Rusdanesh

آزمون پزشکی روسیه سال 2024 – آزمون ورودی دانشگاه های روسیه

آزمون ورودی روسیه

در اکثر دانشگاه های روسیه برای ورود به دانشگاه آزمون ورود به کورس اصلی برگزار می شود. آزمون پزشکی روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. ولی آزمون پزشکی و آزمون ورودی دندانپزشکی روسیه مشترک است. امتحان پزشکی روسیه معمولا در ماه جولای و اگوست برگزار می شود. امتحان دندانپزشکی روسیه جداگانه نیست و در واقع زمان ثبت نام شما انتخاب می کنید که می خواهید در رشته پزشکی روسیه تحصیل کنید و یا در رشته دندانپزشکی. البته می توانید هر دو رشته را انتخاب کنید و بعد از قبولی از بین دو رشته یکی را انتخاب کنید.

در این بخش شما را با امتحان پزشکی روسیه برای ورودی هر دانشگاه آشنا می کنیم. همچنین نمونه سوالات آزمون ورودی دانشگاه های روسیه مورد تایید در رشته پزشکی در سالهای گذشته قرار داده شده است. می توانید به صورت رایگان دانلود نموده و استفاده نمایید.

در این صفحه می خوانید

Play Video about آزمون پزشکی روسیه - آزمون ورودی پزشکی روسیه

✳️ آزمون پزشکی روسیه – دانشگاه دولتی مسکو لومونسف

در دانشگاه دولتی مسکو لومونوسف که گاهی به آن دانشگاه ملی مسکو هم گفته می شود برای ورود به کورس اصلی در رشته پزشکی و داروسازی امتحان زبان روسی و درس شیمی گرفته می شود که حداقل نمره قبولی 55 از 100 می باشد. لازم به ذکر است که در این دانشگاه تنها رشته های پزشکی و داروسازی برگزار می شود. آزمون ورودی پزشکی روسیه در دانشگاه دولتی مسکو معمولا به صورت شفاهی گرفته می شود. در زیر نمونه سوالات آزمون پزشکی روسیه در دانشگاه لومونوسوف مسکو را می بینید. 

نمونه سوالات دانشگاه لومونوسف مسکو

✳️ آزمون پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی پیراگووا

دانشگاه پیراگوف که بعضی به آن دانشگاه پیراگوا مسکو هم می گویند یکی از دانشگاه های است که از سال 2021-2022 مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت است.

در دانشگاه پیراگوف مسکو امکان تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد. 

علاوه بر این امکان تحصیل رشته داروسازی به زبان روسی نیز در دانشگاه پیراگوا روسیه ممکن است. 

برای وارد شدن به دانشگاه پیراگووا مسکو مانند اکثر دانشگاه های دیگر روسیه باید در آزمون وردی شرکت نمایید . برای تحصیل به زبان روسی باید آزمون زیست شناسی ، شیمی و زبان روسی دهید. برای تحصیل به زبان انگلیسی از دانشجویان آزمون زیست شناسی و شیمی به زبان انگلیسی گرفته می شود. 

حداقل نمره برای قبولی در دانشگاه پیراگوف روسیه 56 از 100 است

نکته مهم در مورد دانشگاه پیراگووا این است که امکان گرفتن دیپلم دوگانه هم وجود دارد و دانشجو با دادن امتحان آیمت ایتالیا در صورت قبولی نیمی از تحصیل خود را در روسیه و نیمی را در دانشگاه های ایتالیا گذرانده و در پایان مدرک هر دو دانشگاه را دریافت می کند. 

نکته مهم در مورد دانشگاه پیراگووا این است که امکان گرفتن دیپلم دوگانه هم وجود دارد و دانشجو با دادن امتحان آیمت ایتالیا در صورت قبولی نیمی از تحصیل خود را در روسیه و نیمی را در دانشگاه های ایتالیا گذرانده و در پایان مدرک هر دو دانشگاه را دریافت می کند. 

