در اکثر دانشگاه های روسیه برای ورود به دانشگاه آزمون ورود به کورس اصلی برگزار می شود. آزمون پزشکی روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. ولی آزمون پزشکی و آزمون دندانپزشکی روسیه مشترک است. امتحان پزشکی روسیه معمولا در ماه جولای و اگوست برگزار می شود. امتحان دندانپزشکی روسیه جداگانه نیست و در واقع زمان ثبت نام شما انتخاب می کنید که می خواهید در رشته پزشکی روسیه تحصیل کنید و یا در رشته دندانپزشکی. البته می توانید هر دو رشته را انتخاب کنید و بعد از قبولی از بین دو رشته یکی را انتخاب کنید.

در این بخش شما را با امتحان پزشکی روسیه برای ورودی هر دانشگاه آشنا می کنیم. همچنین نمونه سوالات آزمونها دانشگاه های مورد تایید در رشته پزشکی روسیه در سالهای گذشته قرار داده شده است. می توانید به صورت رایگان دانلود نموده و استفاده نمایید.

آزمون ورودی پزشکی : پزشکی روسیه – دندان پزشکی روسیه – داروسازی روسیه – پزشکی اطفال روسیه –  شامل دروس زبان روسی، زیست شناسی و شیمی می باشد. امتحان زبان روسی در تمام دانشگاه های روسیه اجباری است اما در بعضی دانشگاه ها از بین دروس زیست و شیمی فقط یک امتحان برگزار می شود که در پایین کامل توضیح داده شده است.

سطح آزومون ورودی زبان روسی در اکثر دانشگاه یکسان بوده و معادل آزمون سطح یک زبان روسی است

https://rusdanesh.com/wp-content/uploads/2020/04/azmun2.mp4

трки 1

از اینجا می توانید نمونه تست آزمون трки 1 را دانلود نمایید 

تست آنلاین سطح زبان روسیآزمون پزشکی روسیه – دانشگاه دولتی مسکو (لومونسف)

در دانشگاه دولتی مسکو که گاهی به آن دانشگاه ملی مسکو هم گفته می شود برای ورود به کورس اصلی در رشته پزشکی امتحان زبان روسی و درس شیمی گرفته می شود که حداقل نمره قبولی 45 از 100 می باشد. لازم به ذکر است که در این دانشگاه تنها رشته های پزشکی و داروسازی برگزار می شود. آزمون پزشکی مسکو معمولا به صورت شفاهی گرفته می شود. در زیر نمونه سوالات امتحان پزشکی مسکو را می بینید.

نمونه سوالات درس شیمی دانشگاه دولتی مسکو (لومونسف)

نمونه سوال شیمی -۱

نمونه سوال شیمی -۲

نمونه سوال شیمی – ۳

نمونه سوال شیمی – ۴

در این قسمت موضوعاتی که در آزمون ورودی درس شیمی مطرح می شود را می توانید ببینیدامتحان پزشکی و دندانپزشکی روسیه – دانشگاه دولتی سن پترزبورگ (دانشگاه ملی سن پترزبورگ)

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ به عنوان دومین دانشگاه معتبر روسیه بعد از دانشگاه دولتی مسکو شناخته شده است. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد. آزمون پزشکی سن پترزبورگ و آزمون دندانپزشکی سن پترزبورگ مشترک است.

برای ورود به کورس اصلی دانشگاه دولتی سن پترزبورگ دانشجو باید در آزمون ورودی زبان روسی و امتحان زیست شناسی نمره قبولی (نمره 65 از 100) کسب نماید. در زیر نمونه سوالات امتحان پزشکی سن پترزبورگ ( امتحان دندانپزشکی سن پترزبورگ) را می توانید ببینید.

نمونه سوالات درس زیست شناسی دانشگاه دولتی سن پترزبورگآزمون پزشکی روسیه – دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

در این دانشگاه امکان تحصیلی در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی و روسی و همچنین دندانپزشکی و پزشکی اطفال به زبان روسی وجود دارد. البته امتحان ورود فقط به زبان روسی برگزار می شود.

برای ورود به این دانشگاه شما باید دروس  زیست شناسی و شیمی را امتحان دهید.

