Rusdanesh

بورسیه تحصیلی روسیه 2023

روز 5 تا 9 آذر ماه 1402 در تهران المپیاد علمی برگزار شد جهت قبولی در بورسیه تحصیلی روسیه در مقاطع مختلف

جهت ثبت نام میتوانید مشخصات زیر را به ایمیل موسسه روس دانش ارسال کنید

نام و نام خانوادگی – شماره تماس – رشته مورد نظر

study@rusdanesh.com

متن کامل خبر در وبسایت دانشگاه فدرال کازان

جهت ثبت نام در این المپیاد باید فرم زیر را تکمیل نمایید

https://forms.gle/uPvZQArTjKKzEzgS9

امکان تحصیل رایگان در روسیه برای دانشجویان خارجی وجود دارد. همه ساله تعداد زیادی دانشجوی خارجی در رشته های مختلف و در مقاطع مختلف بورسیه تحصیلی روسیه را دریافت می کنند و به صورت رایگان در این کشور تحصیل می کنند. البته در همین ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که بورسیه روسیه به صورت فول فاند نمی باشد. در اکثر موراد بورس تحصیلی روسیه شامل تحصیل رایگان به همراه مبلغ کمی کمک هزینه تحصیلی است که این مبلغ در مقاطع مختلف متفاوت است. برای مقطع کارشناسی معمولا مبلغی کمتر از 50 دلار در ماه و در مقاطع ارشد حدود 50 تا 100 دلار و برای مقطع دکترا معمولا 100 تا 200 دلار در ماه است. روش های مختلفی برای اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه وجود دارد. که رایج ترین آنها : بورسیه دولتی روسیه – بورسیه اپن درز و بورسیه مستقیم دانشگاه است. 

مطالبی که در این صفحه می خوانید

✅ بورسیه تحصیلی روسیه از طریق سهمیه

بیشتر دانشجویان خارجی که به صورت رایگان در روسیه مشغول به تحصیلی می باشند از طریق سهمیه دولتی روسیه بورسیه این کشور را دریافت نموده اند. . دولت روسیه هر سال سهمیه ای را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است که این سهمیه هر سال رو به افزایش  است. در چند سال پیش این سهیمه حدود 15 هزار نفر در سال بود که در سال 2023 این  عدد تا حدود 23 هزار دانشجو  افزایش پیدا کرد.

در این روش بورسیه ، همه دانشجویان خارجی در سایتی که توسط وزارت علوم روسیه معرفی شده است ثبت نام می کنند. مدارک در بخش مربوطه در سفارت روسیه در آن کشور بررسی می شود. در بعضی کشورها آزمون برگزار می شود. ولی در بعضی کشورها خود سفارت بسته به چارت امتیاز دهی مشخص شده برای هر متقاضی امتیازی را مشخص می کند و کسانی که بیشترین امتیاز را کسب نمایند در مرحله اول پذیرفته می شوند. 

بعد از قبولی در مرحله اول مدارک تحصیلی متقاضی به دانشگاهی که شما در زمان ثبت نام مشخص کرده اید ارسال می شود و پس  از تایید پرونده توسط دانشگاه مورد نظر شما در بورسیه تحصیلی روسی پذیرفته می شود. 

برای وارد شدن به وبسایت وزارت علوم روسیه و ثبت نام در بورسیه دولتی روسیه اینجا کلیک کنید

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی روسیه از طریق سهمیه در ایران

برای متقاضیان ایرانی در حال حاضر حدود 300 سهمیه در نظر گرفته شده است. که این سهمیه بین متقاضیان در رشته های مختلف در مقاطع تحصیلی مختلف توزیع می شود. 

پروسه ارزشیابی مدارک متقاضیان ایران در بخش روس سترود (در سفارت روسیه در تهران) انجام می گیرد.

بعد از قبولی در مرحله اول مدارک طبق اولویت به دانشگاه های انتخابی ارسال می شود. شما می توانید زمان ثبت نام حداکثر شش دانشگاه را انتخاب کنید . فقط در نظر داشته باشید که در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ می توانید حداکثر دو دانشگاه انتخاب کنید. در شهرهای دیگر روسیه فقط یک دانشگاه در هر شهر می توانید در لیست انتخابی داشته باشید.

توجه داشتیه باشید:

در مرحله اول ثبت نام نیاز به ترجمه مدارک به زبان روسی نیست. چون مدارک در ایران و توسط کارشناسانی بررسی می شود که تسلط کافی به زبان فارسی دارند. 

مواردی که شانس قبولی شما را افزایش می دهد. 

داشتن معدل کل بالا در آخرین مقطع تحصیلی

داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی 

داشتن مدرک زبان خارجی یا رزومه خوب علمی

داشتن مقالات علمی برای مقاطع ارشد و دکترا

شرکت در المیپادهای علمی بین المللی و روسیه

 

✅ شرکت در المیپادهای علمی معتبر

یکی از روشهایی که شانس قبولی در بورسیه تحصیلی روسیه را به شدت افزایش می دهد شرکت در المپیادهای معتبر جهانی و روسیه است. 

از آنجایی که در بین متقاضیان ایرانی کمتر کسی در المپیادهای معتبر شرکت می کند شما در صورت قبولی در یکی از این المپیادها درواقع میتوانید قبولی خود در را در بورسیه تحصیلی این کشور تضمین کنید. 

یکی از راحت ترین و مطمئین ترین راه ها شرکت در المپیادهای علمی دانشگاه های معتبر روسیه است. ول به علت این که این المیپادها بیشتر در خود روسیه برگزار می شود و متقاضیان در ایران حضور دارند شرکت در این المپیادها همواره با دشواری همراه است.

سوالات المپیاد علمی دانشگاه فدرال کازان در ایران در سال 2023 

 

المپیاد علمی دانشگاه فدرال کازان روسیه در تهران

سال 2023 دانشگاه فدرال کازان برای اولین بار در ایران المپیاد برگزار می کند. 

 

بعد از رایزنی های متعدد و جلسات که بین مجموعه روس دانش و مسئولین دانشگاه فدرال کازان و مسئولین سفارت روسیه در ایران برگزار شد تصمیم بر این شد که در تاریخ 13 و 14 فوریه 2023 دانشگاه فدرال کازان به عنوان یکی از معتبر ترین دانشگاه های فدراسیون روسیه در ایران المپیاد عملی برگزار کند و پذیرفته شدگان این المپیاد امیتاز بالای کسب خواهند کرد برای قبولی در بورسیه دولتی روسیه از طریق سهمیه

 

دانشجویانی که تصمیم به ادامه تحصیل به صورت رایگان در دانشگاه های روسیه را دارند در تمام مقاطع تحصیلی می توانند در این المپیاد شرکت نمایند.

