Rusdanesh

پادفک چیست ؟ ثبت نام پادفک روسیه

پادفک زبان روسی

پادفک چیست ؟ پادفک روسیه که به روسی به آن подготовительный факультет گفته می شود را می توان «دوره آمادگی» ترجمه کرد. در اکثر دانشگاه های روسیه تدریس به زبان روسی می باشد. به همین خاطر برای وارد شدن دانشجویان خارجی به دانشگاه دوره های آمادگی در نظر گرفته شده است که در آن دانشجویان خارجی زبان روسی را فرا می گیرند. زمان تحصیل در «دوره آمادگی» تقریبا همزمان با یک سال تحصیلی می باشد. دانشجو در صورتی که دوره آمادگی یا پادفک (بین ۸ تا ۱۱ ماه) را با موفق به پایان برساند مدرک زبان روسی сертификат دریافت می نماید که داشتن این مدرک به این معنی است که این دانشجو توانایی ان را دارد که در کنار دانشجویان روس زبان در دانشگاه مشغول به تحصیل شود. نام رسمی مدرک بین المللی زبان روسی را trki یا torfi می گویند.

دوره های اختصاصی پادفک چیست؟

در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه در کنار آموزش زبان روسی و بعد از اینکه دانشجو آشنایی اولیه با زبان روسی پیدا کرد (بعد از ماه ۴ تا ۶) مرتبط به رشته ای که دانشجو تصمیم به ادامه تحصیل دارد چند درس اختصاصی تدریس می شود. این دوره در واقع به این منظور است که دانشجو آمادگی پیدا کند که در آزمون های وردی دانشگاه شرکت نماید. به طور مثال به دانشجویانی که تصمیم به وارد شدن به دانشگاه و تحصیل در رشته های پزشکی را دارند٫ در کنار آموزش زبان روسی٫ دروس زیست شناسی و شیمی نیز تدریس می شود.

 

پادفک پزشکی روسیه چیست

همانطور که اشاره کردیم برای تحصیل در هر رشته در روسیه پادفک مخصوص به همان رشته برگزار می شود. 

تحصیل در رشته پزشکی در روسیه نیز پادفک مخصوص به خود را دارد. دروسی هم که در دوره پادفک در هر دانشگاه تدریس می کند با دانشگاه های دیگر متفاوت است. 

به طور کلی می توان گفت که همه دوره های پادفک پزشکی در روسیه دروس زبان روسی – زیست شناسی و شیمی را در برنامه درسی خود دارند. 

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در روسیه در دوره پادفک ابتدا حدود ۴ ماه فقط زبان روسی یاد می گیرند. و بعد از آن اموزش دورس تخصصی نیز افزوده می شود. 

پادفک دندانپزشکی روسیه

دوره پادفک پزشکی و دندانپزشکی مشترک می باشد. در واقع تمام رشته ها حوزه پزشکی ( پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی – پرستاری و … ) پادفک مشترک دارند و شما با خوانده دوره پادفک می تواند هر کدام از رشته ها فوق را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

هزینه پادفک روسیه

پادفک پزشکی روسیه در شهرهای مختلف برگزار می شود. پادفک پزشکی مسکو هم در دانشگاه های مورد تایید ایران مانند دانشگاه لومونسف و دانشگاه سماشکو برگزار می شود و هم در دانشگاه هایی که مورد تایید ایران نیست. شهریه پادفک در روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. حداقل شهریه پادفک پزشکی روسیه ۱۵۰۰ دلار است.  شهریه پادفک پزشکی مسکو در دانشگاه لومونسف حدو ۶ هزار دلار است. قیمت پادفک پزشکی سماشکو حدود ۴ هزار دلار است. پاتفک پزشکی مسکو در دیگر دانشگاه ها مسکو به طور متوسط از ۲۵۰۰ تا ۶ هزار دلار است . هزینه پادفک پزشکی سن پترزبورگ در دانشگاه پاولوف سن پطرزبورگ ۲۵۰۰ دلار. قیمت پادفک دانشگاه ملی سن پترزبورگ حدود ۴۵۰۰ دلار و در دانشگاه های دیگر سنت پترزبورگ قیمت پاتفک پزشکی حدود ۲۵۰۰ دلار است. هزینه پادفک غیر پزشکی با پاتفک پزشکی روسیه تفاوت چندانی ندارد. علاوه بر دانشگاه های معتبر روسیه بعضی از دانشگاه های خصوصی دوره زبان روسی برگزار می کنند. شهریه دوره زبان روسی نیز متفاوت است. قیمت دوره زبان روسی در این دانشگاه های خصوصی بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است.

