Rusdanesh

دانشگاه معماری سن پترزبورگ

Saint-Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering

شهر سن پترزبورگ به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه و یکی از زیبا ترین شهرهای دنیا شناخته شده است. هر شخصی که برای اولین بار وارد این شهر می شود مسحور معماری زیبا و منحصر به فرد این شهر می شود. از حدود 300 سال پیش که این شهر بنا شد تا به امروز معماری و بناهای زیبای این شهر شهرت جهانی پیدا کرده است. به همین خاطر همه ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا به این شهر می آیند تا از این گنیجه عظیم کسب علم کنند.  یکی از مراکز آموزشی در این زمینه که نه تنها در این شهر، بلکه در سراسر روسیه و در سطح جهانی از اعتبار و شهرت خوبی برخوردار است. دانشگاه معماری سن پترزبورگ که نام کامل آن “دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ” می باشد.

دپارتمان آموزشی روس دانش  در خدمت عزیزانی است که تصمیم به تحصیل در این دانشگاه را دارند.

دانشگاه معماری سن پترزبورگ – دانشگاه تخصصی معماری

دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ معتبر ترین دانشگاه تخصصی معماری در شمال غرب روسیه می باشد. در در این دانشگاه ساختمان سازی، معماری، حمل و نقل و سیستم های مهندسی زیست محیطی تدریس می شود. علارقم این که این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه در این رشته می باشد و سال ساخت آن به 1832 میلادی بر می گردد، این دانشگاه همه ساله سیستم آموزشی خود را به روز کرده و با متدها و منابع روز دنیا پیش می رود.

تحصیل در روسیه

بت نام دانشگاه معماری سن پترزبورگ توسط روس دانش . با ما تماس بگیرید 

در سال 2011 این دانشگاه نشان برتر کیف آموزش را از وزارت آموزش فدراسیون روسیه دریافت نمود.

در رنکینگ جهانی Webometrics Ranking of World Universities این دانشگاه یکی از 150 دانشگاه برتر دنیا در سال 2015 شناخته شد.

دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ دارای 7 دانشگده می باشد که شامل:

معماری

ساخت و ساز

مهندسی محیط زیست و شهر سازی

وسایل نقلیه و راه

مدیریت و اقتصاد

حقوق و وکالت در زمینه ساخت و ساز و حمل و نقل

یک پارچه سازی نظام آموزش

علاوه بر این دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ دارای انستیتوتهای متعدد در رشته های مختلف از جمله امنیت جاده ای، طراحی و بررسی سازه و غیره می باشد.

تدریس در این دانشگاه به زبان روسی بوده و دانشجویان عزیزی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند باید در ابتدا یک دوره 9 ماه زبان روسی (پادفک) را در این دانشگاه طی کنند و بعد از آن وارد دانشکده تخصصی خود شوند. در دوره زبان علاوه بر زبان روسی، دروس مرتبط با رشته شما نیز تدریس می شود.

https://www.youtube.com/watch?v=p-SaFcwF7SQ&list=PLv_dQ9hcbpf4-CTP-fw92OsjOTn3EXhSl&index=5&t=1s

شایعات و حقایت تحصیل در روسیه

۱— روسیه بسیار کشور گرانی است برای تحصیل و زندگی

شایعه 

توضیح: با توجه به نواسانان اخیر ارز زندگی در خارج از کشور در مقایسه با ایران شاید گران به نظر برسد اما در حقیقت در مقایسه با کشورهای دیگر هزینه تحصیل و زندگی در روسیه از خیلی کشورهای دیگر کمتر است. شاید بتوان آن را جزو کشورهای متوسط از نظر هزینه در نظر گرفت

۲- سطح دانشگاه های روسیه خیلی پایین است

شایعه

تعداد ۲۷ دانشگاه روسیه در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد. این در حالی است که تنها ۶ دانشگاه از ایران در این لیست قرار دارد.

۳— تحصیل در روسیه راحت است

حقیقت

در مقایسه با کشورهای اروپایی تحصیل در این کشور راحت تر است. معمولا اساتید برای دانشجویان خارجی سختگیری کمتری از خود نشان می دهند.

۴— زبان روسی بسیار زبان ساده است.

