Rusdanesh

شرایط تحصیل در دانشگاه فدرال اورال روسیه

دانشگاه فدرال اورال

دانشگاه فدرال اورال روسیه به نام بوریس یلتسین اولین رئیس جمهور روسیه با تغییر در دانشگاه دولتی فنی اورال تاسیس شد. سال تاسیس اولیه دانشگاه فدرال اورال به 1920 میلادی بر میگردد. در حال حاضر بیش از 40 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند و از نظر تعداد دانشجو این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های روسیه است. تعداد دانشجویان خارجی که در دانشگاه اوال مشغول به تحصیل می باشند حدود 5 هزار نفر هستند. در این مقاله سعی کردیم به طور کامل رشته هایی که در این دانشگاه در آن امکان تحصیل وجود دارد و هزینه تحصیل در رشته های مختلف را توضیح دهیم

در این صفحه می خوانید

دانشگاه فدرال اورال روسیه

همانطور که در بالا اشاره کردیم دانشگاه فدرال اورال در سال 1920 تاسیس شد. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه منطقه اورال روسیه است. این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های روسیه است که همیشه در رنکینگ های بین المللی می توانید نام آن را ببینید. دانشگاه فدرال اورال روسیه یکی از دانشگاه های جامع روسیه است و تنوع رشته در این دانشگاه زیاد است. امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در 116 رشته ، کارشناسی ارشد 190 رشته و مقطع دکترا 126 رشته در این دانشگاه وجود دارد. در رتبه بندی جهانی کیو اس دانشگاه اورال در بین 350 دانشگاه برتر دنیا قرار دراد. در شاخه های نفت و گاز ، فلسفه ، سیاست و مدیریت این دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

شهر یکاترینبورگ روسیه

دانشگاه فدرال اورال در شهر یکاترینبورگ روسیه قرار دارد. یکاترینبورگ بزرگترین شهری منطقه اورال است. شهری که خط مرزی قاره اروپا و آسیا واقع است. جمعیت این شهر حدود یک و نیم میلیون نفر است. حدود 90 درصد مردم شهر اکاترینبورگ روس می باشند. اقلیت نژادی در این شهر قالبا تاتار یا اوکراینی هستند. این شهر حدود 1700 کیلومتر با مسکو فاصله دارد. میانگین دما در این شهر در گرمترین فصل سال حدود 20 درجه بالای صفر و در زمستان 13 درجه زیر صفر است.

تحصیل در دانشگاه فدرال اورال

همانطور که گفتیم تنوع رشته در این دانشگاه بسیار زیاد است. مجموعه آموزشی دانشگاه فدرال اورال در 15 ساختمان بزرگ قرار دارند. در مجموع این دانشگاه 17 خوابگاه دارد. 3 ساختمان خوابگاه جدید کفیت بسیار مناسبی برای زندگی دانشجویی دراد. در مجموعه 8400 نفر می توانند در خوابگاه دانشگاه فدرال اورال روسیه سکونت داشته باشند. در این دانشگاه چندین انستیتو و دانشکده وجود دارد. معروفترین انستیتو های دانشگاه اورال روسیه عبارتند از :

  • انستیتو اقتصاد و مدیریت
  • انستیتو مواد جدید و تکنولوژی
  • انستیتو علوم اجتماعی و ریاضی
  • انستیتو رادیو التکرونیک فناوری اطلاعات
  • انستیتو تربیت بدنی و ورزش
  • انستیتو علوم پایه
  • انستیتو ساختمان سازی و معماری
  • انستیتو انرزی اروال
  • انستیتو فیزیک و تکنولوژی
  • انستیتو شیمی و فناوری

مقطع کارشناسی دانشگاه فدرال اورال

طول دوره کارشناسی دانشگاه فدرال روسیه اورال 4 سال می باشد. همانطور که در بالا اشاره شد تنوع رشته در این دانشگاه بسیار زیاد است. در پایین به چند مورد از رشته های که امکان تحصیل در آنها در مقطع کارشناسی وجود دارد و هزینه تحصیل در سال اشاره می کنیم:

رشته ریاضی – 230 هزار روبل در سال

رشته فیزیک – 255 هزار روبل در سال

رشته شیمی – 255 هزار روبل در سال

زیست شناسی – 255 هزار روبل در سال

ساخت و ساز – 285 هزار روبل در سال

کامپیوتر – 311 هازر روبل در سال

مهندسی نرم افزار – 311 هزار روبل در سال

الکترونیک و نانو الکترونیک – 285 هزار روبل در سال

فیزیک هسته ای – 293 هزار روبل در سال

مدیریت کیفیت – 255 هزار روبل در سال

مهندسی نانو – 293 هزار روبل در سال

روابط بین الملل – 311 هزار روبل در سال

در دانشگاه فدرال اورال در مقطع کارشناسی در سه رشته امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. رشته تکنولوژی ماشین و ادوات (شهریه سالی 294 هزار روبل ) رشته سیاست عمومی و علوم اجتماعی (شهریه 294 هزار روبل در سال) و رشته اخلاق کاربردی (شهریه 267 هزار روبل در سال)

رشته کارشناسی ارشد فدرال اورال

طول دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه فدرال اورال در تمام رشته ها دو سال می باشد. از رشته های مطرح در این مقطع می تواند به چند مورد زیر اشاره کرد:

ریاضیات – شهریه 231 هزار روبل در سال

فیزیک – 263 هزار روبل در سال

شیمی – 263 هزار روبل در سال

زیست شناسی – 263 هزار روبل در سال

مهندسی نرم افزار – 263 هزار روبل در سال

امنیت اطلاعات – 263 هزار روبل در سال

فیزیک هسته – 296 هزار روبل در سال

متالوژی – 263 هزار روبل در سال

در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه اورال امکان تحصیل در بعضی رشته ها به زبان انگلیسی وجود دارد. ریاضیات (شهریه سالی 267 هزار روبل) – شیمی ، فیزیک و مکانیک مواد (شهریه سالی 303 هزار روبل) – ای تی و تکنولوژی ( 303 هزار روبل) – بیوتکنولوژی (303 هزار روبل) – اقتصاد (267 هزار روبل) – مدیریت (267 هزار روبل ) – تجارت (267 هزار روبل) – روابط بین الملل (267 هزار روبل)

مقطع دکترا دانشگاه اورال روسیه

مقطع دکترا در دانشگاه اورال بسته به رشته مورد نظر بین 3 تا 4 سال می باشد. تنوع رشته در مقطع دکترا نیز در این دانشگاه بسیار زیاد است که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم:

فیزیک فضا – طول دوره 4 سال – شهریه 276 هزار روبل در سال

الکترونیک فیزیک – طول دوره 4 سال – شهریه 276 هزار روبل در سال

الکتروشیمی – طول دوره 4 سال – شهریه 276 هزار روبل در سال

شیمی پزشکی – طول دوره 4 سال – شهریه 276 هزار روبل در سال

معماری ساختمان – طول دوره 3 سال – شهریه 276 هزار روبل در سال

انرژی هسته ای – طول دوره 4 سال – شهریه 291 هزار ربول در سال

مدیریت – طول دوره 3 سال – شهریه 264 هزار روبل در سال

جهت کسب اطلاعات تکمیلی درباره تحصیل در روسیه می توانید به صورت حضوری در دفتر تهران یا به صورت تماس تلفنی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.