المپیاد در رشته های : ریاضی – فیزیک – شیمی و زبان روسی برگزار می شود. 

به جز آزمون درس زبان روسی بقیه آزمونها به زبان فارسی گرفته می شود.

به طور مثال کسی که تصمیم به تحصیل رایگان در رشته پزشکی را دارد می تواند با شرکت در المپیاد شیمی شانس قبولی خود را افزایش دهد. 

جهت ثبت نام در المپیاد علمی روسیه در تهران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید. 

ثبت نام کاملا رایگان می باشد.

study@rusdanesh.com

09307042138

02140221140

✅ بورسیه اُپن دورز روسیه Open Doores

یکی دیگر از روشهای اخذ بورسیه در روسیه از طریق برنامه  اُپن دورز  Open Doores است. این بورسیه برای متقاضیان مقاطیع تحصیلی ارشد و دکترا در رشته های زیر می باشد:

 • بیزنس و مدیریت
 • بیولوژی
 • علم سیاست
 • کامپیوتر و داده ها
 • روانشناسی
 • فیزیک
 • مدیریت و فناوری
 • زبان و ادبیات
 • شیمی و علم مواد
 • زمین شناسی 
 • اقتصاد

جهت ثبت نام و اخذ بورسیه اُپن دورز می توانید از طریق وبسایت این مرکز اقدام نمایید

✅ بورسیه مستقیم دانشگاه های روسیه

بعضی دانشگاه های روسیه به صورت جداگانه نیز سهمیه ای را به دانشجویان خارجی اختصاص داده اند تا بتوانند به صورت رایگان در این دانشگاه تحصیل کنند. به طور مثال: 

بورسیه دانشگاه دولتی سن پترزبوگ 

علاوه بر بورسیه وزارت علوم روسیه، دانشگاه دولتی سن پترزبورگ بورس اختصاصی خود را دارد که در رشته های مختلف و در مقاطع مختلف امکان اخذ پذیرش به صورت بورس در این دانشگاه وجود دارد. زمان شروع ثبت نام از ۱۱ فوریه می باشد.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه ملی سن پترزبورگ 

 • پاسپورت
 • مدارک تحصیلی
 • آزمایش پزشکی
 • نامه انگیزش

یکی از مدارک مهم جهت ثبت نام در بورس دانشگاه دولتی سن پترزبورگ نامه انگیزش است که باید در یک صفحه به زبان روسی نوشته شود.

نحوه نوشتن نامه انگیزش برای گرفتن بورس تحصیلی بورسیه 

 • نام و نام خانوادگی:
 • نام پدر:
 • شماره تماس:
 • آدرس محل زندگی:
 • آدرس ایمیل:

✅ بورسیه تحصیلی روسیه برای رشته های پزشکی دندانپزشکی و دارو سازی

همانطور که در بالا اشاره شده در رشته ها و مقاطع مختلف امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در روسیه وجود دارد. 

با توجه به این که تعداد زیادی از متقاضیان را دانشجویان حوزه پزشکی تشکیل می دهند همیشه سوال این هست که آیا در رشته های پزشکی هم امکان گرفتن بورسیه وجود دارد یا خیر. 

بله امکان وجود دارد اما اگر بخواهیم با واقعیت بیشتری برسی کنیم شانس قبولی در بورسیه در رشته های پزشکی خیلی کمتر است. علت اصلی هم این است که درصد متقاضی در این رشته های خیلی بیشتر از رشته های دیگر است و طیبعتا شانس گرفتن بورسیه در این رشته کمتر از  رشته ها دیگر خواهد بود. 

موارید که شانس قبولی شما در رشته های پزشکی را افزایش می دهد :

معدل کل دیپلم 

 • معدل دروس زیست شناسی و شیمی در دبیرستان
 • فعالیت های علمی مربوط به رشته پزشکی 
 • سابقه تحصیلی یا کار در شاخه های پزشکی مثل پرستاری یا امداد 
 • موفقیت در المپیادهای شیمی و زیست شناسی

مطالب مرتبط 


سوالات متداول 

شرایط بورسیه تحصیلی روسیه برای ایرانیان به چه صورت است ؟

در مجموع ۱۵ هزار سهمیه بورسیه به دانشجویان خارجی داده می شود. اخذ پذیرش تحصیلی روسیه از طریق بورس برای هر کشور سهمیه خاصی مشخص نشده است. شهروندان ایران هم می توانند مانند دیگر کشورهای جهان از این سهمیه استفاده کنند. برای کسب اطلاعت از نحوه ثبت نام بورسیه روسیه با ما تماس بگیرید.

در صورت پذیرش بورس تحصیلی روسیه آیا بعد از پایان تحصیل باید مبلغی برای آزاد شدن مدرک پرداخت کنیم ؟

خیر. شرایط بورسیه روسیه به این صورت است که بعد از فارغ التحصیلی هیچ تعهدی ایجاد نمی شود. شما بعد از پایان تحصیل آزاد هستید که در هر کجا تمایل داشتید مشغول به کار و یا تحصیل شوید. برای آزاد شدن مدرک تحصیلی نیاز نیست پولی پرداخت شود و یا تعهدی داده شود. 

چرا روسیه به دانشجویان خارجی بورسیه میدهد؟

این هزینه ای که دولت روسیه برای تحصیل دانشجویان خارجی پرداخت می کند برای جذب دانشجوی خارجی به دانشگاه های روسیه است. یکی از معیارهای بالا بردن رتبه دانشگاه ، تعداد دانشجوی خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه می باشد. به همین منظور روسیه تصمیم به جذب دانشجوی به صورت تحصیل رایگان نموده است.

آیا امکان گرفتن بورسیه روسیه به زبان انگلیسی وجود دارد ؟

بجز بورسیه اپن دورز بورسیه روسیه فقط به دانشجویانی داده می شود که تصمیم به تحصیل به زبان روسی را دارند. تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه فقط به صورت آزاد امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه تحصیل در روسیه به صورت بورس یا آزاد با ما تماس بگیرید. 

نحوه گرفتن بورس تحصیلی روسیه به چه صورت است ؟

روش گرفتن بورسیه روسیه تنها از مجاری قانونی امکان پذیر است. برای ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه شما باید در سامانه که به این منظور از طرف وزارت علوم روسیه معرفی می شود ثبت نام انجام دهید. چیزی به نام بورسیه تضمینی روسیه وجود نداد و بعد از ثبت نام تصیم نهایی توسط وزارت علوم روسیه اتخاذ می گردد. 


