پادفک چیست ؟ پادفک روسیه که به روسی به آن подготовительный факультет گفته می شود را می توان «دوره آمادگی» ترجمه کرد. در اکثر دانشگاه های روسیه تدریس به زبان روسی می باشد. به همین خاطر برای وارد شدن دانشجویان خارجی به دانشگاه دوره های آمادگی در نظر گرفته شده است که در آن دانشجویان خارجی زبان روسی را فرا می گیرند. زمان تحصیل در «دوره آمادگی» تقریبا همزمان با یک سال تحصیلی می باشد. دانشجو در صورتی که دوره آمادگی یا پادفک (بین ۸ تا ۱۱ ماه) را با موفق به پایان برساند مدرک زبان روسی сертификат دریافت می نماید که داشتن این مدرک به این معنی است که این دانشجو توانایی ان را دارد که در کنار دانشجویان روس زبان در دانشگاه مشغول به تحصیل شود. نام رسمی مدرک بین المللی زبان روسی را trki یا torfi می گویند.

دوره های اختصاصی پادفک چیست؟

در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه در کنار آموزش زبان روسی و بعد از اینکه دانشجو آشنایی اولیه با زبان روسی پیدا کرد (بعد از ماه ۴ تا ۶) مرتبط به رشته ای که دانشجو تصمیم به ادامه تحصیل دارد چند درس اختصاصی تدریس می شود. این دوره در واقع به این منظور است که دانشجو آمادگی پیدا کند که در آزمون های وردی دانشگاه شرکت نماید. به طور مثال به دانشجویانی که تصمیم به وارد شدن به دانشگاه و تحصیل در رشته های پزشکی را دارند٫ در کنار آموزش زبان روسی٫ دروس زیست شناسی و شیمی نیز تدریس می شود.

پادفک پزشکی روسیه چیست

همانطور که اشاره کردیم برای تحصیل در هر رشته در روسیه پادفک مخصوص به همان رشته برگزار می شود. 

تحصیل در رشته پزشکی در روسیه نیز پادفک مخصوص به خود را دارد. دروسی هم که در دوره پادفک در هر دانشگاه تدریس می کند با دانشگاه های دیگر متفاوت است. 

به طور کلی می توان گفت که همه دوره های پادفک پزشکی در روسیه دروس زبان روسی – زیست شناسی و شیمی را در برنامه درسی خود دارند. 

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در روسیه در دوره پادفک ابتدا حدود ۴ ماه فقط زبان روسی یاد می گیرند. و بعد از آن اموزش دورس تخصصی نیز افزوده می شود. 

پادفک دندانپزشکی روسیه

دوره پادفک پزشکی و دندانپزشکی مشترک می باشد. در واقع تمام رشته ها حوزه پزشکی ( پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی – پرستاری و … ) پادفک مشترک دارند و شما با خوانده دوره پادفک می تواند هر کدام از رشته ها فوق را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

هزینه پادفک روسیه

پادفک پزشکی روسیه در شهرهای مختلف برگزار می شود. پادفک پزشکی مسکو هم در دانشگاه های مورد تایید ایران مانند دانشگاه لومونسف و دانشگاه سماشکو برگزار می شود و هم در دانشگاه هایی که مورد تایید ایران نیست. شهریه پادفک در روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. حداقل شهریه پادفک پزشکی روسیه ۱۵۰۰ دلار است.  شهریه پادفک پزشکی مسکو در دانشگاه لومونسف حدو ۶ هزار دلار است. قیمت پادفک پزشکی سماشکو حدود ۴ هزار دلار است. پاتفک پزشکی مسکو در دیگر دانشگاه ها مسکو به طور متوسط از ۲۵۰۰ تا ۶ هزار دلار است . هزینه پادفک پزشکی سن پترزبورگ در دانشگاه پاولوف سن پطرزبورگ ۲۵۰۰ دلار. قیمت پادفک دانشگاه ملی سن پترزبورگ حدود ۴۵۰۰ دلار و در دانشگاه های دیگر سنت پترزبورگ قیمت پاتفک پزشکی حدود ۲۵۰۰ دلار است. هزینه پادفک غیر پزشکی با پاتفک پزشکی روسیه تفاوت چندانی ندارد. علاوه بر دانشگاه های معتبر روسیه بعضی از دانشگاه های خصوصی دوره زبان روسی برگزار می کنند. شهریه دوره زبان روسی نیز متفاوت است. قیمت دوره زبان روسی در این دانشگاه های خصوصی بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است.