آزمون ورودی دانشگاه پیراگوا در سالی که گذشته هم به صورت حضوری هم آنلاین برگزار شد. آزمون ورودی دانشگاه پیراگوا از نظر سختی در جایگاه متوسط قرار دارد در مقایسه با دیگر دانشگاه های مورد تایید 

✳️ آزمون ورودی دندانپزشکی روسیه دانشگاه سماشکو – اودوکیمووا

دانشگاه اودوکیموا مسکو که به نام دانشگاه سماشکو مسکو معروف است یکی از دانشگاه های روسیه است که مورد تایید ایران است البته فقط در رشته دندانپزشکی 

آزمون ورودی دندانپزشکی ورسیه در دانشگاه سماشکو روسیه شامل دروس شیمی و زبان روسی می باشد. حداقل نمره قبولی برای دروس و شیمی 50 از 100 و برای درس زبان روسی 52 از 100 است. آزمونها به زبان روسی برگزار می شود. البته این دانشگاه ظرفیت محدود دارد و کسانی که نمره بالاتری بگیریند پذیرفته خواهند شد.

منابع امتحان دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو

✳️ آزمون ورودی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ یکی از دانشگاه های روسیه است که تقیریبا همه ساله مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده است. برای سال تحصیلی 2023 -2024 نیز این دانشگاه پاولوف مورد تایید ایران است. 

در دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ امکان تحصیلی پزشکی به زبان روسی و دندانپزشکی به زبان روسی و پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد. 

آزمون ورودی دانشگاه پاولف سن پترزبورگ شامل دروس زیست و شیمی می باشد.

نمونه سوالات آزمون ورودید دانشگاه های روسیه – پاولوف

✅ آزمون ورودی دانشگاه ملی سن پترزبورگ

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ که به دانشگاه ملی معروف است یکی از معتبر ترین دانشگاه های روسیه است که رشته پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

در سالهای گذشته دانشگاه ملی سن پترزبورگ برای ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی ازمون شیمی برگزار می کرد. اما از سال 2021 آزمون ورودی لغو شد. 

شرط ورود به دانشگاه دولتی سن پترزبورگ برای رشته پزشکی و دندانپزشکی داشتن معدل بالا و همچنین مدرک ب 1 زبان روسی می باشد.

فاکتورهایی که شانس قبولی در دانشگاه ملی سن پترزبورگ را بالا می برد: 

✅ داشتن معدل کل دبیرستان در دروس زیست و شیمی بالای 19

✅ داشتن مدرک ب1 زبان روسی

✅ نوشتن نامه انگیزشی خوب 

✅ آزمون ورودی دانشگاه فدرال کازان

تا سال 2021 میلادی دانشگاه فدرال کازان برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان روسی را داشتند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی آزمون زیست شناسی و زبان روسی برگزار می کرد. اما برای سال تحصیلی 2022 – 2023 دانشگاه فدرال کازان تصمیم گرفته است که علاوه بر دروس زیست شناسی و زبان یک مصاحبه نیز برگزار نماید. 

در مورد کسانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه فدرال کازان را داردند باید عرض کنیم که مانند سالهای گذشته از دروس زیست شنای ، شمیی و زبان انگلیسی آزمون گرفته می شود. 

آزمون متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی، به انگلیسی برگزار می شود. 

نکته قابل توجه برای متقاضیان به تحصیل پزشکی دانشگاه فدرال کازان ، دندانپزشکی دانشگاه کازان و داروسازی کازان این است که سهمیه دانشجویان خارجی نسبت به سالهای گذشته کمی افزایش داشته است. 

 

ضمن این که از سال تحصیلی 2022 -2023 امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی نیز در دانشگاه قازان امکان پذیر است

نمونه سوالات آزمون پزشکی روسیه در دانشگاه فدرال کازان

✳️ آزمون وردی پزشکی روسیه دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک یکی از دانشگاه های روسیه هست که همیشه مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده است. این دانشگاه در سال 2022-2023 نیز مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران است. 

البته در این دانشگاه تنها امکان تحصیل در رشته پزشکی وجود دارد. 

یکی از نکات جالب در مورد آزمون ورودی پزشکی روسیه دانشگاه نووسیبیرسک این است که شما دو یا سه سال به زبان انگلیسی تحصیل می کنید و در سالهای اخر به زبان روسی تحصیل ادامه پیدا می کند. 

