Rusdanesh

دانشگاه سماشکو مسکو روسیه 2024- اودوکیمووا

دانشگاه سماشکو مسکو

دانشگاه دولتی پزشکی – دندانپزشکی مسکو به نام اودوکیموا بزرگترین دانشگاه تخصصی دندانپزشکی روسیه. نام غیر رسمی آن دانشگاه سوم پزشکی یا دانشگاه سماشکو مسکو است. تاریخ ساخت دانشگاه سماشکو روسیه به بیش از 100 سال پیش (1922 میلادی) بر میگردد.  

دانشگاه سماچکو تا چند سال پیش در همه رشته های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران بود اما از سال 2020 تنها رشته دندانپزشکی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. از نکته های مهمی که در مورد این دانشگاه باید به آن توجه کرد مشکل خوابگاه است.دانشگاه اودوکیموا به دانشجویان سالهای اول تا سوم خوابگاه نمیدهد و دانشجو یا باید در خوابگاه خصوصی اقامت داشته باشید یا خانه اجاره کند. 

در این صفحه می خوانید

Play Video about دانشگاه سماشکو مسکو - تحصیل دندانپزشکی روسیه

✳️ دندانپزشکی سماشکو مسکو

دندانپزشکی در واقع رشته تخصصی این دانشگاه است. تحصیل دندانپزشکی سماشکو مسکو مانند دیگر دانشگاه های پزشکی روسیه 5 سال است. شهریه دندانپزشکی دانشگاه سماشکو حدود 7000 دلار در سال است. رشته دندان پزشکی دانشگاه سماشکو مسکو (دانشگاه اودوکیموا ) مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. ظرفیت رشته دندانپزشکی این دانشگاه برای دانشجویان خارجی 300 نفر در سال است. آزمون پزشکی روسیه و آزمون دندانپزشکی روسیه یکسان است. شما در زمان ثبت نام باید انتخاب کنید که می خواهید در رشته دندانپزشکی یا پزشکی ثبت نام کنید. آزمون وردی دانشگاه سماشکو شامل دروس شیمی و زبان روسی می باشد. نمونه سولات آزمون ورودی دانشگاه سماشکو و بقیه دانشگاه ها را می توانید در این بخش ببینید

آزمون دندانپزشکی دانشگاه سماشکو

✳️ هزینه دندانپزشکی دانشگاه سماشکو روسیه

هزینه دندانپزشکی دانشگاه سماشکو روسیه در سال 850 هزار روبل است. یک نکته مهم درباره هزینه دندانپزشکی دانشگاه سماشکو روسیه این است که در این دانشگاه شما حتما باید سال اول شهریه کامل رو در همان ابتدا پرداخت کنید. این در حالی است که در اکثر دانشگاه  ها شما می تونید هزینه دانشگاه و به صورت اقساط پرداخت کنید. 

نکته دوم این که از زمان قبولی در این دانشگاه ، شهریه دانشگاه سماشکو روسیه همان ابتدا و با فاصله حداکثر یک هفتگی از زمان قبولی باید واریز  شود. در صورت تاخیر در پرداخت شما از لیست پذیرفته شدگان حذف می شوید.

شهریه دانشگاه سماشکو روسیه فقط به روبل دریافت می شود و دانشگاه سماشکو شهریه یک سال را می گیرد نه بیشتر. بعضی موسسات مدعی می شوند که باید در همان  ابتدا شهریه تمام 5 سال واریز شود که این اصلا صحیح نیست. در دانشگاه سماشکو شهریه سالهای دوم به بعد را می توان به صورت اقساط نیز واریز کرد.

و آخرین نکته مهم درباره شهریه دانشگاه سماشکو روسیه این است که شهریه این دانشگاه کاهیش است. یعنی مبلغ شهریه برای سالهای دوم به بعد هر سال کاهش پیدا می کند.

شهریه دانشگاه سماشکو مسکو

✳️ پزشکی دانشگاه سماشکو 

در دانشگاه سماشکو مسکو امکان تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی وجود دارد. ظرفیت این دانشگاه در رشته پزشکی برای دانشجویان خارجی 500 نفر در سال است. البته توجه داشته باشید که در لیست دانشگاه های مورد تایید ایران (وزارت بهداشت ) این دانشگاه فقط در رشته دندانپزشکی مورد تایید می باشد. دوره پزشکی سماشکو 6 سال است. 

آزمون ورود به کورس اصلی برای رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه اودوکیمووا دروس :

 • شیمی 
 • زبان روسی

پادفک سماشکو

✳️ پادفک دانشگاه سماشکو 

در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمووا هم مانند خیلی از دانشگاه های دیگر دوره پادفک (آمادگی زبان روسی) برگزار می شود. البته به خاطر این که شهریه دوره پادفک سماشکو به دانشگاه های دیگر کمی بالاتر است و مشکلات خوابگاه که دانشگاه سیماچکو دارد استقال کمتری از دوره پادفک این دانشگاه می شود. بخصوص با توجه به این که شما می توانید دوره پادفک را در هر دانشگاهی بگذرانید و بعد وارد دانشگاه دیگری شوید. 

