Rusdanesh

شرایط تحصیل در دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 2024

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ روسیه

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ که نام کامل آن دانشگاه دولتی علوم پزشکی سن پترزبورگ پاولوف St Petersburg I.P. است یکی از دانشکده ها پزشکی پیشرو در روسیه است. 115 سال پیش در سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی برای اولین بار در روسیه برای زنان تاسیس شد. بیش از 60 سال این دانشگاه در سراسر جهان به عنوان نخست لنینگراد I.P. شناخته شده بود. نام فعلی موسسه پزشکی پاولوف St Petersburg I.P. دانشگاه علوم پزشکی پاولف، در سال 1994 با تصمیم دولت فدراسیون روسیه به این دانشگاه داده شد.

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ همه ساله مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده است. امکان تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه وجود دارد. 

در این صفحه می خوانید

Play Video about آزمون پزشکی روسیه - آزمون ورودی پزشکی روسیه

✳️ رشته پزشکی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

رشته پزشکی یکی از رشته های است که اکثر ایرانیان شاغل به تحصیل در روسیه در آن مشغول به تحصیل می باشند. با توجه به این که شهر سن پترزبورگ یکی از مقاصد اصلی تحصیلات در روسیه می باشد خیلی از ایرانیان برای خواندن درس در روسیه در رشته پزشکی این دانشگاه را انتخاب می کنند. برای تحصیل در سنت پترزبورگ در رشته پزشکی علاوه بر دانشگاه پاولف ، امکان تحصیل در دانشگاه ملی سن پترزبورگ – دانشگاه مچنیکوف و دانشگه پدیا نیز وجود دارد. که البته دانشگاه پدیا و مچنیکوف مورد تایید ایران نمی باشد.

از معایب این دانشگاه می توان به ظرفیت کم آن اشاره کرد. به ویژه بعد از تصویب قانون 20 درصد. یعنی حداکثر 20 درصد ظرفیت را شهروندان هر کشور می توانند به خود اختصاص دهند. 

با توجه به این که ظرفیت پزشکی به زبان روسی این دانشگاه 53 نفر هست تنها 10 نفر از شهروندان ایرانی میتوانند وارد رشته پزشکی به زبان روسی این دانشگاه شوند. 

دانشگاه پاولوف مورد تایید وزارت بهداشت

✳️ تحصیل دندانپزشکی دانشگاه پاولف سن پترزبورگ 

علاوه بر رشته پزشکی ، امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولف سن پترزبورگ نیز وجود دارد. ظرفیت رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولف سن پطرزبورگ نسبت به رشته پزشکی این دانشگاه کمتر است . به همین خاطر شانس قبولی در رشته دندانپزشکی نیز کمتر از رشته پزشکی است.

البته به این نکته توجه داشته باشید که زمان ثبت نام شما می توانید هر دو رشته پزشکی و دندانپزشکی را انتخاب کنید. و بعد از اعلام نتایج از بین دو رشته یکی را انتخاب کنید. 

 

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ روس دانش

✳️ خوابگاه دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 

شاید یکی از نکاتی که در مورد دانشگاه پاولف باید مورد توجه قرار بگیرید خوابگاه این دانشگاه هست. در خوابگاه دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ دانشجویان ایرانی معمولا در خوابگاه شماره 3 و خوابگاه شماره 4 این دانشگاه سکونت دارد. از نظر کیفیت خوابگاه شماره 4 کمی بهتر است. از نظر فاصله هم کمی نزدکتر است. البته هر دو دانشگاه با فاصله چند ده متری دانشگاه قرار دارند. 

اما از نظر کیفیت خوابگاه پاولوف سنت پترزبورگ خیلی وضعیت مناسبی نداره. اتاقها معمولا 3 تا 5 نفره هستند. قیمت خوابگاه هم ماهی حدود 40 دلار است. 

دانشگاه پاولوف روس دانش

✳️ شهریه دانشگاه پاولف سنت پترزبورگ

هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه پاولف سن پترزبورگ به زبان روسی در سال 300 هزار روبل در سال است که تقریبا معادل دلاری آن می شود حدود 5 هزار دلار در سال که البته امکان پرداخت به صورت اقساط (50 درصد در ابتدا و 50 درصد قبل از آغاز ترم دوم) نیز وجود دارد.