به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

212 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر من متولد 1374 و لیسانس روانشناسی دانشگاه آزاد تبریز تموم کردم و معدل 17.15 و رشته دیپلم هم تجربی و معدل 19.07 هست مدرک زبان ندارم میتونم برای دندانپزشکی بورسیه بگیرم یا نه ؟

  1. شانس دارید اگر در المپیادی که به زودی در تهران برگزار می شود نمره قبولی بگیرید.

 2. سلام وقتتون بخیر من دیپلم ریاضی دارم می خوام بورسیه تحصیلی از روسیه بگیرم چطوری باید اقدام کنم و اینکه چه تاریخی میتونیم برای ثبت نام المپیاد علمی روسیه اقدام کنیم؟
  خیلی ممنون

  1. المپیاد در روز 26 تا 29 نوامبر برگزار می شه. برای ثبت نام باید مشخصات و به ایمیل موسسه ارسال کنید
   نام و نام خانوادگی
   شماره تماس
   رشته مورد نظر
   study@rusdanesh.com

 3. سلام وقت بخیر برای اینکه بورسیه پرستاری روسیه کسی بخواد قبول بشه و کلاس یازدهم تجربی باشه چه چیزایی تاثیر داره ؟لطفا بگید ممنون میشم

 4. سلام برای مهاجرت تحصیلی به روسیه نیازی هست ایلتس داشته باشیم یا زبان انگلیسیمون خوب باشه تا پذیرفته شیم؟ یا زبان روسی بلد باشیم‌کافیه…؟

  1. تنها دانشگاه ملی سن پترزبورگ نیاز به مدرک آیلتس 6/5 یا تافل 81 هست. بقیه دانشگاه ها نیاز به داشتن مدرک زبان نیست

 5. سلام وقتتون بخیر من ترم سه کاردانی پیوسته کامپیوتر هستم اما دانشکده فنی میتونم ثبت نام کنم؟؟

  1. سلام من دانشجوی مقطع دکترای حقوق هستم و نمرات خوب و مقالات خوبی دارم و کتابی درحال چاپ اما متاسفانه زبان انگلیسی و یا روسی بلد نیستم و ۴۱ سالم هم هست در کدام دانشگاه میتوانم بورسیه شوم؟

 6. سلام
  چه زمانی باید برای شرکت در این المپیاد ها نام نویسی کرد؟ از کدوم سایتی باید برای المیپاد نام نویسی کرد؟ آیا موسسه روس دانش اینکار را انجام میدهد؟
  اگر کسی المپیاد مربوط به دانشگاه کازان را شرکت کند در صورتی که رتبه خوبی بیاورد و پذیرش و بورسیه بشود
  دوره زبان روسی را هم میتواند به صورت رایگان بعد اینکه پذیرش از دانشگاه کازان گرفت و ویزا براش صادر شد در همان روسیه به صورت رایگان و بورسیه بگذراند؟ وقتی کسی بورسیه میشود خوابگاه هم به صورت رایگان هست؟ سه وعده غذایی(صبحانه، نهار، شام) در خوابگاه رایگان است؟
  و در اخر اینکه المپیاد هایی مثل: فیزیک و شیمی برای ورود به مقطع لیسانس هست؟ یعنی افرادی همانند ما میتوانند برای مقطع لیسانس در این المپیاد ها شرکت کنند و در صورت قبولی بورسیه مقطع لیسانس بشوند؟
  ممنون میشم اگر به این چند تا سوال پاسخ بدهید.
  با سپاس فراوان

  1. صفحه اینستاگرام روس دانش و داشته باشید. اونجا اطلاعات به روز اعلام میشه. می تونید از طریق راه های ارتباطی موسسه برای المپیاد علمی روسیه ثبت نام کنید. سطح سوالات المپیاد برای مقطع کارشناسی است اما مدرک آن برای همه مقاطع معتبر است

 7. سلام خداقوت
  چطوری میتوانیم در المپیا شرکتم کنیم میشه نحوه ثبت نام رو بگید ..
  میخواستم بدونم شرکت در جشنواره های آموزش و پرورش ایران مثل جشنواره علمی پژوهشی شهید کاظمی آشتیانی یا ابن سینا و…… هم برای دریافت بورسیه امکان پذیر هست؟
  و اگر بخوایم زبان روسی آموزش بگیرم چه آموزشگاهی مناسب و اگر درخانه و بدونه معلم چه کتابی را پیشنهاد میدید.

  1. سلام. پیج اینستاگرام روس دانش را دنبال کنید. اطلاعات و زمان ثبت نام المپیاد و بورسیه در آنجا قرار می گیرد. خود موسسه روس دانش در تهران دوره های آموزش زبان روسی دارد

 8. با سلام اخیرا دوستان بهم اطلاع دادن که میشود بدون ازمون در روسیه دندان پزشکی خواند و تنها ازمون هم ازمون پادفک هست میخواستم بدونم که ایا این نوعی بورسیه حساب میشود یا خیر ؟ یا مثلا تحصیلات رایگان میشود؟

  1. تنها داشگاه مورد تایید ایران که آزمون ورودی ندارد برای رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ است. اطلاعات میتوانید در این بخش مطالعه کنید

 9. سلام منظورتون از معدل کل معدلیه که برای سه سال حساب میشه یا فقط معدل کتبی دیپلم من معدل کلم 19.30 هست تاثیری برای گرفتن بورسیه دندانپزشکی داره؟

 10. سلام من لیسانس میکروبیولوژی و مدرک خونگیری و مدرک نسخه خوانی آزمایشگاه و داروخانه دارم آیا این جزو سابقه تحصیلی یا کار در رشته های پزشکی محسوب میشه؟؟ لیسانس تربیت بدنی چی؟؟

 11. سلام
  من رشته علوم انسانی پایه یازدهم هستم چه چیزایی شانسمو برا بورسیه بیشتر میکنه؟

 12. درود و وقت بخیر
  برای بورسیه دولتی روسیه، زمان اعلام نتایج مرحله ۲ ماه مرداد و شهریور است تقریبا. از طرفی شروع کلاس ها در روسیه از سپتامبر است که می شود ۱۰ شهریور. در صورت قبولی مرحله دوم، ما چه طور به کورس دانشگاه می رسیم با توجه به اینکه مصاحبه هم دارد و علاوه بر این کمی هم زمان برای مکاتبه با دانشگاه نیاز است.
  آیا مانند ایران که در یک سال تحصیلی دانشگاه ها دو ورودی دارند (مهر و بهمن) روسیه هم اینگونه است؟

  1. ورودی بهمن ماه ندارند دانشگاه های روسیه اما شروع کلاسها هم معمولا با تاخیر هست. خیلی از دانشگاه ها از اکتبر شروع میشوند

