Rusdanesh

دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه فدرال کازان

🏛 سال تاسیس دانشگاه فدرال کازان : ۱۸۰۴ میلادی

 👩🏻‍🎓 تعداد دانشجویان: ۳۵۰۰۰ / تعداد دانشجویان خارجی: ۵۰۰۰

 🔰 تعداد رشته اصلی دانشگاه فدرال کازان: ۱۸ / تعداد دانشکده: ۲۲۱

 👨🏻‍🔬تعداد اساتیددانشگاه فدرال کازان در مقاطع مختلف: ۴۰۰۰

💲 شهریه پادفک روسی دانشگاه فدرال کازان: 195 هزار روبل

💲 شهریه پزشکی و دندانپزشکی به روسی دانشگاه کازان : 350 هزار روبل

💲 شهریه پزشکی و دندانپزشکی به انگلیسی دانشگاه کازان : 450 هزار روبل

💲 شهریه داروسازی به روسی دانشگاه  فدرال کازان : 230 هزار روبل

💲 شهریه رشته های غیر پزشکی در دانشگاه فدرال کازان: بین 2 تا 3هزار دلار

دانشگاه فدرال کازن 2022

دانشگاه فدرال کازان (قازان) یکی از ده دانشگاه جامع روسیه می باشد. این دانشگاه های جامع که دارای قدمت زیاد می باشند در سالیان طولانی متخصصین زیادی را در زمینه های مختلف آموزش داده اند. در آخرین ربته بندی جهانی در سال 2022 میلادی این دانشگاه در رتبه 243 جهانی قرار گرفت. امکان تحصیل در رشته های مختلف در این دانشگاه وجود دارد. 

این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارات علوم جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. 

در رشته های مورد تایید وزارت بهداشت امکان تحصیل پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی وجود دارد. 

تحصیل پزشکی در دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه فدرال کازان در سال 2021 مورد  تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و برای سال تحصیلی 2022-2023 نیز مورد تایید می باشد. امکان تحصیل پزشکی هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود دارد

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه فدرال کازان

از سال 2021 امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت. البته مشروط به این که شخص قبل از ورود به کورس اصلی آموزش زبان روسی دیده باشد و موفق به دریافت مدرک رسمی زبان روسی شده باشد. در دانشگاه کازان نیز امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی وجود دارد.

شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه کازان

در دانشگاه پزشکی شهریه بستگی به این که شما به زبان روسی یا انگلیسی تحصیل نمایید متفاوت است و این تفاوت تقریبا دو برابر است. تحصیل پزشکی به زبان روسی در دانشگاه فدرال کازان حدود 350 هزار روبل در سال است. اما تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه کازان 450 هزار روبل در سال است. 

شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه فدرال کازان

از سال 2021 دانشگاه کازان برای شهروندان ایرانی شرط معدل در نظر گرفته است. برای تحصیل در دانشگاه فدرال کازان در رشته پزشکی حداقل معدل شما باید بالای 16 باشه. منظور از معدل معدل کل و همچنین نمرات زیست و شیمی است. 

تحصیل دندانپزشکی دانشگاه فدرال کازان

در دانشگاه فدرال کازان امکان تحصیل دندانپزشکی نیز وجود دارد و مورد تایید ایران نیز می باشد. 

شهریه تحصیل دندانپزشکی با پزشکی تفاوت ندارد و شهریه دندانپزشکی دانشگاه کازن نیز 350 هزار روبل در سال است.

تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی در دانشگاه فدرال کازن

از سال 2022 امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه فدرال کازان فراهم است. البته فقط دو سال تحصیل به زبان انگلیسی است و از سال سوم تحصیل به روسی می شود. شهریه دندانپزشکی دانشگاه فدرال کازان به زبان انگلیسی 450 هزار روبل در سال است.

پادفک دانشگاه کازان روسیه

دوره پادفک درواقع دوره پیش دانشگاهی با کالج قبل از ورود به دانشگاه  است. در این دوره زبان روسی و زیست شناسی و شیمی آموزش داده می شود. پادفک دانشگاه کازان یکی از ارزانترین و در این حال با کیفت ترین پادفک ها در دانشگاه های مورد تایید ایران است. 