شهریه دندانپزشکی دانشگاه پاولف سن پترزبورگ هم در سال حدود 5500 دلار است. اطلاعات دقیقتر در باره آخرین تغیییرات شهریه را می توانید در صفحه شهریه دانشگاه ها مشاهده نمایید. 

 

✳️ پادفک دانشگاه پاولوف روس دانش

دوره پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ یکی از دوره های پر طرفدار است چون شهریه آن نسبت به دیگر دانشگاه ها بسیار پایین تر است. شهریه دوره پادفک این دانشگاه در سال 2023 میلادی 2500 دلار است. به علت تقاضای بالا در چند سال اخیر این دانشگاه قانون شرط معدل نیز برای دوره پادفک گذاشته است. طبق آخرین بخش نامه برای ثبت نام دوره پادفک دانشگاه پالوف سنت پترزبورگ اولویت با  معدل بالای ۱۷ و دیپلم تجربی است.

توجه داشته باشید که:

🔅 زمان ثبت نام پاتفک دانشگاه پاولف در دو مرحله می باشد و در هر مرحله تعداد ۶۰ نفر پذیرفته می شوند. 

🔅 دانشگاه پاولف فقط در دوره پادفک قانون شرط معدل دارد. برای ورود به کورس اصلی فقط قبولی در آزمون زیست و شیمی ملاک است. 

البته از سال 2021 علاوه بر دوره استاندارد پادفک پاولوف آنلاین نیز برگزار می شود. پادفک پاولوف در دوره های آنلاین معمولا فشرده است یعنی طول دوره تحصیلی شش ماه است. جهت کسب اطلاع بیشتر و ثبت نام پادفک دانشگاه پاولوف روس دانش در خدمت شما است. می توانید با ما تماس بگیرید.

جهت اطلاعات تکمیلی می توانید به وبسایت دانشگاه پالوف یا صفحه دانشگاه پاولوف ویکی پدیا مراجعه کنید 

پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پاولوف

یکی از رشته های که امکان تحصیل در پاولوف سنت پترزبورگ در آن وجود دارد رشته پزشکی به زبان انگلیسی است.

طول دوره پزشکی به زبان انگلسی این دانشگاه شش سال است. 

از سال 2021 میلادی تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. البته با این شرط که دانشجو قبل از ورود به کورس اصلی حتما مدارک آ2 زبان روسی را اخذ نماید.  

✳️ رنکینگ دانشگاه پاولوف روسیه

دانشگاه پاولف از نظر اعتبار جهانی جایگاه نسبتا خوبی دارد. در آخرین رنگینگ دانشگاه پاولوف روسیه در کیو اس در جایگاه 350 پزشکی دنیا قرار دارد. علاوه بر جایگاه جهانی رنکنیگ دانشگاه پاولوف روسیه مورد تایید ایران نیز می باشد و جزو معدود دانشگاه های روسیه هست که تقریبا همه ساله مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده است. آخرین وضعیت رتبه بندی دانشگاه ها را می توانید در وبسایت کیو اس مشاهده کنید. اطلاعات دانشگاه پاولوف ویکی پدیا نیز میتوانید ببینید. جهت کسب اطلاعا درباره دانشگاه پاولوف روس دانش در خدمت شماست. 

امكانات دانشگاه پاولوف :

دانشگاه پاولوف شامل ٦٤ ساختمان است که شامل کلینیک، دپارتمان، آزمایشگاه های علمی، کتابخانه، اتاق کامپیوتر و 4 هاستل برای دانشجویان و پزشکان متخصص است.برخی از دپارتمان ها در خارج از محوطه دانشگاهی واقع شده اند، و در سطح شهر چندين بيمارستان درجه یک، شامل وجود دارد.

دپارتمان های کلینیکی و موسسات علمی مستقر در محوطه دانشگاه، کلینیک های خاص خود را دارند (بیمارستان و دپارتمان های درمانی، دپارتمان بیماری های داخلی، دپارتمان جراحی عمومی، بیمارستان و دپارتمان های جراحی، دپارتمان ENT و ژن شناسی .

بطور کلی، بیشتر از 43 بیمارستان بعنوان آموزش دانشجویان استفاده می شود. تمام کلینیک ها، دپارتمان ها و مراکز تحقیقاتی مجهز به ابزارآلات پزشکی مدرن می باشند.

دانشگاه پاولوف روس دانش

مراکز تحقیقاتی در پاولوف :

فعالیت های پژوهشی در این دانشگاه توسط تمام روسا و 48 آزمایشگاه علمی و بیشتر از 20 آزمایشگاه کلینیکی انجام می شود.

