Rusdanesh

پادفک چیست ؟ ثبت نام پادفک روسیه 2024

ثبت نام پادفک زبان روسی

پادفک چیست ؟ پادفک روسیه که به روسی به آن подготовительный факультет گفته می شود را می توان «دوره آمادگی» ترجمه کرد. در اکثر دانشگاه های روسیه تدریس به زبان روسی می باشد. به همین خاطر برای وارد شدن دانشجویان خارجی به دانشگاه دوره های آمادگی در نظر گرفته شده است که در آن دانشجویان خارجی زبان روسی را فرا می گیرند. زمان تحصیل در «دوره آمادگی» تقریبا همزمان با یک سال تحصیلی می باشد. دانشجو در صورتی که دوره آمادگی یا پادفک (بین ۸ تا ۱۱ ماه) را با موفق به پایان برساند مدرک زبان روسی сертификат دریافت می نماید که داشتن این مدرک به این معنی است که این دانشجو توانایی ان را دارد که در کنار دانشجویان روس زبان در دانشگاه مشغول به تحصیل شود. نام رسمی مدرک بین المللی زبان روسی را trki یا torfi می گویند.

در این صفحه می خوانید

✳️ دوره های اختصاصی پادفک چیست؟

در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه در کنار آموزش زبان روسی و بعد از اینکه دانشجو آشنایی اولیه با زبان روسی پیدا کرد (بعد از 4 تا 6 ماه) مرتبط به رشته ای که دانشجو تصمیم به ادامه تحصیل دارد چند درس اختصاصی تدریس می شود. این دوره در واقع به این منظور است که دانشجو آمادگی پیدا کند که در آزمون های وردی دانشگاه شرکت نماید. به طور مثال به دانشجویانی که تصمیم به وارد شدن به دانشگاه و تحصیل در رشته های پزشکی را دارند٫ در کنار آموزش زبان روسی٫ دروس زیست شناسی و شیمی نیز تدریس می شود.

پادفک پزشکی روسیه

همانطور که اشاره کردیم برای تحصیل در هر رشته در روسیه پادفک مخصوص به همان رشته برگزار می شود. 

تحصیل در رشته پزشکی در روسیه نیز پادفک مخصوص به خود را دارد. دروسی هم که در دوره پادفک در هر دانشگاه تدریس می کند با دانشگاه های دیگر متفاوت است. 

به طور کلی می توان گفت که همه دوره های پادفک پزشکی در روسیه دروس زبان روسی – زیست شناسی و شیمی را در برنامه درسی خود دارند. 

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در روسیه در دوره پادفک ابتدا حدود ۴ ماه فقط زبان روسی یاد می گیرند. و بعد از آن اموزش دورس تخصصی نیز افزوده می شود. 

پادفک دندانپزشکی روسیه

دوره پادفک پزشکی و پادفک دندانپزشکی مشترک می باشد. در واقع تمام رشته ها حوزه پزشکی ( پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی – پرستاری و … ) پادفک مشترک دارند و شما با خوانده دوره پادفک می تواند هر کدام از رشته ها فوق را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

در کنار تحصیل پادفک پزشکی در روسیه چند پادفک دیگر نیز برگزار می شود :

 • پادفک فنی مهندسی
 • پادفک اقتصاد 
 • پادفک علوم انسانی
 • پادفک خلبانی …

✳️ هزینه پادفک روسیه 2024

پادفک پزشکی روسیه در شهرهای مختلف برگزار می شود. پادفک پزشکی مسکو هم در دانشگاه های مورد تایید ایران مانند دانشگاه لومونسف و دانشگاه سماشکو برگزار می شود و هم در دانشگاه هایی که مورد تایید ایران نیست. شهریه پادفک در روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. حداقل شهریه پادفک پزشکی روسیه 2000 دلار است.

 • شهریه پادفک پزشکی مسکو در دانشگاه لومونسف ۶ هزار دلار است.
 • قیمت پادفک پزشکی سماشکو 300 هزار روبل است.
 • پاتفک پزشکی مسکو در دیگر دانشگاه ها مسکو به طور متوسط از ۲۵۰۰ تا ۶ هزار دلار است .
 • هزینه پادفک پزشکی سن پترزبورگ در دانشگاه پاولوف سن پطرزبورگ 180 هزار روبل است.
 • قیمت پادفک حضوری دانشگاه ملی سن پترزبورگ حدود 272 هزار روبل و آنلاین 220 هزار روبل است.
 • شهریه پادفک دانشگاه فدرال کازان به زبان روسی 210 هزار روبل 
 • شهریه پادفک انگلیسی دانشگاه فدرال کازان 225 هزار روبل 
 • شهریه پادفک تهران کازان 210 هزار روبل است.

در دانشگاه های دیگر سنت پترزبورگ و شهرهای دیگر قیمت پاتفک پزشکی حدود ۲۵۰۰ دلار است. هزینه پادفک غیر پزشکی با پاتفک پزشکی روسیه تفاوت چندانی ندارد. علاوه بر دانشگاه های معتبر روسیه بعضی از دانشگاه های خصوصی دوره زبان روسی برگزار می کنند. شهریه دوره زبان روسی نیز متفاوت است. قیمت دوره زبان روسی در این دانشگاه های خصوصی بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است.

هزینه پادفک روسیه
RusDanesh

✳️ پادفک تهران – کازان – پادفک کازان

از سال 2021 دانشگاه فدرال کازان یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران دوره های پادفک مشترک با ایران برگزار می کند. در  دوره پادفک کازان در ایران دانشجو بخشی از دوره را در تهران توسط اساتید خود دانشگاه که تسلط به زبان فارسی دارند برگزار می شود. بعد از آشنایی اولیه با زبان دانشجو ادامه تحصیل را در روسیه و در خود دانشگاه فدرال کازان می گزارند. 

موسسه روس دانش به عنوان نماینده دانشگاه فدرال کازان در ایران مجری برگزاری دوره پادفک کازان در ایران می باشد. 

از مزایای پادفک روسیه در ایران این است که دانشجو ابتدا در ایران توسط اساتیدی که آشنایی به زبان فارسی دارند دوره پادفک روسیه در ایران را میخوانند و بعد از رفتن به روسیه راحت تر می توانن زبان روسی را یاد بگیرند. 

RusDanesh

✳️ حداقل معدل برای پادفک پزشکی در روسیه 

به طور کلی برای تحصیل در روسیه شرط معدل وجود ندارد . اما بعضی دانشگاه ها در چند سال اخیر به خاطر تقاضای زیاد اولیت را به دانشجویانی میدهند که معدل بالاتری داشته باشند. در مورد دوره پادفک هم به همین صورت است. در اکثر دانشگاه های روسیه شرط معدل برای پادفک پزشکی وجود ندارد. اما دانشگاه پاولف سن پترزبورگ به علت ظرفیت محدود دوره پادفک (کلا ۱۲۰ نفر ) و تقاضای زیاد به خاطر مورد تایید بودن دانشگاه در ایران و قیمت مناسب شهریه پادفک ، اولیت در نظر گرفته است. به طوری که کسانی که در دروس زیست و شیمی دوران دبیرستان نمره بالاتری داشته باشند در گرفتن سهمیه پادفک دانشگاه پاولوف شانس بیشتری دارند.

