Rusdanesh

بورسیه تحصیلی روسیه 2021

بورسیه تحصیلی روسیه

دانشجویان خارجی نیز مانند خیلی از دانشجویان روسیه می توانند از امکانات تحصیل رایگان در فدراسیون روسیه استفاده نمایند. بورسیه روسیه یا فاند روسیه در رشته های مختلف داده می شود . یکی از رشته های که متقاضی زیاد دارند فاند پزشکی روسیه است. البته توجه داشته باشید که فول فاند روسیه داده نمی شود و بورسیه روسیه فقط شامل هزینه شهریه و خوابگاه است. دیگر هزینه های زندگی در روسیه به عهده خود دانشجو می باشد. در این مطلب در خصوص نحوه گرفتن بورس تحصیلی روسیه یا به اصطلاح گرفتن فاند از دانشگاه های روسیه توضیح کامل داده شده است. 

 

ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه 2021 از بهمن ماه آغاز می شود.

 

بورسیه پزشکی روسیه و بورسیه دندانپزشکی روسیه

رشته پزشکی و دندان پزشکی روسیه در سالهای اخیر مورد توجه ویژه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. علت این استقبال هزینه تحصیل پزشکی در روسیه و جایگاه علمی بالای دانشگاه های روسیه است. اما نکته ای که کمتر مورد توجه قرار دارد امکان بورسیه رایگان پزشکی روسیه است. در دانشگاه های مختلف و معتبر امکان گرفتن فاند پزشکی روسیه و همچنین فاند دندانپزشکی روسیه وجود دارد. توجه داشته باشید که بورسیه تحصیلی روسیه برای ایرانیان و کلا همه دانشجویان غیر روس است. این بورسیه رایگان روسیه با بورس رایگان روسیه که به دانشجویان روس تعلق می گیرد متفاوت است. اما بورس رایگان پزشکی روسیه چه شرایطی دارد ؟ از شرایط بورسیه پزشکی روسیه می توان به داشتن مدرک زبان روسی و نوشتن نامه انگیزش خوب به زبان روسی اشاره کرد. البته نمرات دروس تخصصی مثل زیست و شیمی نیز تاثیر گذار است. 

بورسیه کارشناسی روسیه

در مقطع کارشناسی شما خیلی شانس زیادی برای گرفتن بورسیه دانشگاه روسیه را ندارید. بورس دانشگاه روسیه معمولا یا به رشته های پزشکی و یا مقاطع تکمیلی تعلق می گیرد. گرفتن بورسیه لیسانس روسیه کاری غیر ممکن نیست اما شانس گرفتن کمتر از ده درصد است.

بورسیه کارشناسی ارشد روسیه

مقطع کارشناسی ارشد یکی از مقاطعی است که امکان تحصیل هم به صورت ازاد و هم به صورت بورس در آن وجود دارد. بورسیه فوق لیسانس روسیه بیشتر به رشته ها فنی مهندسی و علوم طبیعی داده می شود. البته در رشته های دیگر هم امکان گرفتن بورس کارشناسی ارشد روسیه وجود دارد ولی شانس قبولی در رشته ای ذکر شده بیشتر است. داشتن رزومه علمی در کنار موضوع پایان نامه می تواند در گرفتن بورس فوق لیسانس روسیه موثر باشد. توجه داشته باشید که بورسیه فقط به کسانی تعلق می گیرد که تصمیم به تحصیل به زبان روسی را دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در روسیه فقط به صورت آزاد و با هزینه شخصی امکان پذیر است. 

بورسیه دکترا روسیه 

اولیت اول روسیه در دادن بورسیه به دانشجویان خارجی مقطع دکترا می باشد. امکان گرفتن بورس دکتر به مراتب بیشتر از مقاطع دیگر تحصیلی می باشد. شرایط بورس روسیه در این مقطع به این صورت است که دانشجوی متقاضی باید از رزومه علمی خوبی برخوردار باشد و همچنین مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داشته باشد. برای گرفتن بورس دکتری روسیه شما باید خلاصه ای از موضوع پایان نامه ای خود را به زبان روسی ترجمه کنید و به همراه لیست مقالات چاپ شده به وزرات علوم روسیه ارسال نمایید. بورسیه دکتری روسیه رشته های زیادی را در بر میگرید و تقریبا در اکثر رشته ها امکان تحصیل رایگان وجود دارد.

https://www.instagram.com/tv/CI5-BhUCo_R/?utm_medium

هزینه بورسیه تحصیلی روسیه

بورس تحصیلی خارج از کشور به شاخه های مختلفی تقسیم می شود. بعضی از بورس خارج از کشور شامل تمام هزینه زندگی و تحصیل می شود که به آن فول فاند گفته می شود. توجه داشته باشید که فول فاند روسیه وجود ندارد. در واقع در صورت قبولی در این بورسیه دانشگاه های روسیه فقط هزینه شهریه و خوابگاه به شما پرداخت می شود و هزینه زندگی و رفت و آمد بر عهده خود دانشجو می باشد. اما در صورتی که در زمان تحصیل نمرات شما بالاتر از ۴ باشد (نمره بندی در روسیه از ۱ تا ۵ است) مبلغی بابت کمک هزینه به شما پرداخت میشود که این مبلغ در مقاطع مختلف متفاوت است. حداقل ۴۰ دلار و حداکثر ۲۰۰ دلار در ماه است.

