Rusdanesh

دانشگاه فدرال کازان روسیه 2023

دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه فدرال کازان (قازان) یکی از ده دانشگاه جامع روسیه می باشد. این دانشگاه های جامع که دارای قدمت زیاد می باشند در سالیان طولانی متخصصین زیادی را در زمینه های مختلف آموزش داده اند. در آخرین رتبه بندی جهانی در سال 2023 میلادی این دانشگاه در رتبه 322 جهانی قرار گرفت. امکان تحصیل در رشته های مختلف در این دانشگاه وجود دارد. 

این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارات علوم جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. 

در رشته های مورد تایید وزارت بهداشت امکان تحصیل پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی وجود دارد. 

در این صفحه می خوانید

دانشگاه فدرال کازان پزشکی

✳️ تحصیل پزشکی در دانشگاه کازان

دانشگاه فدرال کازان در سال 2021 مورد  تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و برای سال تحصیلی 2024-2023 نیز تحصیل پزشکی دانشگاه فدرال کازن مورد تایید می باشد. امکان تحصیل پزشکی هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود دارد

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه فدرال کازان

از سال 2021 امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت. البته مشروط به این که شخص قبل از ورود به کورس اصلی آموزش زبان روسی دیده باشد و موفق به دریافت مدرک رسمی زبان روسی شده باشد. در دانشگاه فدرال کازان پزشکی به زبان انگلیسی امکان تحصیل وجود دارد. جهت ثبت نام دانشگاه فدرال کازان پزشکی دندانپزشکی و داروی می توانید با موسسه روس دانش تماس بگیرید

شهریه دانشگاه فدرال کازان پزشکی

شهریه دانشگاه فدرال کازان پزشکی بستگی به این که شما به زبان روسی یا انگلیسی تحصیل نمایید متفاوت است و این تفاوت تقریبا دو برابر است. شهریه دانشگاه فدرال کازان پزشکی به زبان روسی حدود 350 هزار روبل در سال است. اما تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه کازان 470 هزار روبل در سال است. 

شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه فدرال قازان

از سال 2021 دانشگاه کازان برای شهروندان ایرانی شرط معدل در نظر گرفته است. برای تحصیل در دانشگاه فدرال کازان در رشته پزشکی حداقل معدل شما باید بالای 16 باشه. منظور از معدل معدل کل و همچنین نمرات زیست و شیمی است. البته تجربه نشان داده است که زمان ثبت نام خیلی در این مورد سختگیری نمیکنند و دانشجویان با هر معدلی موفق به ورود به این دانشگاه شدن

آزمون ورودی دانشگاه فدرال کازان 

برای رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه فدرال کازان آزمون ورودی مشترک است. آزمون برای تحصیل به زبان روسی شامل دروس زیست شناسی – زبان روسی و مصاحبه شفاهی است. آزمون به زبان انگلیسی شامل زیست شناسی – شیمی و زبان انگلیسی است. نمونه سوالات آزمون را می توانید در این بخش مشاهده نمایید.

✳️ تحصیل دندانپزشکی دانشگاه فدرال کازان 2023

در دانشگاه فدرال قازان امکان تحصیل دندانپزشکی نیز وجود دارد و مورد تایید ایران نیز می باشد. شهریه تحصیل دندانپزشکی با پزشکی تفاوت ندارد. شهریه دندانپزشکی دانشگاه کازان حدود 350 هزار روبل در سال است. 

دانشگاه فدرال کازان دندانپزشکی به زبان انگلیسی

از سال 2022 امکان تحصیل در دانشگاه فدرال کازان دندانپزشکی به زبان انگلیسی فراهم است. البته فقط دو سال تحصیل به زبان انگلیسی است و از سال سوم تحصیل به روسی می شود. شهریه دندانپزشکی فدرال کازان دندانپزشکی به زبان انگلیسی 450 هزار روبل در سال است. ذکر این نکته لازم است که دانشجو بعد از سال سوم که تحصیل به روسی تبدیل می شود شهریه نیز کاهش خواهد داشت و مانند دندانپزشکی به زبان روسی محاسبه می شود. 

 

✳️ پادفک دانشگاه کازان روسیه

دوره پادفک درواقع دوره پیش دانشگاهی با کالج قبل از ورود به دانشگاه  است. در این دوره زبان روسی و زیست شناسی و شیمی آموزش داده می شود. پادفک دانشگاه کازان یکی از ارزانترین و در این حال با کیفت ترین پادفک ها در دانشگاه های مورد تایید ایران است. 