  2. سلام من ۳۱ سالمه و لیسانس نرم افزار با معدل نزدیک ۱۵ دارم و ۷ سال سابقه ی کاری مرتبط با بیمه.
   میخواستم ببینم میشه برای ارشد بورسیه بگیرم و اگر نمیشه، هزینه ی تحصیل ازاد برای ارشد چقدر هست؟

   1. بورسیه برای سن بالای 30 کمی مشکل هست. اما می تونید درخواست بدید
    هزینه تحصیل به صورت آزاد بسته به دانشگاه متفاوت است. تو دانشگاه های معتبر بین 3-4 هزار دلار در سال

 13. سلام، خواستم بپرسم عموما نتیجه مرحله دوم (نهایی) کی مشخص میشه؟ من تو دوره اول پذیرفته شدم و این هفته مدرک پزشکیم رو آپلود کردم

 14. با سلام و احترام
  نتایج مرحله ی دوم بورسیه ی دولتی روسیه چه زمانی اعلام میشود؟

 15. درودوقت بخیرمعدل کل برای پذیرش مهمه یامعدل کتبی؟فقط سال دوازدهم یا یازدهم ودهم مهمه؟

  1. سلام دوست من دوره پادفک گذروند و 32 واحدسال اول دندون پزشکی سچینواپاس کرد ولی متاسفانه دوره کرونا و ب دلایل شخصی نتونست برگرده دانشگاه راهی هست ک بتو نن ادامه بده خیلی ناراحته

   1. میتونن مجدد وارد بشن و اون دروس که خوندن و تطبیق بدن
    البته توجه داشته باشند که دانشگاه سچنوا در حال حاضر تایید نیست و چون ورودی جدید محسوب میشن مدرک مورد تایید نخواهد بود. باید دانشگاه دیگه برن. یا این که ممکن است سال آینده سچنوا تایید بشه

 16. با معدل پایین در رشته های سطح پایین میشه بورسیه شد؟

 17. سلام
  چی وقتی میتوانیم
  وارد مراحل ثبت نام شویم

  1. معمولا اواخر مهر ماه و اوایل آبان ماه میشود برای تحصیل رایگان روسیه اقدام کرد

  2. درودوقت بخیرمعدل کل برای پذیرش مهمه یامعدل کتبی؟فقط سال دوازدهم یا یازدهم ودهم مهمه؟

   1. سلام. معمولا برای بورسیه معدل کل بررسی میشود. دروس تخصصی سه سال دبیرستان. مثلا برای پزشکی دروس زیست و شیمی

 18. سلام، میخواستم بدانم نتایج مرحله اول چه زمانی اعلام خواهد شد و از زمان اعلام زمان برگزاری تستهای مربوطه تا خود آزمون، زمانی در نظر گرفته میشود؟ و از کجا میتوان منابع و سرفصلها را ملاحظه کرد جهت آماده سازی؟ و آیا حتما این آزمونها لازم است و برگزار میشود برای همه؟

  1. نتایج اولیه بورسیه در معمولا خردادماه اعلام می شود. آزمون المپیاد الزامی نیست. اما قبولی در المپیاد شانس قبولی در بورسیه را افزایش می دهد.

 19. سلام
  دانشگاه کازان یا دانشگاههای معتبر دیگه روسیه، برای دوره ارشد یا دکتری رشته تاریخ به صورت بورسیه کامل دانشجو می‌پذیرند؟

  1. بورسیه فول نه. بورسیه فقط هزینه تحصیل رو در بر میگیره. برای سال اینده بعد از مهر ماه میشود اقدام کرد. برای امسال زمان گذشته است

 20. سلام
  بورسیه شامل همه دانشگاه‌ها می‌شه؟ لومونوسف هم برای پزشکی بورسیه داره؟

  1. سلام. برای رشته های پزشکی بعضی دانشگاه ها مثل لومونسوف و دانشگاه نووسیبیرسک بورسیه ندارن

 21. با سلام خسته نباشین
  ببخشین میخواستم بپرسم نتیجه ی مرحله ی اول بورسیه چه زمانی اعلام میشه؟
  اگه حدودا ماهشو هم میدونین بگین ممنون میشم بر حسب سال های گذشته.

 22. سلام خسته نباشید. من ۲۰سالمه و میخوام برای اپلای و پذیرش در دوره ی پادفک درخواست بدم زمان ثبت نام برای سال۲۰۲۳کی شروع میشه؟
  و من معدل کل دیپلمم ۱۷/۷۵هست و مدل یازدهمم ۱۹/۴۰
  امکانش هست که با معدل کمه دیپلمم برام دعوت نامه دوره ی پادفک نیاد؟و در ازمون بورسه که بعد دوره ی پادفک هست قبول نشم؟یا ازمون بعد دوره ی پادفک که برای بورسیه هست ربطی به معدل دیپلمم نداره و بستگی به نمراتی داره ک در دوره ی پادفک کسب میکنم؟ میشه سوالام جواب بدین لطفا

  1. با سلام. برای پادفک هیچ مشکلی برای معدل نسیت. برای تحصیل در روسیه هم محدود معدل نیست. اما اگر بورسیه و تحصیل رایگان مد نظر باشه هر چه معدل بالاتر باشه شانس قبولی بیشتره. برای ثبت نام می توانید با همکاران ما در ایران تماس بگیرید

  2. سلام چطوری در المپیاد روسیه در ایران ثبت نام کنیم؟
   آیا لینکی وجود دارد بزارید؟

 23. اگه توی المپیاد درصدای خیلی بالا بگیرم چقدر امکان داره بتونم دندون پزشکی قبول شم؟؟؟

  1. اگر معدلتون هم خوب باشه احتمال قبولی بالاست. چون این المپیاد امتیاز خیلی زیادی داره و با نمره بالای اون شانس قبولی بورسیه افزایش قابل توجهی پیدا می کنه

    1. معدل بالای 19 بخصوص در دروس تخصصی در دبیرستان شانس قبولی در بورسیه رو افزایش میده

 24. سلام من ۱۸ سالم هست و سال قبل دیپلم تجربی گرفتم با معدل ۱۷ ..رتبه برتر پیانو هم شدم در شهرستان و زبان انگلیسی بلدم اما دیپلمش رو ندارم‌..در کنکور تجربی قبول نشدم ..معدل سال دهم و یازدهم من ۱۹.۸۰ به بالا هست ..علاقه مند به گرفتن بورسیه در رشته پزشکی هستم ..آیا شانسی دارم؟ و اینکه چه زمانی میشه برگشت به ایران و در دانشگاه علوم پزشکی ایران انتقالی گرفت و ادامه تحصیل داد؟