نمونه سوالات شیمی دانشگاه پاولوف

نمونه سوالات زیست شناسی دانشگاه پاولوفامتحان پزشکی روسیه – دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

امتحان پزشکی نووسیبیرسک فقط شامل آزمون پزشکی نووسیبیرسک می شود چون در این دانشگاه فقط امکان تحصیلی در رشته های پزشکی وجود دارد و رشته دندان پزشکی ندارد.

برای ورود به کورس اصلی شما باید در روسی زبان روسی، زیست شناسی و شیمی نمره قبولی کسب کنید

نمونه سولات شیمی دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

نمونه سوال زیست شناسی دانشگاه نووسیبرسک  

نمونه سوالات آزمون زبان انگلیسی نووسیبرسک امتحان دندانپزشکی روسیه – دانشگاه سماشکو 

دانشگاه سماشکو یکی دیگر از دانشگاه های روسیه است که مورد تایید وزارت بهداشت (در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ فقط در رشته دندانپزشکی ) قرار دارد. رشته تخصصی دانشگاه سماشکو دندانپزشکی است. امتحان دندانپزشکی مسکو (سماشکو) شامل زبان روسی – زیست شناسی و شیمی می باشد. تمام امتحانات به صورت کتبی گرفته می شود. در زیر مباحثی آزمون دندان پزشکی مسکو آورده شده است.

زبان روسی

نمونه سوال

زیست شناسی

شیمی


موسسه اعزام دانشجو به روسیه ( روس دانش) جهت ثبت نام دانشگاه پزشکی روسیه در خدمات شما می باشد.  با ما تماس بگیرید.


مطالب مرتبط


سوالات متداول

آیا معدل دیپلم برای تحصیل در روسیه مهم است ؟

خیر. تنها شرط قبولی در دانشگاه های روسیه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه می باشد. فقط در چند دانشگاه برای گرفتن پذیرش دوره پادفک اولویت با کسانی است که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالاتری داشته باشند. و یا نمرات زیست شناسی و شیمی بالا باشد.

نمره قبولی رشته پزشکی در روسیه چند است ؟

تقریبا در همه دانشگاه ها روسیه نمره قبولی ۵۰ از صد می باشد. یعنی شما با پاسخ دادن به پنجاه درصد سوالات می توانید وارد دانشگاه شوید. سوالات ممکن است تشریحی و یا تستی باشد و همچنین کتبی یا شفاهی باشد. البته تجربه نشان داده است که به علت تکمیل نشدن ظرفیت دانشگاه گاهی نمره پایین تر از این هم مورد قبول قرار گرفته است.

خریدن سوالات امتحان و یا خرید صندلی در روسیه حقیقت دارد ؟

در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه چیزی به نام خرید صندلی و یا خرید سوالات نیست. اما متاسفانه در چند سال اخیر در بعضی دانشگاه های ضعیف در روسیه به تعداد محدودی این امر صورت می گیرد. البته این بدان معنی نیست که تنها راه ورود به این دانشگاه خرید سوالات و یا به اصطلاح خرید صندلی است.


22 دیدگاه در “آزمون پزشکی روسیه

 1. سلام خسته نباشيد
  ببخشيد در همه ي دانشگاه هاي معتبر روسيه ازمون ها به ٢ زبان انگليسي و روسي هستش؟يا فقط روسي؟

  • سلام. برای تحصیل به زبان روسی آزمون نیز به زبان روسی است. اما دانشگاه نووسیبیرسک چون دو سال اول تحصیل به زبان انگلیسی است آزمون ورودی نیز به زبان انگلیسی گرفته می شود.

 2. سلام
  سطح خوابگاه های سماشکو چطور هست
  آیا پادفک سختی داره؟(من معدل دیپلمم ۱۸ هست و معدل کتبی ۱۷)

  • دانشگاه سماشکو برای دوره پادفک خوابگاه ندارد. اما برای کورس اصلی خوابگاه دارد. به طور کلی کیفیت خوابگاه های دولتی در روسیه خیلی خوب نیست.

 3. سلام،دانشگاه لومونوسف مسکو،رتبه چند جهانی رو داری؟!و شرایط اخذ پذیرش ب چ شکل هست؟!