شهریه پادفک دانشگاه کازان

هزینه پادفک دانشگاه فدرال کازان برای سال 2022 – 2023 مبلغ 195 هزار روبل که تقریبا معادل 2200 هزار دلار است.

✳️ پادفک دانشگاه فدرال کازان در تهران

از سال 2022 دانشگاه فدرال کازان در ایران نیز دوره های پادفک برگزار می کند. در این دوره در ترم اول دانشجو توسط استاد روس زبان و آشنا به زبان فارسی گرامر و دستور زبان روسی را آموزش می بیند. در ترم دوم می تواند انتخاب کند که به روسیه رفته و ادامه پادفک را در خود دانشگاه بخوند و یا تا پایان دوره پادفک را در تهران بماند. در پایان همه مدرک دانشگاه فدرال کازان رو دریافت می کند. از نظر شهریه تفاوتی بین پادفک کازان با پادفک تهران-کازان وجود ندارد. در پادفک تهران امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی نیز وجود دارد.

پادفک یک و نیم ساله کازان در تهران

برای سال 1401 دانشگاه کازان در ایران دوره پادفک یک و نیم ساله نیز برگزار می کند به طوری که دانشجو از اردیبهشت ماه در ایران پادفک را شروع می کند و از مهر ماه می تواند به روسیه رفته و ادامه دهد. از مزایای این پادفک این است که با تخفیف پنجاه درصد شما می توانید هزینه یک سال پادفک را پرداخت اما یک و نیم سال آموزش ببینید. دوستانی که در روسیه مشغول به تحصیل هستند می دانند که این دوره طولانی تر چقدر می تواند در آینده تحصیلی در روسیه تاثیر مثبت داشته باشد. 

جهت ثبت نام در پادفک تهران کازان می تواند با موسسه روس دانش در تهران تماس گرفته و یا به فتر موسسه مراجعه نمایید.

✳️ تحصیل داروسازی دانشگاه فدرال قازان

در سال 2023 سه دانشگاه در روسیه مورد تایید ایران می باشند که در آنها امکان تحصیل داروسازی وجود دارد. یکی از این دانشگاه ها دانشگاه فدرال کازان است. 

شهریه داروسازی دانشگاه کازان حدود 250 هزار روبل در سال است. تحصیل دروسازی در روسیه در دانشگاه های تایید فقط به زبان روسی امکان پذیر است. آزمون داروسازی دانشگاه کازان شامل دروس زیست شناسی و زبان روسی است. در خصوص رشته داروسازی توجه داشته باشید که در ایران این رشته در بهترین حالت کارشناسی ارشد ارزشیابی می شود.

 

دانشگاه فدرال کازان روسیه
دانشگاه کازان روسیه - تحصیل در دانشگاه فدرال کازان

تحصیل در مقطع کارشناسی

طول دوره کارشناسی دانشگاه فدرال 4 سال است. تنوع رشته در مقطع کارشناسی بسیار زیاد است. از مزایایی تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه کازان می توان به این اشاره کرد که علارغم این که دانشگاه بسیار معتبری است اما هزینه تحصیل مناسبی دارد. متوسط شهریه در این دانشگاه حدود 2500 دلار در سال است. 

در دانشگاه کازان در مقطع لیسانس می توان در رشته های زیر تحصیل کرد:

زیست شناسی – هیدرومتئورولوژی (آب و هوا شناسی) اکولوژی – خاک شناسی – بیوتکنولوژی – زمین شناسی – نفت و گاز – اقتصاد – روابط بین الملل – زبان شناسی – تاریخ – فرهنگ شناسی – شرق شناسی – ریاضی – مکانیک و مدل ریاضی – ریاضی و علوم کامپیوتر – مبانی مکانیک – فیزیک – رادیوفیزیک – امنیت اطلاعات – سیستم بیوتکنولوژی – زمین سنجی (ژئودزی) – نوآوری – نانو تکنولوژی – شیمی – حقوق – مبانی ریاضی و انفورماتیک – تجارت و انفورماتیک – تبلیغات – فلیولوژی (لغت شناسی) – زبان روسی برای دانشجویان خارجی – جامعه شناسی – سیاست – روزنامه نگاری تلویزیون – وسایل ارتباط جمعی – فلسفه – دین شناسی – الهایت – روانشاسی – جغرافی – منابع طبیعی و آب – اقتصاد – مدیریت – مدیریت (به زبان انگلیسی ) – مدیریت نیروی انسانی – تجارت – توریست و جهانگردی – مهندسی نرم افزار – کنترل کیفیت – دیزاین – دیزاین (به زبان انگلیسی) – ساخت و ساز – انرژی حرارتی – انرژی برق – ماشین سازی – تکنولوژی ماشین و ادوات – مکاترونیک – تکنولوژی پروسه حمل و نقل – حمل و نقل زمینی 