شهریه پادفک پزشکی روسیه 

 • شهریه پادفک دانشگاه لومونسف: ۶ هزار دلار.
 • شهریه پادفک دانشگاه سماشکو : ۴ هزار دلار
 • شهریه پادفک دانشگاه سچنوا : ۳۵۰۰ دلار
 • قیمت پادفک دانشگاه ملی سن پترزبورگ ۴۵۰۰ دلار
 • قیمت پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ : ۲۵۰۰ 
 • قیمت پادفک دانشگاه نووسیبیرسک : ۴۵۰۰ دلار
 • قیمت پادفک مچنیکوف سن پطرزبورگ ۲۵۰۰ 
 • شهریه پاتفک دانشگاه رانخیگس ۲۵۰۰ دلار


حداقل معدل برای پادفک پزشکی در روسیه 

به طور کلی برای تحصیل در روسیه شرط معدل وجود ندارد . اما بعضی دانشگاه ها در چند سال اخیر به خاطر تقاضای زیاد اولیت را به دانشجویانی میدهند که معدل بالاتری داشته باشند. در مورد دوره پادفک هم به همین صورت است. در اکثر دانشگاه های روسیه شرط معدل برای پادفک پزشکی وجود ندارد. اما دانشگاه پاولف سن پترزبورگ به علت ظرفیت محدود دوره پادفک (کلا ۱۲۰ نفر ) و تقاضای زیاد به خاطر مورد تایید بودن دانشگاه در ایران و قیمت مناسب شهریه پادفک ، اولیت در نظر گرفته است. به طوری که کسانی که در دروس زیست و شیمی دوران دبیرستان نمره بالاتری داشته باشند در گرفتن سهمیه پادفک دانشگاه پاولوف شانس بیشتری دارند. 

تحصیل در روسیه بدون نیاز به مدرک پادفک

آیا امکان تحصیل بدون مدرک پادفک در روسیه وجود دارد؟ به این پرسش نمی توان پاسخ قاطعی داد. همه چیز بستگی دارد به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی . 

اگر تحصیل به زبان انگلیسی باشد نیازی به گذراندن دوره پادفک زبان روسی نیست. اما اگر تحصیل به زبان روسی باشد شما یا باید مدرک زبان روسی (پادف و یا مدرک بین المللی زبان روسی ) ارائه دهید و یا باید در مصاحبه نشان دهید که تسلط نسبی به زبان روسی دارید. 

اما برای کسانی که در رشته های پزشکی مورد تایید ایران در روسیه تحصیل می کنند باید توجه داشته باشند که برای تکمیل دانشجویی در سفارت و برای ارزشابی مدراک بعد از فراغت از تحصیل نیاز به مدرک پادفک دارن. 

tel: +79119831901

 

tel: +989387441749

 

امتحان پادفک چیست و آزمون ورودی دانشگاه روسیه

همانطور که در بالا اشاره شد٫ دانشجو بعد از گذراندن موفقیت آمیز دوره پادفک امکان این را پیدا می کند که در کنار دیگر دانشجویان روس زبان وارد دانشگاه شود. اما باید توجه داشته باشیم که قبولی در پادفک به معنی قبولی در دانشگاه نیست. همانطور که در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه از دانشجویان روس زبان برای وارد شدن به دانشگاه امتحان وردی گرفته می شود برای دانشجویان خارجی نیز امتحان ورودی برگذار می شود.

شرکت روس دانش برای دانشجویان عزیزی که در شهر سن پترزبورگ مشغول به تحصیل در دوره پادفک هستند دوره های کمک آموزشی دروس زبان روسی و تخصص برگذار می نماید. مزیت این کلاسها این است که استاد مسلط به زبان روسی و فارسی در خدمت شما خواهد بود تا هم دروس به زبان فارسی برای شما مرور شود و هم پاسخگوی سوالاتی باشد که در زمان تحصیل در دانشگاه با آن مواجه می شوید و به علت تسلط نداشتن به زبان روسی امکان سوال کردن از استاد و راهنمایی کامل وجود ندارد.


مطالب مرتبط با پادفک چیست


سوالات متداول در باره اینکه پادفک چیست 

آیا تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر است ؟ 

بله در بعضی از دانشگاه های روسیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. اما تحصیل به زبان روسی چند مزیت دارد: در خیلی از دانشگاه ها فقط به روسی تدریس می شود. شما در روسیه زندگی می کنید و مردم روسیه اصلا انگلیسی نمی دانند. شهریه دانشگاه در روسیه به زبان روسی کمتر از انگلیسی است. 

شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه چطور است ؟

در چند دانشگاه امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه مورد تایید ایران نیست. البته در مورد دانشگاه نووسیبیرسک این امکان وجود دارد که شما در ابتدا به انگلیسی تحصیل کنید و بعد در سالهای پایانی به روسی و مدرک به زبان روسی دریافت کیند.

پادفک چیست و آیا در ایران هم می شود مدرک پادفک گرفت ؟

مدرک پادفک تنها در دانشگاه های روسیه صادر می شود و هیچ مرکز در ایران اجازه برگزاری این دوره را ندارد. البته شما با یادگیری زبان در ایران در بعضی از دانشگاه های روسیه می توانید شروع به تحصیل کنید اما آن مدرک پادفک نیست و شاید بعد از پایان تحصیل برای ارزشیابی مدارک در ایران به مشکل برخورد کنید. بهتر است از معاونت آموزش وزارت بهداشت استعلام کنید.


https://rusdanesh.com/wp-content/uploads/2020/03/padfak3.mp4


34 دیدگاه در “پادفک چیست ؟ ثبت نام پادفک روسیه

  • سلام. برای کسانی که تصمیم به برگشتن و ارزشیابی مدرک تحصیلی در ایران ندارند الزامی به خواندن دوره پادفک نیست

  • سلام. به علت بسته بودن مرزها در حال حاظر دوره پادفک به صورت انلاین برگزار می شود.

 1. سلام
  زمان ثبت نام پادفك لمونوسوف كي هست؟
  شرايط خاصي داره آيا؟

  • سلام. برای سال تحصیلی ۲۰۲۰ زمان ثبت نام پادفک دانشگاه لومونسف به اتمام رسیده است. زمان ثبت نام معمولا در تیر و مرداد ماه است.

  • سلام. دوره پادفک بعضی دانشگاه ها دیرتر برگزار می شود و بعضی هم دوره فشرده شش ماهه دارند که از بهمن ماه شروع می شود.

 2. سلام آیا برای تحصیل پزشکی در روسیه سن متقاضی مهمه ؟و یا این که چند سال فاصله افتاده باشه بین تحصيلات متقاضی ؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

  • سلام. به طور کلی طبق قوانین روسیه محدودیت سنی برای تحصیل در روسیه وجود ندارد. و همچنین در اکثر دانشگاه های روسیه گپ تحصیلی مهم نیست. البته گاهی یک دانشگاه خاص طبق قوانین داخلی خودش یک سری محدودیت ها قرار میده. اما اینها موردی هست. در اکثر دانشگاه های روسیه هیچ محدودیتی نیست

 3. سلام
  دوره پادفک فقط برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی هست؟؟یا واسه همه رشته‌هاس؟؟

  • دوره پادفک هر رشته اختصاصی است. مثلا پادفک پزشکی و دندانپزشکی شامل دروس زیست و شیمی می شود ولی رشته کامپیوتر شامل دروس ریاضی و فیزیک

 4. سلام ممنون میشم پاسخ بدین
  1-برای پذیرش پادفک آزمونی گرفته نمیشه و فقط فرستادن مدارک برای دانشگاه هست؟
  2-الان من بخوام اقدام کنم فقط باید در زمان ثبت نام مدارکمو بفرستمو منتظر جواب پذیرش پادفک باشم؟
  3-آزمون بعد از دوره پادفک و هنگام ورود به کورس اصلی هست؟
  4-تنها پادفک پاولوف شرط معدل داره؟

  • سلام.
   پذیرش پادفک آزمون نداره. بعد از پایان دوره پادفک آزمون هست
   مدارک باید ترجمه رسمی شده باشه.
   بعد از دوره پادفک برای کورس اصلی هر دانشگاه آزمون ورودی برگزار می کنه
   بله پادفک معمولا شرط معدل نداره. فقط پاولوف به خاطر تقاضای زیاد و ظرفیت پادفک محدود شرط معدل قرار داده

 5. سلام خسته نباشید

  در چه حالتی ما رو بورس دانشگاه روسیه میکنن؟و هزینه کلی موقه ای که بورسیه به ماتعلق گرفت در چه حدوده؟

  • برای دریافت بورسیه همه ساله در بهمن ماه توسط وزارت علوم روسیه ثبت نام نجام میشه. بورسیه شامل شهریه دانشگاه میشه و هزینه زندگی با خود شخص دانشجو می باشد. برای اطلاعات بیشتر لطفا به صفحه بورسیه تحصیلی روس دانش مراجعه کنید.