شهریه پادفک دانشگاه کازان

هزینه پادفک دانشگاه فدرال کازان برای سال 2022 – 2023 مبلغ 195 هزار روبل که تقریبا معادل 2200 هزار دلار است.

جهت ثبت نام پادفک دانشگاه کازان همکنون تماس بگیرید

تحصیل داروسازی دانشگاه فدرال کازان

در سال 2021 چهار دانشگاه در روسیه مورد تایید ایران می باشند که در آنها امکان تحصیل داروسازی وجود دارد. یکی از این دانشگاه ها دانشگاه فدرال کازان است. 

شهریه داروسازی دانشگاه کازان حدود 75 میلیون تومان در سال است. 

دانشگاه فدرال کازان یکی از سه دانشگاه برتر کلاسیک روسیه و یکی از بیست دانشگاه برتر این کشور می باشد.

دانشکده ها:

 • فیزیک و ریاضیات
 • علوم تجربی
 • اطلاعات و محاسبات فنی
 • اتومات و مدیریت
 • محافظیت محیط زیست
 • اقتصاد و مدیریت
 • آموزش و پرورش
 • علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • پزشکی
 • فرهنگ و هنر

دانشگاه فدرال کازان یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه تحقیق و پژوهش می باشد

دانشگاه فدرال کازان با حدود ۲۰۰ دانشگاه دنیا همکاری دارد که از آن جمله:

 • دانشگاه گیسین
 • دانشگاه استراسبورگ 
 • دانشگاه کانادزاو
 • دانشگاه علمی تحقیقاتی ژاپن
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه فنی درزدن.
 • دانشگاه هلسینگی
 • دانشگاه پکن.
 • دانشگاه ایالت آریزون
 • دانشگاه میامی
 • دانشگاه نفت جنوب غرب چین

 

پادفک زبان روسی چیست ؟

دوره پادفک زبان روسی در واقع دوره آمادگی قبل از ورود به دانشگاه در روسیه است. در دوره پادفک به دانشجویان خارجی از ابتدا و از صفر آموزش زبان روسی داده می شد. پادفک را شاید بتوان با دوره پیش دانشگاهی نیز مقایسه کرد چرا که در این دوره علاوه بر اموزش زبان روسی دروس مرتبط به رشته تحصیلی شما نیز اموزش داده می شود. به طور مثال برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در روسیه را دارند در دوره پادفک علاوه بر زبان روسی دروس زیست و شیمی نیز اموزش داده می شود. در واقع دروه پادفک به شما کمک می کند که در طول تحصیل به زبان روسی در رشته خود مشکلات کمتری داشته باشید و همچنین شما را آماده می کند که برای دادن ازمون ورود به دانشگاه .

آزمون ورود به دانشگاه های روسیه

همانطور که می دانید در اکثر دانشگاه های روسیه قبل از ورود به دانشگاه و بعد از دوره پادفک آزمون ورودی گرفته می شود. این آزمون توسط هر دانشگاه به طور مستقل برگزار می شود. شما می توانید به طور همزامان در آزمون رورودی دانشگاه های مختلف روسیه شرکت کنید. ازمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی شامل دروس زیست شناسی – شیمی و زبان روسی می شود. نمره قبولی در اکثر دانشگاه ها نمره ۵۰ از ۱۰۰ می باشد.

مدرک A2 زبان روسی چیست ؟

از سال تحصیلی ۲۰۲۱ یکی از شروط تحصیل در روسیه بخصوص به زبان روسی گذراندن دوره A2 و گرفتن مدرک بین المللی زبان روسی است. به طور کلی مدرک زبان روسی برای دانشجویان خارجی به چند سطح تقسیم بندی می شود.