 

 

روشها گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه

 • قبولی در المیپادهای که در روسیه و یا در سطح منطقه و جهان برگزار می شود
 • قبولی در امتحان ورودی دانشگاه
 • پذیرش از طریق سهمیه ویژه دولت روسیه
 • اخذ بورس دول
 • بورسیه اپن دورز Open Doors

 

 

 

هزینه بورسیه تحصیلی روسیه

بورس تحصیلی خارج از کشور به شاخه های مختلفی تقسیم می شود. بعضی از بورس خارج از کشور شامل تمام هزینه زندگی و تحصیل می شود که به آن فول فاند گفته می شود. توجه داشته باشید که فول فاند روسیه وجود ندارد. در واقع در صورت قبولی در این بورسیه دانشگاه های روسیه فقط هزینه شهریه و خوابگاه به شما پرداخت می شود و هزینه زندگی و رفت و آمد بر عهده خود دانشجو می باشد. اما در صورتی که در زمان تحصیل نمرات شما بالاتر از ۴ باشد (نمره بندی در روسیه از ۱ تا ۵ است) مبلغی بابت کمک هزینه به شما پرداخت میشود که این مبلغ در مقاطع مختلف متفاوت است. حداقل ۴۰ دلار و حداکثر ۲۰۰ دلار در ماه است.

چهار روش گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه 

 • قبولی در المیپادهای که در روسیه و یا در سطح منطقه و جهان برگزار می شود
 • قبولی در امتحان ورودی دانشگاه
 • پذیرش از طریق سهمیه ویژه دولت روسیه
 • اخذ بورس دول

میزان سهمه بورسی تحصیلی روسیه طبق مصوبه دولت روسیه

ПРАВИТЕЛЬСТВО РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ

ПОСТАНОВЛЕНИЕ

от 8 октября 2013 г. N 891

МОСКВА

Об установлении квоты на образование иностранных
граждан и лиц без гражданства в Российской Федерации

В соответствии с частью 3 статьи 78 Федерального закона
“Об образовании в Российской Федерации” Правительство Российской
Федерации п о с т а н о в л я е т:
1. Установить, что ежегодная квота на образование в Российской
Федерации иностранных граждан и лиц без гражданства, в том числе
соотечественников, проживающих за рубежом, получаемое в
образовательных организациях по образовательным программам среднего
профессионального образования, высшего образования и
дополнительного профессионального образования за счет бюджетных
ассигнований федерального бюджета, не превышает 15 тыс. человек.

ترجمه :
دولت فدراسیون روسیه
مصوبه
از ۸ اکتبر ۲۰۱۳ میلادی به شماره ۸۹۱
مسکو
اجرایی شدن سهمیه تحصیل برای شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت
با استناد به بخش سوم از ماده ۷۸ قانون فدرال«تحصیل در فدراسیون روسیه»دولت روسیه تصوین می کنه که:
۱-هر سال حداکثر ۱۵ هزار نفر از اتباع خارجی و یا بدون تابعیت و همچنین شهروندان روسیه ساکن در کشورهای دیگر می توانند از حق تحصیل رایگان ( سهمیه بورس روسیه ) در مراکز آموزش روسیه، در مقاطع متوسطه، دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی استفاده نمایند

منبع: وبسایت دولت روسیه:
http://pravo.gov.ru/proxy/ips/?docbody=&nd=102168151

مزایای بورسیه تحصیلی فدراسیون روسیه 

 • شما با گرفتن فاند روسیه دیگر تا پایان دوره تحصیلی خود نیاز به پرداخت شهریه ندارید و تحصیل به صورت کاملا رایگان می باشد
 • هر ماه مبلغی به عنوان کمک هزینه تحصیلی به شما پرداخت خواهد شد که این مبلغ بستگی به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد.
 • هزینه خوابگاه تقریبا رایگان خواهد بود
 • با داشتن بورس تحصیلی شما می توانید از امکان مالی مسابقات مختلف علمی بهرمند شوید

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش بورسیه روسیه

 • ارزشیابی مدارک تحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی 
 • درخواست پذیرش
 • اصل مدرک دیپلم دبیرستان 
 • کپی پاسپورت
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • کپی شناسنامه به همراه ترجمه رسمی
 • ۶ قطعه عکس ۳*۴.

