Rusdanesh

دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

🏛 سال تاسیس دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ : ۱۸۹۹ میلادی

👩🏻‍🎓 تعداد دانشجویان: ۳۱۷۷۲ /🧑‍🎓 تعداد دانشجویان خارجی: ۴۹۵۰

⚛️ تعداد رشته اصلی: ۱۱ / تعداد دانشکده: ۱۲۴

👩🏻‍🏫 تعداد اساتید: ۲۶۰۰ / اساتید خارجی: ۱۹۰

📚 ظرفیت دانشجواین خارجی: لیسانس: ۱۶۵ / فوق لیسانس: ۱۷۰ / متخصص: ۱ / آماده سازی کادر مجرب: ۹۰

🔰 تعداده دوره های اختصاصی دانشجویان خارجی: پادفک: ۲ / زبان روسی: ۱ / دوره های کوتاه مدت: ۴۵


 


دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ به نام پتر اول: قدیمی ترین دانشگاه فنی روسیه و یکی از دانشگاه های ملی تحقیقاتی می باشد. فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته های فنی و فعالیت های پر کاربرد و تجارت مشغول به کار می شوند.

از سال تاسیس دانشگاه پلیتکنیک سنت پترزبورگ در ۱۸۹۹ تا به امروز فارغ التحصیلان زیادی از این دانشگاه موفق به کسب مقامهای مختلف علمی در سطح جهان شدند که از آن جمله می توان به جایزه نوبل اشاره کرد.

در دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ رشته های مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود و اساتید مجرب از روسیه و کشورهای اروپایی در این دانشگاه مشغول به تدریس می باشند.

دانشجویان خارجی در این دانشگاه همانند دانشجویان روس، این امکان را دارند که از بورسیه ها و طرح های علمی مختلف استفاده نمایند.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ یکی از معدود دانشگاه های روسیه می باشد که در آن امکان تحصیل هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد. در اکثر رشته ها شما می توانید به زبان انگلیسی در این دانشگاه تحصیل نمیاید. دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ از لحاظ تعداد دانشجوی خارجی در بین تمام دانشگاه های روسیه در جایگاه دوم قرار دارد. بخش دانشجویان خارجی این دانشگاه بسیار فعال است و به دانشجویان خارجی امکان زیادی داده می شود.

دیپلم دوگانه

در بعضی از دانشگاه های روسیه از جمله دانشگاه پلیتکنیک سنت پترزبورگ این امکان وجود دارد که شما علاوه بر مدرک این دانشگاه مدرک یک دانشگاه اروپایی را نیز دریافت کنید. برنامه به این صورت است که بخشی از دوران تحصیل در روسیه و بخش دیگر آن در یکی از دانشگاه های اروپایی برگزار می شود و در پایان به شما مدرک هر دو دانشگاه داده می شود. شهریه دیپلم های دوگانه روسیه به طور متوسط ۵ هزار دلار در سال است.

در پایین همین صفحه رشته هایی که امکان تحصیل و گرفتن دیپلم دو گانه وجود دارد آورده شده است. در بعضی از این رشته ها تحصیل به زبان روسی و انگلیسی و یا زبان دیگر می باشد.

رشته های تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

مقطع لیسانس دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ به زبان روسی

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پلی تکنیک سن پطرزبورگ به زبان روسی

مقطع دکتری دانشگاه پلیتکنیک سن پطرزبورگ به زبان روسی

لیسانس دوگانه دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ

فوق لیسانس دوگانه دانشگاه پلی تکنیک سنت پطرزبورگ

دکتری دوگانه – داشتن مدرک زبان روسی و انگلیسی اجباری است


  مطالب مرتبط با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ


سوالات متداول 

آیا در دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد ؟

بله این دانشگاه جزو معدود دانشگاه ها در روسیه است که در آن هم در مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد و دکترا امکان تحصیل به زبان انگلیسی هست. البته تعداد رشته هم محدود و شهریه دانشگاه هم گرانتر است نسبت به تحصیل به زبان روسی.

آیا دانشگاه پلیتکینک سن پترزبورگ مورد تایید ایران است ؟

دانشگاه پلی تکنیک سنت پطرزبورگ جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران است. در لیست وزارت علوم این دانشگاه جزو دانشگاه های ممتاز روسیه معرفی شده است. البته فقط در رشته های غیر پزشکی. امکان تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ وجود ندارد.

آیا مدرک دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ مورد تایید اروپا و آمریکا است ؟

دانشگاه پلی تکنیک سن پطرزبورگ در رنکینگ های جهانی دارای جایگاه بسیار مناسبی است و مدرک این دانشگاه در همه جای دنیا اعتبار دارد. علاوه بر این این دانشگاه با تعداد زیادی از دانشگاه های اروپا قرارداد تبادل دانشجو دارد. و شما می توانید بخشی از دروس خود را در دانشگاه های هلند و فنلاند یا فرانسه بخوانید و در پایان مدرک هر دو دانشگاه را دریافت نمایید. 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?