 

کارشناسی ارشد

تحصیل کارشناسی ارشد

دوره تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فدرال کازان 2 سال می باشد . دانشجو در سال دوم نیمسال دوم فقط بر روی پایان نامه خود کار می کند و در پایان امتحان جامع و دفاع برگزار می شود که در صورت موفقت در آزمون و دفاع مدرک کارشناسی ارشد را دریافت می کند. در مقطع کارشناسی ارشد در بعضی از رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد 

لیست رشته هایی که در آن امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد در زیر آمده است: 

زیست شناسی – بهداشت عمومی – اکولوژی – خاک شناسی – زمین شناسی – نفت و گاز – نفت و گاز (به زبان انگلیسی) – اقتصاد – روابط بین الملل – زبان شناسی – تاریخ – تاریخ هنر – انسان شناسی (آنتروپولوژی) – شرق شناسی – ریاضی – مکانیک و مدل ریاضی – ریاضی و علوم کامپیوتر – فیزیک – رادیوفیزیک –  زمین سنجی (ژئودزی) – نوآوری – شیمی – حقوق – حقوق و تجارت اروپا و بین الملل (به زبان انگلیسی) –  مبانی ریاضی و انفورماتیک – تجارت و انفورماتیک – تبلیغات – فلیولوژی (لغت شناسی) – جامعه شناسی – سیاست – روزنامه نگاری تلویزیون – وسایل ارتباط جمعی – فلسفه – دین شناسی – الهایت – روانشاسی – جغرافی – منابع طبیعی و آب – اقتصاد – مدیریت – مدیریت (به زبان انگلیسی ) – توریست و جهانگردی – مهندسی نرم افزار – مهندسی نرم افزار (به زبان انگلیسی) – دیزاین – ساخت و ساز – انرژی حرارتی – انرژی برق – ماشین سازی.

 

مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در فدرال کازان

دانشگاه فدرال کازان یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در مقطع دکتر در روسیه است. چرا که این دانشگاه سطح علمی بسیار خوب و قابل قبولی دارد. در سطح دنیا دانشگاه شناخته شده ای است. در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در گروه ممتاز قرار دارد و  دانشجو به راحتی می تواند در این دانشگاه در مقطع دکترا تحصیل کند. علاوه بر این از نظر هزینه ای بسیار دانشگاه مناسبی است و همچنین امکان گرفته بورسیه تحصیلی در این دانشگاه نیز وجود دارد. طول دوره دکتر در رشته های فنی مهندسی 4 سال و در دیگر رشته ها 3 سال می باشد. 

در زیر لیست رشته هایی که امکان تحصیل در آن در مقطع دکترا وجود دارد آماده است:

ریاضی و مکانیک – کامپیوتر و علوم اطلاعات – فیزیک و اختر شناسی – شیمی – زمین شناسی – افنورماتیک و تکنولوژی محاسبات – الکترونیک، فناوری رادیویی و سیستم ارتباط – ماشین سازی – تکنولوژی مواد – تکنولوژی حمل و نقل زمینی – مدیریت – روانشناسی – اقتصاد – علوم اجتماعی – حقوق – سیاست – ابزار ارتباط جمعی – زبان و ادبیات – تاریخ – فلسفه ، اخلاق و دین شناسی </p >

 

خوابگاه دانشگاه کازان

خوابگاه دانشگاه فدرال کازان

خوابگاه دانشگاه کازان در دو مجموعه کاملا مجزا و متفاوت از هم قرار دارد. یک خوابگاه دانشگاه فدرال کازان در بیرون از شهر قرار دارد و یک خوابگاه دانشگاه کازان در داخل شهر و با فاصله نزدیک از خود دانشگاه واقع است. اما خوابگاه بیرون شهر از نظر کیفیت به مراتب بهتر از خوابگاه هایی هست که در داخل شهر و نزدیکی دانشگاه است. خوابگاه دانشگاه فدرال کازان که در بیرون شهر واقع است درواقع یک مجمتع بزرگ مسکونی است که در سال 2018 برای بازیهای جام جهانی فوتبال ساخته شد و بعد از پایان جام جهانی به این دانشگاه واگذار شد. هزینه خوابگاه دانشگاه کازان در ماه حدود 15 تا 20 دلار است. معمولا به دانشجویان پادفک و سالهای اول خوابگاه جدید و به دانشجویان سالهای بالاتر خوابگاه قدیمی داده می شود. 