دانشگاه شامل موسسات تحقیقاتی و علمی ذیل می باشد:

❇️ موسسه تحقیقاتی علمی پاتولوژی
❇️ موسسه تحقیقاتی علمی ریه
❇️ موسسه تحقیقاتی علمی نفرولوژی
❇️موسسه تحقیقاتی علمی داروشناسی
❇️ موسسه تحقیقاتی علمی پیوند مغز استخوان

دانشكده هاي دانشگاه پاولوف در بخش عمومي

 • دانشكده پزشكي 
 • دانشكده دندانپزشكي 
 • دانشكده پزشكي ورزشي
 • دانشكده اطفال
 • دانشكده روان شناسي
 • دانشكده پرستاري عالي

🩺 پزشكي به زبان روسي و انگليسي ميباشد

🩺 رشته دندان فقط به زبان روسي ميباشد

🩺 تخصص و بالاتر به زبان روسي ميباشد

مطالب مرتبط


 

اطلاعات تکمیلی درباره دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ

شاید جالب باشه بدانید دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ در ابتدای تاسیس به عنوان اولین دانشگاه پزشکی زنان روسیه در سال 1897 تاسیس شد. در واقع پاولوف دانشگاه اولی در اروپا بود که زنان اختصاصا در یک دانشگاه مشغول به تحصیل در رشته پزشکی در آن شدند. از زمان تاسیس پاولوف دانشگاه چندین بار تغییر نام داد و در نهایت در سال 2013 به اسم کنونی آن تغییر کرد. ترجمه کامل عنوان کنونی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ “اولین دانشگاه پزشکی دولتی سن پترزبورگ” است. دانشگاه پزشکی پاولوف سن پترزبورگ در خیلی از رتبه بندی های داخلی روسیه در بین دانشگاه های پزشکی جایگاه اول تا سوم را دارد. و جالب است بدانید دانشگاه پزشکی پاولوف سن پترزبورگ اولین دانشگاه در کل اروپا بود که در سال 1908 اولین انیستیتوی دولتی رادیولوژی و سرطان شناسی در آن تاسیس شد.  دانشگاه پزشکی پاولوف سن پترزبورگ اولین دانشگاه در سراسر شوری بود که در سال 1968 اولین مرکز پونولوموژی در آن تاسیس شد و در حال حاضر تنها دانشگاه در شهر سن پترزبورگ است که بیمارستان ومراکز درمانی مستقل خود را در خود محیط دانشگاه دارد.

البته در شهر سن پترزبورگ چندین دانشگاه معروف در حوزه پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد. در سه دانشگاه امکان تحصیل برای دانشجویان خارجی در آن وجود دارند. 

دانشگاه ملی سن پترزبورگ که قدیمی ترین دانشگاه روسیه است و یک دانشگاه جامع است که در کنار رشته های متعدد امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آن وجود دارد.

دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ که یکی از دانشگاه های تخصصی حوزه پزشکی و دندانپزشکی در روسیه است که خیلی از د انشجوان روس دوره های تخصص خود را در این دانشگاه می گذرانند. 

دانشگاه پدیاتریچسکی که به دانشگاه پدیا نیز معروف است که این دانشگاه دانشگاه تخصصی پزشکی اطفال است اما در آن رشته پزشکی و دندانپزشکی نیز تدریس می شود. 

عکس دانشگاه پاولوف روسیه
تحصیل پزشکی در روسیه

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه 2024

تحصیل پزشکی در روسیه اولین گزینه درخواست مهاجرت تحصیلی به روسیه در بین متقاضیان ایرانی است. هزینه مناسب تحصیل در روسیه ، مورد تایید بودن تعدادی

Read More »

✳️ آیا دانشگاه پاولف شرط معدل دارد ؟

ورود به کورس اصلی دانشگاه پاولف روسیه هم مانند دیگر دانشگاه های روسیه به شرط قبولی در آزمون ورودی است و معدل تاثیری در قبولی ندارد. اما برای ثبت نام در دوره پادفک به علت تقاضای زیاد و ظرفیت محدود دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ از دو سال پیش اولویت پذیرش را به دانشجویانی میدهد که معدل آنها بالای ۱۷ 

✳️ آیا دانشگاه پاولوف مورد تایید وزارت بهداشت ایران است

بله دانشگاه پاولوف مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و جزو معدود دانشگاه هایی است که تقریبا همه ساله در لیست قرار داشته و در آخرین لیست 1402 نیز دانشگاه پاولوف مرود تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. 