 • سطح مقدماتی که به A1 معروف است
 • سطح پایه زبان روسی یا A2
 • سطح یک زبان روسی B1
 • سطح دو زبان روسی B2
 • سطح سه زبان روسی C1
 • سطح چهار زبان روسی C2

آزمون بین المللی زبان روسی شامل پنج بخش می شود و در صورت قبولی در هر بخش (نمره ۶۵ به بالا) به شما مدرک بین المللی زبان روسی داده می شود. آزمون شامل :

خواندن – نوشتن – دستور زبان روسی – گوش دادن – صحبت کردن

دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه

دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه به دو گروه تقسیم می شوند. یکی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت که برای رشته های حوزه پزشکی (پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی) در نظر گرفته شده است. و دیگری لیست مورد تایید وزارت علوم که برای رشته های غیر پزشکی مطرح است. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران بسیار گسترده است و برای کشور روسیه شامل ۱۳۰ دانشگاه می شود. اما در مورد دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت شرایط فرق می کند و هم تعداد دانشگاه ها محدود است و هم شرایط و قوانین بسیار پیچیده تر. برای آگهی از آخرین تغییرات در آیین نامه وزارت بهداشت می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و از آخرین تغییرات مطلع شوید.

 

طبق بشنامه سال ۲۰۲۱ وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران دانشگاه های زیر در کشور روسیه مورد تایید می باشند :

 • دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو
 • پزشکی و داروسازی دانشگاه لومونسف مسکو
 • پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه رودن مسکو
 • پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه پیراگف مسکو
 • پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ
 • پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ
 • پزشکی – دندان پزشکی و داروسازی دانشگاه فدرال کازان
 • پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک

 

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف بسته به رشته و مقطع و زبان تحصیلی متفاوت است. به طور کلی تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه بین ۳ تا ۵ هزار دلار در سال و برای رشته های حوزه پزشکی بین ۳ تا ۸ هزار دلار در سال است. البته شهریه در سال معمولا به روبل اعلام می شود و در بعضی سالها شهریه افزایشی حدود ۵ تا ۱۰ درصد دارد.

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت است. گرانترین شهر روسیه مسکو پایتخت این کشور است . بعد از آن شهر سن پترزبورگ  گرانترین شهر روسیه محسوب می شود. هزینه متوسط دانشجویی در شهر مسکو در ماه حدود ۵ دلار. در شهر سن پترزبورگ حدود ۳۰۰ دلار و در شهرهای دیگر روسیه مثل کازان و نووسبیرسک حدود ۲۰۰ دلار در ماه است.

 

نحوه ثبت نام دانشگاه های روسیه

مراحل ثبت نام در دانشگاه های روسیه به این صورت است که شما ابتدا اسکن رنگی مدارک تحصیلی خود را تحویل دفتر ما در شهر تهران داده و یا از طریق ایمیل برای ما ارسال می کنید. قرارداد توسط موسسه آماده می شود . مدارک شما توسط ما در روسیه ترجمه و تایید می شود. پذیرش از دانشگاه مورد نظر اخذ می گردد و نامه پذیرش و دعوتنامه جهت گرفتن ویزای تحصیلی ارسال می شود. زمان ورود شما به روسیه نیز همکاران ما در فرودگاه به استقبال شما آمده و شما را در تمام مراحل ثبت نام دانشگاه (ترانسفر فرودگاه – ثبت نام و اسکان در خوابگاه – ثبت نام دانشگاه – آزمایشات پزشکی – بیمه – افتتاح حساب بانکی و …) همراهی می کنند. به مدت ۶ ماه بعد از حضور شما در روسیه نیز مشاورین روس دانش به طور کامل آماده همکاری و همیاری شما در تمام مراحل تحصیل می باشند.

تحصیل غیر پزشکی در روسیه

اکثر متقاضیان به تحصیل در روسیه در رشته های غیر پزشکی شامل : نفت و گاز – اقتصاد – حقوق – هنر – کامپیوتر – هوا فضا می شوند. دوره تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ۴ سال – در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع دکترا بین ۳ تا چهار سال است. شما در مقطع کارشناسی ارشد در نیم سال دوم از سال دوم تحصیل خود باید پایان نامه آماده کرده و دفاع نمایید. در مقطع دکتر در دو سال اول همزمان با تحصیل ، کارهای مقدماتی پایان نامه خود را انجام می دهید و دو سال پایان تحصیل به طور تمام وقت بر روی پایان نامه خود کار می کنید. در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا در روسیه امکان تحصیل هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?