دوره تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ۴ سال – در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع دکترا بین ۳ تا چهار سال است. شما در مقطع کارشناسی ارشد در نیم سال دوم از سال دوم تحصیل خود باید پایان نامه آماده کرده و دفاع نمایید. در مقطع دکتر در دو سال اول همزمان با تحصیل ، کارهای مقدماتی پایان نامه خود را انجام می دهید و دو سال پایان تحصیل به طور تمام وقت بر روی پایان نامه خود کار می کنید. در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا در روسیه امکان تحصیل هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد. 

سوالات متداول در خصوص شرایط تحصیل دندانپزشکی روسیه 

 

❓کدوم دانشگاه های روسیه در رشته دندانپزشکی مورد تایید ایران هستند ؟

در سال 2022-2023 شش دانشگاه در رشته دندانپزشکی روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. دانشگاه سماشکو مسکو – دانشگاه رودن مسکو – دانشگاه پیراگوف مسکو – دانشگاه ملی سن پترزبورگ  – دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ و دانشگاه فدرال کازان. در دانشگاه رودن مسکو و پیراگوف مسکو و فدرال کازان امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. 

 

❓آیا امکان انتقال حین تحصیل از روسیه به ایران وجود دارد؟

تا قبل از سال ۱۳۹۸ بعد از گذراندن ۳۶ واحد دانشجو می توانست درخواست انتقال از دانشگاه های روسیه به ایران را دهد اما طبق آخرین بخشنامه وزارت بهداشت ایران از سال ۱۳۹۸ به بعد امکان انتقال حین تحصیل از دانشگاه های خارج وجود ندارد. فقط بعد از پایان تحصیل ، مدارک در ایران مورد ارزشیابی قرار می گیرند و معادل سازی می شود. 

 

❓حداقل معدل برای تحصیل دندانپزشکی روسیه چقدر است ؟

در اکثر دانشگاه های روسیه شرط معدل برای تحصیل پزشکی در روسیه وجود ندارد. حداقل در مورد دانشگاه های مورد تایید ایران می توان گفت که شرط معدل برای تحصیل در روسیه وجود ندارد. اما دوره پادفک به علت کم بود ظرفیت و متقاضی زیاد بعضی دانشگاه ها اولیت را برای دانشجویان با معدل بالاتر در نظر گرفته اند. البته در سال 2022 دانشگاه رودن مسکو شرط معدل بالای 16 را در نظر گرفته است و دانشگاه ملی سن پترزبورگ هم اولویت پذیرش با معدل بالای 19 است. 

 

❓آیا شرط سنی برای تحصیل پزشکی روسیه وجود دارد؟

به طور کلی طبق قانون وزارت علوم روسیه چیزی به نام شرط سنی برای وارد شدن به دانشگاه وجود ندارد. و شما در هر سنی می توانید در روسیه وارد دانشگاه شوید. اما گاهی بعضی دانشگاه ها بسته به شراط و تعداد متقاضی و مقطع تحصیلی محدودیت های در نظر می گیرند. به همین خاطر باید دقیقا بررسی کنید در کدام دانشگاه تصمیم به ادامه تحصیل دارید و قوانین داخلی ان دانشگاه را بررسی کنید. 

 

با سپاس از دوستانی که با کامنت ها و فیلم های خودشون به ما انرژی میدن

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

48 پاسخ

 1. سلام مخلصیم من دیپلم انسانی دارم اگه برم روسیه دندون پزشکی مورد تأیید ایران رو بخونم بعدا مشکلی ندارم بابت کار کردن تو ایران ؟ باید چیکار کنم ؟

  1. سلام. از نظر ایران برای تایید مدارک بعد از تحصیل نیاز به دیپلم تجربی یا ریاضی است

 2. سلام خسته نباشید
  میخوام دندونپزشکی کازان پذیرش بگیرم .
  حتما باید نمره کافی کسب کنم تا به رشته دندون ورود پیدا کنم؟ آزمودن ورودی سخته؟ با یکی دو نفر مشاور صحبت کردم گفتن ک همینجوری دانشگاه قبول میکنه فقط پول میخوان همین. الان میشه مارو دست شیفهم کنید که چیه کلا این قضیه آزمون ورودی سطحش چ جوریه…؟ مرسی

 3. ایا برای این ترم پذیرش دندانپزشکی انگلیسی زبان هست هنوز؟

  1. سلام. خیر زمان ثبت نام دانشگاه دندانپزشکی گذشته. برای دوره پادفک می تونید ثبت نام کنید

 4. سلام .من دیپلم تجربی دارم معدل دیپلم 19.23 و معدل کتبی نهایی 17.38 میخواستم بدونم میتونم بورسیه بگیرم برای دندونپزشکی یکی از دانشگاهای مورد تایید ؟

 5. سلام من مدرك ليسانس مكانيك ساخت و توليد دارم ميخاستم ببينم ميتونم تو روسيه دندانپزشكي تخصيل كنم؟

  1. بله از نظر روسیه هیچ محدودیتی نیست. اما برای ارزشیابی مدارک در ایران باید دیپلمتون تجربی یا ریاضی باشه

 6. سلام برای تخصص رشته دندانپزشکی آیا میشه اقدام کرد؟ و آیا ادن تخصص در ایران مورد قبول هست؟ شرایطش رو اطلاع دارید که جطور مدرک تخصص دندانپزشکی در ایران مورد قبول خواهد شد؟

 7. با دیپلم انسانی میشه وارد پادفک شد و بعدش بدون آزمون تو دانشگاه رودن رشته دندنپزشکی ثبت نام کرد؟!