✳️ شهریه دانشگاه پاولف چند تومان در سال است ؟

برای سال 2023 هنوز قیمت شهریه دانشگاه پاولف مشخص نشده است. اما در سال 2022 شهریه دانشگاه در رشته پزشکی 313 هزار روبل دندان پزشکی 367 هزار روبل و پزشکی انگلیسی 399 هزار روبل در سال. هر روبل حدود 650 تومان است. 

✳️ سایت دانشگاه پاولوف روسیه را کجا میتوان پیدا کرد ؟

جهت وارد شدن به سایت دانشگاه پاولوف روسیه می توانید از لینک زیر وارد شوید. 

https://www.1spbgmu.ru/

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

89 پاسخ

 1. سلام کدام دانشگاه روسیه فقط به زبان انگلیسی تدریس میشه

  1. برای پزشکی دانشگاه پالولوف – ملی سن پترزبورگ – کازان
   اما توجه داشته باشید عملا بدون دانش زبان روسی خیلی سخت می شود تحصیل کرد چرا که در دوره عملی بیمارستان شما ناچار هستید روسی بدونید تا با بیمار ارتباط بگیرید

 2. سلام وقت بخیر
  امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه وجود داره؟ لطفا معرفی کنید

   1. من پزشکی به انگلیسی میخواستم بخونم تایید وزارت بهداشت ایران باشه و شهریه اش هم مقرون به صرفه باشه کدوم دانشگاه ها رو میتونم انتخاب کنم تا ۵۵۰۰ دلار اینا باشه

    1. دانشگاه پیراگوف – دانشگاه پاولوف – دانشگاه ملی سن پترزبورگ – دانشگاه فدرال کازان

 3. ببخشید من متولد سال ۱۳۷۹ هستم ایا میتونم برای تحصیل در این دانشگاه توی رشته پزشکی اقدام کنم و اینکه رشته داروسازی وجود نداره و شرایطش چجوره؟؟؟

  1. سلام. بله در روسیه گپ تحصیلی وجود نداره و برای تحصیلی محدودیت سنی نیست. امکان تحصیل داروسازی در روسیه هست. البته داروسازی روسیه در ایران ارشد ارزشیابی می شود.

 4. سلام فارغ‌التحصیلان دانشگاه پاولوف میتونن توی ایران مشغول به کار بشن
  و اینکه در مقایسه با دانشگاه های ایران در چه سطحی قرار داره

  1. سلام. بله اگر شما تمام شروط وزارت بهداشت رو رعایت کنید بعد می تونید در ایران مشغول به کار بشید

 5. سلام من امسال دیپلم انسانی خواهم گرفت معدل کلم هم بالای ۱۹ میشه میتونم با دیپلم انسانی تو دوره پادفک دانشگاه سماشکو دندانپزشکی ثبت نام کنم ‌و ایا بعد دوره پادفک که ازمون گرفته میشه ایا دانشگاه هایی مثل پراگوف سماشکو و پائولوف با دیپلم انسانی و معدل بالا قبول میکنن پذیرش میدن ؟

  1. از نظر دانشگاه های روسیه شما می تونید با دیپلم انسانی اقدام کنید اما مدرک تایید ایران نخواهد بود. برای تایید بودن مدرک در ایران شما حتما باید دیپلم تجربی یا ریاضی داشته باشید که تاریخ آن قبل از ورود به کورس اصلی دانشگاه باشه

   1. سلام برادر ، مطمئنید که باید قبل از ورود به دانشگاه ، دیپلم تجربی بگیریم ؟ چون توی ایین نامه ننوشته قبل از ورود ، نوشته داشتن دیپلم تجربی الزامی است ، یعنی میشه بعدا هم دیپلم رو گرفت

    1. سلام. بند 3-7 تبصره دو دقیقا مشخص کرده که دیپلم باید قبل از شروع به تحصیل در دانشگاه اخذ شده باشد

 6. سلام
  دندانپزشکی به زبان انگلیسی که مورد تایید ایران باشه در کدام دانشگاهها هست و شهریه؟

  1. امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه در دانشگاه های
   رودن مسکو شهریه سالی 9500 دلار
   پیراگوف – پیراگوا مسکو سالی 6300 دلار
   دانشگاه فدرال کازان سالی 6 هزار دلار وجود دارد