آزمون ورودی دانشگاه روسیه در دانشگاه نووسیبیرسک برای رشته پزشکی شامل دروس زیست شناسی ، شیمی و زبان انگلیسی است. 

حداقل نمره قبولی دانشگاه نووسیبیرسک روسیه 50 از 100 است

نمونه سوالات آزمون ورودی دانشگاه های روسیه ، پزشکی نووسیبیرسک

در سال 2024 در دانشگاه نووسیبیرسک فقط از دروس شیمی و زبان انگلیسی آزمون گرفته می شود.

مطالب مرتبط


سوالات متداول

آیا معدل دیپلم برای تحصیل در روسیه مهم است ؟

خیر. تنها شرط قبولی در دانشگاه های روسیه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه می باشد. فقط در چند دانشگاه برای گرفتن پذیرش دوره پادفک اولویت با کسانی است که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالاتری داشته باشند. و یا نمرات زیست شناسی و شیمی بالا باشد. البته بجز دانشگاه ملی سن پترزبورگ که ازمون ندارد و با توجه به معدل و نمرات زیست و شیمی دبیرستان پذیرش می کنن

نمره قبولی رشته پزشکی در روسیه چند است ؟

تقریبا در همه دانشگاه ها روسیه نمره قبولی ۵۰ از صد می باشد. یعنی شما با پاسخ دادن به پنجاه درصد سوالات می توانید وارد دانشگاه شوید. سوالات ممکن است تشریحی و یا تستی باشد و همچنین کتبی یا شفاهی باشد. 

خریدن سوالات امتحان و یا خرید صندلی در روسیه حقیقت دارد ؟

در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه چیزی به نام خرید صندلی و یا خرید سوالات نیست. اما متاسفانه در چند سال اخیر در بعضی دانشگاه های ضعیف در روسیه به تعداد محدودی این امر صورت می گیرد. البته این بدان معنی نیست که تنها راه ورود به این دانشگاه خرید سوالات و یا به اصطلاح خرید صندلی است.

نحوه وارد شدن به آزمون ورودی روسیه آنلاین با استفاده از سیستم اگزاموس. امتحان آنلاین روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه 2024

تحصیل پزشکی در روسیه اولین گزینه درخواست مهاجرت تحصیلی به روسیه در بین متقاضیان ایرانی است. هزینه مناسب تحصیل در روسیه ، مورد تایید بودن تعدادی

Read More »

✳️ منابع آزمون پادفک را کجا می توان تهیه کرد ؟

پادفک دوره مقدماتی قبل از ورود به دانشگاه است و منابع آزمون پادفک در هر دانشگاه و توسط هر استاد متفاوت است. اما اگر منظور از منابع آزمون پادفک ، آزمون ورود به دانشگا است که در این صفحه منابع آزمون به صورت به روز شده همراه با نمونه سوالات آورده شده است. 

✳️ ظرفیت دانشگاه فدرال کازان چقدر است ؟

ظرفیت دانشگاه فدرال کازان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی حدود 30 نفر برای رشته دندان پزشکی و 80 نفر برای رشته پزشکی است. البته ظرفیت دانشگاه فدرال کازان در حقیقت بیشتر از این عدد است و هر کس که نمره قبولی را دریافت کند می تواند وارد دانشگاه کازان شود. 

✳️ امتحان ورودی دانشگاه کازان شامل چه دروسی است ؟

امتحان ورودی دانشگاه کازان شامل دورس زیست شناسی و شیمی و مصاحبه زبان روسی برای تحصیل به روسی و امتحان شیمی ، زیست شناسی و زبان انگلیسی برای تحصیل به انگلیسی است. نمونه سوالات امتحان ورودی دانشگاه کازان را می توانید در این صفحه مشاهده کنید

✳️ آزمونهای ورودی دانشگاه های روسیه شامل چه دروس است؟

آزمونهای ورودی دانشگاه های روسیه در دانشگاه های مختلف روسیه متفاوت است. اما به طور کلی آزمونهای ورودی دانشگاه های روسیه برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی شامل دروس زیست شناسی - شیمی و زبان روسی می شود 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

95 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر برای ورودی امسال دانشگاه کازان چطوری باید برای آزمونش آماده بشیم؟
  چه مطالبی رو باید بخونیم؟

  1. آزمون دانشگاه فدرال کازان برای امسال هم برای انگلیسی و هم روسی فقط زبان هست و زیست شناسی انسانی

 2. نمونه سولات آزمون ورودی دانشگاه های روسیه سال جدید و کجا میتونم پیدا کنم ؟

  1. نمونه سولات آزمون ورودی دانشگاه های روسیه سال جدید در همین صفحه بارگزار شده که مربوط به سال 2023 می باشد.