✳️ روس دانش نماینده دانشگاه فدرال کازان در ایران

روابط و همکاری موسسه روس دانش با دانشگاه فدرال کازان در چند سال اخیر با پیشرفت زیادی همراه بوده است. مجموعه روس دانش تنها نماینده این دانشگاه است که مجری برنامه پادفک مشترک تهران – کازان می باشد. مسئولین دانشگاه چندین جلسه به دعوت مسئولین موسسه روس دانش به ایران سفر کردند. برای اولین بار با همکاری سفارت روسیه در ایران و دانشگاه فدرال کازان موسسه روس دانش مجری المپیاد علمی در تهران بود که از بین شرکت کنندگان در این المپیاد 13 نفر برگزیده شدند که به لطف این المپیاد شانس قبولی در بورسیه دولتی روسیه را کسب نمودن. 

اطلاعات موسسه روس دانش را می تواند در وبسایت دانشگاه فدرال کازان مشاهده نمود :

خبر افتتاح پادفک تهران کازان در وبسایت دانشگاه

اخبار مربوط به المپیاد دانشگاه فدرال کازان در تهران

بازدید مسئولان پادفک دانشگاه کازان از پادفک تهران

اطلاعات نمایندگی دانشگاه کازان در کشورهای مختلف

خوابگاه روس دانش در شهر کازان

مجموعه روس دانش در سال 2022 اقدام به افتتاح خوابگاه اختصاصی خود در شهر کازان روسیه نمود. اطلاعات دقیق در مرود  این خوابگاه را می توانید در این بخش مطالعه کنید

اخبار افتتاح خوابگاه روس دانش در وبسایت دانشگاه

دانشگاه فدرال کازان یکی از سه دانشگاه برتر کلاسیک روسیه و یکی از بیست دانشگاه برتر این کشور می باشد.

دانشکده ها:

 • فیزیک و ریاضیات
 • علوم تجربی
 • اطلاعات و محاسبات فنی
 • اتومات و مدیریت
 • محافظیت محیط زیست
 • اقتصاد و مدیریت
 • آموزش و پرورش
 • علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • پزشکی
 • فرهنگ و هنر

دانشگاه فدرال کازان یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه تحقیق و پژوهش می باشد

دانشگاه فدرال کازان با حدود ۲۰۰ دانشگاه دنیا همکاری دارد که از آن جمله:

 • دانشگاه گیسین
 • دانشگاه استراسبورگ 
 • دانشگاه کانادزاو
 • دانشگاه علمی تحقیقاتی ژاپن
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه فنی درزدن.
 • دانشگاه هلسینگی
 • دانشگاه پکن.
 • دانشگاه ایالت آریزون
 • دانشگاه میامی
 • دانشگاه نفت جنوب غرب چین

 

دانشگاه فدرال کازان کجاست ؟ شهر کازان یا قازان

شهر کازان که نام درست تر آن قازان است در جنوب شرقی مسکو قرار دارد. قازان برگرفته شده کلمه ترکی است که به معنی ظرف بزرگ است. نماد این شهر هم ظرف قازان است. اما در زبان روسی به آن کازان گفته می شود. 

فاصله کازان تا مسکو چقدر است؟

فاصله کازان تا مسکو حدود 750 کیلومتر است. برای سفر از کازان به مسکو میتوان از طریق هوایی – ریلی و زمینی اقدام کرد. فاصله هوایی بین این شهر تا مسکو حدود یک ساعت و 15 دقیقه است. هزینه بلیط هواپیما از مسکو به قازان هم بین 2 تا 5 هزار روبل است. از نظر زمانی فاصله کازان تا مسکو با قطار حدود 10 ساعت است. با ماشین هم تقریبا 8 ساعت طول می کشد تا از مسکو به  این شهر سفر کرد. 

اما دانشگاه فدرال کازان کجاست ؟ این دانشگاه بزگترین و شناخته ترین ارگان در این شهر است. ساختمانهای آن در همه جای شهر پراکنده است. اما مجموعه اصلی ساختمانهای این دانشگاه دقیقا در مرکز شهر با فاصله کمی از مرکز تجاری کالتسو قرار دارند. 