نحوه اقدام جهت اخذ بورس تحصیلی روسیه از طریق مجموعه روس دانش

 1. ابتدا درخواست اولیه خود را از طریق ایمیل ارسال می فرمایید
 2. فرم اولیه برای شما ارسال می شود
 3. فرم را تکمیل و به همراه مدارکی که از شما در ایمیل خواسته شده است ارسال می کنید
 4. قرارداد به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.
 5. بعد از مطالعه قرارداد در صورت تایید پرینت گرفته و بعد از تکمیل آن و امضاء به همان آدرس ایمیل ارسال می نمایید.
 6. مشاورین تا زمان پذیرش بورسیه از دانشگاه مورد نظر از طریق ایمیل و تلفن با شما در ارتباط خواهند بود و شما باید تمام مدراک را در وقت مقرر آماده و ارسال نمایید
 7. بعد از گرفتن پذیرش دعوت نامه از دانشگاه مذکور برای شما ارسال خواهد شد.
 8. شما با در دست داشتن دعوت نامه به سفارت روسیه در ایران (تهران – اصفهان – رشت) مراجعه کرده و ویزای تحصیلی دریافت می نمایید.

rusdanesh@mail.ru

 

بورسیه دانشگاه دولتی سن پترزبوگ 

علاوه بر بورسیه وزارت علوم روسیه، دانشگاه دولتی سن پترزبورگ بورس اختصاصی خود را دارد که در رشته های مختلف و در مقاطع مختلف امکان اخذ پذیرش به صورت بورس در این دانشگاه وجود دارد. زمان شروع ثبت نام از ۱۱ فوریه می باشد.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه ملی سن پترزبورگ 

 • پاسپورت
 • مدارک تحصیلی
 • آزمایش پزشکی
 • نامه انگیزش

یکی از مدارک مهم جهت ثبت نام در بورس دانشگاه دولتی سن پترزبورگ نامه انگیزش است که باید در یک صفحه به زبان روسی نوشته شود.

نحوه نوشتن نامه انگیزش برای گرفتن بورس تحصیلی بورسیه 

 • نام و نام خانوادگی:
 • نام پدر:
 • شماره تماس:
 • آدرس محل زندگی:
 • آدرس ایمیل:

شرح این که شما چرا رشته مورد نظر را انتخاب کرده اید. 

مطالب مرتبط 


سوالات متداول 

شرایط بورسیه تحصیلی روسیه برای ایرانیان به چه صورت است ؟

در مجموع ۱۵ هزار سهمیه بورسیه به دانشجویان خارجی داده می شود. اخذ پذیرش تحصیلی روسیه از طریق بورس برای هر کشور سهمیه خاصی مشخص نشده است. شهروندان ایران هم می توانند مانند دیگر کشورهای جهان از این سهمیه استفاده کنند. برای کسب اطلاعت از نحوه ثبت نام بورسیه روسیه با ما تماس بگیرید.

در صورت پذیرش بورس تحصیلی روسیه آیا بعد از پایان تحصیل باید مبلغی برای آزاد شدن مدرک پرداخت کنیم ؟

خیر. شرایط بورسیه روسیه به این صورت است که بعد از فارغ التحصیلی هیچ تعهدی ایجاد نمی شود. شما بعد از پایان تحصیل آزاد هستید که در هر کجا تمایل داشتید مشغول به کار و یا تحصیل شوید. برای آزاد شدن مدرک تحصیلی نیاز نیست پولی پرداخت شود و یا تعهدی داده شود. 

چرا روسیه به دانشجویان خارجی بورسیه میدهد؟

این هزینه ای که دولت روسیه برای تحصیل دانشجویان خارجی پرداخت می کند برای جذب دانشجوی خارجی به دانشگاه های روسیه است. یکی از معیارهای بالا بردن رتبه دانشگاه ، تعداد دانشجوی خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه می باشد. به همین منظور روسیه تصمیم به جذب دانشجوی به صورت تحصیل رایگان نموده است.

آیا امکان گرفتن بورسیه روسیه به زبان انگلیسی وجود دارد ؟

خیر بورسیه روسیه فقط به دانشجویانی داده می شود که تصمیم به تحصیل به زبان روسی را دارند. تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه فقط به صورت آزاد امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه تحصیل در روسیه به صورت بورس یا آزاد با ما تماس بگیرید. 

نحوه گرفتن بورس تحصیلی روسیه به چه صورت است ؟

روش گرفتن بورسیه روسیه تنها از مجاری قانونی امکان پذیر است. برای ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه شما باید در سامانه که به این منظور از طرف وزارت علوم روسیه معرفی می شود ثبت نام انجام دهید. چیزی به نام بورسیه تضمینی روسیه وجود نداد و بعد از ثبت نام تصیم نهایی توسط وزارت علوم روسیه اتخاذ می گردد. 