البته از نظر کیفیت پادفک سماشکو کیفیت قابل قبولی دارد. در مورد دروه های پادفک می توانید اطلاعات کامل تر را در این صحفه مشاهده کنید. 

خوابگاه سماشکو

خوابگاه دانشگاه سماشکو روسیه

خوابگاه دانشگاه سماشکو یکی از مشکلات جدی این دانشگاه است. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم خوابگاه سماشکو ظرفیت محدودی داره و دانشجویانی که این دانشگاه و برای تحصیل انتخاب می کنند باید قبل از وارد شدن به این دانشگاه مسئله خوابگاه و اسکان خودشون و مشخص کنند. 

خوابگاه دانشگاه سماشکو داری سه ساختمان است. ساختمان شماره 2 – شماره 3 و شماره 4

 • اولویت برای وارد شدن به این خوابگاه ها با کسانی است که : 
 • یکی از والدین خود را از دست داده باشند. 
 • خانواده پر جمعیت باشند. 
 • دارای معلولیت باشند. 

به خاطر محدودیت ظرفیت خوابگاه دانشگاه سماشکو ، دانشجویان معمولا آپارتمان اجاره می کنند و یا در خوابگاه خصوصی ساکن می شوند. با توجه به هزینه بالای اجاره آپارتمان (حدود 500 تا 700 دلار در ماه) معمولا دانشجویان به صورت اشتراکی 2-3 نفر با هم آپارتمان اجاره می کنند و یا در آپارتمان های سوئیت (معمولا متراژ 20-30 متر) ساکن می شوند. 

هزینه خوابگاه خصوصی هم معمولا در ماه حدود 200 تا 250 دلار است. 

 

بورسیه دانشگاه سماشکو روسیه

در کلی برای دریافت بورسیه در دانشگاه های روسیه دو نوع بورسیه کلی وجود دارد. یک : بورسیه که توسط بعضی از دانشگاه ها مستقل داده می شود. دو : بورسیه که توسط دولت روسیه توزیع می شود و شامل خیلی از دانشگاه های روسیه می شود. 

در مورد دندانپزشکی سماشکو دانشگاه سماشکو بورسیه مستقلی ندارد. اما این به این معنی نیست که بورسیه دانشگاه سماشکو مسکو اصلا وجود ندارد. شما می توانید از طریق بورسیه سراسری دولت روسیه که به 30 هزار دانشجوی خارجی اهدا می شود اقدام کنید و درخواست بورسیه دانشگاه سماشکو را نمایید. اطلاعات تکمیلی در این باره در صحفه ویژه بورسیه آماده است. با کلیک برو روی این لینک می توانید مطالعه کنید

✳️ اجاره مسکن در روسیه اجاره منزل در مسکو

به طور کلی شرایط اجاره منزل در روسیه این صورت است که متقاضی از طریق آژانس های املاک (تقریبا شبیه آن چیزی که در ایران است ) یا از طریق وبسایت های معروف مثل تسیان و آویتو و یاندکس منزل مورد نظر را انتخاب می کند و برای بازید زمانی را مشخص می کند. 

قرارداد معمولا از طریق آزانس انجام می شود اما در بعضی موارد با توافق طرفین بدون حضور آژانس قرارداد تنظیم می شود که این باعث صرف جویی در هزینه می شود اما برای این که در اینده مشکلی پیش نیاید پیشنهاد می کنیم همه چیز رسمی و قانونی و از طریق آژانس صورت گیرد.

چند نوع منزل مسکونی در روسیه رایج است؟

اجاره مسکن در مسکو و به طور  کلی در روسیه به چند گروه تقسیم می شود:

اجاره آپارتمان یک خوابه دو خوابه و .. (منظور از یک خوابه در روسیه یک اتاق خواب – آشپزخانه و سرویس بهداشتی و بدون پذیرایی )

اجاره استودیو یا همان سوئیت که شامل یک اتاق و سرویس بهداشتی است. در خود اتاق محلی برای آشپزی در نظر گرفته شده است. 

اجاره کمناتا یا اتاق که در واقع شما یک اتاق از یک آپارتمان چند اتاقه را اجاره می کنید. آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک است. 

از نظر هزینه البته اجاره اتاق به صرفه است اما پیشنهاد نمی شود بخصوص برای افراد خارجی. چون با توجه به عدم شناخت همسایه ها ممکن است در آینده مشکلاتی پیش بیایید و از نظر امنیت خیلی گزینه مناسبی نیست. بخصوص برای خانم ها اصلا توصیه نمی کنیم. 