✳️ تحصیل در روسیه بدون نیاز به مدرک پادفک

آیا امکان تحصیل بدون مدرک پادفک در روسیه وجود دارد؟ به این پرسش نمی توان پاسخ قاطعی داد. همه چیز بستگی دارد به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی . 

اگر تحصیل به زبان انگلیسی باشد نیازی به گذراندن دوره پادفک زبان روسی نیست. اما اگر تحصیل به زبان روسی باشد شما یا باید مدرک زبان روسی (پادف و یا مدرک بین المللی زبان روسی ) ارائه دهید و یا باید در مصاحبه نشان دهید که تسلط نسبی به زبان روسی دارید. 

اما برای کسانی که در رشته های پزشکی مورد تایید ایران در روسیه تحصیل می کنند باید توجه داشته باشند که برای تکمیل دانشجویی در سفارت و برای ارزشابی مدراک بعد از فراغت از تحصیل نیاز به مدرک پادفک دارن.

 

✳️ مدرک آ2 – A2 زبان روسی

از سال 2021 طبق بخشنامه وزارت بهداشت همه دانشجویانی که در روسیه در رشته های پزشکی – دندانپزشکی یا داروسازی تحصیل می کنند حتما باید قبل از ورود به کورس اصلی مدرک آ2 زبان روسی دریافت نمایند. این مدرک حتی برای دانشجویانی که تصمیم به تحصیل به زبان انگلسی را دارند نیز ضروری می باشد. 

البته کسانی که دوره پادفک را می گزانند باید خیلی راحت بتوانند این مدرک را دریافت نمایند چون سطح آموزش دوره پادفک بالاتر از آ2 می باشد. در واقع دانجشویان بعد از اتمام پادفک و قبل از شروع کورس یک دانشگاه این مدرک را اخذ می کنند.

پادفک به انگلیسی ، تفاوت آن با پادفک روسی چیست ؟

در بعضی دانشگاه های روسیه دوره پادفک به انگلیسی نیز برگزار می شود. در دوره پادفک به انگلیسی نیز مانند پادفک روسی زبان و دروس تخصصی (زیست و شیمی ) برگزار می شود اما تفاوت آن با پادفک روسی در این است که درپادفک به زبان انگلیسی تمام دروس به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. پادفک به انگلیسی در دانشگاه هایی مثل دانشگاه فدرال کازن و دانشگاه نووسیبیرسک برگزار می شود. این در حالی است که پادفک روسی تقریبا در همه دانشگاه های روسیه برگزار می شود. طول پادفک به روسی و انگلیسی در اکثر دانشگاه ها یک سال است

هزینه پادفک به زبان انگلیسی

هزینه دوره پادفک انگلیسی دانشگاه فدرال کازان 210 هزار روبل است. شهریه پادفک انگلیسی دانشگاه پیراگوا مسکو 320 هزار روبل. شهریه پادفک انگلیسی دانشگاه نووسبیرسک 4500 دلار است. 

تفاوت پادفک انگلیسی و دوره زبان انگلیسی در روسیه 

همانطور که در بالا اشاره شد در دوره پادفک به زبان انگلیسی در کنار درس زبان انگلیسی دروس زیست شناسی و شیمی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود اما در دوره زبان انگلیسی در روسیه فقط زبان انگلیسی آموزش داده می شود. مانند ایران دوره زبان انگلیسی در روسیه نیز به دوره های مختلف تقسیم می شود. مثل دوره زبان عمومی – دوره آیلتس – تافل و … 

✳️ آزمون پادفک چیست و آزمون ورودی دانشگاه روسیه

همانطور که در بالا اشاره شد٫ دانشجو بعد از گذراندن موفقیت آمیز دوره پادفک امکان این را پیدا می کند که در کنار دیگر دانشجویان روس زبان وارد دانشگاه شود. اما باید توجه داشته باشیم که قبولی در پادفک به معنی قبولی در دانشگاه نیست. همانطور که در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه از دانشجویان روس زبان برای وارد شدن به دانشگاه امتحان وردی گرفته می شود برای دانشجویان خارجی نیز امتحان ورودی برگذار می شود.

شرکت روس دانش برای دانشجویان عزیزی که در شهر سن پترزبورگ مشغول به تحصیل در دوره پادفک هستند دوره های کمک آموزشی دروس زبان روسی و تخصص برگذار می نماید. مزیت این کلاسها این است که استاد مسلط به زبان روسی و فارسی در خدمت شما خواهد بود تا هم دروس به زبان فارسی برای شما مرور شود و هم پاسخگوی سوالاتی باشد که در زمان تحصیل در دانشگاه با آن مواجه می شوید و به علت تسلط نداشتن به زبان روسی امکان سوال کردن از استاد و راهنمایی کامل وجود ندارد.


مطالب مرتبط با پادفک چیست


سوالات متداول در باره اینکه پادفک چیست 

آیا تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر است ؟ 

بله در بعضی از دانشگاه های روسیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. اما تحصیل به زبان روسی چند مزیت دارد: در خیلی از دانشگاه ها فقط به روسی تدریس می شود. شما در روسیه زندگی می کنید و مردم روسیه اصلا انگلیسی نمی دانند. شهریه دانشگاه در روسیه به زبان روسی کمتر از انگلیسی است. 

شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه چطور است ؟

در چند دانشگاه امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد. از سال 2021 تحصیل به زبان انگلیسی نیز مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. البته دانشجو حتما باید در ابتدا مدرک A2 زبان روسی را دریافت نماید. 

دوره پادفک روسیه چیست ؟ و آیا در ایران هم می شود مدرک پادفک گرفت ؟

در باره این که دوره پادفک روسیه چیست در بالا کامل و مفصل توضیح دادیم. پادفک یعنی چی ؟ پادفک دوره مقدماتی قبل از ورود به دانشگاه در روسیه است. امکان تحصیل پادفک به روسی در ایران نیز وجود دارد. مثل پادفک کازان – تهان 

✳️ پادفک مخفف چیست ؟ پادفک یعنی چه ؟

پادفک مخفف چیست ؟  پادفک یعنی چه ؟ پادفک مخفف دو کلمه روسی است 

подготовительный факультет 

подготовительный یعنی آمادگی، مقدماتی 

факультет به معنی دانشکده

دوره آمادگی قبل از ورود به دانشگاه است. در این دوره دانشجو زبان روسی و دروس تخصصی مرتبط با رشته خود را میخواند. 

✳️ دوره پادفک در تهران . برگزاری دوره پادفک در ایران

برگزاری دوره پادفک در ایران . دوره پادفک در تهران برای اولین بار توسط دانشگاه فدرال کازان در سال 2022 برگزار شد. در حال حاضر دوره پادفک در تهران در دوره های یک ساله و یک و نیم ساله برگزار می شود. برگزاری دوره پادفک در ایران توسط دانشگاه فدرال کازان و با همکاری موسسه روس دانش انجام می شود. 