  1. سلام من دانشجوی پرستاری ترم ۲ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستم روزانه
   ولی می‌خوام رشته بیوتک را در روسیه به شکل بورسیه بخونم
   آیا امکان داره؟

    1. سلام من لیسانس روانشناسی دارم میتونم الان اقدام کنم برای اوپن دوره مقطع ازشد؟

     1. بورسیه دولتی روسیه از اول سپتامبر ثبت نام باز شد. می تونید شرکت کنید

 25. سلام وقت بخیر . ایا مدرک دیپلم تیزهوشان میتونه تاثیر مثبت برای بورسیه داشته باشه؟

  1. سلام. بیشتر نمرات و یا داشتن رزومه علمی میتونه کمک کنه به گرفتن بورسیه

 26. سلام دکتر
  برای بورسیه در روسیه
  چه زبان هایی رو باید بلد باشیم
  برای رزومه یاهمون مدارک

  1. اجباری به دانستن زبان خارجی نیست. اما داشتن مدارک زبان انگلیسی فرانسوی یا آلمان و همچنین روسی تاثیر گذار هست

 27. سلام.
  میخواستم بدونم برای بورسیه‌ی در مقطع کارشناسی ارشد ، نیاز به مدرک زبان روسی هست؟ و اگر هست تا چه مقطعی؟

  1. اجباری به داشتن مدرک زبان نیست. در صورت قبولی بورسیه روسیه دوره پادفک زبان روسی رو هم میتونید به صورت رایگان بخونید.

  2. سلام و ارادت آیا برای گرفتن بورس دندانپزشکی معدل بالا نیاز هست یا با معدل دوازده هم میشود بورس گرفت یا در روسیه تحصیل کرد

   1. در رشته های پزشکی و دندانپزشکی حتی با معدل بالا هم در روسیه شانس قبولی در بورس خیلی کم است

  1. زبان ثبت نام بورسیه برای سال 2022 تمام شده است. ثبت نام برای بورسیه 2023 از مهر ماه 1401 آغاز می شود.

 28. سلام وقت بخیر ایا میشه برای رشتهای پزشکی و دندون بورسیه گرف و چ شرابطی داره؟؟

 29. سلام خسته نباشید برای ساخت رزومه اینکه ایلتس هم داشته باشیم تاثیر داره برای احتمال قبولی بیشتر در بورسیه؟

 30. سلام دکتر
  من ترجمه ها را فرستادم ، کی جواب نهایی یعنی این که کدام دانشگاه ما را انتخاب کرده ، میاد؟ منظورم مرحله ی سوم است .

  1. مرحله تایید سفارت تا پایان اسفند مشخص میشه و تایید دانشگاه معمولا تا خرداد ماه

 31. با سلام و وقت بخیر
  با توجه به اینکه امسال ثبت نام زودتر از سالهای گذشته بود، تاریخ اعلام نتایج رو خبر دارین؟؟

 32. سلام وقتتون بخیر
  من چن تا سوال دارم چجوری برا ثبت نام بورسیه روسیه اقدام کنم و اینکه ثبت نامش کی هس ؟

 33. سلام من ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم بامعدل ۱۷ونیم به زبان انگلیسی هم مسلطم
  معدل کتبی نهاییم ۱۴هست تمکن مالی ندارم میخوام دررشته دندانپزشکی روسیه تحصیل کنم ایا امکانش هست بورسیه به منم تعلق بگیره؟

  1. سلام. شانس قبولی بورسیه در این مقطع خیلی کم است. اما می تونید امتحان کنید. فیلم آموزشی ثبت نام بورسیه روسی رو می تونید اینجا ببینید

 34. سلام دکتر خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم
  ویزا برای بورسیه ها رایگان است ؟

 35. سلام

  دکتر تا کی وقت داریم ترجمه ها را در مرحله ی دوم پذیرش اپلود کنیم ؟

  1. بارگزاری ترجمه مدارک بعد از اعلام نتایج اولیه امکان پذیر هست. البته الان هم می تونید بارگزاری کنید.اما اون زمان بررسی میشه

 36. داشتن مدرک لیسانس پیراپزشکی هم جز سوابق میشه اورد ؟؟ مزیتی هست

 37. سلام وقت بخیر . شما میفرمایید که ثبت نام بهمن هست پس این که الان تا ۲۴ آذر مهلت داره چیه ؟ تفاوت دارند این دو بورسیه
  بنده با معدل دیپلم ۱۸.۵ و مولف کتاب و گواهی شرکت در گنکره و ارائه مقاله و نزدیک حدود ۳۰ گواهی معتبر علمی داشته باشم . شانسی برای قبولی بورسیه پزشکی یا دندون دارم ؟

  1. زمان ثبت نام بورسیه هر سال تغییر میکنه. سال گذشته بهمن ماه شروه میشد. امسال مهر ماه شروع شد و الان تمام شده

   1. سلام وقت بخیر ببخشید من می‌خواستم برای ارشد برای دانشگاه سن پترزبورگ در رشته خلبانی تجاری اقدام کنم ایا امکانش هست که تو این رشته به صورت رایگان بشه تحصیل کرد ینی بورسیه رایگان شامل این رشته هم میشه؟!

    1. سلام. میشه درخواست بورسیه داد ولی تجربه نشون داده خیلی شانس قبولی در بورسیه در این رشته نیست

   1. خیر. سال اخر تحصیل همزمان با تحصیل می تونید برای تحصیل رایگان روسیه اقدام کنید

 38. سلام … ببخشید من میخواستم بدونم که برای بوسیه پزشکی یا دارو در روسیه فقط معدل دیپلمم ملاک هستش یا ازمون هم میگیرن ازمون ؟؟؟

  1. معمولا بورسیه تحصیلی روسیه بدون ازمون هست اما در بعضی سالها در سفارت مصاحبه براگزار می شود

 39. سلام و خسته نباشید آقای دکتر

  من ثبت نام اولیه را انجام دادم که شامل انتخاب دانشگاه ها بوده است

  نتایج اولیه کی اعلام می شود؟

 40. سلام
  من 16 سالمه از بورس چیز خاصی نمیدونم چطور باید درس بخونم؟
  باید کنکور بدم؟ معدلم باید چطور باشه؟
  بورسیه قبول شدن واسه روسیه سخته؟
  ممنون میشم یکم راهنمایی کنید چون اطلاعاتی ندارم و خیلی برام مهمه

  1. بورسیه تحصیلی روسیه ارتباطی به کنکور نداره. معدل بالای بخصوص در دروس تخصصی (مثلا زیست و شیمی برای رشته پزشکی) خیلی تاثیر گذار هست. همچنین مقام های علمی و ورزشی