 3. نمونه سوالات آزمون ورودی دانشگاه های روسیه برای سال 2023 رو کجا میتونیم پیدا کنیم

  1. سلام. تمام نمونه سوالات آزمون ورودی دانشگاه های روسیه برای سال 2023 همینجا در همین صفحه کامل آورده شده. لطفا مجدد مطالعه بفرمایید. هر سال نمونه سوالات به روز رسانی می شود.

 4. سلام.حداکثر سن پذیرش دانشگاه لومونسف چقدر است و بعد امتحان پادفک امتحان دیگری هم برای ورود به دانشگاه بدهیم؟

 5. سلام..اگه نتونیم به یه دانشگاه مورد تایید وارد بشیم میتونیم بریم یه دانشگاه غیر تایید و بعد انتقالی بگیر به یه دانشگاه تایید ؟از نظر وزادگرت بهداشت مدرسمون معتبره؟

  1. خیر از سال 2023 مدرک تنها در صورتی تایید است که کل دوره تحصیل در دانشگاه تایید تحصیل کنید . انتقال از یک دانشگاه غیر تایید به تایید قبول نیست

 6. سلام وقت بخير
  از فاكتور هاي شانس قبولي در دانشگاه پزشكي ملي سنپترزبورگ معدل دبيرستان در دروس شيمي و زيست بالاي ١٩هست اگر اين شرايط رو نداشته باشم اصلا امكان ورود به دانشگاه ملي سنپترزبورگ رو نخواهم داشت!؟
  اين دانشگاه ازمون مگه نميگيره!؟كه فقط نمره هاي اون مورد قبول باشه

  1. چند سالی است که دانشگاه ملی سن پترزبورگ ازمون برگزار نمی کند. با توجه به تعداد بالای متقاضی و ظرفیت کم این دانشگاه شانس پذیرش با معدل پایین خیلی کم است

 7. سلام
  در بین دانشگاه های روسیه آیا فقط تعداد محدودی از دانشگاه ها شرط معدل دارند یا همه دانشگاه ها به معدل نگاه میکنن و اونو تاثیر میدن تو ورودی؟

  1. در مورد دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه تنها دانشگاه های رودن مسکو و ملی سن پترزبورگ شرط معدل دارن

  2. سلام اگر نمره از ۱۰۰ برای ورود به داشگاه پیرا گوا ۵۸ باشه امکان پذیرش هست لطفا پاسخ بدهید ممنونم

 8. سلام آقای دکتر
  برای پذیرش و تحصیل رشته پزشکی از دانشگاه بسیار خوب دانشگاه لومونسف مسکو حداکثر تا چه سنی می توان اقدام کرد و پذیرش و تحصیل کرد با وجود سن بیشتر و گپ تحصیلی!؟؟
  چون دانشگاه لومونسف مسکو بهترین دانشگاه می باشد همچین سوالی می پرسم
  خواهشا سریعا جواب دهید
  خیلی ممنون

 9. سلام آقای دکتر فراشیانی
  وقت بخیر
  ببخشید دانشجویان اعزامی رشته پزشکی که داشته اید که با معدل های خیلی پایین مثلا۱۵داشته اند و موفق شدند که پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه های پزشکی روسیه بگیرند به خصوص پزشکی دانشگاه لومونسف مسکو یا پزشکی فدرال کازان گرفتند رو لطفا
  فقط بگید که معدل هاشون چند بود و سنشون چقدر بود در موقع پذیرش !؟؟
  و اینکه دانشجویی پزشکی روسیه اعزامی که شما داشته اید پایبن ترین معدل و بالاترین سنش چقدر بود!؟
  لطفا سریعا پاسخ دهید
  متشکرم