به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

135 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر . ایا مدرک دیپلم تیزهوشان میتونه تاثیر مثبت برای بورسیه داشته باشه؟

  1. سلام. بیشتر نمرات و یا داشتن رزومه علمی میتونه کمک کنه به گرفتن بورسیه

 2. سلام دکتر
  برای بورسیه در روسیه
  چه زبان هایی رو باید بلد باشیم
  برای رزومه یاهمون مدارک

  1. اجباری به دانستن زبان خارجی نیست. اما داشتن مدارک زبان انگلیسی فرانسوی یا آلمان و همچنین روسی تاثیر گذار هست

 3. سلام.
  میخواستم بدونم برای بورسیه‌ی در مقطع کارشناسی ارشد ، نیاز به مدرک زبان روسی هست؟ و اگر هست تا چه مقطعی؟

  1. اجباری به داشتن مدرک زبان نیست. در صورت قبولی بورسیه روسیه دوره پادفک زبان روسی رو هم میتونید به صورت رایگان بخونید.

  2. سلام و ارادت آیا برای گرفتن بورس دندانپزشکی معدل بالا نیاز هست یا با معدل دوازده هم میشود بورس گرفت یا در روسیه تحصیل کرد

   1. در رشته های پزشکی و دندانپزشکی حتی با معدل بالا هم در روسیه شانس قبولی در بورس خیلی کم است

  1. زبان ثبت نام بورسیه برای سال 2022 تمام شده است. ثبت نام برای بورسیه 2023 از مهر ماه 1401 آغاز می شود.

 4. سلام وقت بخیر ایا میشه برای رشتهای پزشکی و دندون بورسیه گرف و چ شرابطی داره؟؟

 5. سلام خسته نباشید برای ساخت رزومه اینکه ایلتس هم داشته باشیم تاثیر داره برای احتمال قبولی بیشتر در بورسیه؟

 6. سلام دکتر
  من ترجمه ها را فرستادم ، کی جواب نهایی یعنی این که کدام دانشگاه ما را انتخاب کرده ، میاد؟ منظورم مرحله ی سوم است .

  1. مرحله تایید سفارت تا پایان اسفند مشخص میشه و تایید دانشگاه معمولا تا خرداد ماه

 7. با سلام و وقت بخیر
  با توجه به اینکه امسال ثبت نام زودتر از سالهای گذشته بود، تاریخ اعلام نتایج رو خبر دارین؟؟

 8. سلام وقتتون بخیر
  من چن تا سوال دارم چجوری برا ثبت نام بورسیه روسیه اقدام کنم و اینکه ثبت نامش کی هس ؟

 9. سلام من ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم بامعدل ۱۷ونیم به زبان انگلیسی هم مسلطم
  معدل کتبی نهاییم ۱۴هست تمکن مالی ندارم میخوام دررشته دندانپزشکی روسیه تحصیل کنم ایا امکانش هست بورسیه به منم تعلق بگیره؟

  1. سلام. شانس قبولی بورسیه در این مقطع خیلی کم است. اما می تونید امتحان کنید. فیلم آموزشی ثبت نام بورسیه روسی رو می تونید اینجا ببینید

 10. سلام دکتر خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم
  ویزا برای بورسیه ها رایگان است ؟

 11. سلام

  دکتر تا کی وقت داریم ترجمه ها را در مرحله ی دوم پذیرش اپلود کنیم ؟

  1. بارگزاری ترجمه مدارک بعد از اعلام نتایج اولیه امکان پذیر هست. البته الان هم می تونید بارگزاری کنید.اما اون زمان بررسی میشه

 12. داشتن مدرک لیسانس پیراپزشکی هم جز سوابق میشه اورد ؟؟ مزیتی هست

 13. سلام وقت بخیر . شما میفرمایید که ثبت نام بهمن هست پس این که الان تا ۲۴ آذر مهلت داره چیه ؟ تفاوت دارند این دو بورسیه
  بنده با معدل دیپلم ۱۸.۵ و مولف کتاب و گواهی شرکت در گنکره و ارائه مقاله و نزدیک حدود ۳۰ گواهی معتبر علمی داشته باشم . شانسی برای قبولی بورسیه پزشکی یا دندون دارم ؟

  1. زمان ثبت نام بورسیه هر سال تغییر میکنه. سال گذشته بهمن ماه شروه میشد. امسال مهر ماه شروع شد و الان تمام شده

 14. سلام … ببخشید من میخواستم بدونم که برای بوسیه پزشکی یا دارو در روسیه فقط معدل دیپلمم ملاک هستش یا ازمون هم میگیرن ازمون ؟؟؟

  1. معمولا بورسیه تحصیلی روسیه بدون ازمون هست اما در بعضی سالها در سفارت مصاحبه براگزار می شود

 15. سلام و خسته نباشید آقای دکتر

  من ثبت نام اولیه را انجام دادم که شامل انتخاب دانشگاه ها بوده است

  نتایج اولیه کی اعلام می شود؟

 16. سلام
  من 16 سالمه از بورس چیز خاصی نمیدونم چطور باید درس بخونم؟
  باید کنکور بدم؟ معدلم باید چطور باشه؟
  بورسیه قبول شدن واسه روسیه سخته؟
  ممنون میشم یکم راهنمایی کنید چون اطلاعاتی ندارم و خیلی برام مهمه

