دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ که نام کامل آن دانشگاه دولتی علوم پزشکی سن پترزبورگ پاولوف St Petersburg I.P. است یکی از دانشکده ها پزشکی پیشرو در روسیه است. 110 سال پیش در سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی برای اولین بار در روسیه برای زنان تاسیس شد. بیش از 60 سال این دانشگاه در سراسر جهان به عنوان نخست لنینگراد I.P. شناخته شده بود. نام فعلی موسسه پزشکی پاولوف St Petersburg I.P. دانشگاه علوم پزشکی پاولوف، در سال 1994 با تصمیم دولت
فدراسیون روسیه به این دانشگاه داده شد.

 

رشته پزشکی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

رشته پزشکی یکی از رشته های است که اکثر ایرانیان شاغل به تحصیل در روسیه در آن مشغول به تحصیل می باشند. با توجه به این که شهر سن پترزبورگ یکی از مقاصد اصلی تحصیلات در روسیه می باشد خیلی از ایرانیان برای خواندن درس در روسیه در رشته پزشکی این دانشگاه را انتخاب می کنند. برای تحصیل در سنت پترزبورگ در رشته پزشکی علاوه بر دانشگاه پاولف ، امکان تحصیل در دانشگاه ملی سن پترزبورگ – دانشگاه مچنیکوف و دانشگه پدیا نیز وجود دارد. شهریه پزشکی دانشگاه پاولف سن پطرزبورگ حدود ۵ هزار دلار در سال می باشد. در این دانشگاه امکان تصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. البته به این نکته توجه داشته باشید که آزمون ورودی پزشکی پاولف برای تحصیل به زبان انگلیسی به زبان روسی برگزار می شود. برای دیدن نمونه سوالات آزمون پزشکی روسیه به این صفحه مراجعه نمایید. 

 

رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

علاوه بر رشته پزشکی ، امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولف سن پترزبورگ نیز وجود دارد. ظرفیت رشته دندانپزشکی دانشگاه پالوف سن پطرزبورگ نسبت به رشته پزشکی این دانشگاه کمتر است . به همین خاطر شانس قبولی در رشته دندانپزشکی نیز کمتر از رشته پزشکی است. یک نکته دیگر این است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی پاولوف سنت پترزبورگ وجود ندارد. شهریه دندانپزشکی پاولف حدود ۵۵۰۰ دلار در سال است.

 

پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

دوره پادفک دانشگاه پاولف سن پترزبورگ یکی از دوره های پر طرفدار است چون شهریه آن نسبت به دیگر دانشگاه ها بسیار پایین تر است. شهریه دوره پادفک دانشگاه پاولوف در سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۵۰۰ دلار است. به علت تقاضای بالا در چند سال اخیر این دانشگاه قانون شرط معدل نیز برای دوره پادفک گذاشته است. طبق آخرین بخش نامه برای ثبت نام دوره پادفک دانشگاه پالوف سنت پترزبورگ باید معدل شما بالای ۱۷ باشد و رشته تحصیلی تجربی باشد.

توجه داشته باشید که:

زمان ثبت نام پاتفک دانشگاه پاولف در دو مرحله می باشد و در هر مرحله تعداد ۶۰ نفر پذیرفته می شوند. 

دانشگاه پاولف فقط در دوره پادفک قانون شرط معدل دارد. برای ورود به کورس اصلی فقط قبولی در آزمون زیست و شیمی ملاک است. 

 

ثبت نام پادفک پاولوف سن پترزبورگ 

شهریه پادفک پاولوف 

 • ۱۵۰ هزار روبل (حدود ۲۳۰۰ دلار) 

ظرفیت پاتفک پاولوف

 • ۱۲۰ نفر 

تاریخ ثبت نام پادفک :

 • از ۱۵ می تا ۲۰ جون مرحله اول
 • از ۲۰ جون تا  ۲۴ جولای مرحله دوم

تاریخ شروع دوره 

 • اول سپتامبر تا ۱۵ اکتبر 

دروس پادفک 

 • زبان روسی ۱۰۹۰ ساعت 
 • زیست شناسی
 • شیمی 
 • فیزیک 
https://rusdanesh.com/wp-content/uploads/2020/04/pavlov4.mp4

در این ویدئو می بینید

 • زمان ثبت نام پادفک دانشگه پاولوف
 • شهریه پادفک دانشگاه پاولف 
 • زمان ثبت نام کورس اصلی پاولوف
 • شهریه دانشگاه پزشکی و دندنپزشکی پاولوف 

امكانات دانشگاه پاولوف :

دانشگاه پاولوف شامل ٦٤ ساختمان است که شامل کلینیک، دپارتمان، آزمایشگاه های علمی، کتابخانه، اتاق کامپیوتر و 4 هاستل برای دانشجویان و پزشکان متخصص است.برخی از دپارتمان ها در خارج از محوطه دانشگاهی واقع شده اند، و در سطح شهر چندين بيمارستان درجه یک، شامل وجود دارد.