 7. به هیچ وجه نمیشه با زبان انگلیسی در روسیه درس خواند ؟؟
  ؟؟؟

   1. با معدل کل۱۳.۵۶میتونم پزشکی بخونم در روسیه؟ ازمونی دانشگاه ها میگیرن منابعشون چیه

 8. سلام وقت بخیر، من دانشجوی سال اول پزشکی اوفا هستم، در سال دوم امکان انتقالی به دانشگاه های دیگه هست؟ مثلا انتقالی به پاعولف

  1. سلام. معمولا انتقالی گرفتن از دانشگاه های ضعیف شهرستانها به دانشگاه های معتبر مسکو و سن پترزبورگ خیلی سخت است

 9. سلام؛
  دوره غیرحضوری پاتفک دو ترم هست؟ آیا هزینه بصورت یکجا گرفته می شه یا بصورت ترمی و هر ترم چند روبل باید پرداخت بشه

 10. سلام من میخوام برای تحصیل دندانپزشکی تو روسیه اقدام کنم ولی مطمئن نیستم که برمیگردم ایران یا برم یه کشور دیگه
  بخاطر همین میخواستم دانشگاهی رو انتخاب کنم که هم مورد تائید وزارت بهداشت ایران باشه و هم رنکینگ جهانی خوبی برای مهاجرت به کشور های دیگه مثل آمریکا و کانادا داشته باشه
  شما چه دانشگاهی رو پیشنهاد میکنید؟

  1. سلام. دانشگاه هایی که مورد تایید ایران هستند بهترین دانشگاه ها روسیه هستند و در همه جای دنیا مورد نایید می باشند

 11. سلام کسی که پادفک پاولوف درس بخونه ورودش به کرسی یک پزشکی پاولوف راحت تره

  1. از نظر قانونی امتیاز خاصی نداره ولی خوب پادفک و هر دانشگاه بخونید شانس قبولی تو همون دانشگاه بیشتر است چون با منابع آشنا می شید

 12. سلام چند تا سوال داشتم اول اینکه درصد قبولی کسانی که پادفک ثبتنام میکنند چقدر هست دوم اینکه ایا امکان داشتن همزمان شغل پاره وقت هم هست یانه و اگر هست تا چند ساعت در هفته هست و در نهایت شرایط سنی چطوره؟
  با تشکر

  1. سلام. بعد از دوره پادفک برای کورس اصلی دانشگاه های روسیه در اکثر مواقع آزمون ورودی گرفته می شود که درصد قبولی بستگی به دانشگاه و ظرفیت متفاوت است. در سال 2021 دو دانشگاه بدون آزمون ورودی پذیش داره. یکی دانشگاه رودن مسکو که با معدل بالای 16 پذیرش می کنه و یکی هم دانشگاه ملی سن پترزبورگ که برای قبولی بدون ازمون نیاز به مدرک زبان ب1 و معدل بالای 19 است.
   اجازه کار حین تحصیل در روسیه وجود دارد و محدودیت سنی و زمان کار ندارد.

   1. سلام بین آزمون های پائولوف و فدرال کازان کدومش سخت تره؟
    و کازان سختگیر تره یا پائولوف؟

 13. با سلام با سلام ایا می توانم امسال برای دانشگاه پاولوف اقدام کنم؟

  1. سلام. ثبت نام پادفک دانشگاه پاولوف از اول جون شروع شده و تا اواخر جولای ادامه داره. ثبت نام کورس اصلی هم از اول جون تا 10 جولای است

 14. سلام ببخشید منظور از معدل کل دیپلم پایه سوم دبیرستان هست؟یا کل دوم سوم و پیش دانشگاهیی؟

 15. با سلام اون شهریه که گفتین برا ترمی ۶۰ میلیونه یا کلا؟

  1. سلام. به تومان نمیشه گفت چون مرتب نرخ دلار در ایران تغییر می کنه. شهریه دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ به دلار در سال حدود ۴۲۰۰ دلار پزشکی و حدود ۴۸۰۰ دلار دندانپزشکی

   1. سلام شهریه پاوولوف سن پترزبورگ رشته پزشکی به انگلیسی چه قدره ؟

  2. سلام من میتونم دوره پادفک رو توی دانشگاه سچنوا بگذرونم و ازمون ورودی دندان پزشکی دانشگاه پاولوف یا فدرال شرکت کنم