 41. معدل م بالاست در رشته فوتبال مهارت دارم ولی به دلیل نبود امکانات درشهر خودم هیچ پیشرفتی نداشتم آیا بورسیه ممکن هست به من تعلق بگیرد

  1. معدل بالا – رزومه خوب و داشتن مقام ورزشی یا علمی میتونه تاثیر گذار باشه در گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه

 42. سلام.ببخشید بورسیه از بهمن ماه شروع میشه تا چند وقت بعدش فرصت داره؟چطور مدرک اصل دیپلم رو بگیریم؟دانشگاه نامه نمیده

 43. سلام. چقدر احتمال داره در رشته ریاضی دوره ی لیسانس بورس دریافت کنم با توجه به اینکه این رشته خیلی پرطرفدار نیست آیا شانس من بیشتر نمیشه؟

 44. سلام خسته نباشید.من فارق التحصیل مخابرات از دانشگاه جامع امام حسین ام که معدلم ۱۸هستش در مقطع دکترا قصد دارم بورسیه روسیه بگیرم .آیلتس نمرم ۶ونبم هستش و دوتا مقاله هم دارم …ایا امکان بورسیه شدنم هست؟ البته زبان روسی هیچ بلد نیستم

 45. سلام از کلاس دوازدهم (پیش دانشگاهی)میشه بورسیه شد.؟!

 46. سلام من 18 سالمه و دیپلم تجربی دارم به معدل بالای18
  یک اختراع و نواور سه دارو هستم
  شاعر و نویسنده و برگزیده المپیاد مغز و اعصاب هستم
  علاوه بر زبان فارسی به زبان انگلیسی و عربی کاملا مسلطم و به المانی و روسیه هم در حد متوسط رو به بالا
  ایا من دارای شرایط بورسیه پزشکی مسکو هستم؟
  اگر بله ، حداکثر
  چند درصد؟

  1. سلام. با شرایط ذکر شده شانس گرفتن بورسیه دارید
   لطفا صفحه اینستاگرام روس دانش رو دنبال کنید. مطالب کامل و بروز شده در باره بورسیه تحصیلی روسیه اونجا قرار گرفته است
   RUSDANESH

 47. سلام و خسته نباشید
  نتایج بورسیه های امسال کی اعلام میشن؟

 48. ازافغانستان چگونه اقدام کنیم در دانشگاههای خصوصی روسیه ادامه تحصیل کنیم؟

  1. سلام. ما فقط برای شهروندان ایران فعالیت می کنیم. در مورد شهروندان بقیه کشورها اطلاعی نداریم

 49. سلام..لیسانس مدیریت دارم .۳۴ ساله هستم…میتونم پذیرش بگیرم از دانشگاه روسیه…

 50. سلام
  رضاخدا هستم فارغ از طب متوسط اکنون میخواهم در بخش طب عالی ادامه تحصیل بدهم لطف نموده آگاهی دهید که شرط و شرایط ثبت نام و بودجه تحصیلی آن مارا آگاهی بیشتر بدهید چون من عاشق این مسلک هستم و میخواهم ادامه بدهم

  1. سلام. از اونجایی که برای شهورندان کشور افغانستان مانند ایران لیست محدود تایید وجود ندارد شما می توانید در دانشگاه های زیادی تحصیل کنید. هزینه تحصیل از سالی حدود 4 هزار دلار در شهرهای بزرگ روسیه و از حدود 2 هزار دلار در سال در شهرهای کوچم روسیه است

 51. سلام و عرض ادب ، من امسال کنکور دادم و مدرک دیپلم رو گرفتم. میخواستم ببینم ثبت نام برای بورسیه پزشکی در روسیه چه موقعی شروع می شود؟ معدل سال دهم 19.91 ، سال یازدهم 19.85 و سال دوازدهم هم 19.00 بود و 18 سالم هم هست . با این شرایط چقدر شانس دارم؟ و در صورت رد شدن در بورسیه هزینه تحصیل آزاد تقریبا چقدر میشه؟

  1. با سلام. ممنون بابت اطلاعاتتون
   شانس گرفتن فاند برای کسی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داره و فارغ التحصیل کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی از دانشگاه علوم تحقیقات تهران با معدل ۱۷/۵۰ هست و همینطور دارای دو مقاله Q2 وایلتس 6.5 و مهارت در کار با تجهیزات تخصصی مربوط به رشته مثل PCR, HPLC, GC الکتروفورز و … هست، چطوره؟

   1. با این رزومه شانس گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه رو دارید. بهمن ما با همکاران ما در روس دانش تماس بگیرید خدمتتون راهنمایی می کنند

  2. سلام چطوری در المپیاد روسیه در ایران ثبت نام کنیم؟
   آیا لینکی وجود دارد بزارید؟

 52. سلام و عرض وقت بخیر خدمت شما، ممنون از سایت خوبتون.
  سوالی داشتم خدمتتون، اینکه بنده در حال تحصیل در مقطع کارشناسی علوم تربیتی هستم. دیپلم و پیش دانشگاهی رشته تجربی بودم و معدل هم ١٩.٨٠
  برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد رشته خودم چه قدر شانس دارم؟
  باز هم ممنونم از شما

  1. به طور کلی بورسیه تحصیلی روسیه اولیت با مقاطع ارشد و دکترا است. به همین خاطر شما شانس گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه را دارید. لطفا بهمن ماه تماس بگیرید تا شرایط را خدمتتون توضیح بدیم

 53. سلام با معدل دیپلم ۱۹ چقدر شانس داریم برای بورسیه پزشکی و اینکه کی مجدد زمان ثبت نام برای بورسیه های جدید شروع میشه ؟؟

  1. ثبت نام بورسیه پزشکی روسیه از بهمن ماه شروع می شود. داشتن معدل بالا خیلی خوب است اما این نکته رو در نظر داشته باشید که روسیه معمولا اولیت دادن بورسیه برای مقاطع ارشد و دکتر است

 54. سلام . من از مرحله اول بورسیه قبول شدم و مدارکم به مرکز اصلی ارسال شده. ایمیل اومده بود که مدارکم به مرکز اصلی ارسال شده در تاریخ 30 آپریل. ایمیل بعدی کی میاد و راحب چه خواهد بود؟

   1. خیلی ممنونم. و در مرحله دوم اگر قرار باشه قبول بشیم فقط از دانشگاه هایی که انتخاب کردیم قبول میشیم؟
    یهو نگن یه دانشگاه دیگه قبول شدید.
    شما اطلاع دارید تقریبا کی قراره نتایج بیاد؟

    1. در صورت قبولی فقط از همون لیستی که خودتون زمان ثبت نام بورسیه انتخاب کردید قبول می شید.