  1. بورسیه تحصیلی روسیه ارتباطی به کنکور نداره. معدل بالای بخصوص در دروس تخصصی (مثلا زیست و شیمی برای رشته پزشکی) خیلی تاثیر گذار هست. همچنین مقام های علمی و ورزشی

 17. معدل م بالاست در رشته فوتبال مهارت دارم ولی به دلیل نبود امکانات درشهر خودم هیچ پیشرفتی نداشتم آیا بورسیه ممکن هست به من تعلق بگیرد

  1. معدل بالا – رزومه خوب و داشتن مقام ورزشی یا علمی میتونه تاثیر گذار باشه در گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه

 18. سلام.ببخشید بورسیه از بهمن ماه شروع میشه تا چند وقت بعدش فرصت داره؟چطور مدرک اصل دیپلم رو بگیریم؟دانشگاه نامه نمیده

 19. سلام. چقدر احتمال داره در رشته ریاضی دوره ی لیسانس بورس دریافت کنم با توجه به اینکه این رشته خیلی پرطرفدار نیست آیا شانس من بیشتر نمیشه؟

 20. سلام خسته نباشید.من فارق التحصیل مخابرات از دانشگاه جامع امام حسین ام که معدلم ۱۸هستش در مقطع دکترا قصد دارم بورسیه روسیه بگیرم .آیلتس نمرم ۶ونبم هستش و دوتا مقاله هم دارم …ایا امکان بورسیه شدنم هست؟ البته زبان روسی هیچ بلد نیستم

 21. سلام از کلاس دوازدهم (پیش دانشگاهی)میشه بورسیه شد.؟!

 22. سلام من 18 سالمه و دیپلم تجربی دارم به معدل بالای18
  یک اختراع و نواور سه دارو هستم
  شاعر و نویسنده و برگزیده المپیاد مغز و اعصاب هستم
  علاوه بر زبان فارسی به زبان انگلیسی و عربی کاملا مسلطم و به المانی و روسیه هم در حد متوسط رو به بالا
  ایا من دارای شرایط بورسیه پزشکی مسکو هستم؟
  اگر بله ، حداکثر
  چند درصد؟

  1. سلام. با شرایط ذکر شده شانس گرفتن بورسیه دارید
   لطفا صفحه اینستاگرام روس دانش رو دنبال کنید. مطالب کامل و بروز شده در باره بورسیه تحصیلی روسیه اونجا قرار گرفته است
   RUSDANESH

 23. سلام و خسته نباشید
  نتایج بورسیه های امسال کی اعلام میشن؟

 24. ازافغانستان چگونه اقدام کنیم در دانشگاههای خصوصی روسیه ادامه تحصیل کنیم؟

  1. سلام. ما فقط برای شهروندان ایران فعالیت می کنیم. در مورد شهروندان بقیه کشورها اطلاعی نداریم

 25. سلام..لیسانس مدیریت دارم .۳۴ ساله هستم…میتونم پذیرش بگیرم از دانشگاه روسیه…

 26. سلام
  رضاخدا هستم فارغ از طب متوسط اکنون میخواهم در بخش طب عالی ادامه تحصیل بدهم لطف نموده آگاهی دهید که شرط و شرایط ثبت نام و بودجه تحصیلی آن مارا آگاهی بیشتر بدهید چون من عاشق این مسلک هستم و میخواهم ادامه بدهم

  1. سلام. از اونجایی که برای شهورندان کشور افغانستان مانند ایران لیست محدود تایید وجود ندارد شما می توانید در دانشگاه های زیادی تحصیل کنید. هزینه تحصیل از سالی حدود 4 هزار دلار در شهرهای بزرگ روسیه و از حدود 2 هزار دلار در سال در شهرهای کوچم روسیه است

 27. سلام و عرض ادب ، من امسال کنکور دادم و مدرک دیپلم رو گرفتم. میخواستم ببینم ثبت نام برای بورسیه پزشکی در روسیه چه موقعی شروع می شود؟ معدل سال دهم 19.91 ، سال یازدهم 19.85 و سال دوازدهم هم 19.00 بود و 18 سالم هم هست . با این شرایط چقدر شانس دارم؟ و در صورت رد شدن در بورسیه هزینه تحصیل آزاد تقریبا چقدر میشه؟

  1. با سلام. ممنون بابت اطلاعاتتون
   شانس گرفتن فاند برای کسی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داره و فارغ التحصیل کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی از دانشگاه علوم تحقیقات تهران با معدل ۱۷/۵۰ هست و همینطور دارای دو مقاله Q2 وایلتس 6.5 و مهارت در کار با تجهیزات تخصصی مربوط به رشته مثل PCR, HPLC, GC الکتروفورز و … هست، چطوره؟