   1. سلام. بله شما می تونید با پادفک سچنوا تو هر دانشگاهی برای کورس اصلی شرکت کنید

  3. سلام من میتونم رشته دندان رو توی دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت نیست مثل فدرال کازان بگیرم بعدش برای تاییدیه اقدام کنم یعنی بند یا تبصره ای داره یا نه چندین جا سوال کردم گفتن بعد از یک سال کار توی روسیه میتونید اون رو تایید کنید ایا صحت داره یا ن

   1. سلام. در بعضی بخش نامه ها ذکر شده که بعد از دو سال کار در بیمارستان معتبر امکان ارزشیابی مدارک تحصیلی وجود دارد. اما بهتر است جهت اطمینان از وزارت بهداشت استعلام بگیرید

 16. وقت بخیر.
  می خواستم بدونم سطح تراز یک دندانپزشکی در روسیه کدام دانشگاه هست؟
  و اینکه سطح دندان پزشکی پاولوف بهتر هست یا سماشکو؟

  1. دانشگاه سماشکو اولین دانشگاه تخصصی دندانپزشکی در روسیه است

  1. سلام. آزمون ورود به کورس اصلی دانشگاه پاولوف معمولا در ماه جولای برگزار می شود

   1. با سلام
    آیا بدون گذروندن دوره باتفک میشه رفت کورس اصلی یا خیر

    1. پادفک در بعضی دانشگاه ها اجباری است. ضمن این که برای تایید بودن مدرک در ایران حتما شما باید مدرک زبان روسی داشته باشید حتی اگر تصمیم به تحصیل به انگلیسی را داشته باشید. پادفک علاوه بر آموزش زبان به شما کمک می کنه که در امتحان ورودی دانشگاه قبول بشید

 17. معدل کلم ۱۳ نیم هست،می تونم توی دوره پادفک ثبت نام کنم؟

  1. سلام. پادفک دانشگاه پاولوف چند مرحله پذیرش داره. تو بعضی دوره ها تعدا متقاضی زیاده و اولویت با کسانی است که معدل بالاتر دارند. اما در بعضی دوره ها که تعداد متقاضی کمتر است با هر معدلی می شود وارد شد

 18. باسلام امكان ورود به دوره پادفك دانشگاه پاولوف بهمن ماه امكان پذيره؟

  1. سلام. خیر ثبت نام پادفک دانشگاه پاولوف هر سال در تیر ماه انجام میشه. اما امسال به علت بسته بودن مرزها و شرایط مربوط به کرونا ویروس تصمیم گرفته شده که یک دروه آنلاین هم برگزار شود. ثبت نام هنوز ادامه داره و شروع دوه از حدود یک هفته دیگر خواهد بود. اما بهمن ماه ندارد

 19. سلام من می خوام پادفک دندانپزشکی پاولف ثبت نام کنم معدل کلا نوزده ونیمه حالا اقدام کنم به پادفک امسال می رسم لطفا یه موسسه معتبر بهم معرفی کنید

 20. با عرض سلام
  اگه برای رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پاولوف اقدام کنیم، گذراندن پاتفک لازم نیس. درسته؟؟
  و اینکه سطح آزمون به انگلیسی تقریبا در چه حده؟؟ راحت هستش یا سخته؟؟

  1. سلام. برای تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه پادفک لازم نیست. اما باید توجه داشته باشید که تحصیل به زبان انگلیسی حتی در دانشگاه های مورد تایید ایران تایید نیست.

 21. سلام خسته نباشید.ببخشید سطح دشواری آزمون ورودیش چقدره؟ به اندازه کنکور سخت هست؟ ما اینجا تو کنکورش مونیدم.

  1. سلام. سطح امتحان ورودی در دانشگاه های مختلف روسیه متفاوت است. در مقاسیه با دیگر دانشگاه های روسیه اموزن ورودی دانشگاه پاولوف مشکل تر است. اما در مجموع راحت تر از کنکور است.

 22. آیا پادفک فقط شیمی زیست زبان روسیه یا فیزیک هم هست واین که بورسیه چطوری میشه شد اگر معدل کلت ۱۸ونیم باشه

  1. برای پادفک پزشکی دروس زبان روسی زیست شناسی و شیمی الزامی است اما بعضی دانشگاه ها از جمله پاولوف درس فیزیک هم دارند.