    2. سلام
     وقتتون بخیر
     ببخشید چطور موفق شدین که بورسیه بگیرین!؟

  1. سلام .. ممنون میشم بگید که معدلتون چند بود و کلا ی رزومه ای درباره خودتون بگید ..

 55. سلام خسته نباشید.چقدر شانس گرفتن بورسیه پزشکی با معدل ۱۹.۳۸ تجربی هست؟
  زمان ثبت نام معمولا کی شروع میشود؟
  بسیار از شما ممنونم

 56. سلام
  برای بورسیه رشته های پزشکی(صرفا بورسیه نه تحصیل آزاد) سن و گپ تحصیلی هم تاثیر خواهد داشت یا فقط معدل و نمرات ملاک ارزشیابیه

 57. سلام
  ببخشید من پشت کنکوری تجربی هستم
  معدل دیپلمم شد ۱۸.۴۵
  میتونم بورسیه بگیریم واسه پزشکی در روسیه؟

 58. سلام وقتتون بخیر . میخواستم بپرسم بورس دول با بورس وزارت علوم روسیه چه فرقی داره و ثبت نام هر کدام از آنها چه تاریخی شروع میشود؟ به چه آدرسی باید مراجعه کنم برای ثبت نام ؟و ثبت نام بورس جداگانه دانشگاه ها مثلا دانشگاه دولتی سن پترزبورگ و دانشگاه گرتزنا چه زمانی شروع میشود؟

  1. سلام. ثبت نام از این هفته شروع شده. می تونید از طریق سایت https://future-in-russia.com ثب نام کنید
   بورسیه جداگانه دانشگاه ها معمولا از فوریه شروع می شود

 59. سلام وقتتون بخیر
  من الان سال دوازدهممم ، نظام جدیددر رشته تجربی شرایط بورس شدن در رشته پزشکی در روسیه چیه ؟ایا ازمونی داره و چه چیز هایی برای بورس شدن لازمه؟

  1. سلام. بورسیه روسیه ازمون نداره. فقط در وبسایت وزارت علوم روسیه ثبت نام می کنید. و بعد در صورت قبولی در مرحله اول (بعد از بررسی مدارک) به سفارت جهت مصاحبه دعوت می شوید.

 60. سلام. ببخشید دوره‌های دکتری پایان نامه هم دارند؟ و اگر دارند پایان نامه باید به زبان روسی باشد؟

  1. سلام. بله در اکثر رشته ها پایان نامه دارن. بستگی به دانشگاه و زبان تحصیل داره. اما در اکثر مواقع دانشگاه موافقت می کنه که دانشجو به. زبان روسی یا انگلیسی دفاع کند

 61. کل هزینه ای که شانسمو امتحان کنم تا بورسیه پزشکی از دیپلم بگیرم چه قد میشه؟

  1. ثبت. نام بورسیه تحصیلی روسیه رایگان و توسط وزارت علوم روسیه انجام میشه. فقط هزینه بابت ترجمه و تهیه مدارک باید بدید

 62. سللم خسته نباشید.من معدل دیپلمم 19.03هستش و نظام جدید خوندم یعنی پیش دانشگاهی در دوره ما وجود نداشت و البته تجربی خوندم شرایط مالی مناسبی نداریم که بتونم با شهریه پزشکی بخونم امکانش هست که بورس بگیرم و اگه بورس قبول شم دوره پادفک هم جزو بورسیه حساب میشه یا نه؟؟؟

  1. سلام. بله می تونید درخواست بورسیه تحصیلی روسیه بدید. در صورت قبولی در بورس روسیه دوره پادفک رایگان خواهد بود

 63. سلام ببخشيد دانشگاهايي كه بورس ميدن مورد تاييد وزارت بهداشت هست؟

  1. سلام. بله بعضی از دانشگاه های روسیه که امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در آنها وجود دارد مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستنند.

 64. سلام
  ایا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ملاک هست یانه؟(معدلم حدود ۱۳ هست)
  اگر کسی موفق به بورسیه دانشگاه نشد امکان بورسیه شدن در ترم های بعد هست؟

  1. سلام. هر دو معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بررسی می شود. با معدل ۱۳ شانس پذیرش بورس خیلی زیاد نیست

 65. سلام خسته نباشید می خواستم بپرسم اگر نتوانیم در امتحان ورودی دانشگاه قبول شیم راه دیگری هم برای تحصیل دندان پزشکی داریم؟ و اگر قبول شیم پاس کردن درس ها سخته یا راحت؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام. همزمان می تونید در آزمون ورودی چند دانشگاه شرکت کنید. کسانی که در آزمون ورودی دانشگاه های مورد تایید در روسیه قبول نمیشن میرن دانشگاه های غیر تایید می خونند و بعد انتقالی می گیرن به دانشگاه های تایید

 66. سلام، بنده با سن ۲۷سال، لیسانس علوم ازمایشگاهی دارم و دانشجوی ارشد ایمونولوژی از دانشگاه دولتی هستم،
  معدل دیپلم و ارشد خیلی خوبی دارم اما لیسانس خیر.
  ایا امکان پذیرش پزشکی و بورسیه در روسیه رو دارم یا به فکر پی اچ دی رشته خودم باشم؟!

  1. سلام. بورسیه دولتی روسیه متقاضیان مقاطع ارشد و دکترا شانس گرفتن بورسیه بیشتری دارند تا مقاطع کارشناسی و پزشکی و دندانپزشکی

 67. سلام خسته نباشید،من میخوام در ۱۸ سالگی پزشکی بخونم در دانشگاه
  سن پترزبورگ،برای ثبت نام در ازمون باید چیکارکنم؟و اینکه برای بورسیه چقدر شانس داریم

  1. تحصیل به زبان روسی مورد تایید ایران است و باید در ابتدا در دانشگاه یک سال پادفک زبان روسی بخونید. بورسیه مقاطع ارشد و دکترا شانس بیشتری برای قبولی دارند.

 68. آیا می شود زبان روسی در دانشگاه ملی روسیه بخونیم ؟؟امکان تحصیل رایگان وجود دارد من دانشجوی ممتاز زبان روسی رشت هستم ولی دوست دارم ادامه درسم را در مسکو باشم و معدل من نیز الف است

  1. سلام. بله پیشنهاد ما این هست که مقطع کنونی را به پایان برسانید و برای مقطع بالاتر درخواست بورسیه تحصیلی بدهید.

  1. سطح آزمون ورود به دانشگاه در روسیه بسته به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. اما در مجموع به مراتب راحت تر از کنکور ایران است.