✳️ نمونه سوالات آزمون پادفک روسیه چیست ؟

آزمون پادفک روسیه چیست و شامل چه دروسی می شود؟ آزمون پادفک روسیه در رشته های مختلف متفاوت است. آزمون پادفک پزشکی شامل دروس زبان روسی - زیست شناسی و شیمی می شود. اما شاید منظور از آزمون پادفک روسیه چیست آزمون ورودی بعد از پادفک و قبل از ورود به کورس اصلی دانشگاه باشد. در این خصوص در صفحه آزمون پزشکی روسیه اطلاعات کامل آورده شده است. 

✳️ دوره پادفک آنلاین . آیا امکان تحصیل آنلاین پادفک وجود دارد ؟

بله امکان تحصیل دوره پادفک آنلاین وجود دارد. البته کیفیت تحصیل دوره پادفک حضوری به مراتب بهتر از دوره پادفک آنلاین است. بخصوص با توجه به در نظر گرفتن کیفیت اینترنت در ایران. دوره پادفک آنلاین در دانشگاه هایی مثل دانشگاه فدرال کازان - دانشگاه پاولوف - دانشگاه سماشکو برگزار می شود.

پاسخ به سوالاتی از جمله دوره پادفک روسیه چیست؟ پادفک مخفف چیست؟ پادفک یعنی چی و خیلی سوالات متداول دیگر را در این بخش می توانید مطالعه نمایید 

دوره پادفک روسیه در ایران که توسط دانشگاه فدرال کازان در تهران برگزار می شود توسط خود دانشگاه اجرا می شود و در نهایت هم دانشجو مدرک پادفک دانشگاه فدرال کازان را دریافت می کند. این مدرک هیچ تفاوتی با پادفک مستقیم خود دانشگاه کازان ندارد و مورد قبول همه دانشگاه های روسیه می باشد.

دوره پادفک زبان روسی درواقع دوره ای هست که شما را از نظر دانش زبان روسی به سطحی برساند که در روسیه بتوانید تحصیل نمایید. دوره پادفک در روسیه توسط خود دانشگاه های معتبر این کشور برگزار می شود. اما از نظر وزارت بهداشت ایران از سال 2021 الزامی به داشتن مدرک پادفکت نیست و دانشجو فقط باید مدرک آ2 زبان روسی داشته باشد تا مدرک در ایران ارزشیابی شود. تحصیل در روسیه بدون پادفک امکان پذیر است اگر شما زبان روسی را در سطح قابل قبولی بدانید. در غیر اینصورت تحصیل در روسیه بدون پادفک تقریبا غیر ممکن می شود.

پادفک به روسی (پادگاتاویتلنی فاکولتت) یعنی دوره آمادگی (دوره آمادگی زبان قبل از ورود به دانشگاه) یا شاید بتوان پیش دانشگاهی ترجمه کرد. آموزش زبان روسی پادفک توسط خود دانشگاه های روسیه انجام می شود و برای رشته های مختلف متفاوت است. به طور مثال محتوی دروس در دوره پادفک در روسیه در دوره پادفک فنی مهندسی شامل دروس زبان روسی – ریاضی و فیزیک می شود. دوره پادفک پزشکی روسیه شامل دورس زبان روسی – زیست شناسی و شیمی است.

خیر دوره پادفک دانشگاه شهید بهشتی هیچ ارتباطی با دانشگاه فدرال کازان ندارد. دانشگاه فدرال کازان تنها یک دوره پادفک در ایران برگزار می کند و مجری این پادفک موسسه روس دانش می باشد اطلاعات دقیقتر را می توانید در خود وبسایت دانشگاه فدرال کازان مشاهده کنید.

ثبت نام پادفک روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. به طور کلی زمان ثبت نام دوره پادفک روسیه در اکثر دانشگاه ها از ماه خرداد شروع می شود. ثبت نام دوره پادفک در روسیه معمولا تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد.

به طور مثال ثبت نام پادفک روسیه در دانشگاه فدرال کازان از اواخر اردیبهشت شروع می شود و تا تکمیل ظرفیت این دانشگاه ادامه دارد. تاریخ دقیقی برای پایان زمان ثبت نام دوره پادفک روسیه کازان وجود ندارد اما معمولا تکمیل ظرفیت تا شهریور ماه انجام می شود. دوره پادفک پزشکی روسیه دانشگاه کازان در چهار گروه برگزار می شود: دوره استاندارد پادفک آنلاین روسیه کازان – دوره فشرده پادفک آنلاین روسیه کازان – پادفک انگلیسی فدرال کازان – پادفک تهران کازان (در پادفک انگلیسی تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود اما تعداد محدودی واحد آموزش زبان روسی نیز برگزار می شود)

هزینه دوره پادفک روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. به طور مثال هزینه پادفک روسیه دانشگاه فدرال کازن حدود 2500 دلار در سال است. هزینه دوره پادفک روسیه دانشگاه پیراگوا مسکو حدود 3500 دلار در سال است. هزینه پادفک روسیه در دانشگاه لومونوسف 6 هزار دلار در سال است. هزینه پادفک دانشگاه رودن 4500 دلار در سال. اما به طور کلی میتوان گفت هزینه پادفک روسیه در سال حدود 2500 تا 3500 دلار می باشد.

در خصوص نمونه سولات آزمون پادفک روسیه باید بگوییم که مانبع آزمون پادفک در هر دانشگاه مفاوت است چون اصلا دروس مشخصی نیست و هر دانشگاه کتابهای آموزشی خود را استفاده می کند. شاید بهترین منابع آزمون پادفک برای درس زبان روسی نمونه سوالات پادفک روسیه دوره ب1 باشد. نمونه سوالات پادفک روسیه زبان روسی را می توانید با کلیک کردن برروی این لینک مشاهده نمود. منابع آزمون پادفک برای بقیه دروس متاسفانه قابل دسترسی نیست و هر استاد جزو مخصوص خود را میدهد و از کتاب خاص خود استفاده می کند.

در پایان دوره آموزش زبان روسی پادفک از هر درس آزمون گرفته می شود و کسانی که در آزمون پادفک قبول شوند موفق به دریافت مدرک پادفک می شود. توجه داشته باشید ازمون پادفک با ازمون ورود به کورس اصلی متفاوت است. نمونه سوالات آزمون ورودی دانشگاه های روسیه را می توانید در این بخش مشاهده نمایید.

از نظر وزارت بهداشت ایران اصلا مدرک پادفک الزامی نیست و از نظر دانشگاه های روسیه هم تفاوتی نمی کند که پادفک آنلاین روسیه باشد یا پادفک حضوری. در مدرک تحصیلی هم معمولا قید نمی شد که مدرک پادفک آنلاین روسیه است. حتی در بعضی از دانشگاه ها پادفک به زبان انگلیسی نیز انلاین برگزار می شود.