 23. شرایط بورسیه به چه صورته؟ یعنی چه دوره ای رو بورس میکنن و شامل هزینه دوره پادفک میشه؟
  معدل دیپلمم نزدیک ۲۰ عه و زبانم عالیه

  1. سلام. در صورت قبولی در بورسیه ، تحصیل در دوره پادفک هم رایگان خواهد بود. معدل بالا تاثیر گذار هست اما به علت تقاضای بالا و ظرفیت کم در کل شانس گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه پاولوف خیلی زیاد نیست

 24. سلام ، ازمون ورودی برای قبول شدن درکورس اصلی رشته ی دندون پزشکی پاولوف سطح دشواریش تا چه حده ؟؟ احتمال قبولی چقده؟

  1. سلام. ازمون ورودی دانشگاه پاولوف شامل دروس زیست و شیمی میشه و نمره قبولی ۵۰ از صد است. نسبت به بعضی دانشگاه های دیگر دشوارتر هست. چون متقاضی زیاد هست به علت قیمت مناسب

 25. سلام کلاس های پادفک امسال آنلاین برگزار میشن یا حضوری ؟

  1. کلاسهای پادفک دانشگاه پاولوف و اکثر دانشگاه های دیگر از اول اکتبر برگزار می شود. تا باز شدن مرزها کلاسها به صورت آنلاین خواهد بود

  1. کلاسهای پادفک دانشگاه پاولوف امسال به خاطر کرونا ویروس با تاخیر و در اول اکتبر شروع می شود.

 26. وای این دانشگاه عالیه من که لذت بردم ازتحصیل دراونجابهترین روزای عمرم بود

 27. سلام ببخشید یعنی با معدل شونده و نود و سه نمی شه پادفک پاولوف رفت؟

  1. سلام. چرا اما زمانی که درخواستها زیاد باشند، درخواستهایی که معدل پایین دارند رسیدگی نمی شود. ولی مثلا امسال که به خاطر کرونا ویروس تعداد درخواستها کم بود حتی افرادی با معدل ۱۵ هم موفق به پذیرش پادفک دانشگاه پاولوف شدند.

 28. سلام
  برای بورسیه شدن در رشته دندان در دانشگاه پاولوف معدل بالای ۱۹ و بلد بودن زبان روسی کافی هست؟

  1. سلام. بله با چنین نمراتی شانس قبولی دارید ولی این به معنی قبولی صد در صد در بورسیه دانشگاه پاولوف نیست. چون متقاضی زیاد هست و ظرفیت بورس بسیار محدود.

 29. سلام
  آیا دوره ی پادفکت در این ترم پیش رو به صورت آنلاین خواهد بود یا حضوری(با توجه به شیوع کرونا)

  1. سلام. هنوز دقیقا اعلام نشده. اما با توجه به باز شدن تدریجی مرزها ، به احتمال زیاد به صورت حضوری خواهد بود. اگر چند روزی با تاخیر مرزها باز بشه تا باز شدن مرزها کلاسها آنلاین خواهد بود . اما بعد از بازگشایی مرز حضوری میشه.

 30. سلام، من به فردی هزبنه برای پیگیری کارها پرداخت کردم. الان پیام داده که برای پادفک پاولف پذیرفته شدم و باید مابقی مبلغ را واریز کنم. چگونه متوانم از قبولی خودم مطمئن بشوم (آیا اسامی در سایت دانشگاه یا جایی دیگه اعلام میشود؟)؟

  1. سلام. بله در وبسایت رسمی دانشگاه اسامی تمان پذیرفته شده ها دو مرحله پادفک پاولوف آمده است

 31. سلام . نوشته که شرط معدل بالای ۱۷ ، منظور معدل کل دیپلمه یا معدل کتبی؟؟؟

  1. در مورد این که دانشگاه پاولوف بهتر است یا سماشکو نمی شود پاسخ دقیقی داد. هر دانشگاه مزایای خود را دارد. دانشگاه پاولوف ارزانتر است و هزینه زندگی در سن پترزبورگ کمتر از مسکو . دانشگاه سماشکو ظرفیت بیشتری دارد. هر دو دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

  1. پادفک دانشگاه پاولوف در دو مرحله ثبت نام میشه. یک مرحله از ۱۵ می تا ۲۰ جون . مرحله دوم از ۲۰ جون تا ۲۴ جولای

 32. سلام
  تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پاولوف داره ؟

  1. سلام. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ وجود داره اما توجه داشته باشید که مورد تایید ایران نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.