     1. سلام من ۲۰ بهمن ثبت نام کردم در مقطع دکتری بورسیه دولتی روسیه .ولی همچنان زده در حال بررسی .این یعنی که مدارکم تایید نشده .درصورتی که معدلم بالاست و مقاله و کتاب دارم .فقط اعتبار پاسپورتم ۷ بوده که الان برای تمدید اقدام کردم .میشه راهنمایی کنید ممنون میشم .دوستم که با من ثبت نام کرده براش زدن مدارک تایید است

     2. سلام. نتایج اولیه بورسیه روسیه معمولا بعد از خرداد اعلام میشه

 69. با سلام و درود من میخوام بورسیه تحصیلی زبان روسی بگیرم نیاز به کمک شما دارم

  1. سلام. لطفا از طریق راه های ارتباطی با مشاورین روس دانش تماس بگیرید. در خدمت خواهیم بود

 70. میخواستم بدونم من که زبان روسی بلدم اگه اقدام کنم مدرک زبان روسی بگیرم
  زبان انگلیسیم مدرک دارم
  باید برای دانشگاها امتحان بدم؟امتحان ورودی داره؟

  1. سلام. بله برای وارد شدن به دانشگاه در روسیه باید آزمون ورودی بدید

 71. سلام ، نفر اول نخبگان استان اصفهان هستم ، اما متاسفانه وضع مالی مناسبی ندارم اما میتونم توی زوایای مختلف صنعتی صاحب نظر باشم چطور میتونم سفر کنم؟؟

  1. برای گرفتن بورسیه در مقاطع ارشد یا دکترا در روسیه شانس قبولی زیاد هست. اما اگر برای مقطع کارشناسی تمایل دارید ادامه تحصیل بدهید شانس قبولی کمتر است. می تونید رزومه خودتون و به ایمیل شرکت روس دانش ارسال کنید. study@rusdanesh.com

 72. هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه چه قدر هست ؟ ( در شهر های بزرگ حداقل چه قدر و در شهرهای کوچک تر حداقل چه قدر ) آیا کسب مدال در المپیاد دانشجویی کشوری تاثیری در پذیرش داره ؟ اجازه ی کار دانشجویی داریم ؟

  1. متوسط هزینه دانشجویی در شهر مسکو بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار و در شهر سن پترزبورگ ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار و در شهرهای دیگر ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در ماه است. خیر مدال کشوری تاثیری در گرفتن پذیرش تحصیلی روسیه ندارد. از سال ۲۰۲۰ میلادی دانشجویان خارجی می توانند حین تحصیل در روسیه کار کنند.

  2. سلام با معدل کم میتونیم در رشته های سطح پایین بورسیه بگیریم

   1. حداقلی برای معدل مشخص نشده اما با توجه به متقاضی زیاد هر چه معدل بالاتر باشه شانس گرفتن بورسیه بیشتره

 73. خسته نباشید اگر یک درصد در آزمون قبول نشدیم بعد از یک سال باید برگردیم؟ و اینکه دوره ی پادفک به زبان انگلیسی هست؟

  1. پادفک به زبان روسی است. کسانی که در دانشگاه های مورد تایید قبول نمی شوند وارد دانشگاه های غیر تایید می شوند و بعد در سالهای بعد انتقالی می گیرن به دانشگاه های تایید و یا بعد از تحصیل دوسال در یکی از بیمارستانهای معتبر خارج از کشور کار می کنند تا بعد مدرکشان در ایران تایید شود

 74. سلام برای ورود ب رشته پزشکی محدودیت سنی وجود داره ؟ مثلا ۲۷_۲۸ ساله باشیم نمیتونیم اقدام کنیم؟ و اینکه سمپادی بودن در گرفتن بورسیه کمکی میکنه بهمون یا اهمیتی نداره ؟

  1. سلام. تحصیل در روسیه محدودیت سنی ندارد. در مورد سوال دوم خیر اهمیتی ندارد.

 75. سلام میخاستم ببینم خوابگاه اونجا مختلط هست یانه و به رتبه ی کنکورمون اصلا کار ندارن؟

  1. سلام. رتبه کنکور در روسیه هیچ تاثیری ندارد. خوابگاه مشترک هست اما بلوکهای آقایان و خانم ها جدا است.

 76. ۱.چطور باید دلار ها مون رو بیاریم که دزدیده نشن و اتفاقی نیوفته ؟ممنون میشم راه ها رو بهم بگید.
  ۲.بهتر هست خودمون تنها بیایم یا یکی از والدین باهامون باشن.

  1. دلار به هیچ عنوان داخل چمدان نگذارید. حتما باید همراه خودتان باشد. در مورد همراه هم اگر از طریق مجموعه روس دانش پذیرش تحصیلی بگیرید همکاران ما در فرودگاه به استقبال شما می ایند و در تمام مراحل ثبت نام دانشگاه و خوابگاه همراه شما هستند. نیاز به آمدن همراه نیست.

 77. چند درصد از بچه های پادفک پاولوف وارد کورس پزشکی خودش میشن؟

  1. بستگی به خود شخص داره و این که چقدر در کلاسها حضور داره. ولی اگر کسی مرتب در کلاس حضور داشته باشه و پادفک پاولوف باشه به احتمال ۹۰ درصد وارد کورس پزشکی پاولوف میشه

 78. سلام وقت بخیر آیا بعد از کنکور هم میشه برای پادفک اقدام کرد

  1. سلام. ثبت نام پادفک بعضی دانشگاه ها تنها تا ۲۰ روز دیگر ادامه دارد. اما در بعضی دانشگاه ها بعد از اعلام نتایج کنکور هم می شود ثبت نام کرد.

 79. چطور میتوانیم بورسیه پادفک بگیریم؟ شما هزینه ثبت نام بورس چقدر میگیرید؟

  1. چیزی به نام بورسیه پادفک روسیه نداریم. بورسیه به مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی تعلق می گیره. که در صورت قبولی در بورسیه روسیه ، دوره پادفک شما نیز به صورت رایگان خواهد بود.

   1. چرا الکی میگی آقای محترم، چطور با این بی اطلاعی مشاوره میدین، من خودم امسال پادفک بورسیه بودم من میخوام فوق لیسانس عمران بخونم در مسکو، واقعا متاسفم واستون، من هم فادفک بورسیه هستم و دوره ی ارشد

    1. سلام. ممنون از توجه شما. فقط متوجه نشدم چرا عصبانی هستید و کجا ما اشتباه اطلاعات دادیم. شما وقتی پذیرش بورسیه می گیرید (در صورت نیاز به دوره پادفک) دوره پادفک هم جزو بورسیه محسوب می شود. اما چیزی به نام بورسیه پادفک نداریم.

     1. ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه معمولا از اول ژانویه شروع می شود و تا فوریه ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.