اگر صرفا به دنبال ارزانترین پادفک روسیه باشیم گاها در بعضی از شهرهای دورافتاده هزینه های پادفک بسیار ارزان (کمتر از 1000 دلار) می باشد. اما توسیه ما این است که در به هیچ عنوان دنبال ارزانترین پادفک روسیه نباشید. آموزش زبان روسی پادفک نقش حیاتی در موفق تحصیل شما در روسیه دارد. در بعضی از دانشگاه ها اصلا آموزش مطرح نیست و فقط یک مدرک پادفک به شما داده می شود که عملا هیچ کاربدی ندارد. پادفک چیه ؟ پادفک یعنی یادگیری بنیادی و اساسی زبان روسی به صورتی که بعد شما در دانشگاه بتوانید دروس را به زبان روسی بیاموزید. اما در بین دانشگاه هایی که مورد تایید  ایران هستند و سطح آموزش پادفک قابل قبولی دارند ارزانترین پادفک متعلق به دانشگاه فدرال کازان و دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

166 پاسخ

 1. سلام آیا با سن 33 سال و دیپلم ریاضی میشه برای رشته های پزشکی و دنداپزشکی در دانشگاه های روسیه اقدام کرد؟ آیا به داوطلبان با این سن فاند تحصیلی تعلق می گیرد؟

 2. سلام وقتتون بخیر من دیپلم دارم و امسال باز برای کنکور دارم میخونم….ثبت نام واسه پزشکی روسیه و پادفک از کی شروع میشه؟قبل از اون باید کاری انجام داد؟

  1. سلام. ثبت نام پادفک معمولا از اواخر اردیبهشت شروع میشه. شروع دوره از اواسط مهر ماه . دوره پادفک از صفر زبان روسی آموزش میدن

  2. سلام
   برای شرکت در پادفک تهران کازان میشه دوره تهران رو آنلاین و دوره کازان رو حضوری بگذرونیم؟.
   اگر برای پادفک ثبت نام کردیم و بنا به دلیلی از شرکت در دوره منصرف شدیم هزینه برگردانده میشه؟

   1. بله دوره پادفک تهران کازان رو میشه ترم اول آنلاین خوند و ترم دوم حضوری. شما هر جا که از تحصیل انصراف بدید الباقی مانده پول توسط دانشگاه محاسبه میشه و به حسابتون برگشت داده میشه

  1. پادفک دوره آمادگی زبان روسی قبل از ورود به دانشگاه های روسیه است. پادفک مخفف دو کلمه روسی است. پادگاتاویتلنی فاکولتت که میشه دوره آمادگی

 3. سلام آیا در دوره پادفک غیر پزشکی مجوز کار برای دانشجو میدن

 4. خسته نباشید میخواستم ببخشید برایه ثبت نام دوره پادفک امکانش هست که مدارک دیپللممون رو زمانی که به اونجا رفتیم تحویل بدیم و بدون فرستادن مدارک دیپلم ثبت نام کنیم

 5. برای ورود به دوره پادفک انگلیسی نیاز به آزمون ورودی هست؟اگه هست ثبت نام ازمونش چ زمانی شروع میشه؟
  و اینکه برای ورود به دوره پادفک کازان تا کی زمان هست؟

  1. برای ورود به پادفک نیاز به آزمون نیست. در دوره پادفک از صفر آموزش میدن. دوره پادفک تهران کازان روسی و انگلیسی تا اول مهر ماه زمان هست برای ثبت نام

 6. وقتتون بخیر
  باید اول در دوره پادفک شرکت کنیم و بعد درخواست پذیرش پزشکی بدیم یا بعد پذیرش میریم برای دوره پادفک؟
  و زمان ثبت نام دوره پادفک کلا در طول سال کی هست و زمان ارسال درخواست برای پذیرش پزشکی چه موقعی؟

 7. میخواستم بدونم باید حتما آزمون ورودی بدیم برای پذیرش پزشکی روسیه؟تو سایت های دیگه نوشته برای خارجی ها تحصیل و پذیرش بدون آزمون هست.
  کلا برای دریافت دعوتنامه و پذیرش از سوی دانشگاه برای پزشکی روسیه چه مدارکی علاوه بر دیپلم و مدارک دیگر همچون پاسپورت مورد نیازه؟«اعتبار پاسپورت اگه کمتر از 1 سال و یا حداکثر 1 سال باشه مشکلی ایجاد میکنه؟ »

 8. سلام وقت بخیر
  من زبان روسی رو در حد b2 بلدم آیا می تونم مستقیما در آزمون ورودی دانشگاه برای رشته پزشکی شرکت کنم یا حتما نیاز به دوره پادفک هست

 9. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم ایا امکانش هست پادفک رو در یه دانشگاه دیگه گذروند و تحصیل اصلی رو در دانشگاه دیگه؟؟؟

  1. سلام. بله شما می تونید پادفک رو در هر دانشگاهی بخونید و دانشگاه دیگه وارد بشید

 10. سلام . من تو پزشکی انگلیسی فدرال کازان بدون گذراندن پادفک پذیرفته شدم و مدرک آ۲ رو هم دریافت کردم . یعنی چون تو دوره پادفک شرکت نکردم و رشته ام هم به زبان انگلیسی هست مدرک من مورد تایید وزارت بهداشت نیست ؟

 11. سلام خسته نباشید
  ممنونم از تیم قوی روس دانش بابت جواب های مفید یک سوال داشتم : آخرین مهلت ثبت نام دوره پادفک انلاین دانشگاه کازان تا چه تاریخی هست ؟ ارزانترین پادفک انلاین را کدام دانشگاه دارد که دانشگاه آن نیز معتبر باشد؟

  1. ممنون. دانشگاه کازان دوره های پادفک متفاوت داره. در حال حاضر امکان ثبت نام در دوره یک و نیم ساله پادفک تهران – کازان هست. شما ترم اول را از اواخر فروردین در ایران می خونید . و از مهر ماه برای ادامه پادفک وارد روسیه می شید.

 12. سلام، خواستم بدونم دانشگاه ITMO هم دوره پادفک برگزار می کند یانه؟ و رشته کامپیوتر در دانشگاه ایتیمو نیاز به پادفک داره؟

  1. بله دانشگاه ایتمو دوره پادفک داره. چون تحصیلی به زبان روسی است بدون پادفک عملا امکان تحصیل نیست. مگر این که شما تسلط کافی به زبان روسی داشته باشید

 13. سلام خسته نباشید تا چه زمانی برای ثبت نام پادفک وقت داریم؟

  1. سلام. هنوز بعضی دانشگاه ها زمان برای پادفک فشرده دارن اما بهتره دوره پادفک یک و نیم ساله رو انتخاب کنید. چون با توجه به زمان کم باقی مانده عملا چیز مفیدی یاد نمیگیرید

 14. سلام ببخشید برای پادفک مهندسی کامپیوتر حتما دیپلم ریاضی نیاز هست من دیپلمم انسانیه ولی تمام دروس رشته ریاضی را گذراندم.

 15. سلام وقت بخیر ,رشته بنده هوانوردی هست میخواستم وارد دانشگاه هواونوردی بشم داخل روسیه ( هوانوردی نه هوا فضا) در شاخه برق هواپیما ، پادفک ضروریه و شما دانشگاهی را میتونید بهم معرفی کنید و هزینه ، برای لیسانس ، ممنون از زحماتتنون .

