Rusdanesh

پذیرش دانشگاه روسیه – مراحل اخذ پذیرش تحصیلی

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه

در این مقاله به طور خلاصه مراحل پذیرش دانشگاه روسیه توضیح داده شده است. مراحل اخذ پذیرش تحصیلی روسیه از ابتدا تا انتها به چه صورت خواهد بود. همچنین نکات مهم که باید قبل و بعد از پذیرش دانشگاه های روسیه بدانید. پیشنهاد می کنیم حتما صفحه مربوط به قوانین روسیه را نیز مطالعه کنید چرا که عدم آشنایی با قوانین گاها برای دانشجویان  ایران در روسیه مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. همچنین می توانید با حضوری به دفتر روس دانش در تهران مراحل انجام کار را به همکاران ما بسپارید. 

در این صفحه می خوانید

پذیرش دانشگاه روسیه – انتخاب رشته 

اولیت قدم برای اقدام به پذیرش از دانشگاه های روسیه این است که شما رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. در سالهای اخیر تعداد زیادی دانجشو که برای پذیرش دانشگاه روسیه اقدام می کنند تصمیم به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی و داروسازی را دارند. اما کشور روسیه دانشگاه های زیادی دارد که در آنها امکان تحصیل در رشته های مختلف وجود دارد. حتی امکان تحصیل رایگان در روسیه نیز وجود دارد . جهت کسب اطلاعات می توانید صفحه بورسیه تحصیلی روسیه را مطاله نمایید. 

پذیرش دانشگاه روسیه انتخاب دانشگاه

شاید جالب باشد بدانید که حدود 30 دانشگاه در روسیه هستند که در بین دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند. تنوع رشته در دانشگاه های روسیه نیز بسیار زیاد است. اطلاعات کاملتر را می توانید در بخش دانشگاه های روسیه مطاله نمایید. از بین دانشگاه های برتر روسیه می توان به دانشگاه های 

لومونسوف مسکو

ملی سن پترزبورگ 

فدرال کازان 

رودن مسکو

فیزیک مسکو 

دانشگاه تومسک

اشاره کرد. بهترین رشته ها از نظر اعتبار و کیفیت و موقعیت شغلی نیز: رشته هوا فضا – نفت و گاز – کامپیوتر – اقتصاد می باشند. 

پذیرش دانشگاه روسیه ارسال مدارک

بعد از انتخاب رشته و دانشگاه مراحله بعد در پذیرش دانشگاه روسیه ارسال مدارک است. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه روسیه عبارتند از

  • پاسپورت 
  • آخرین مدرک تحصیلی 
  • ریزنمرات آخرین مدرک تحصیلی 
  • یک قطعه عکس 
  • ترجمه رسمی تمام مدارک به روسی 
  • دیپلم آبی 

باید تمام مدارک را تهیه و برای دانشگاه ارسال کنید. بعضی از دانشگاه ها مدارک فیزیکی لازم دارند. اما در بعضی از دانشگاه ها در ابتدا با اسکن مدارک هم ثبت نام انجام میدهند. 

در صورت اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی روسیه از طریق موسسه روس دانش تمام مراحل ترجمه مدارک و ارسال مدارک از طرف خود موسسه انجام خواهد شد. جهت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی روسیه – دعوتنامه 

بعد از این که ثبت نام شما انجام شد دانشگاه مدارک شما را به اداره مهاجرت روسیه ارسال می کند و اداره مهاجرت برای شما دعوتنامه صادر می شود. دعوتنامه برای شما ارسال می شود و شما با همراه داشتن دعوتنامه و بقیه مدارک باید به کنسولگری روسیه در تهران مراجعه کنید جهت گرفت ویزای تحصیلی روسیه. این ویزا سه ماهه است و بعد از ورود به روسیه باید سریعا ویزای خود را تبدیل به ویزای سالانه تحصیلی نمایید. اطلاعات کامل درباره ویزای تحصیلی روسیه را مطالعه نمایید. 

پذیرش دانشگاه روسیه – ورود به روسیه

بعد از گرفتن ویزای تحصیلی روسیه شما می توانید به روسیه سفر کنید. در اولین اقدام باید محل سکونت خود در روسیه را رجیستر کنید. بعد از آن با همراه داشتن رجیستر و امیگریشن کارت به دانشگاه مراجعه کنید جهت ثبت نام حضوری و تکمیل پرونده. زمانی پذیرش دانشگاه روسیه تکمیل می شود که مدارک شما کامل تحویل دانشگاه داده شود. 

همانطور که در بالا مراحل کامل خدمتتان توضیح داده شد شما می توانید خودتان جهت پذیرش دانشگاه روسیه اقدام کنید. اما  از آنجایی که نکات زیادی درباره قوانین در روسیه وجود دارد که در یک مقاله امکان انعکاس تمام این مراحل نیست و عدم رعایت کردن این موارد ممکن است مشکلات زیادی را برای تحصیل شما در روسیه ایجاد کند پیشنهاد ما این است که از طریق یک شرکت معتبر و خوش نام جهت ثبت نام و اخذ پذیرش تحصیلی روسیه اقدام کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. 