دپارتمان های کلینیکی و موسسات علمی مستقر در محوطه دانشگاه، کلینیک های خاص خود را دارند (بیمارستان و دپارتمان های درمانی، دپارتمان بیماری های داخلی، دپارتمان جراحی عمومی، بیمارستان و دپارتمان های جراحی، دپارتمان ENT و ژن شناسی .

بطور کلی، بیشتر از 43 بیمارستان بعنوان آموزش دانشجویان استفاده می شود. تمام کلینیک ها، دپارتمان ها و مراکز تحقیقاتی مجهز به ابزارآلات پزشکی مدرن می باشند.

 

 

مراکز تحقیقاتی در دانشگاه پاولوف :

فعالیت های پژوهشی در این دانشگاه توسط تمام روسا و 48 آزمایشگاه علمی و بیشتر از 20 آزمایشگاه کلینیکی انجام می شود.

دانشگاه شامل موسسات تحقیقاتی و علمی ذیل می باشد:

موسسه تحقیقاتی علمی پاتولوژی
موسسه تحقیقاتی علمی ریه
موسسه تحقیقاتی علمی نفرولوژی
موسسه تحقیقاتی علمی داروشناسی
موسسه تحقیقاتی علمی پیوند مغز استخوان

دانشكده هاي دانشگاه پاولوف در بخش عمومي

 • دانشكده پزشكي پاولوف
 • دانشكده دندانپزشكي پاولوف
 • دانشكده پزشكي ورزشي
 • دانشكده اطفال
 • دانشكده روان شناسي
 • دانشكده پرستاري عالي

پزشكي به زبان روسي و انگليسي ميباشد

رشته دندان فقط به زبان روسي ميباشد

تخصص و بالاتر به زبان روسي ميباشد

 

خوابگاه دانشگاه:

خوابگاه در بهترين موقعيت نسبت به دانشگاه قرار دارد و از لحاظ امكاناتي وامنيتي نيز در سطح بالايي ميباشد .مسافت خوابگاه تا دانشگاه چند قدم بيشتر نميباشد.
هزينه هاي دانشگاه پاولوف :
پزشكي به زبان روسي سالانه: ٥٣٠٠ دلار
پزشكي به زبان انگليسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار
دندان به زبان روسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار
هزينه پادفك سالانه: ٢٥٠٠ دلار
هزينه خوابگاه سالانه: ١٠٠٠ دلار
هزينه بيمه سالانه: ۷٠ دلار

شما می توانید از طریق مجموعه روس دانش  به صورت تضمینی از این دانشگاه پذیرش بگیرید. لطفا با ما تماس بگیرید


مطالب مرتبط


سوالات متداول

آیا دانشگاه پاولوف شرط معدل دارد ؟

ورود به کورس اصلی دانشگاه پاولف روسیه هم مانند دیگر دانشگاه های روسیه به شرط قبولی در آزمون ورودی است و معدل تاثیری در قبولی ندارد. اما برای ثبت نام در دوره پادفک به علت تقاضای زیاد و ظرفیت محدود دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ از دو سال پیش اولویت پذیرش را به دانشجویانی میدهد که معدل آنها بالای ۱۷ باشد. این فقط مربوط به دوره پادفک است .

آیا دانشگاه پاولف سن پترزبورگ مورد تایید ایران است ؟

در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۱۹ این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی قرار دارد. البته فقط به زبان روسی. چون در دانشگاه پاولوف امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد اما مورد تایید ایران نیست.

شهریه دانشگاه پاولف چند تومان است ؟

برای سال ۲۰۲۰ هنوز قیمت شهریه دانشگاه پاولوف مشخص نشده است. اما در سال ۲۰۱۹ شهریه دانشگاه در رشته پزشکی حدود ۶۰ میلیون تومان در سال بود. شهریه دندانپزشکی پاولوف هم حدود ۷۰ میلیون تومان است. شهریه دوره پادفک پاولوف هم حدود ۳۲ میلیون تومان است.