معرفی دانشگاه های کازان روسیه 

از معروفترین دانشگاه های کازان روسیه در رشته های پزشکی می توان به دانشگاه فدرال و دانشگاه مدیکال کازان اشاره کرد. در کنار دانگشاه مدیکال کازان که دانشگاه پزشکی است و فدرال که هم دانشگاه پزشکی محسوب می شود و هم دانشگاه غیر پزشکی، از مطرح ترین دانشگاه های کازان روسیه می توان به دانشگاه فنی قازان – دانشگاه معماری کازان – دانشگاه انرژی – دانشکده فرهنگ – دانشگاه موسیقی و دانشگاه کشاورزی اشاره کرد.

✳️ دانشگاه مدیکال کازان – دانشگاه کازان 2023

دانشگاه مدیکال کازان یکی از مطرح ترین دانشگاه های پزشکی روسیه است. دانشگاه کازان 2023 مورد تایید ایران نبود اما گفته شده شاید در سالهای آینده در لیست دانشگاه های مورد تایید قرار بگیرد. در دانشگاه مدیکال کازان امکان تحصیل در رشته های پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی – بیو فیزیک – بیو شیمی و پرستاری وجود دارد. دانشگاه مدیکال در لیست اچ + H+ آلمان نیز قرار دارد هم در رشته پزشکی و هم دندانپزشکی 

تحصیل دندانپزشکی در کازان روسیه و تحصیل پزشکی

تحصیل دندانپزشکی در کازان روسیه در دانشگاه مدیکال مثل همه دانشگاه های روسیه 5 سال طول می کشد و هزینه دندانپزشکی کازن روسیه در سال حدود 435 هزار روبل است.  طول دوره پزشکی مدیکال 6 سال است و هزینه پزشکی این دانشگاه در سال حود 410 هزار روبل می باشد. 
 

 

✳️ دانشگاه کازان دندانپزشکی مورد تایید است ؟

بله دانشگاه کازان دندانپزشکی مورد تایید ایران است. البته منظور از دانشگاه کازان دندانپزشکی دانشگاه فدرال کازان  است چون در این شهر دانشگاه مدیکال کازان هم هست که دندانپزشکی دارد ولی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. 

✳️ ظرفیت دانشگاه فدرال کازان چقدر است ؟

برای سال تحصیلی 2023 - 2024 ظرفیت دانشگاه فدرال کازان پزشکی به زبان انگلیسی 60 نفر و به زبان روسی 20 نفر 

ظرفیت دانشگاه فدرال کازان دندانپزشکی به زبان انگلیسی 25 نفر و به زبان روسی 20 نفر

ظرفیت دانشگاه رشته داروسازی 5 نفر است و فقط به زبان روسی است. 

✳️ زمان ثبت نام پادفک کازان کی است؟

زمان ثبت نام پادفک کازان برای دوره پادفک یک ساله از خرداد ماه تا مهر ماه 

زمان ثبت نام پادفک کازان برای دوره یک و نیم ساله از دی ماه تا اسفند ماه

زمان ثبت نام پادفک تهران کازان برای دروه یک ساله خرداد ماه تا آذر ماه

زمان ثبت نام پادفک یک و نیم ساله تهران کازان از دی ماه تا اردیبهشت ماه

✳️ داروسازی کازان روسیه مورد تایید است

داروسازی کازان روسیه مورد تایید است در دانشگاه فدرال 

دانشگاه هایی که داروسازی در روسیه مورد تایید ایران است:

 • داروسازی کازان روسیه 
 • داروسازی لومونوسف مسکو 
 • داروسازی پیراگوف مسکو

✳️ سایت دانشگاه فدرال کازان چیست؟

سایت دانشگاه فدرال کازان به زبان روسی

https://kpfu.ru/

سایت دانشگاه فدرال کازان به انگلیسی 

https://eng.kpfu.ru/

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

2 پاسخ

 1. قبل از ورود به دانشکاه آزمایشات پزشکی انجام میشه . این آرمایشات در چه موردی است ؟خواستم بدونم اگه کسی بیماری داشته باشه و دارو مصرف کنه اون وقت چطور میشه ؟ممنون میشم سوالاتم رو پاسخگو باشین

  1. آزمایشات پزشکی قبل از ورود به دانشگاه های روسیه معمولا شامل: آزمایش ایدز – آزمایش قفسه سینه (برای بیماری سل) و چند آزمایش عمومی جهت بیماریهای واگیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.