شهریه پادفک پزشکی روسیه 

 • ❇️ شهریه پادفک دانشگاه لومونسف: 6 هزار دلار.
 • ❇️ شهریه پادفک دانشگاه سماشکو : 3500 هزار دلار
 • ❇️ شهریه پادفک دانشگاه سچنوا : 3500 دلار
 • ❇️ قیمت پادفک دانشگاه ملی سن پترزبورگ 4500 دلار
 • ❇️ قیمت پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ : 2100 
 • ❇️ قیمت پادفک دانشگاه نووسیبیرسک : 4500دلار
 • ❇️ قیمت پادفک مچنیکوف سن پطرزبورگ 2200 
 • ❇️ شهریه پاتفک دانشگاه رانخیگس 2200 دلار


 

حداقل معدل برای پادفک پزشکی در روسیه 

به طور کلی برای تحصیل در روسیه شرط معدل وجود ندارد . اما بعضی دانشگاه ها در چند سال اخیر به خاطر تقاضای زیاد اولیت را به دانشجویانی میدهند که معدل بالاتری داشته باشند. در مورد دوره پادفک هم به همین صورت است. در اکثر دانشگاه های روسیه شرط معدل برای پادفک پزشکی وجود ندارد. اما دانشگاه پاولف سن پترزبورگ به علت ظرفیت محدود دوره پادفک (کلا ۱۲۰ نفر ) و تقاضای زیاد به خاطر مورد تایید بودن دانشگاه در ایران و قیمت مناسب شهریه پادفک ، اولیت در نظر گرفته است. به طوری که کسانی که در دروس زیست و شیمی دوران دبیرستان نمره بالاتری داشته باشند در گرفتن سهمیه پادفک دانشگاه پاولوف شانس بیشتری دارند. 

تحصیل در روسیه بدون نیاز به مدرک پادفک

آیا امکان تحصیل بدون مدرک پادفک در روسیه وجود دارد؟ به این پرسش نمی توان پاسخ قاطعی داد. همه چیز بستگی دارد به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی . 

اگر تحصیل به زبان انگلیسی باشد نیازی به گذراندن دوره پادفک زبان روسی نیست. اما اگر تحصیل به زبان روسی باشد شما یا باید مدرک زبان روسی (پادف و یا مدرک بین المللی زبان روسی ) ارائه دهید و یا باید در مصاحبه نشان دهید که تسلط نسبی به زبان روسی دارید. 

اما برای کسانی که در رشته های پزشکی مورد تایید ایران در روسیه تحصیل می کنند باید توجه داشته باشند که برای تکمیل دانشجویی در سفارت و برای ارزشابی مدراک بعد از فراغت از تحصیل نیاز به مدرک پادفک دارن. 

tel🇷🇺: +79119831901

 

tel🇮🇷: +989387441749

 

امتحان پادفک چیست و آزمون ورودی دانشگاه روسیه

همانطور که در بالا اشاره شد٫ دانشجو بعد از گذراندن موفقیت آمیز دوره پادفک امکان این را پیدا می کند که در کنار دیگر دانشجویان روس زبان وارد دانشگاه شود. اما باید توجه داشته باشیم که قبولی در پادفک به معنی قبولی در دانشگاه نیست. همانطور که در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه از دانشجویان روس زبان برای وارد شدن به دانشگاه امتحان وردی گرفته می شود برای دانشجویان خارجی نیز امتحان ورودی برگذار می شود.

شرکت روس دانش برای دانشجویان عزیزی که در شهر سن پترزبورگ مشغول به تحصیل در دوره پادفک هستند دوره های کمک آموزشی دروس زبان روسی و تخصص برگذار می نماید. مزیت این کلاسها این است که استاد مسلط به زبان روسی و فارسی در خدمت شما خواهد بود تا هم دروس به زبان فارسی برای شما مرور شود و هم پاسخگوی سوالاتی باشد که در زمان تحصیل در دانشگاه با آن مواجه می شوید و به علت تسلط نداشتن به زبان روسی امکان سوال کردن از استاد و راهنمایی کامل وجود ندارد.