  1. سلام. معدل به تنهایی ملاکی برای موفقیت یا عدم موفقیت نیست. ما دانشجویانی با معدل های خیلی پایین تر هم داشتیم که موفق شدن و دانشجو با معدل بالا هم بوده که موفق نشده. ملاک تلاش شما در زمان تحصیل است

 10. باسلام
  من با این وضعیت دیپلم علوم تجربی میتونم در رشته پزشکی از دانشگاه لومونسف مسکو پذیرش بگیرم و درس بخونم؟میتونم از لومونسف هم پادفک پزشکی بگیرم؟
  معدل دهم ۱۶
  معدل یازدهم ۱۶/۶۶
  معدل دوازدهم ۱۷/۷۷
  معدل کل ۱۷/۰۶
  معدل کتبی نهایی ۱۶/۹۷
  میشه کل دکترای عمومی لومونسف مسکو به زبان انگلیسی خوند؟
  لومونسف مسکو برای پزشکی یا پادفک پزشکی شرط معدل دارد؟
  لومونسف مسکو جزو در رده بندی جزو ۱۰۰دانشگاه برتر جهانی هست با این حساب چطور شرایط پذیرشش از دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ راحت تر است؟
  من با وضعیت دیپلم میتونم پذیرش بگیرم به زبان انگلیسی پزشکی لومونسف مسکو؟
  لطفا جواب بدید
  با تشکر

   1. پذیرش این دانشگاه بدون آزمون هست؟ کلا کدام دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه بدون آزمون پزشکی قبول میکنند؟

 11. سلام ، آیا برای امتحان های ورودی ، به عنوان مثال دانشگاه کازان،به دسکتاپ کامپیتورمان دسترسی دارند؟

 12. سلام خسته نباشید میشه پادفک روسی شرکت نکرد و امتحان ورودی ب زیان روسی رو شرکت کنیم؟ مثلا دانشگاه سماشکو.. شما فرض کنید سطح زبان روسی زیست و شیمیم خوب هست

 13. شرایط دانشگاه های غیرتایید چیه؟ آزمون ورودی دارن؟
  و میشه چند دانشگاه خوب غیرتایید برای دندانپزشکی معرفی کنین که بعدا شرایطش برای مهاجرت به کشور دیگه هم خوب باشه

  1. دانشگاه های پزشکی کازان و پزشکی نووسیبیرسک دانشگاه های خوبی هستند ما مورد تایید ایران نیستند

 14. سلام وقتتون بخیر
  برای تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی برای پادفک و همچنین دانشگاه نیاز به مدرک زبان هست؟

  1. خیر نیاز به مدرک زبان انگلیسی نیست. اما مدرک زبان روسی باید داشته باشید. به همین خاطر ابتدا باید دوره پادفک شرکت کنید

 15. سلام وقت بخیر
  زمان ثبت نام های پادفک برای رشته پزشکی از کی شروع میشه و تاریخ ورود به دانشگاه بعد پادفک از کی هست؟؟؟

  1. ثبت نام در بعضی دانشگاه ها از اواخر فروردین شروع میشه. شروع دوره پادفک معمولا در ماه مهر است. و ورود به کورس اصلی هم در ماه مهر. طول دوره پادفک معمولا یک سال تحصیلی است

 16. سلام خسته نباشید می خواستم بدونم اگه من قصد ورود به کورس انگلیسی رو داشته باشم، دروس زیست و شیمی که تو پادفک تدریس میشه برای من هم به زبان انگلیسی هست یا نه توی پادفک زیست و شیمی به زبان روسی تدریس میشه بدون درنظر گرفتن کورسی که میخوایم بریم؟

  1. اگر پادفک روسی باشید دروس به روسی تدریس میشه. اما بعضی دانشگاه ها مثل فدرال کازان پادفک انگلیسی هم داره

 17. دقیقا بین این 8 تا دانشگاه کدوما آزمون ورودیشون رقابتی هست و کدوما حداقل نمره میخواد؟ و اینکه کف نمره برای قبولی در کورس اصلی پاولوف چقدرهست؟

  1. دانشگاهی سماشکو و پیراگوف با حداقل نمره قبول میشید. بقیه رقابتی است. نمیشه گفت دقیقا به چه نمره ای قبول میشید.