شایعه

زبان روسی بسیاز زبان دشوار و پیچیده ای است. البته این به این معنی نیست که یادگیری زبان روسی غیر ممکن است. البته شما در صورت زندگی در روسیه و صرف کمی تلاش می توانید ظرف مدت ۱۸ تا ۲۴ ماه زبان روسی خود را به سطحی برسانید که برای زندگی و تحصیل در این کشور مشکلی نداشته باشید.

۵— با تحصیل در روسیه شما می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

شایعه

داشتن مدرک تحصیلی در این کشور برای گرفتن اقامت امتیاز محسوب می شود اما صرفا با تحصیل در این کشور نمی توان اقامت گرفت.

۶— گرفتن ویزا تحصیلی روسیه خیلی راحت است

حقیقت

برخلاف کشورهای منطقه شینگن، گرفتن ویزای تحصیلی روسیه راحت است. داشتن دعوت نامه از یک دانشگاه برای گرفتن ویزا کافی است. نیازی به مصاحبه و حساب بانکی و دیگر مدارک نیست. بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی احتمال رد شدن درخواست ویزای بسیار کم است.

۷— در روسیه فقط با پول دادن می توان وارد دانشگاه شد.

شایعه

در بعضی دانشگاه های نا معتبر شما با دادن رشوه می توانید وارد دانشگاه شوید. ولی ورود به دانشگاه های معتبر (از لحاظ بین الملل نه ایران) با پرداخت رشوه تقریبا غیر ممکن است. 

۸— روسها مردمان نژاد پرستی هستند.

شایعه

روسها قالبا مردمان میهن پرستی هستند ولی این به معنی نژاد پرستی نیست. به ندرت شما می توانید شاهد برخورد نامناسب یک شهروند روس با یک فرد خارجی باشید. البته در مجموع نسبت به شهروندن کشورهای آسایی میانه (که قالبا به عنوان نیروی کار به این کشور مهاجرت می کنند) نگاه از بالا به پایین وجود دارد.

۹— روسی کشور بسیار سرد سیری است.

حقیقت

در بخشهای مرکزی روسیه زمستانهای سرد و طولانی دارد. البته در مسکو و سن پترزبورگ میانگین دما در زمستان ۶- درجه و در تابستان ۱۸+ درجه می باشد.

۱۰ — مدرک تحصیلی روسیه در کشورهای دیگر اعتبار ندارد. 

شایعه 

مدرک تحصیلی از دانشگاه هایی که دارای اعتبار جهانی هستند مورد تایید است. حدود ۱۳۰ دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد.

۱۱ زبان روسی زبان کم کاربردی است

شایعه

زبان روسی به عنوان یکی از ۵ زبان اول دنیا به شما می رود. یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد زبان روسی است.

۱۲— پیدا کردن کار برای دانشجویان خارجی خیلی راحت است

شایعه

امکان پیدا کردن کار ضمن تحصیل در روسیه بسیار دشوار است.

۱۳— مردم روسیه اصلا انگلیسی نمی دانند

حقیقت

قشر تحصیل کرده آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارند اما در مجموع اکثر مردم این کشور نمی توانند به زبان انگلیسی صبحت کنند. حتی در خیابان نیز شما به ندرت می توانید تابلو به زبان انگلیسی پیدا کنید.

۱۴— روسیه بزرگرتین کشور دنیا است.

حقیقت

به لحاظ وسعت روسیه پهناورترین کشور دنیاست. این کشور ۲ و نیم برابر بزرگتر از قاره اروپا و ۴۷ برابر بزرگتر از کشور آلمان می باشد.

۱۵— کیفیت رفاحی خوابگاه ها در روسیه خیلی بالاست

شایعه

با توجه به قدمت دانشگاه ها و عدم نوسازی، کیفت خوابگاه در اکثر دانشگاه های این کشور پایین است.

۱۶— ورود به دانشگاه بدون آزمون ورودی است

شایعه

در اکثر دانشگاه های روسیه ورود به دانشگاه منوط به قبولی در آزمون ورودی است (با استثنا دانشجویان بورس). البته امتحان ورودی در اکثر دانشگاه ها بسیار راحت است و شما با یک آمادگی نسبی می توانید در آزمون ورودی قبول شوید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?