 6. سلام وقت بخیر
  میتونیم ایران زبان روس بخونیم و به دانشگاهی که مورد تایید وزارت ایران نباشه یک سال درس بخونیم و بعد انتقال بدیم به دانشگاه مورد تایید ایران بعد از طی کردن این دوره انتقالی بگیریم برای دانشگاه ایران؟

  • سلام. پادفک برای ارزشیابی مدارک تحصیلی در ایران مورد نیاز است. در حال حاظر امکان انتقال حین تحصیل به ایران وجود ندارد

  • برای ورود به دانشگاه های مورد تایید ایران حتما باید در آزمون ورودی شرکت کنید. اما کسانی که در ازمون نمره قبولی نمی گیرن یک سال در دانشگاه های غیر تایید می خونند و بعد انتقالی می گیرن به دانشگاه های تایید ایران

 7. سلام خسته نباشيد
  سطح سوالات شيمي و زيست نسبت به كنكور ايران چطور هستش؟مطالب يكسان هستش؟

  • امتحان شیمی و زیست شناسی در روسیه از نظر محتوا تقریبا مشابه کلاس ۱۰ تا ۱۲ دبیرستان ایران است. اما سطح آزمون ورود به دانشگاه در روسیه معمولا راحت تر از کنکور است.

 8. سلام اگر پادفک را دردانشگاه فدرال روسیه بورس بشیم آیا کورس اصلی را میتونن در سماشکو‌بورس کنند

  • سلام. روسیه بورسیه پادفک ندارد. شما اگر بورسیه قبول بشوید دوره پادفک هم جزو بورسیه تحصیلی روسیه محسوب می شود. اما این که شما صرفا بورسیه پادفک بگیرید چنین چیزی نیست.

 9. امیدوارم ادمین محترم این پیام رو منتشر کنن
  من تشکر خیلی خیلی ویژه دارم از آقای دکتر فراشیانی و تیم محترمشون که صادقانه و با مناسب ترین هزینه پروسه ی اپلای بنده را برای شرکت در پادفک پاوولوف انجام دادن و من توانستم با کمک مشاوره های ایشان در بهترین زمان برای این پادفک اقدام کنم و همیشه لطف ایشان را به خاطر خواهم داشت
  میدانم هرچه که از دل برآید به دل مینشیند ( مثل این پیام من )
  شاید به نظر بعضی از شما عزیزان که این پیام رو میخونین این پیام تبلیغاتی به نظر بیاد
  اما من یک دانش آموزم مثل خیلی از شماها که تحصیل در رشته ی پزشکی هستش که با موسسات زیادی در طی یک سال اخیر صحبت کرده بودم مشاوره هایی که بیشتر مرا دلسرد کرده بودند اما فقط چند روز به تاریخ ارسال مدارک برای دانشگاه مورد نظرم مانده بود که من با موسسه روس دانش از طریق اینترنت آشنا شدم و خداروشکر که از راهنمایی های آقای دکتر استفاده کردم و اعتماد کردم
  امروز به خاطر این اعتماد متشکرم
  روس دانش برای من فقط یه موسسه نیست بلکه واقعا برایم پلی ساخت به سوی هدفم
  در دنیایی که صداقت کمرنگ شده ممنونم که شما هستین روس دانشی های عزیز
  شاید این پیام بتونه گوشه ای از زحمات این موسسه که برای من انجام دادن جبران کنه

  • بسیار سپاسگزاریم از لطف شما به مجموعه روس دانش . با آرزوی موفقیت برای شما در تحصیل و زندگی

 10. سلام خسته نباشید اگ دانشگاه های روسیه بورسیه کنند هزینه پادفکت هم خودشون میدن؟

  • در بین دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه پادفک دانشگاه پاولوف ارزانتر از بقیه دانشگاه هاست

 11. ممنونم از مشاوره خوب شما
  مطالب سایت واقعا خوب و به روز هستند

  • دوره پادفک پزشکی که شامل زبان روسی – زیست شناسی و شیمی می باشد در دانشگاه های روسیه برگزار می شود. در ایران هیچ دانشگاه روسیه شعبه ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.