 18. با سلام.ازمون های ورودی دانشگاه ها اغلب تو چه بازه زمانی و چه ماهی انجام میگیره؟
  ازمون ها به صورت حضوری هستند یا مجازی؟
  هزینه ثبت نام ازمون چقدر هست؟
  فاصله ازمون دادن تا اعلام نتایج زیاده؟
  ینی باید وسطش برگردیم ایران؟

  1. ازمون ها در روسیه معمولا در ماه مرداد ماه برگزار میشه. سال گذشته به علت کرونا غیر حضوری بود. برای سال آینده هنوز مشخص نیست. خود آزمون هزینه ای نداره. معمولا یک تا دو روز بعد نتایج اعلام میشه.

 19. سلام وقت بخير ازمون هاي ورودي دانشگاه ها جداگانه هستند و بايد بصورت جداگانه درخواست براي شركت در ازمون بديم يا ازمون واحدي برگزار ميشه ؟ ممنون ميشم توضيح بدين

  1. آزمون ورودی دانشگاه در روسیه توسط خود دانشگاه گرفته میشه. برای هر دانشگاه جدا است

 20. سلام خسته نباشید ببخشید تاریخ آزمون های ورودی دانشگاه ها کی هستن؟ بعد امکانش هست ما تا قبل از تموم شدن پادفکتمون امتحان بدیم چون به عنوان مثال پادفکت دانشگاه خودم تا شهریور طول میکشه

  1. سلام. آزمون ورودی دانشگاه های روسیه معمولا در ماه مرداد و شهریور برگزار میشه. بله می تونید قبل از پایان دوره پادفک در آزمون ورودی شرکت کنید

 21. سلام خسته نباشیذ / ببخشید قوانین بعد از کریمس 2022 تغییر میونن؟ کی مغلوم میشه که امتحانا حتما حصورین یا انلاینم میشه؟

  1. سلام. در خصوص امتحانات پایان سال هنوز مشخص نیست. به احتمال زیاد هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری برگزار میشه

  2. جناب
   سلام امکانش هست یه آزمون پادفک در سطح آزمون دانشگاه غازان گرفته شود و در صورت قبولی آزمون فوق و کسب نمره بقیه مراحل انجام شود ممنون

 22. یه سوال برای امتحان دادن باید رفت روسیه؟ نمیشه از ایران امتحان داد؟ و اینکه زمان برگزاری امتحانای دانشگاه ها تو یه بازه س یا زمان های مختلفی از ساله؟

  1. سلام. سال گذشته به خاطر کرونا اینترنتی برگزار شد امتحان ورودی. شاید برای امسال هم اینترنتی باشه

 23. سلام دانشگاه ریاست جمهوری روسیه از نظر اساتید دوره پادفک چطورن ؟

  1. سلام. این دانشگاه چندین سال است که در حوزه های مختلف دوره ها پادفک برگزار میکنه. البته سختگیری بعضی دانشگاه ها مثل پاولوف را نداره اما دوره های خوبی است

 24. سلام جناب . ازمون ورودی به دانشگاه دندان پزشکی پاولوف خیلی سخته ؟ من این روزا دارم با میانگین ۷ ساعت زبان میخونم ، و تا فروردین ماه هم به ۱۲ ساعت میرسونم، بنظرتون اینطوری میتونم ازمون ورودی به پاولوف رو قبول بشم ؟

  1. سلام. خوندن زبان خوبه ولی باید ببینیم که پادفک و در کدوم دانشگاه دارید می خونید. چون کیفیت دانشگاه و اساتید هم مهم است. اما با این سطح تلاش اگر آزمون سال آینده به صورت حضوری برگزار بشه شانس قبولی بیشتره. چون آزمون اینترنتی امکان تقلب رو افزایش می ده و عدالت کمتر رعایت میشه

 25. سلام ببخشید برای تحصیل به زبان انگلیسی ازمون ورودی نیز انگلیسی هست یا بازم روسی هست؟

