لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در سال 2020 -2019

4
(2)
دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۲۰- ۲۰۲۱ میلادی :
– دانشگاه دولتی مسکو – دانشگاه لومونسف
دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ
دانشگاه دولتی نووسیبیرسک
دانشگاه سماشکو مسکو – فقط در رشته دندانپزشکی
دانشگاه سچنوا – فقط در رشته داروسازی

تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور زمینه ساز حضور پررنگ تر در عرصه های بین المللی است
دکتر غلامی با اشاره به تحصیل دانشجویان و اتباع خارجی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور اظهار داشت جذب دانشجویان خارجی در دانشگاههای داخل مطابق سیاست های کلان کشور می باشد و این امر برای حضور در عرصه های بین المللی و انتقال فرهنگ کشورمان به سایر کشورها است.دکتر غلامی با اشاره به تحصیل دانشجویان و اتباع خارجی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور اظهار داشت اعطای بورس به دانشجویان خارجی مطابق سیاست های کلان کشور می باشد و در صورت معرفی آنها از طرف مرکز خدمات آموزشی، دانشگاهها و مراکز آموزشی ملزم به پذیرش آنها هستند.دکتر خیراله غلامی رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه نشست معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور با تشریح اقدامات صورت گرفته در مرکز خدمات آموزشی به فرآیند بررسی دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت مطابق کارشناسی شانگهای، تایمز و QS اشاره و تصریح کرد ملاک انتخاب تائید دانشگاه کسب رتبه زیر 700 در هر سه نظام مذکور در حوزه علوم پزشکی می باشد.دکتر غلامی با بیان اینکه لیست دانشگاههای مورد تائید  وزارت بهداشت در سال  2020 -2019 در آینده ای نزدیک اعلام خواهد شد افزود لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت در دویست و سی و دومین جلسه شورایعالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور جهت ورودی های 2018 / 2019 شهریور  ماه سالجاری به تصویب رسید.وی با اشاره به اینکه اخذ شهریه از دانشجویان متقاضی انتقال خارج به داخل براساس مصوبات مشترک هیات امنای دانشگاهها و ابلاغیه مقام عالی وزارت می باشد از دانشگاههای علوم پزشکی خواست با پذیرش متناسب از بین دانشجویان انتقالی براساس ظرفیت موجود اقدام و درخصوص اخذ شهریه نیز براساس مصوبات هیات امنای دانشگاهها اقدام نمایند.دکتر غلامی افزود با توجه به تفویض اختیارات کمیته نظارت بر حسن اجرای مقررات آموزشی به کلان مناطق 10 گانه آمایشی و بازنگری آئین نامه مربوطه، از دانشگاههای علوم پزشکی انتظار می رود روند تعیین و تکلیف وضعیت آموزشی دانشجویان را در همان مناطق و دانشگاهها انجام دهند و از ارجاع دانشجویان به مرکز خدمات اجتناب نمایند.وی با اشاره به تشکیل هسته های پایش افت تحصیلی و نظارت بر کیفیت آموزش دانشگاهها بر لزوم صدور احکام جدید دانشجویان بورسیه داخل و تمدید بورسیه دانشجویان براساس قوانین موجود تاکید و تصریح کرد پذیرش دانشجویان و اتباع خارجی مطابق سیاست های کلان کشوری و در جهت استفاده هرچه بیشتر از توانمندی ها و امکانات موجود کشور برای حضور هرچه بیشتر در عرصه های بین المللی صورت می پذیرد.  Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
١٣:٥٣ – 1397/07/30    /    شماره : ١٤٧٦١١   
air.ir/Zc4EjX

مطالب مرتبط 


سوالات متداول در خصوص تحصیل پزشکی در روسیه

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در روسیه چقدر است ؟

شهریه دانشگاه پزشکی در بسته به دانشگاه متفاوت است. هزینه تحصیل در روسیه پزشکی حداقل ۴ هزار دلار در سال است. اما در دانشگاه های مورد تایید ایران هزینه تحصیل بین ۵ تا ۷ هزار دلار در سال می باشد. شهریه معمولا هر سال در دو قسط پرداخت می شود. قسط اول در ابتدای سال و قسط دوم بعد از تعطیلات پایان سال میلادی و قبل از شروع شدن ترم دوم. 

آیا امکان تحصیل پزشکی بدون کنکور در روسیه وجود دارد ؟

در کشور روسیه برای دانشجویان خارجی چیزی به نام کنکور وجود ندارد. در هر دانشگاه آزمون ورودی مخصوص دانشجویان خارجی برگزار می شود که هر کس نمره قبولی ۵۰ از صد کسب نماید وارد دانشگاه می شود. معمولا در دانشگاه ها از دروس زیست شناسی – شیمی و زبان روسی امتحان گرفته می شود. 

شرایط تحصیل در روسیه پزشکی به چه صورت است ؟

تحصیل پزشکی در روسیه شرایط خاصی ندارد. نه نیازی به معدل بالا است و نه محدودیت سنی وجود دارد. هر شخصی که در آزمون ورودی دانشگاه نمره لازم را به دست آورد می تواند وارد دانشگاه شده و در رشته مورد نظر تحصیل نماید. شرایط پذیرش پزشکی روسیه در همه شهرها و دانشگاه ها یکسان است. اما امتحان ورودی هر دانشگاه متفاوت است.