  1. سلام. راهی وجود داره که دانشجو ورودی امسال محسوب بشه ولی سال اینده وارد کورس اصلی دانشگاه در رشته پزشکی بشه؟ به این خاطر که انتقالی به ایران شاملش بشه

 16. سلام معمولا امتحان های پادفک در چه ماهی برگزار میشه

 17. میخواستم بدونم اموزش پادفک به زبان انگلیسی هستش ؟ مدرک زبان روسی هم بعداز اتمام دوره پادفک میدن؟

  1. دوره پادفک در اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی است و حتی برای شروع آموزش هم سعی می کنن فقط به زبان روسی صحبت کنند تا دانشجو از همان ابتدا مجبور به صحبت کردن به زبان روسی بشه. البته در دانشگاه فدرال کازان و دانشگاه نووسیبرسک امکان تحصیل پادفک به زبان انگلیسی هم هست که ما توصیه نمی کنیم. چرا که تحصیل پادفک به زبان روسی هم برای گرفتن مدرک آ2 مفید است و هم برای ادامه تحصیل و زندگی در روسیه بسیار کاربردی است.

 18. سلام میخواستم بپرسم که پادفک رشته تربیت بدنی در کدوم دانشگاه ها برگزار میشه و اینکه هزینه اش چقدر هست؟

 19. سلام وقتتون بخیر ببخشید رسته تربیت بدنی هم پادفکت داره و باید گرفت برای این رشته؟؟

  1. سلام. از نظر روسیه مشکلی نیست. اما برای تایید مدارک پزشکی در ایران باید دیپلم ریاضی یا تجربی داشته باشید

 20. سلام اگر تحصیل به زبان انگلیسی باشه..نیاز به گذروندن پادفک هست؟ و درچه صورت این شرایط مورد تایید ایران هست؟

  1. فارغ از این که شما به زبان روسی بخونید یا انگلیسی ابتدا باید یک دوره زبان روسی خواند باشید و مدرک زبان روسی گرفته باشید

 21. سلام دیپلم من قبولی خرداد نیس یعنی قبولی دی هست مشکلی توی ثبت نام ندارم که؟

   1. سلام ایران پادفک دانشگاه mgupp مسکو رو قبول داره ؟
    آیا این دانشگاه امکانات لازم برای یک دانشجو رو فراهم میکنه
    (از نظرخوابگاه و سایر امکانات لازمه )
    لطفا توصیحاتی در این مورد بدین
    سپاسگزارم

    1. از نظر ایران هیچ فرقی نمیکنه شما در چه دانشگاهی پادفک خونده باشید. ملاک دانشگاه اصلی است

 22. سلام وقتتون بخیر
  ثبت نام پادفک انلاین پالوف تا کی وقت داره؟

   1. سلام دوره ی پادفک همین دانشگاه چه ماهی به پایان میرسد؟؟

 23. ببخشید گذرانیدن دوره پاد فک حتما بایستی در دانشگاههای مورد تایید ایران باشد یا میتوان در هر دانشگاهی این دوره گذرانید و سپس برای تحصیل در رشته اصلی به دانشگاه مورد تایید واردشد.
  با تشکر و احترام

 24. سلام برای آبانماه پذیر ش پاد فک دارید؟میزان هزینه چقدر است ؟
  ارزانترین شهریه پادفک چقدر است ؟ با تشکر و احترام

 25. سلام لطف میکنید بفرمایید دوره پادفک شرط سنی داره یا خیر؟ و اینکه حضوری هست یا آنلاین؟

  1. سلام. دوره پادفک و تحصیل در روسیه شرط سنی نداره. پادفک هم حضوری و هم آنلاین برگزار می شود

   1. سلام من ۱۷ ساله هستم. یعنی الان میتونم یک راست برم در رشته دندان پزشکی ،(با داشتن مدرک زبان روسی). این سم مشکلی نداره؟

 26. سلام وقت بخیر سوالات دانشگاه پاولف از کتاب زیست،شیمی ۱۰تا ۱۲دبیرستان ایران میاد؟!

 27. سلام وقت بخیر یه سوال داشتم آیا دانشگاه های روسیه تایید اروپا هستن بانه یعنی دانشگاه کازان دندان پزشکی بخونم بعدش میتونم انتقالی بگیرم انگلیس با آلمان کاندا

  1. سلام. بله دانشگاه های دولتی روسیه در اروپا و آمریکا معتبر است. اگر به صفحه اینستاگرام روس دانش مراجعه بفرمایید لیست دانشگاه های روسیه که در اچ پلاس آلمان قرارد دارند گذاشته شده است

 28. سلام،وقت بخیر
  زمان ثبت نام پادفک دردانشگاه موردتایید وزارت بهداشت (برای رشته دندانپزشکی)»حداکثر« تا چه روز یاماهی فرصت دارم؟ فقط تو تابستان فرصت ثبت نام داریم؟…مثلاامکانش هست درزمستان هم ثبت نام کنن؟…واینکه درپادفک فقط استاد روسی تدریس میکنه؟یعنی برای دانشجویان خارجی مترجمی ندارن؟

  1. سلام. بسته به دانشگاه داره. بعضی دانشگاه ها تا مهر ماه هم پذیرش دارند. تدریس به زبان روسی است و شما از ابتدا مجبور میشید که روسی یاد بگیرید تا بتونید با استاد ارتباط برقرار کنید. البته در بعضی دانشگاه ها در ابتدا بعضی اساتید برای توضیح دادن شاید از انگلیسی کمک بگیرن

  2. ممنونم که با حوصله جواب همه رو میدید واقعا دست شما درد نکنه ،،،یک سوال خیلی مهم دارم برادر جان :من داخل سایت دانشگاه کازان ثبت نام کردم اما هنوز مدارکم رو آپلود نکردم !آخرین مهلت ثبت نام پادفک انلاین دانشگاه کازان چه تاریخی هست ؟

   1. سلام. ثبت نام پادفک آنلاین تمام شده است. فقط امکان ثبت نام در دوره های پادفک یک و نیم ساله وجود دارد

 29. سلام میخواستم بدونم اون آزمون شیمی و زیست ورودی که قرار هستش بدیم رو منابعش رو اعلام میکنند که باید از چه کتبی بخونیم و چی ها بدونیم یا که باید بشینیم از کتاب های دبیرستان ایران خودمون بخونیم؟

 30. سلام و وقت بخیر پادفک پاولف تا چه تاریخی برای ثبت نام وقت داره؟

 31. سلام و درود ؛من میخوام در مسکو رشته ی ادبیات زبان روسی بخونم و به من گفتن باید فقط پادفک زبان روسی شرکت کنم میخواستم بپرسم هزینه ی پادفکم برای این رشته چقدر میشه؟

 32. سلام ببخشید در دوره پادفک اقامتگاه و هزینه های شخصی پایه خوده شخصه؟اگر نیست امکان کاره پاروقت هستش؟چون کسی نیست تو طول دوره پادفک که یک ساله بتونه هزینه های شخصی فردیو بفرسته