 26. سلام معمولا چند درصد داوطلبها توی امتحان پادفک قبول میشن

  1. در امتحان پادفک تقریبا همه قبول میشن. اما بعد از پادفک امتحان ورود به دانشگاه گرفته میشه که میشه گفت تقریبا 70 درصد دانشجوها دانشگاه تایید وارد میشن

 27. ازمون ورودیه دانشگاه کازان روسی سخت است در چه حدیه سختیش

  1. ازمون ورودی دانشگاه کازان به زبان روسی شامل زبان روسی و زیست شناسی میشه. امسال چون امتحان اینترنتی است سطح سوالات بالاتر از سالهای گذشته است

   1. ببخشید ازمون کاملا اینترنتیه واسه سال ۲۰۲۲؟
    ینی میتونیم از ایران تو ازمون شرکت کنیم؟

    1. سلام. سلا 2021 اینترنتی بود اما مشخص نیست که آیا سال بعد هم اینترنتی خواهد بود یا خیر

 28. سلام وقتتون بخیر
  برای رشته ی داروسازی دانشگاه لمونوسف از چه دروسی آزمون گرفته میشه و برای قبولی حداقل چه نمره ای باید گرفت؟

  1. سلام. ازمون پزشکی و داروسازی دانشگاه لومونسف شامل دروس شیمی و زبان روسی است. حد اقل نمره قبولی ۵۰ از ۱۰۰

   1. خسته نباشید.توی دانشگاه ها هایی که حداقل نمره دارن دیگه رقابت رتبه ای نیس؟ هرکسی اون حداقل نمره بدست اورد قبول میشه؟؟

    1. بستگی به دانشگاه و ظرفیت دانشگاه داره. مثلا دانشگاه پاولوف رقابتی است . اما دانشگاه هایی مثل پیراگوف هر کس نمره قبولی بیاره وارد میشه

 29. سلام سطح دانشگاه آلتایی ، پدیاتریچسکی و اوفا چطوره ؟

 30. سلام خسته نباشید من 18 سالمه و معدل دیپلم تجربیم 19.96 هست آیا میتونم در روسیه بورسیه رشته پزشکی بشم؟ و اینکه افرادی که بورسیه می شوند باید حتما دوره پادفک رو بگذرونن؟

  1. سلام. می تونید درخواست بورسیه بدید. اما تضمینی در قبولی بورس نیست. در صورت قبولی در بورسیه تحصیلی روسیه ، پادفک هم رایگان خواهد بود

   1. خیلی ممنونم لطف کردید ولی شرمنده یه سوال دیگه احتمال قبولیم در بورسیه خیلی کمه؟

    1. متقاضیان مقاطع ارشد و دکترا شانس بیشتری دارن برای قبولی در بورسیه روسیه

 31. سلام خسته نباشین دانشگاه ولادی وستوک مورد تایید ایرانه یا نه برا رشته دندان پزشکی

  1. سلام. خیر دانشگاه ولادی وستوک مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست

 32. سلام خسته نباشيد
  ببخشيد در همه ي دانشگاه هاي معتبر روسيه ازمون ها به ٢ زبان انگليسي و روسي هستش؟يا فقط روسي؟

  1. سلام. برای تحصیل به زبان روسی آزمون نیز به زبان روسی است. اما دانشگاه نووسیبیرسک چون دو سال اول تحصیل به زبان انگلیسی است آزمون ورودی نیز به زبان انگلیسی گرفته می شود.

 33. سلام
  سطح خوابگاه های سماشکو چطور هست
  آیا پادفک سختی داره؟(من معدل دیپلمم ۱۸ هست و معدل کتبی ۱۷)

  1. دانشگاه سماشکو برای دوره پادفک خوابگاه ندارد. اما برای کورس اصلی خوابگاه دارد. به طور کلی کیفیت خوابگاه های دولتی در روسیه خیلی خوب نیست.

 34. سلام،دانشگاه لومونوسف مسکو،رتبه چند جهانی رو داری؟!و شرایط اخذ پذیرش ب چ شکل هست؟!