   1. با این رزومه شانس گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه رو دارید. بهمن ما با همکاران ما در روس دانش تماس بگیرید خدمتتون راهنمایی می کنند

 28. سلام و عرض وقت بخیر خدمت شما، ممنون از سایت خوبتون.
  سوالی داشتم خدمتتون، اینکه بنده در حال تحصیل در مقطع کارشناسی علوم تربیتی هستم. دیپلم و پیش دانشگاهی رشته تجربی بودم و معدل هم ١٩.٨٠
  برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد رشته خودم چه قدر شانس دارم؟
  باز هم ممنونم از شما

  1. به طور کلی بورسیه تحصیلی روسیه اولیت با مقاطع ارشد و دکترا است. به همین خاطر شما شانس گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه را دارید. لطفا بهمن ماه تماس بگیرید تا شرایط را خدمتتون توضیح بدیم

 29. سلام با معدل دیپلم ۱۹ چقدر شانس داریم برای بورسیه پزشکی و اینکه کی مجدد زمان ثبت نام برای بورسیه های جدید شروع میشه ؟؟

  1. ثبت نام بورسیه پزشکی روسیه از بهمن ماه شروع می شود. داشتن معدل بالا خیلی خوب است اما این نکته رو در نظر داشته باشید که روسیه معمولا اولیت دادن بورسیه برای مقاطع ارشد و دکتر است

 30. سلام . من از مرحله اول بورسیه قبول شدم و مدارکم به مرکز اصلی ارسال شده. ایمیل اومده بود که مدارکم به مرکز اصلی ارسال شده در تاریخ 30 آپریل. ایمیل بعدی کی میاد و راحب چه خواهد بود؟

   1. خیلی ممنونم. و در مرحله دوم اگر قرار باشه قبول بشیم فقط از دانشگاه هایی که انتخاب کردیم قبول میشیم؟
    یهو نگن یه دانشگاه دیگه قبول شدید.
    شما اطلاع دارید تقریبا کی قراره نتایج بیاد؟

    1. در صورت قبولی فقط از همون لیستی که خودتون زمان ثبت نام بورسیه انتخاب کردید قبول می شید.

    2. سلام
     وقتتون بخیر
     ببخشید چطور موفق شدین که بورسیه بگیرین!؟

  1. سلام .. ممنون میشم بگید که معدلتون چند بود و کلا ی رزومه ای درباره خودتون بگید ..

 31. سلام خسته نباشید.چقدر شانس گرفتن بورسیه پزشکی با معدل ۱۹.۳۸ تجربی هست؟
  زمان ثبت نام معمولا کی شروع میشود؟
  بسیار از شما ممنونم

 32. سلام
  برای بورسیه رشته های پزشکی(صرفا بورسیه نه تحصیل آزاد) سن و گپ تحصیلی هم تاثیر خواهد داشت یا فقط معدل و نمرات ملاک ارزشیابیه

 33. سلام
  ببخشید من پشت کنکوری تجربی هستم
  معدل دیپلمم شد ۱۸.۴۵
  میتونم بورسیه بگیریم واسه پزشکی در روسیه؟

 34. سلام وقتتون بخیر . میخواستم بپرسم بورس دول با بورس وزارت علوم روسیه چه فرقی داره و ثبت نام هر کدام از آنها چه تاریخی شروع میشود؟ به چه آدرسی باید مراجعه کنم برای ثبت نام ؟و ثبت نام بورس جداگانه دانشگاه ها مثلا دانشگاه دولتی سن پترزبورگ و دانشگاه گرتزنا چه زمانی شروع میشود؟

  1. سلام. ثبت نام از این هفته شروع شده. می تونید از طریق سایت https://future-in-russia.com ثب نام کنید
   بورسیه جداگانه دانشگاه ها معمولا از فوریه شروع می شود

 35. سلام وقتتون بخیر
  من الان سال دوازدهممم ، نظام جدیددر رشته تجربی شرایط بورس شدن در رشته پزشکی در روسیه چیه ؟ایا ازمونی داره و چه چیز هایی برای بورس شدن لازمه؟

  1. سلام. بورسیه روسیه ازمون نداره. فقط در وبسایت وزارت علوم روسیه ثبت نام می کنید. و بعد در صورت قبولی در مرحله اول (بعد از بررسی مدارک) به سفارت جهت مصاحبه دعوت می شوید.