  1. در دوره پادفک خوابگاه داده میشه. ولی هزینه زندگی و خوابگاه چه در دوره پادفک و چه بعد از آن بر عهده خود شخص است. بعد از دوره پادفک دانشجو قانونا می تونه در روسیه کار کنه حین تحصیل

 33. سلام وقتتون بخیر
  من 22 سالمه و دارای مدرک لیسانس برق قدرت با معدلم17:10/مدرک زبانم متاسفانه ندارم.
  -میخواستم ببینم آیا برای اخذ بورسیه درمقطع ارشد از دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ روسیه شانسی دارم یا خیر؟
  -من شنیدم میتونم بدون مدرک زبان هم میتونم از این دانشگاه بورسیه بگیرم آیا صحت داره؟

  1. سلام. برای گرفتن بورسیه روسیه نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. معدلتون و سن مناسب هست برای گرفتن بورسیه. می تونید درخواست بدید

 34. ببخشید یه سوال دیگه داشتم
  میشه بدون هیچ مشخصاتی کسی برامون توی دانشگاه جا رزرو کنه
  من حقیقتا یه نفر جلو راهمون در اومده نه هیچ مشخصاتی از ما داره نه هیچ چیزی برداشته میگه من برا شما توی دانشگاه جا رزرو کردم و الان که کنسل کردید باید 24 میلیون پول بدین
  خواهشا میشه بگین همچین چیزی هست یا ن ؟
  میشه اصن برا پادفک جا رزرو کنی؟

 35. سلام و خسته نباشید برای ورود ب دانشگاه سماشکو نمرمون بالای ۵۰ باشه کافیه یا مثلا باید ی نمره خاص مثله ۷۰ -۸۰ داشته باشیم

  1. سلام. نمره قبولی در دانشگاه سماشکو 50 و 52 است. اما امسال چون ظرفیت دانشگاه کم شده و به علت امتحان اینترنتی که باعث شد بعضی افراد تقلب کنند احتمال داره نمره قبولی رو بالاتر ببرند

 36. سلام م ببخشید من دارای نمره 6.5 ایلتس آکادمیک هستم و قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارم و برای من معتبر بودن مدرک دانشگاه برای ایران مهم نیست. میتونم بدون گذراندن دوره پادفک وارد دانشگاه وتحصیل به زبان انگلیسی بشم؟

 37. ببخشید ولی نتیجه آزمون پادفک هیچ تاثیری در آزمون ورودی به دانشگاه های دیگر نداره ؟ منظور اگر پادفک در دانشگاه غیر تأیید خونده بشه باید حتما آزمون ورودی برای دانشگاه های مورد تایید داده بشه ؟

  1. سلام. نتیجه پادفک هیچ تاثیری نداره و مهم نیست از کدام دانشگاه گرفته بشه. بعد باید در ازمون ورودی دانشگاه شرکت کنید. هر دانشگاه روسیه به صورت مجزا آزمون برگزار میکنه.

 38. سلام وقت بخیر
  یعنی درواقع ما یک آزمون بعد از اتمام دوره پادفک میدیم که شامل دروس پادفک هست و یک آزمون ورودی به دانشگاه میدیم درسته؟ یعنی دوتا آزمون میدیم؟
  تو سایتی خونده بودم کسانی که بورسیه گرفتن در آزمون پادفک موفق شدن مستقیم میرن به دانشگاه درسته یا نه!؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. بله دو امتحان
   کسانی که ذر بورسیه قبول شده اند بدون آزمون وارد کورس اصلی می شوند

 39. سلام
  ببخشید اگه رتبه خوبی در کنکور داشته باشیم ، هیچ مزیتی داره؟

 40. سلام میشه بگید اگر درایران کنکور ندیم میتونیم درپادفک شرکت کنیم ؟؟
  واینکه برای شرکت در آزمون پادفک آیابرای خبر دارشدن از این آزمون باید از سایت و… اطلاع پیدا کنیم ؟؟؟
  وقتی در آزمون پادفک قبول شدیم باید دیپلم ومدارک زبان و….
  رو به دانشگاه مورد نظرمون بفرستیم

  1. سلام. پادفک ارتباطی به کنکور ایران ندارد. ابتدا باید یک دوره پادفک بخونید در خود دانشگاه های روسیه. بعد از اون در آزمون شرکت می کنید

 41. سلام دیپلممون واسه تحصیل در رشته پزشکی یا دندان پزشکی حتما باید تجربی باشه؟

  1. سلام. از نظر روسیه نوع دیپلم تفاوتی نداره. اما بعد از برگشتن به ایران برای ارزشیابی نیاز به دیپلم تجربی و یا ریاضی است. به همین خاطر کسانی که دیپلم دیگری دارند همزمان با تحصیل در پزشکی اقدام به گرفتن دیپلم ترجبی یا ریاضی می کنند تا در زمان برگشتن به ایران با مشکل عدم ارزشیابی مدرک تحصیلی توسط وزارت بهداشت مواجه نشوند.

 42. سلام سوال بسیار مهمی ک بی نهایت ذهنم درگیر کرده

  اگر من بدون مدرک پادفک آزمون ورودی دانشگاه غیر تایید برای پزشکی قبول شم و دوره پزشک عمومی تموم شه و برای تخصص در دانشگاه تایید تحصیل کنم در روسیه آیا موقعی بخام بیام ایران و مدرک ارزشیابی بشه ممکنه ب نداشتن پادفک گیر بدن یا فقط همون تخصص ملاک قرار میدن؟؟؟؟؟

  خیلی ممنون از صبر و شکیبایی شما

  1. سلام. معمولا برای ارزشیابی آخرین مدرک تحصیلی مدارک قبل نیز بررسی می شود. ممکن است نداشتن مدرک پادفک در دوره عمومی برای تایید دوره تخصص ایجاد اشکال کند

 43. سلام از سایت خوبتون و وقتی ک واسه پاسخگویی میذارید

  قبل از هر چیز عذر خاهی میکنم اگر سوالاتم زیاد شد

  سوال۱)آیا برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های غیر تایید روسیه مث مثلا فدرال شرقی نیاز به پادفک هست؟؟؟

  سوال۲)آیا برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاهای غیر تایید ک مثلا شهریه ۳۰۰۰$تا ۴۰۰۰$ هست؟؟؟

  سوال ۳)آیا در دانشگاهای غیر تایید برای پزشکی بدون آزمون البته با شهریه 4000$ میشه؟؟

  سوال۴)اگر ب کورس انگلیسی بخام بخونم و مدرک زبان نداشته باشم برای پزشکی آیا امکانش هست؟

  1. سلام. اگر دانشگاه غیر تایید در روسیه بخواید بخونید داشتن مدرک پادفک الزامی نیست. شهریه دانشگاه ها در شهرستان های روسیه معمولا از حدود ۲ هزار دلار در سال به بالا است

