Rusdanesh

تحصیل داروسازی در روسیه 2024

تحصیل داروسازی در روسیه

تحصیل داروسازی در روسیه در کنار رشته های پزشکی و دندانپزشکی از رشته های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کشور روسیه است. طول دوره داروسازی در روسیه 5 سال است. تحصیل داروسازی در روسیه در دانشگاه های مورد تایید ایران به زبان روسی می باشد و هیچ یک از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه رشته دارسازی به زبان انگلیسی ندارد. در ادامه می توانید اطلاعات کامل در خصوص دانشگاه های مورد تایید ایران در رشته داروسازی روسیه برای سال تحصیلی 2023 -2024 را مطالعه نمایید.  

بخشنامه وزارت بهداشت 2024 درخصوص رشته داروسازی

از سال 2024 طبق بخشنامه وزارت بهداشت دانشجویانی که در دانشگاه های تایید ایران در روسیه تحصیل کرده باشند می توانند بعد از برگشت به ایران مدرک در ازمون شرکت کرده و بعد از قبولی در ایران مدرک خود را ارتقا دهند. 

متن کامل بخشنامه وزارت بهداشت 

✳️ داروسازی دانشگاه فدرال کازان 2024 – 2025

دانشگاه فدرال کازان یکی از بهترین دانشگاه های روسیه است که در آخرین رتبه بندی جهانی در جایگاه 370 جهان قرار دارد. این دانشگاه به چند علت یکی از اولین انتخاب دانشجویان خارجی می باشد:

علارغم اعتبار دانشگاه فدرال کازان ، هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار مناسب است. همچنین هزینه زندگی در شهر کازان به مراتب کمتر از مسکو است. به همین خاطر این دانشگاه برای کسانی که تصمیم به تحصیل در یک دانشگاه معتبر با هزینه کم را دارند بسیار گزینه مناسبی است. 

یکی دیگر از نکات قابل توجه در باره تحصیل در شهر کازان این است که شهر کازان یا قازان شهر مسلمان نشینی است و از نظر فرهنگی بسیار به کشور ما نزدیک است. فاصله شهر کازان تا مسکو حدود 700 کیلومتر است. 

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه دانشگاه فدرال کازان

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه در دانشگاه فدرال کازان طبق آخرین لیست قیمت اعلامی توسط دانشگاه فدرال کازان شهریه یک سال تحصیل در رشته داروسازی در این دانشگاه مبلغ 243 هزار روبل است که کمی بیشتر از 3 هزار دلار در یک سال است. این کمترین مبلغ برای تحصیل در یک دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کشور روسیه است.  لیست کامل و به روز در باره هزینه تحصیل داروسازی در روسیه را می توانید در صفحه هزینه تحصیل در روسیه مشاهده کنید 

 

آزمون داروسازی در روسیه دانشگاه فدرال کازن

آزمون ورود به دانشگاه برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی یکسان است و دانشجو بعد از قبولی در آزمون می تواند از بین رشته های فوق یکی را انتخاب نماید. آزمون ورودی دانشگاه فدرال کازان شامل دروس زیست شناسی و زبان روسی می باشد. منابع آزمون را می توانید در این بخش مشاهده نمایید

✳️ داروسازی در روسیه دانشگاه پیراگووا مسکو 

دانشگاه پیراگوف که بعضی آن را پیراگوا یا پیراگووا نیز می نامند یکی از دانشگاه های معتبر روسیه است. دانشگاه پیراگوف در شهر مسکو قرار دارد و به نام دومین دانشگاه پزشکی مسکو معروف است. در آخرین لیست اعلام شده توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران دانشگاه پیراگووا مسکو در لیست دانشگاه های مورد تایید ایران برای سال 2022 – 2023 معرفی شده است. 

در دانشگاه پیراگوا مسکو امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی وجود دارد. علاوه بر آن شما می توانید در دانشگاه پیراگوف مسکو داروسازی به زبان روسی بخوانید.

شهریه داروسازی روسیه –  پیراگوا مسکو 

به طور کلی شهریه داروسازی روسیه در دانشگاه پیراگوف مسکو نسبت به دیگر دانشگاه های مورد تایید در این شهر کمتر است. 

شهریه داروسازی روسیه در دانشگاه پیراگوا مسکو 350 هزار روبل در سال است. که این مبلغ کمتر از 5 هزار دلار در سال می باشد. در دانشگاه پیراگووا مسکو امکان پرداخت شهریه به صورت اقساط نیز وجود دارد. شما در ابتدای هر ترم می توانید 50 درصد شهریه سالانه را پرداخت نمایید و نیاز به پرداخت کل مبلغ سال به صورت یکجا نیست. 

آزمون داروسازی دانشگاه پیراگوف شامل دروس زیست شناسی شیمی و زبان روسی است. 

✳️ داروسازی دانشگاه لومونسف مسکو 

دانشگاه دولتی مسکو که به نام دانشگاه لومونسف یا لومونوسف معروف است معتبر ترین دانشگاه روسیه در سطح جهان است. در آخرین رتبه بندی جهانی این دانشگاه در جایگاه 74 جهانی قرار دارد. دانشگاه دولتی مسکو که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است علاوه بر اعتبار بالای علمی به ساختمان زیبای آن مشهور است. ساختمان اصلی آن یکی از هفت بنای عظیم شهر مسکو است. 

هزینه داروسازی روسیه دانشگاه لومونسف مسکو

دانشگاه لومونسف همه ساله مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران بوده است و در آخرین لیست اعلامی برای سال 2022-2023 نیز این دانشگاه در بین دانشگاه های مورد تایید قرار دارد. امکان تحصیل در رشته پزشکی و داروسازی به زبان روسی در این دانشگاه فراهم است.