 خدمات پذیرش تحصیلی روسیه روس دانش

اگر شما مراحل پذیرش دانشگاه روسیه خود را از طریق مجموعه روس دانش انجام دهید در تمام مراحل پذیرش و ثبت نام تیم ما همراه شما خواهد بود و به شما را پشتیبانی و همراهی خواهد کرد 

خدمات پذیرش تحصیلی روسی روس دانش شامل موارد زیر است:

ترجمه رسمی تمام مدارک تحصیلی و پاسپورت 

انجام امورد مربوط به ثبت نام دانشگاه 

انجام امور مربوط به گرفتن دعوتنامه 

اخذ ویزای تحصیلی روسیه ( هزینه صدور ویزا بر عهده خود متقاضی می باشد. ) 

زمان ورد به روسیه در لحظه ورود همکاران ما در فرودگاه منتظر شما خواهند بود. 

برای شما در لحظه ورود سیمکارت تهیه خواهد شد

انجام کارهای ترانسفر فرودگاه به خوابگاه 

همراهی جهت افتتاح حساب و انجام آزمایشات پزشکی 

همراهی جهت انجام امورد مربوط به ثبت نام دانشگاه 

تمدید ویزای 

همراهی جهت کارهای مربوط به اثر انگشت 

به مدت یکسال ساپورت از طرف موسسه 

 

چرا پذیرش دانشگاه روسیه با روس دانش

چندین سال سابقه درخشان 

حضوری فیزیکی همکاران در شهرهای مختلف روسیه و ایران 

دفاتر متعدد مجموعه در شهرهای مختلف روسیه 

همکار رسمی دانشگاه های معتبر روسیه مانند دانشگاه فدرال کازان و دانشگاه ریاست جمهوری سن پترزبورگ 

تنها نماینده رسمی دانشگاه فدرال کازان در ایران و مجری دوره های پادفک تهران کازان 

تنها موسسه در روسیه که خوابگاه اختصاصی خود در شهر کازان را دارد. 

و از همه مهمتر نظر دوستانی که سالهای پیش از طریق موسسه روس دانش برای تحصیل به روسیه مهاجرت کرده اند. 

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه چیست؟

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه را میتوان به سه گروه عمده تقسیم کرد:

  • مدارک تحصیل لازم برای تحصیل در روسیه 
  • مدارک اقامتی لازم برای تحصیل در روسیه
  • مدارک پزشکی برای تحصیل در روسیه

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه بسته به رشته متفاوت است. برای کسانی که تصمیم به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند مدارک لازم برای تحصیل شامل : دیپلم دبیرستان – ریزنمرات دیپلم دبیرستان – درصورت داشتن مدرک پیش دانشگاه (به همراه ریزنمرات به همراه دپیلم و ریزنمرات) 

اگر در مقطع بالاتر تصمیم به تحصیل در روسیه را دارید مدارک آخرین مدرک تحصیلی پیشین به همراه ریزنمرات لازم است. 

برای کسانی که مدرک کارشناسی ناپیوسته دارند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هم مدرک لیسانس به همراه ریزنمرات و هم مدرک فوق دیلپم به همراه ریزنمرات لازم است. 

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه – مدارک اقامتی

به عنوان یک دانشجوی خارجی وقتی به روسیه تصمیم به مهاجرت برای تحصیل داریم باید چند مدرک اقامتی همراه داشته باشیم 

پاسپورت با حداقل 18 ماه اعتبار 

ویزای تحصیلی 

کارت مهاجرت که زمان ورود به روسیه به ما داده می شود

برگه رجیستر که زمان اقامت در روسیه باید دریافت کنیم. 

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه پزشکی

برای تحصیل در روسیه به عنوان یک دانشجو باید چند آزمایش پزشکی از جمله : آزمایش قفسه سینه – آزمایش ایدز – ازمایش بیماری های واگیر دار و … را تحویل دانشگاه دهیم. 

علاوه بر آن طبق قانونی که از 2022 اجرای شده است دانشجویان باید چند آزمایش تکمیلی از جمله عدم اعتیاد به اداره مهاجرت تحویل دهند و کارت اثر انگشت دریافت کنند. 

مطالب مرتبط 


سوالات متداول

خدمات اخذ پذیرش تحصیلی روسیه از طریق روس دانش شامل چه چیزی می شود ؟

شما فقط اسکن مدارک تحصیلی و پاسپورت خود را به ایمیل شرکت ارسال می کنید. خدمات ما شامل: اخذ پذیرش و ارسال دعوتنامه، ترانسفر فرودگاه، ثبت نام دانشگاه و خوابگاه و رجیستر اداره پلیس، سیمکارت، افتتاح حساب بانکی مسترکارت و ثبت نام بیمه، ترجمه رایگان مدارک تحصیلی، مشاوره حضوری رایگان در دفاتر روسیه به مدت شش ماه 

هزینه ترجمه و تایید مدراک تحصیلی چقدر است ؟

اگر شما مدارک خود را در ایران ترجمه کنید حتما باید مدارک بعد از ترجمه به تایید وزارت امور خارجه ایران و سفارت روسیه در تهران برسد. اما کسانی که از طریق مجموعه روس دانش – اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی روسیه نمایند ترجمه تمام مدارک تحصیلی به زبان روسی به صورت کاملا رایگان و توسط خود موسسه انجام می شود. 

آیا مدرک دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران هست ؟

دانشگاه هایی که در لیست وزار علوم و وزارت بهداشت باشند مورد تایید قرار می گیرند. در رشته های پزشکی ملاک معتبر بودن دانشگاه لیست وزارت بهداشت ایران می باشد. در خصوص رشته های پزشکی باید به لیست وزارت علوم ایران مراجعه نمایید. آخرین لیست وزارت علوم و وزارت بهداشت را بخش تحصیلی مطالعه نمایید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.