مطالب مرتبط با پادفک چیست


سوالات متداول در باره اینکه پادفک چیست 

آیا تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر است ؟ 

بله در بعضی از دانشگاه های روسیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. اما تحصیل به زبان روسی چند مزیت دارد: در خیلی از دانشگاه ها فقط به روسی تدریس می شود. شما در روسیه زندگی می کنید و مردم روسیه اصلا انگلیسی نمی دانند. شهریه دانشگاه در روسیه به زبان روسی کمتر از انگلیسی است. 

شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه چطور است ؟

در چند دانشگاه امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه مورد تایید ایران نیست. البته در مورد دانشگاه نووسیبیرسک این امکان وجود دارد که شما در ابتدا به انگلیسی تحصیل کنید و بعد در سالهای پایانی به روسی و مدرک به زبان روسی دریافت کیند.

پادفک چیست و آیا در ایران هم می شود مدرک پادفک گرفت ؟

مدرک پادفک تنها در دانشگاه های روسیه صادر می شود و هیچ مرکز در ایران اجازه برگزاری این دوره را ندارد. البته شما با یادگیری زبان در ایران در بعضی از دانشگاه های روسیه می توانید شروع به تحصیل کنید اما آن مدرک پادفک نیست و شاید بعد از پایان تحصیل برای ارزشیابی مدارک در ایران به مشکل برخورد کنید. بهتر است از معاونت آموزش وزارت بهداشت استعلام کنید.


مدرک A2 آ2 زبان روسی

از سال 2021 وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که برای تایید مدارک تحصیلی رشته های حوزه پزشکی در ایران در کشور روسیه دانشجویان ایرانی باید قبل از ورود به کورس اصلی مدرک A2 زبان روسی دریافت کنند. البته دوستانی که دوره پادفک را میگذرانند نباید خیلی نگران این مدرک باشند چون سطح پادفک بالاتر از این مدرک است و کسانی که مدرک پادفک گرفته باشند راحت می توانند در آزمون آ2 قبول شوند


به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

117 پاسخ

 1. سلام ببخشید برای پادفک مهندسی کامپیوتر حتما دیپلم ریاضی نیاز هست من دیپلمم انسانیه ولی تمام دروس رشته ریاضی را گذراندم.

 2. سلام وقت بخیر ,رشته بنده هوانوردی هست میخواستم وارد دانشگاه هواونوردی بشم داخل روسیه ( هوانوردی نه هوا فضا) در شاخه برق هواپیما ، پادفک ضروریه و شما دانشگاهی را میتونید بهم معرفی کنید و هزینه ، برای لیسانس ، ممنون از زحماتتنون .

 3. سلام معمولا امتحان های پادفک در چه ماهی برگزار میشه

 4. میخواستم بدونم اموزش پادفک به زبان انگلیسی هستش ؟ مدرک زبان روسی هم بعداز اتمام دوره پادفک میدن؟

  1. دوره پادفک در اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی است و حتی برای شروع آموزش هم سعی می کنن فقط به زبان روسی صحبت کنند تا دانشجو از همان ابتدا مجبور به صحبت کردن به زبان روسی بشه. البته در دانشگاه فدرال کازان و دانشگاه نووسیبرسک امکان تحصیل پادفک به زبان انگلیسی هم هست که ما توصیه نمی کنیم. چرا که تحصیل پادفک به زبان روسی هم برای گرفتن مدرک آ2 مفید است و هم برای ادامه تحصیل و زندگی در روسیه بسیار کاربردی است.

 5. سلام میخواستم بپرسم که پادفک رشته تربیت بدنی در کدوم دانشگاه ها برگزار میشه و اینکه هزینه اش چقدر هست؟

 6. سلام وقتتون بخیر ببخشید رسته تربیت بدنی هم پادفکت داره و باید گرفت برای این رشته؟؟

  1. سلام. از نظر روسیه مشکلی نیست. اما برای تایید مدارک پزشکی در ایران باید دیپلم ریاضی یا تجربی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.