هزینه داروسازی روسیه در دانشگاه لومونسف در سال 454 هزار روبل است. یعنی بیش از 6 هزار دلار در سال که در بین دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه در رشته داروسازی بیشتر مبلغ را دارد.

آزمون ورودی رشته داروسازی دانشگاه لومونسف روسیه شامل دروس شیمی و زبان روسی می باشد. 

⚠ طول دوره داروسازی دانشگاه لومونسف مسکو 6 سال است در صورتی که طول دوره داروسازی دیگر دانشگاه های روسیه 5 سال می باشد.

✳️ تحصیل داروسازی در روسیه دانشگاه رودن مسکو

دانشگاه رودن مسکو یکی از مطرح ترین و شناخته ترین دانشگاه های روسیه در سطح جهان است. این دانشگاه که رتبه 300 جهانی را دارد از نظر تعداد دانشجوی خارجی در جایگاه اول در بین دانشگاه های روسیه قرار دارد و در واقع بیشتر دانشجویان خارجی که از کشور های مختلف در رشته های گوناگون در روسیه تحصیل می کنند در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. 

در سال 2022-2023 دانشگاه رودن مسکو در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. در این دانشگاه امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی فراهم است

داروسازی دانشگاه رودن مسکو

علاوه بر رشته های پزشکی و دندانپزشکی امکان تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه رودن مسکو وجود دارد. البته داروسازی دانشگاه رودن به زبان روسی می باشد. 

هزینه داروسازی روسیه در دانشگاه رودن برای دانشجویان ایران سالی 4600 یور می باشد. 

یکی از نکات قابل توجه در باره دانشگاه رودن مسکو این است که در این دانشگاه آزمون ورودی برگزار نمی شود و ملاک برای تحصیل در این دانشگاه داشتن مدرک پادفک و معدل بالای 16 است.

توجه داشته باشید که در لیست 2023 وازرت علوم دانشگاه رودن از تایید خارج شد

مطالب مرتبط به روسیه تحصیل داروسازی

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته داروسازی در روسیه وجود دارد ؟

تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه از سال 2021 مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد اما در دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه فقط داروسازی به زبان روسی تدریس می شود.

طول دوره داروسازی در روسیه چند سال است ؟

در اکثر دانشگاه های روسیه دوره داروسازی 5 سال است . تنها در دانشگاه لومونسف روسیه دوره داروسازی 6 سال است.

مدرک داروسازی روسیه در ایران چطور معادل سازی می شود ؟

دوره داروسازی در روسیه دکترا معادل سازی می شود اما در ایران معادل مدرک کارشناسی ارشد می باشد. البته مورد تایید هست و می توان با مدرک کارشناسی ارشد داروسازی نیز کار کرد.

آیا امکان انتقال حین تحصیل از روسیه به ایران وجود دارد ؟

طبق بخشنامه صادر شده از طرف وزارت بهداشت ایران برای دانشجویانی که ورودی 99 و بعد از آن هستند امکان انتقال حین تحصیل از دانشگاه های خارج به داخل کشور وجود ندارد

✳️ کدام دانشگاه داروسازی روسیه مورد تایید ایران است؟

دانشگاه داروسازی روسیه در دانشگاه های پیراگوا مسکو - لومونسوف مسکو - فدرال کازن مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. طول دوره داروسازی در دانشگاه پیراگوف و فدرال کازان 5 سال می باشد. تحصیل در دانشگاه داروسازی روسیه لومونسف یک سال بیشتر از بقیه دانشگاه های یعنی 6 سال است. 

✳️ آیا مدرک داروسازی روسیه معتبر است ؟

مدرک داروسازی روسیه در دانشگاه های مورد تایید معتبر می باشد. فقط باید به این نکته مهم توجه داشت که مدرک داروسازی روسیه در ایران کارشناسی ارشد معادل سازی می شود. 

✳️ درامد داروسازی در روسیه

درامد داروسازی در روسیه بستگی به این دارد که آیا شما می خواهید در یک آزمایشگاه یا بیمارستان کار کنید یا داروخانه شخصی خود را داشته باشید. درامد داروسازی در روسیه در قالب کارمند یک حقوق متوسط محسوب می شود اما اگر شخص اقدام به تاسیس داروخانه نماید درواقع یک تجارت محسوب می شود که بسته به این که در کجا و چه شرایطی داشته باشد میتواند یک تجارت سود ده یا زیان ده باشد

✳️ داروسازی بدون کنکور روسیه ؟

ایا امکان تحصیل داروسازی بدون کنکور روسیه وجود دارد؟ در دانشگاه های مورد تایید ایران در رشته داروسازی در همه دانشگاه ها آزمون ورودی برگزار می وشد و امکان تحصیل داروسازی بدون کنکور روسیه وجود ندارد. 

✳️ داروسازی مورد تایید روسیه کدام دانشگاه ها است؟

در آخرین لیست دانشگاه های مورد تایید داروسازی مورد تایید روسیه در دانشگاه های لومونوسف مسکو - پیراگوف مسکو و دانشگاه فدرال کازان امکان تحصیل داروسازی وجود دارد. داروسازی مورد تایید روسیه در بهترین حالت در ایران کارشناسی ارشد معادل سازی می شود و امکان تاسیس داروخانه نیست

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

2 پاسخ

    1. طول رشته داروسازی در روسیه 5 سال است. البته شرایط تحصیل داروسازی در روسیه در دانشگاه لومونوسوف مسکو کمی متفاوت است. تحصیل داروسازی روسیه دانشگاه لومونوسف برای دانشجویان خارجی 6 سال است. البته این دوره بجز یک سال دوره پادفک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.