25 دیدگاه در “دانشگاه پاولوف

 1. شرایط بورسیه به چه صورته؟ یعنی چه دوره ای رو بورس میکنن و شامل هزینه دوره پادفک میشه؟
  معدل دیپلمم نزدیک ۲۰ عه و زبانم عالیه

  • سلام. در صورت قبولی در بورسیه ، تحصیل در دوره پادفک هم رایگان خواهد بود. معدل بالا تاثیر گذار هست اما به علت تقاضای بالا و ظرفیت کم در کل شانس گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه پاولوف خیلی زیاد نیست

 2. سلام ، ازمون ورودی برای قبول شدن درکورس اصلی رشته ی دندون پزشکی پاولوف سطح دشواریش تا چه حده ؟؟ احتمال قبولی چقده؟

  • سلام. ازمون ورودی دانشگاه پاولوف شامل دروس زیست و شیمی میشه و نمره قبولی ۵۰ از صد است. نسبت به بعضی دانشگاه های دیگر دشوارتر هست. چون متقاضی زیاد هست به علت قیمت مناسب

  • کلاسهای پادفک دانشگاه پاولوف و اکثر دانشگاه های دیگر از اول اکتبر برگزار می شود. تا باز شدن مرزها کلاسها به صورت آنلاین خواهد بود

  • کلاسهای پادفک دانشگاه پاولوف امسال به خاطر کرونا ویروس با تاخیر و در اول اکتبر شروع می شود.

 3. وای این دانشگاه عالیه من که لذت بردم ازتحصیل دراونجابهترین روزای عمرم بود

 4. سلام ببخشید یعنی با معدل شونده و نود و سه نمی شه پادفک پاولوف رفت؟

  • سلام. چرا اما زمانی که درخواستها زیاد باشند، درخواستهایی که معدل پایین دارند رسیدگی نمی شود. ولی مثلا امسال که به خاطر کرونا ویروس تعداد درخواستها کم بود حتی افرادی با معدل ۱۵ هم موفق به پذیرش پادفک دانشگاه پاولوف شدند.

 5. سلام
  برای بورسیه شدن در رشته دندان در دانشگاه پاولوف معدل بالای ۱۹ و بلد بودن زبان روسی کافی هست؟

  • سلام. بله با چنین نمراتی شانس قبولی دارید ولی این به معنی قبولی صد در صد در بورسیه دانشگاه پاولوف نیست. چون متقاضی زیاد هست و ظرفیت بورس بسیار محدود.

 6. سلام
  آیا دوره ی پادفکت در این ترم پیش رو به صورت آنلاین خواهد بود یا حضوری(با توجه به شیوع کرونا)

  • سلام. هنوز دقیقا اعلام نشده. اما با توجه به باز شدن تدریجی مرزها ، به احتمال زیاد به صورت حضوری خواهد بود. اگر چند روزی با تاخیر مرزها باز بشه تا باز شدن مرزها کلاسها آنلاین خواهد بود . اما بعد از بازگشایی مرز حضوری میشه.

 7. سلام، من به فردی هزبنه برای پیگیری کارها پرداخت کردم. الان پیام داده که برای پادفک پاولف پذیرفته شدم و باید مابقی مبلغ را واریز کنم. چگونه متوانم از قبولی خودم مطمئن بشوم (آیا اسامی در سایت دانشگاه یا جایی دیگه اعلام میشود؟)؟

  • سلام. بله در وبسایت رسمی دانشگاه اسامی تمان پذیرفته شده ها دو مرحله پادفک پاولوف آمده است

 8. سلام . نوشته که شرط معدل بالای ۱۷ ، منظور معدل کل دیپلمه یا معدل کتبی؟؟؟

  • در مورد این که دانشگاه پاولوف بهتر است یا سماشکو نمی شود پاسخ دقیقی داد. هر دانشگاه مزایای خود را دارد. دانشگاه پاولوف ارزانتر است و هزینه زندگی در سن پترزبورگ کمتر از مسکو . دانشگاه سماشکو ظرفیت بیشتری دارد. هر دو دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

  • پادفک دانشگاه پاولوف در دو مرحله ثبت نام میشه. یک مرحله از ۱۵ می تا ۲۰ جون . مرحله دوم از ۲۰ جون تا ۲۴ جولای

  • سلام. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ وجود داره اما توجه داشته باشید که مورد تایید ایران نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.