  1. اگر پادفک همون دانشگاه باشید میشه. البته توجه داشته باشید برای تایید بودن مدرک در ایران نیاز به مدرک تجربی یا ریاضی است

 8. تو رشته فیزیوتراپی دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشتن و انگلیسی تدریس کنن وجود داره؟

 9. سلام معدل کل سه سال دخترم 19.27و معدل کتبی نهایی ایشون 17.34در رشته تجربی است با توجه به وضع مالی خودم که کارمند هستم می خواستم دانشگاهی معتبر معرفی کنید که حداقل با توجه به معدل و سطح علمی ایشون بهش بورس بده ثانیا دختر من به زبان انگلیسی هم تسلط دارد

  1. با این معدل می تونند درخواست بورسیه تحصیلی روسیه بدن. بهمن ماه ثبت نام بورسیه شروع می شود

 10. سلام وقت بخیر. ببخشید بعد از مرااحل ثبت نام در رشته های ورزشی دانشگاه اامکان بورسیه شدن هست؟

 11. سلام وقت بخير
  ايا مدرك دندانپزشكي دانشگاه رودن به زبان انگليسي در ايران و يا كشور هاي امريكا،كانادا وانگلستان مورد تاييد هست؟

  1. سلام. در همه جای دنیا مورد تایید است . برای تایید بودن در ایران شما قبلش حتما باید مدرک زبان روسی گرفته باشید

 12. با سلام خاستم اگه لطف کنید شماره تماس برایم ارسال بشه با پیام ک من مدارک ارسال کنم واسه رشته دندانپزشکی بدون ازمون روسیه

  1. سلام. لطفا از طریق راههای ارتباطی مشخص شده در سایت روس دانش (واتساپ – تلگرام یا تماس مستقیم با دفاتر ایران) تماس بگیرید. مشاوره کاملا رایگان است

 13. سلام
  من سال دیگه با دیپلم فنی می تونم برم روسیه و دندان پزشکی بخوانم؟؟

  1. برای این که مدرک مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد شما باید دیپلم تجربی یا ریاضی داشته باشید

 14. سلام میخواستم بدونم با دیپلم ریاضی هم میشود در روسیه دندانپزشکی خواند

  1. سلام. بله با دیپلم ریاضی هم می شود در روسیه پزشکی یا دندانپزشکی خواند

 15. سلام ببخشید من الان پشت کنکوری هستم سال دوم پشت کنکورم ولی الان می خام اقدام کنم برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در روسیه کلا باید چیکار کنم اول میشه توضیح بدینن لطفااا ممنونننن

  1. سلام. برای شروع باید اسکن مدارک (پاسپورت – دیپلم و ریزنمرات) رو یا به ایمیل شرکت به آدرس study@rusdanesh.com ارسال نمایید و یا به صورت حضوری به دفتر تهران تحویل دهید. ادرس دقیق دفتر تهران را می توانید در این بخش ببینید.

 16. سلام وقت بخیر ،بعداز گذراندن دوره پادفک ،میتونیم برای بورسیه اقدام کنیم؟رشته دندانپزشکی

  1. سلام. بله همزمان با دوره پادفک می توانید برای سال آینده درخواست بورسیه تحصیلی دهید.

 17. سلام و وقت بخیر من معدل کل دیپلم ۱۷/۸۰ و معدل کتبی نهاییم ۱۴/۶۰
  کدام مورد نظر دانشگاه پاولف هست برای پذیرش

  1. سلام. برای وارد شدن به دوره پادفک دانشگاه پاولوف اولویت با کسانی است که معدل نهایی بالای ۱۷ باشد. برای وارد شدن به کورس اصلی (بعد از پادفک) شرط معدل وجود ندارد.

   1. سلام یعنی اگر معلمان بالای ۱۷ نباشه نمیتونیم دوره پادفکت رو شرکت کنیم؟؟؟

    1. بستگی به دانشگاه داره. بعضی دانشگاه ها به خاطر تقاضای بالا و ظرفیت محدود اولیت معدل گذاشتن. اما در خیلی از دانشگاه ها هم ثبت نام پادفک نیاز به معدل بالا نداره

 18. سلام میخواستم بدونم الان برای دندان پزشکی روسیه کدوم معدل موردنظرتون هست ؟ معدل کتبی نهایی یا معدل کل سه سال؟

  1. منظر از معدل معدل کل دبیرستان هست. البته در اکثر دانشگاه های روسیه شرط معدل وجود ندارد.

   1. یعنی معدل کل دیپلم یا معدل کتبی کدومش مهمه؟
    مثلا من معدل دهم و یازدهم ۱۸ و خورده ای بودم بعد معدل کل دیپلمم شونزده و خورده ای هستش اما نمره معدل کتبی دیپلمم افتضاحه میتونم شرکت کنم دانشگاهاشون یا نه؟

  1. سلام. دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه دندانپزشکی : دانشگاه سماشکو سالی ۷۵۰۰ دلار. دانشگاه پاولوف سالی ۵ هزار دلار .

  1. دندانپزشکی در روسیه پنج سال است. البته به جز یک سال دوره پادفک

  1. تحصیل در هر کشور خوبی ها و بدی های خودش را دارد. ما فقط در حوزه روسیه فعالیت داریم.
   اما زبان روسی قطعا راحت تر از زبان چینی است ))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.