  1. بله دانشگاه لومونسف مسکو بهترین دانشگاه روسیه است و رتبه جهانی ۷۵ داره. اخذ پذیرش بسته به رشته و مقطع متفاوت است

 35. سختی ازمون ورودی رو یکم بیشتر توضیح دهید که سخته ؟ یا اسان ؟

  1. امتحان پزشکی روسیه در بعضی دانشگاه های راحت و در بعضی سخت است. هر دانشگاه امتحان جدا می گیرد. معمولا در دانشگاه های مورد تایید ایران امتحان سخت تر است چون رقابت بیشتر است. اما به هر حال از کنکور خیلی راحت تر است. فقط باید در دوره پادفک تسلط نسبی به زبان روسی پیدا کنید.

 36. الان مثلا میگن دانشگاه دولتی نووسیبریسک اگه قبول بشیم هزینه هاش چجوریه ؟! یعنی با دولتی بودن این قیمت یا رایگان؟

  1. دانشگاه ها در روسیه یا دولتی هستند یا خصوصی. دانشگاه های دولتی روسیه در سراسر جهان معتبر هستند ولی دانشگاه های خصوصی اعتباز زیادی ندارند. در دانشگاه های دولتی امکان تحصیل رایگان برای شهروندان روسیه وجود دارد اما دانشجویان خارجی باید شهریه پرداخت کنند (به جز کسانی که در بورسیه تحصیلی روسیه که برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است قبول شده باشند)

 37. سلام وقت شما بخیر .
  سطح آزمون دانشگاه های روسیه برای بورسیه چه طوریه؟
  و اینکه آیا در آزمون بورسیه خود روسی ها هم شرکت میکنند؟
  و اینکه هزینه ثبت نام چقدره
  و چه شرایطی داره؟

  1. سلام. بورسیه تحصیلی روسیه بدون ازمون است. بورسیه دانشجویان خارجی سهمیه جدا از بورسیه دانشجویان داخلی است. ثبت نام به صورت رایگان توسط وزارت علوم روسیه انجام می گیرد. مدارک تمام متقاضیان بررسی و کسانی که دارای رزومه علمی بهتری باشند پذیرفته می شوند.

 38. سلام .استاد بهتر که خودمون تنها بیایم یا یکی از والدین همراهمون باشه ؟پسرا رو میگم.
  اگه خودمون تنها بیایم سخت میشه برامون؟ممنون میشم جواب دو سوالمو بدید.
  بعد سطح خوابگاه پاولوف چه طوره؟

  1. سلام. نیازی به آمدن همراه نیست. لیدر فارس زبان روس دانش در تمام مراحل ثبت نام همراه شما هستند. کیفیت خوابگاه دانشگاه پاولوف خیلی خوب نیست. ساختمانها قدیمی و اتاقها معمولا سه نفره. اما دو امتیاز دارد: یکی نزدیکی به دانشگاه و یکی قیمت مناسب خوابگاه

  2. سلام دادش اگه میخوایی بری دانشگاه پاولف منم میخوام برم اگه خواستی و شد بیا باهم بریم چون منم مشکل تو رو دارم

 39. شلام من معدل دیپلم کل 18 و پیش کل 16 کتبی 10 دارم میشه پادفک رو بورس بشم؟

  1. سلام. می توانید برای بورسیه تحصیلی روسیه درخواست بدید. ولی بورسیه اولویت با مقاطع ارشد و دکترا است. شانس قبولی در مقطع کارشناسی در روسیه کم هست.

 40. امتحان پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک به زبان انگلیسی یه روسی؟

  1. امتحان پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک به زبان انگلیسی است. شامل امتحان زیست شناسی – شیمی و زبان انگلیسی می شود.

  1. همزمان می تونید در آزمون دانشگاه های مختلف روسیه شرکت کنید تا شانس قبولی بالاتر باشه. بعضی افرادی که در امتحان دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قبول نمی شند میرن دانشگاه های غیر تایید در روسیه درس می خونند

   1. بهترین دانشگاه های غیرتایید از نظر علمی روسیه کدوما هستن؟

    1. بهترین دانشگاه های روسیه از نظر رنکینگ جهانی به ترتیب: دانشگاه لومونسف مسکو – دانشگاه ملی سن پترزبورگ – دانشگاه نووسیبرسک – د انشگاه کازان – دانشگاه فدرال اورال – دانشگاه رودن مسکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.