 36. سلام. ببخشید دوره‌های دکتری پایان نامه هم دارند؟ و اگر دارند پایان نامه باید به زبان روسی باشد؟

  1. سلام. بله در اکثر رشته ها پایان نامه دارن. بستگی به دانشگاه و زبان تحصیل داره. اما در اکثر مواقع دانشگاه موافقت می کنه که دانشجو به. زبان روسی یا انگلیسی دفاع کند

 37. کل هزینه ای که شانسمو امتحان کنم تا بورسیه پزشکی از دیپلم بگیرم چه قد میشه؟

  1. ثبت. نام بورسیه تحصیلی روسیه رایگان و توسط وزارت علوم روسیه انجام میشه. فقط هزینه بابت ترجمه و تهیه مدارک باید بدید

 38. سللم خسته نباشید.من معدل دیپلمم 19.03هستش و نظام جدید خوندم یعنی پیش دانشگاهی در دوره ما وجود نداشت و البته تجربی خوندم شرایط مالی مناسبی نداریم که بتونم با شهریه پزشکی بخونم امکانش هست که بورس بگیرم و اگه بورس قبول شم دوره پادفک هم جزو بورسیه حساب میشه یا نه؟؟؟

  1. سلام. بله می تونید درخواست بورسیه تحصیلی روسیه بدید. در صورت قبولی در بورس روسیه دوره پادفک رایگان خواهد بود

 39. سلام ببخشيد دانشگاهايي كه بورس ميدن مورد تاييد وزارت بهداشت هست؟

  1. سلام. بله بعضی از دانشگاه های روسیه که امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در آنها وجود دارد مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستنند.

 40. سلام
  ایا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ملاک هست یانه؟(معدلم حدود ۱۳ هست)
  اگر کسی موفق به بورسیه دانشگاه نشد امکان بورسیه شدن در ترم های بعد هست؟

  1. سلام. هر دو معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بررسی می شود. با معدل ۱۳ شانس پذیرش بورس خیلی زیاد نیست

 41. سلام خسته نباشید می خواستم بپرسم اگر نتوانیم در امتحان ورودی دانشگاه قبول شیم راه دیگری هم برای تحصیل دندان پزشکی داریم؟ و اگر قبول شیم پاس کردن درس ها سخته یا راحت؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام. همزمان می تونید در آزمون ورودی چند دانشگاه شرکت کنید. کسانی که در آزمون ورودی دانشگاه های مورد تایید در روسیه قبول نمیشن میرن دانشگاه های غیر تایید می خونند و بعد انتقالی می گیرن به دانشگاه های تایید

 42. سلام، بنده با سن ۲۷سال، لیسانس علوم ازمایشگاهی دارم و دانشجوی ارشد ایمونولوژی از دانشگاه دولتی هستم،
  معدل دیپلم و ارشد خیلی خوبی دارم اما لیسانس خیر.
  ایا امکان پذیرش پزشکی و بورسیه در روسیه رو دارم یا به فکر پی اچ دی رشته خودم باشم؟!

  1. سلام. بورسیه دولتی روسیه متقاضیان مقاطع ارشد و دکترا شانس گرفتن بورسیه بیشتری دارند تا مقاطع کارشناسی و پزشکی و دندانپزشکی

 43. سلام خسته نباشید،من میخوام در ۱۸ سالگی پزشکی بخونم در دانشگاه
  سن پترزبورگ،برای ثبت نام در ازمون باید چیکارکنم؟و اینکه برای بورسیه چقدر شانس داریم

  1. تحصیل به زبان روسی مورد تایید ایران است و باید در ابتدا در دانشگاه یک سال پادفک زبان روسی بخونید. بورسیه مقاطع ارشد و دکترا شانس بیشتری برای قبولی دارند.

 44. آیا می شود زبان روسی در دانشگاه ملی روسیه بخونیم ؟؟امکان تحصیل رایگان وجود دارد من دانشجوی ممتاز زبان روسی رشت هستم ولی دوست دارم ادامه درسم را در مسکو باشم و معدل من نیز الف است

  1. سلام. بله پیشنهاد ما این هست که مقطع کنونی را به پایان برسانید و برای مقطع بالاتر درخواست بورسیه تحصیلی بدهید.

  1. سطح آزمون ورود به دانشگاه در روسیه بسته به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. اما در مجموع به مراتب راحت تر از کنکور ایران است.

 45. با سلام و درود من میخوام بورسیه تحصیلی زبان روسی بگیرم نیاز به کمک شما دارم

  1. سلام. لطفا از طریق راه های ارتباطی با مشاورین روس دانش تماس بگیرید. در خدمت خواهیم بود

 46. میخواستم بدونم من که زبان روسی بلدم اگه اقدام کنم مدرک زبان روسی بگیرم
  زبان انگلیسیم مدرک دارم
  باید برای دانشگاها امتحان بدم؟امتحان ورودی داره؟

  1. سلام. بله برای وارد شدن به دانشگاه در روسیه باید آزمون ورودی بدید

 47. سلام ، نفر اول نخبگان استان اصفهان هستم ، اما متاسفانه وضع مالی مناسبی ندارم اما میتونم توی زوایای مختلف صنعتی صاحب نظر باشم چطور میتونم سفر کنم؟؟