  • بله دانشگاه لومونسف مسکو بهترین دانشگاه روسیه است و رتبه جهانی ۷۵ داره. اخذ پذیرش بسته به رشته و مقطع متفاوت است

 4. سختی ازمون ورودی رو یکم بیشتر توضیح دهید که سخته ؟ یا اسان ؟

  • امتحان پزشکی روسیه در بعضی دانشگاه های راحت و در بعضی سخت است. هر دانشگاه امتحان جدا می گیرد. معمولا در دانشگاه های مورد تایید ایران امتحان سخت تر است چون رقابت بیشتر است. اما به هر حال از کنکور خیلی راحت تر است. فقط باید در دوره پادفک تسلط نسبی به زبان روسی پیدا کنید.

 5. الان مثلا میگن دانشگاه دولتی نووسیبریسک اگه قبول بشیم هزینه هاش چجوریه ؟! یعنی با دولتی بودن این قیمت یا رایگان؟

  • دانشگاه ها در روسیه یا دولتی هستند یا خصوصی. دانشگاه های دولتی روسیه در سراسر جهان معتبر هستند ولی دانشگاه های خصوصی اعتباز زیادی ندارند. در دانشگاه های دولتی امکان تحصیل رایگان برای شهروندان روسیه وجود دارد اما دانشجویان خارجی باید شهریه پرداخت کنند (به جز کسانی که در بورسیه تحصیلی روسیه که برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است قبول شده باشند)

 6. سلام وقت شما بخیر .
  سطح آزمون دانشگاه های روسیه برای بورسیه چه طوریه؟
  و اینکه آیا در آزمون بورسیه خود روسی ها هم شرکت میکنند؟
  و اینکه هزینه ثبت نام چقدره
  و چه شرایطی داره؟

  • سلام. بورسیه تحصیلی روسیه بدون ازمون است. بورسیه دانشجویان خارجی سهمیه جدا از بورسیه دانشجویان داخلی است. ثبت نام به صورت رایگان توسط وزارت علوم روسیه انجام می گیرد. مدارک تمام متقاضیان بررسی و کسانی که دارای رزومه علمی بهتری باشند پذیرفته می شوند.

 7. سلام .استاد بهتر که خودمون تنها بیایم یا یکی از والدین همراهمون باشه ؟پسرا رو میگم.
  اگه خودمون تنها بیایم سخت میشه برامون؟ممنون میشم جواب دو سوالمو بدید.
  بعد سطح خوابگاه پاولوف چه طوره؟

  • سلام. نیازی به آمدن همراه نیست. لیدر فارس زبان روس دانش در تمام مراحل ثبت نام همراه شما هستند. کیفیت خوابگاه دانشگاه پاولوف خیلی خوب نیست. ساختمانها قدیمی و اتاقها معمولا سه نفره. اما دو امتیاز دارد: یکی نزدیکی به دانشگاه و یکی قیمت مناسب خوابگاه

 8. شلام من معدل دیپلم کل 18 و پیش کل 16 کتبی 10 دارم میشه پادفک رو بورس بشم؟

  • سلام. می توانید برای بورسیه تحصیلی روسیه درخواست بدید. ولی بورسیه اولویت با مقاطع ارشد و دکترا است. شانس قبولی در مقطع کارشناسی در روسیه کم هست.

  • امتحان پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک به زبان انگلیسی است. شامل امتحان زیست شناسی – شیمی و زبان انگلیسی می شود.

  • همزمان می تونید در آزمون دانشگاه های مختلف روسیه شرکت کنید تا شانس قبولی بالاتر باشه. بعضی افرادی که در امتحان دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قبول نمی شند میرن دانشگاه های غیر تایید در روسیه درس می خونند

   • بهترین دانشگاه های غیرتایید از نظر علمی روسیه کدوما هستن؟

    • بهترین دانشگاه های روسیه از نظر رنکینگ جهانی به ترتیب: دانشگاه لومونسف مسکو – دانشگاه ملی سن پترزبورگ – دانشگاه نووسیبرسک – د انشگاه کازان – دانشگاه فدرال اورال – دانشگاه رودن مسکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.