   1. سلام وقت بخير
    من ميخوام دندون يا دارو بخونم روسيه
    براى دوره پادفك اگه دانشگاه غير پزشكى
    مثل تيميريازوف بخونيم مشكلى براى ورود به دانشگاه هاى پزشكى تاييد نداريم؟
    كيفيت پادفك اين دانشگاه بالا هست؟

    1. مدرک پادفک از نظر تایید مدرک تاثیری نداره. پادفک بیشتر برای این هست که شما بتونید سطح زبان روسی رو به سطحی برسونید که در دانشگاه به زبان روسی تحصیل کنید

 44. سلام وقت شما بخیر . بنده دارای مدرک کارشناسی حقوق هستم ، و تمایل به ادامه تحصیل در کشور روسیه ( در صورت امکان رشته های مرتبط مثل روابط دیپلماتیک) سوال این است که در مقطع ارشد میتوانم تحصیل کنم ؟ برای ثبت نام در کلاس پادفک باید چه اقداماتی انجام بدم؟

  1. سلام. بله امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه در هست. برای ثبت نام پادفک شما باید اسکن مدارک (پاسپورت به همراه آخرین مدرک تحصیلی) یا از طریق واتساپ و ایمیل و یا به صورت حضوری تحویل دفتر تهران دهید. راه های ارتباطی با روس دانش را در این قسمت مشاهده نمایید

 45. سلام .با تشکر از اطلاع رسانی خوب شما .می خواستم خواهش کنم که ایا امکان داره pdf کتابهای شیمی و زیست شناسی به زبان روسی که در دوره پادفک تدریس میشه را داخل سایت قرار دهید ؟ایا دانشگاهای مختلف پزشکی برای دوره پادفک کتابهای مختلفی برای تدریس پادفک شیمی و زیست شناسی استفاده میکنند؟یا در همه دانشگاهای پزشکی در دوره پادفک کتابهای زیست و شیمی هماهنگ و یکسان است ؟اگر یکی نیست امکان داره جهت نمونه pdf کتابهای شیمی و زیست را به روسی از یک دانشگاه معتبر در سایت قرار دهید .لطفا .باسپاس .

  1. سلام. متاسفانه کتاب واحدی برای دروس زیست و شیمی برای ورود به دانشگاه های روسی وجود ندارد. معمولا در دوره پادفک از منابع مختلف استفاده می شود. نمونه سوالات آزمون ورود به دانشگاه های روسیه در رشته های پزشکی رو می تونید در این قسمت از وبسایت روس دانش ببینید.

   1. وقت بخیر
    اخه میگفتن بدون آزمون هم میشه پزشکی روسیه خوند؟

 46. سلام ببخشید دوره پادفک پزشکی به زبان روسی به چه زبونی تدریس میشه?

  1. از ابتدا به زبان روسی اموزش داده می شود. البته در اوایل خیلی سخت است و باید به کمک فرهنگ لغت و گاهی استفاده از کلمات انگلیسی با استاد ارتباط برقرار کنید اما همین اجبار باعث میشه که زودتر روسی یاد بگیرید

 47. سلام در دوره ي اول پادفك فقط زبان تدريس ميشه يا زيست و شيمي هم تدريس ميكنند؟

  1. سلام. در چنده ماه اول فقط زبان روسی آموزش داده می شود. بعد زیست و شیمی هم اضافه می شود.

 48. سلام ميشه يه مختصر از ازمون ورودي(دندان پزشكي)به كورس اصلي بگيد؟
  پيش نيازاش چيه؟چه دروسي امتحان گرفته ميشه؟و چه نمره اي تعيين كننده قبولي هست؟

  1. سلام. آزمون پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های مختلف متفاوت است. دانشگاه پاولوف آزمون زیست شناسی و شیمی – دانشگاه لومونسف آزمون شیمی و زبان روسی و الباقی دانشگاه ها آزمون زیست شناسی – شیمی و زبان روسی. نمونه سوالات و اطلاعات تکمیلی در خصوص آزمون دندانپزشکی در روسیه را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید

 49. سلام ممنون از سایتتون
  یه سوال داشتم
  اینکه مدرک دیپلم رو بعد از اینکه چن تا درس افتاده داشتیم بعد شبانه ثب نام کنیم و اونجا درس هارو پاس کنیم و مدرک دیپلم بگیریم برای شرکت تو دوره پادفک مشکلی ایجاد نمیشه ؟

  1. سلام. برای دوره پادفک خیر. اما قبل از ورود به کورس اصلی دانشگاه حتما باید مدرک دیپلم داشته باشید

 50. ممنونم از اینکه جواب دوستان رو به طور واضح میدید در صورتی که بیشتر جا ها اینکار رو نمیکنن. ممنون بابت پیج خوبتون.

 51. سلام هزینه ای که بابت پادفک داده می شود شامل اقامت هم می شود و هزینه زندگی هم در آنجامی شود

  1. سلام. شهریه دانشگاه فقط شامل تحصیل می شود. هزینه خوابگاه و زندگی جدا است

 52. سلام
  اگه من نخوام به ایران برگردم باز هم مدرک پادفک لازمه؟

  1. سلام. برای کسانی که تصمیم به برگشتن و ارزشیابی مدرک تحصیلی در ایران ندارند الزامی به خواندن دوره پادفک نیست

 53. سلام ببخشین این دوره تو سال ۲۰۲۰ مجازی برگزار میشه؟

  1. سلام. به علت بسته بودن مرزها در حال حاظر دوره پادفک به صورت انلاین برگزار می شود.

 54. سلام
  زمان ثبت نام پادفك لمونوسوف كي هست؟
  شرايط خاصي داره آيا؟

  1. سلام. برای سال تحصیلی ۲۰۲۰ زمان ثبت نام پادفک دانشگاه لومونسف به اتمام رسیده است. زمان ثبت نام معمولا در تیر و مرداد ماه است.

 55. ایا ورود در ترم دوم هم وجود داره یا فقط sep می شه وارد شد

  1. سلام. دوره پادفک بعضی دانشگاه ها دیرتر برگزار می شود و بعضی هم دوره فشرده شش ماهه دارند که از بهمن ماه شروع می شود.