  1. برای گرفتن بورسیه در مقاطع ارشد یا دکترا در روسیه شانس قبولی زیاد هست. اما اگر برای مقطع کارشناسی تمایل دارید ادامه تحصیل بدهید شانس قبولی کمتر است. می تونید رزومه خودتون و به ایمیل شرکت روس دانش ارسال کنید. study@rusdanesh.com

 48. هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه چه قدر هست ؟ ( در شهر های بزرگ حداقل چه قدر و در شهرهای کوچک تر حداقل چه قدر ) آیا کسب مدال در المپیاد دانشجویی کشوری تاثیری در پذیرش داره ؟ اجازه ی کار دانشجویی داریم ؟

  1. متوسط هزینه دانشجویی در شهر مسکو بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار و در شهر سن پترزبورگ ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار و در شهرهای دیگر ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در ماه است. خیر مدال کشوری تاثیری در گرفتن پذیرش تحصیلی روسیه ندارد. از سال ۲۰۲۰ میلادی دانشجویان خارجی می توانند حین تحصیل در روسیه کار کنند.

 49. خسته نباشید اگر یک درصد در آزمون قبول نشدیم بعد از یک سال باید برگردیم؟ و اینکه دوره ی پادفک به زبان انگلیسی هست؟

  1. پادفک به زبان روسی است. کسانی که در دانشگاه های مورد تایید قبول نمی شوند وارد دانشگاه های غیر تایید می شوند و بعد در سالهای بعد انتقالی می گیرن به دانشگاه های تایید و یا بعد از تحصیل دوسال در یکی از بیمارستانهای معتبر خارج از کشور کار می کنند تا بعد مدرکشان در ایران تایید شود

 50. سلام برای ورود ب رشته پزشکی محدودیت سنی وجود داره ؟ مثلا ۲۷_۲۸ ساله باشیم نمیتونیم اقدام کنیم؟ و اینکه سمپادی بودن در گرفتن بورسیه کمکی میکنه بهمون یا اهمیتی نداره ؟

  1. سلام. تحصیل در روسیه محدودیت سنی ندارد. در مورد سوال دوم خیر اهمیتی ندارد.

 51. سلام میخاستم ببینم خوابگاه اونجا مختلط هست یانه و به رتبه ی کنکورمون اصلا کار ندارن؟

  1. سلام. رتبه کنکور در روسیه هیچ تاثیری ندارد. خوابگاه مشترک هست اما بلوکهای آقایان و خانم ها جدا است.

 52. ۱.چطور باید دلار ها مون رو بیاریم که دزدیده نشن و اتفاقی نیوفته ؟ممنون میشم راه ها رو بهم بگید.
  ۲.بهتر هست خودمون تنها بیایم یا یکی از والدین باهامون باشن.

  1. دلار به هیچ عنوان داخل چمدان نگذارید. حتما باید همراه خودتان باشد. در مورد همراه هم اگر از طریق مجموعه روس دانش پذیرش تحصیلی بگیرید همکاران ما در فرودگاه به استقبال شما می ایند و در تمام مراحل ثبت نام دانشگاه و خوابگاه همراه شما هستند. نیاز به آمدن همراه نیست.

 53. چند درصد از بچه های پادفک پاولوف وارد کورس پزشکی خودش میشن؟

  1. بستگی به خود شخص داره و این که چقدر در کلاسها حضور داره. ولی اگر کسی مرتب در کلاس حضور داشته باشه و پادفک پاولوف باشه به احتمال ۹۰ درصد وارد کورس پزشکی پاولوف میشه

 54. سلام وقت بخیر آیا بعد از کنکور هم میشه برای پادفک اقدام کرد

  1. سلام. ثبت نام پادفک بعضی دانشگاه ها تنها تا ۲۰ روز دیگر ادامه دارد. اما در بعضی دانشگاه ها بعد از اعلام نتایج کنکور هم می شود ثبت نام کرد.

 55. چطور میتوانیم بورسیه پادفک بگیریم؟ شما هزینه ثبت نام بورس چقدر میگیرید؟

  1. چیزی به نام بورسیه پادفک روسیه نداریم. بورسیه به مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی تعلق می گیره. که در صورت قبولی در بورسیه روسیه ، دوره پادفک شما نیز به صورت رایگان خواهد بود.

   1. چرا الکی میگی آقای محترم، چطور با این بی اطلاعی مشاوره میدین، من خودم امسال پادفک بورسیه بودم من میخوام فوق لیسانس عمران بخونم در مسکو، واقعا متاسفم واستون، من هم فادفک بورسیه هستم و دوره ی ارشد

    1. سلام. ممنون از توجه شما. فقط متوجه نشدم چرا عصبانی هستید و کجا ما اشتباه اطلاعات دادیم. شما وقتی پذیرش بورسیه می گیرید (در صورت نیاز به دوره پادفک) دوره پادفک هم جزو بورسیه محسوب می شود. اما چیزی به نام بورسیه پادفک نداریم.

     1. ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه معمولا از اول ژانویه شروع می شود و تا فوریه ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.