 56. سلام آیا برای تحصیل پزشکی در روسیه سن متقاضی مهمه ؟و یا این که چند سال فاصله افتاده باشه بین تحصيلات متقاضی ؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

  1. سلام. به طور کلی طبق قوانین روسیه محدودیت سنی برای تحصیل در روسیه وجود ندارد. و همچنین در اکثر دانشگاه های روسیه گپ تحصیلی مهم نیست. البته گاهی یک دانشگاه خاص طبق قوانین داخلی خودش یک سری محدودیت ها قرار میده. اما اینها موردی هست. در اکثر دانشگاه های روسیه هیچ محدودیتی نیست

 57. سلام
  دوره پادفک فقط برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی هست؟؟یا واسه همه رشته‌هاس؟؟

  1. دوره پادفک هر رشته اختصاصی است. مثلا پادفک پزشکی و دندانپزشکی شامل دروس زیست و شیمی می شود ولی رشته کامپیوتر شامل دروس ریاضی و فیزیک

 58. سلام ممنون میشم پاسخ بدین
  1-برای پذیرش پادفک آزمونی گرفته نمیشه و فقط فرستادن مدارک برای دانشگاه هست؟
  2-الان من بخوام اقدام کنم فقط باید در زمان ثبت نام مدارکمو بفرستمو منتظر جواب پذیرش پادفک باشم؟
  3-آزمون بعد از دوره پادفک و هنگام ورود به کورس اصلی هست؟
  4-تنها پادفک پاولوف شرط معدل داره؟

  1. سلام.
   پذیرش پادفک آزمون نداره. بعد از پایان دوره پادفک آزمون هست
   مدارک باید ترجمه رسمی شده باشه.
   بعد از دوره پادفک برای کورس اصلی هر دانشگاه آزمون ورودی برگزار می کنه
   بله پادفک معمولا شرط معدل نداره. فقط پاولوف به خاطر تقاضای زیاد و ظرفیت پادفک محدود شرط معدل قرار داده

 59. سلام خسته نباشید

  در چه حالتی ما رو بورس دانشگاه روسیه میکنن؟و هزینه کلی موقه ای که بورسیه به ماتعلق گرفت در چه حدوده؟

  1. برای دریافت بورسیه همه ساله در بهمن ماه توسط وزارت علوم روسیه ثبت نام نجام میشه. بورسیه شامل شهریه دانشگاه میشه و هزینه زندگی با خود شخص دانشجو می باشد. برای اطلاعات بیشتر لطفا به صفحه بورسیه تحصیلی روس دانش مراجعه کنید.

 60. سلام وقت بخیر
  میتونیم ایران زبان روس بخونیم و به دانشگاهی که مورد تایید وزارت ایران نباشه یک سال درس بخونیم و بعد انتقال بدیم به دانشگاه مورد تایید ایران بعد از طی کردن این دوره انتقالی بگیریم برای دانشگاه ایران؟

  1. سلام. پادفک برای ارزشیابی مدارک تحصیلی در ایران مورد نیاز است. در حال حاظر امکان انتقال حین تحصیل به ایران وجود ندارد

 61. سلام بدون ازمون نمیشه پزشکی یا دندونپزشکی در روسیه خوند؟

  1. برای ورود به دانشگاه های مورد تایید ایران حتما باید در آزمون ورودی شرکت کنید. اما کسانی که در ازمون نمره قبولی نمی گیرن یک سال در دانشگاه های غیر تایید می خونند و بعد انتقالی می گیرن به دانشگاه های تایید ایران

 62. سلام خسته نباشيد
  سطح سوالات شيمي و زيست نسبت به كنكور ايران چطور هستش؟مطالب يكسان هستش؟

  1. امتحان شیمی و زیست شناسی در روسیه از نظر محتوا تقریبا مشابه کلاس ۱۰ تا ۱۲ دبیرستان ایران است. اما سطح آزمون ورود به دانشگاه در روسیه معمولا راحت تر از کنکور است.

 63. سلام اگر پادفک را دردانشگاه فدرال روسیه بورس بشیم آیا کورس اصلی را میتونن در سماشکو‌بورس کنند

  1. سلام. روسیه بورسیه پادفک ندارد. شما اگر بورسیه قبول بشوید دوره پادفک هم جزو بورسیه تحصیلی روسیه محسوب می شود. اما این که شما صرفا بورسیه پادفک بگیرید چنین چیزی نیست.

 64. امیدوارم ادمین محترم این پیام رو منتشر کنن
  من تشکر خیلی خیلی ویژه دارم از آقای دکتر فراشیانی و تیم محترمشون که صادقانه و با مناسب ترین هزینه پروسه ی اپلای بنده را برای شرکت در پادفک پاوولوف انجام دادن و من توانستم با کمک مشاوره های ایشان در بهترین زمان برای این پادفک اقدام کنم و همیشه لطف ایشان را به خاطر خواهم داشت
  میدانم هرچه که از دل برآید به دل مینشیند ( مثل این پیام من )
  شاید به نظر بعضی از شما عزیزان که این پیام رو میخونین این پیام تبلیغاتی به نظر بیاد
  اما من یک دانش آموزم مثل خیلی از شماها که تحصیل در رشته ی پزشکی هستش که با موسسات زیادی در طی یک سال اخیر صحبت کرده بودم مشاوره هایی که بیشتر مرا دلسرد کرده بودند اما فقط چند روز به تاریخ ارسال مدارک برای دانشگاه مورد نظرم مانده بود که من با موسسه روس دانش از طریق اینترنت آشنا شدم و خداروشکر که از راهنمایی های آقای دکتر استفاده کردم و اعتماد کردم
  امروز به خاطر این اعتماد متشکرم
  روس دانش برای من فقط یه موسسه نیست بلکه واقعا برایم پلی ساخت به سوی هدفم
  در دنیایی که صداقت کمرنگ شده ممنونم که شما هستین روس دانشی های عزیز
  شاید این پیام بتونه گوشه ای از زحمات این موسسه که برای من انجام دادن جبران کنه

  1. بسیار سپاسگزاریم از لطف شما به مجموعه روس دانش . با آرزوی موفقیت برای شما در تحصیل و زندگی

 65. سلام خسته نباشید اگ دانشگاه های روسیه بورسیه کنند هزینه پادفکت هم خودشون میدن؟

  1. سلام. در صورت قبولی در بورسیه تحصیلی روسیه ، بورسیه دوره پادفک را هم شامل می شود.

  1. در بین دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه پادفک دانشگاه پاولوف ارزانتر از بقیه دانشگاه هاست

 66. ممنونم از مشاوره خوب شما
  مطالب سایت واقعا خوب و به روز هستند

  1. سلام وقتتون بخیر من دیپلم ریاضی دارم می خوام بورسیه تحصیلی از روسیه برای رشته مهندسی کامپیوتر بگیرم چند تا سوال داشتم اینکه چه زمانی برای بورسیه اقدام کنیم و اینکه اگه بورسیه رو بگیریم دوره پادفک هم بورسیه میشه و بعد از قبولی در بورسیه قراره دوره پادفک ثبت نام بشه یا قبل از اون و اینکه پایان دوره قراره آزمونی ازش داده بشه یا نه؟
   خیلی ممنون

   1. برای بورسیه الان فرصت ثبت نام هست. می تونید اطلاعات و در صفحه بورسیه مطالعه کنید. بورسیه کاملا رایگان است. ضمنن به زودی المپیاد در تهران برگزار میشه و قبولی در اون المپیاد شانس قبولی رو خیلی بالاتر میبره. المپیاد به زبان فارسی است
    المپیاد در روز 26 تا 29 نوامبر برگزار می شه. برای ثبت نام باید مشخصات و به ایمیل موسسه ارسال کنید
    نام و نام خانوادگی
    شماره تماس
    رشته مورد نظر
    study@rusdanesh.com

  1. دوره پادفک پزشکی که شامل زبان روسی – زیست شناسی و شیمی می باشد در دانشگاه های روسیه برگزار می شود. در ایران هیچ دانشگاه روسیه شعبه ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.