 

رنکینگ سماشکو

✳️ رنکینگ دانشگاه سماشکو مسکو

رنکینگ دانشگاه سماشکو مسکو در سطح جهان متاسفانه خیلی جایگاه مناسبی ندارد. در سه سیستم جهانی معروف رنکینگ ( کیو اس – تایمز – شانگهای) درباره رنکینگ سماشکو چیزی یافت نشد. تنها در رنکینگ های داخلی روسیه این دانشگاه به چشم می خورد. 

تنها در سیستم رنکینگ جهانی روسیه با نام (سه ماموریت دانشگاه ) که دانشگاه های مختلف جهان را از سه منظر مورد بررسی و ارزشیابی قرار می دهد  سماشکو در این لیست در جایگاه 1000 تا 1100 جهانی قرار دارد. 

رنکینگ جهانی روسیه با نام سه ماموریت دانشگاه از سه نظر به دانشگاه های جهان رتبه میدهد: 1- کیفیت آموزشی – 2 سطح کارهای علمی که توسط دانشگاه و دانشجویان انجام گرفته است. 3- تاثیر دانشگاه بر زندگی مردم و جامعه. این سیستم رتبه بندی از سال 2017 راه اندازی شده است و هر سال بهترین دانشگاه های جهان را معرفی می کند. 

اطلاعات مربوط به رنکینگ دانشگاه سماشکو روسیه را می توانید در صحفه دانشگاه سماشکو ویکی پدیا مطالعه بفرمایید. 

لینک رنکینگ دانشگاه سماشکو روسیه در صفحه دانشگاه سماشکو روسیه ویکی پدیا به زبان انگلیسی

لینک رنینگ دانشگاه سماشکو روسیه در صفحه دانشگاه سماشکو ویکی پدیا به روسی

دانشکده ها دانشکاه اودوکیمووا مسکو

🏛 دانشکده پزشکی عمومی،

🏛 دانشکده دندانپزشکی،

🏛 دانشکده روانشناسی بالينی،

🏛 دانشکده اقتصاد،

🏛 دانشکده دانشجويان خارجی،

🏛 دانشکده مدد کاری،

🏛 دانشکده تحصيلات تکميلی

 

دکترا تخصص دانشگاه اودوکیمووا 

👨‍⚕️ داخلی،

👩‍⚕️ پزشکی،

👨‍⚕️ پزشکی قانونی،

👩‍⚕️ قلب و عروق،

👨‍⚕️ جراحی،

👩‍⚕️ بیماریهای واگیردار،

👨🏻‍🔬 داروشناسی،

👨🏻‍🔬 داروشناسی بالینی،

👩‍⚕️ بیماریهای عصبی،

👨‍⚕️ بیهوشی و احیا.

اطلاعات تکمیلی درباره دانشگاه سماشکو در مسکو روسیه

همانطور که در بالا اشاره شد سماشکو دانشگاه تخصصی دندانپزشکی در روسیه است. دانشگاه سماشکو در مسکو به عنوان دانشگاه تخصصی دندانپزشکی شناخته می شود. سماشکو دانشگاه تخصصی دندانپزشکی نه تنها در مسکو که میتوان گفت در کل روسیه است. 

سماشکو با دانشگاه های و مراکز علمی مختلف در کشوهای مختلف تفاهم نامه های همکاری دارد از جمله: کشور آذربایجان – قرقیزستان – بلاروس – برزیل – بوسنی – قزاقستان – ازبکستان – سوریه – چین – گرجستان – فرانسه

دانشگاه سماشکو کجاست ؟

پاسخ دادن به این سوال کمی دشوار است چون این دانشگاه در نقاطع مختلف شهر مسکو ساختمان دارد و کلاسها در نقاط مختلف شهر مسکو برگزار می شود. گاهی اتفاق میفتید که شما صبح در یک ساختمان کلاس دارید و چند ساعت بعد در یک ساختمان در یک نقطه دیگر شهر. اما  اگر منظور از این که دانشگاه سماشکو کجاست آدرس حقوقی آن باشد میتوان گفت آدرس حقوقی دانشگاه سماشکو در

127006, субъект Российской Федерации, г. Москва, вн. тер. г. муниципальный округ Тверской, ул. Долгоруковская, д.4

 ادرس کامل تمام ساختمانهای را می توانید در سایت دانشگاه سماشکو روسیه با کلیک کردن بر روی این لینک مشاهده نمایید.

آدرس سایت دانشگاه سماشکو صفحه اصلی آن را می توانید در این بخش مشاهده نمایید.

 

عکس دانشگاه سماشکو وخوابگاه دانشگاه دندانپزشکی سماشکو

عکس دانشگاه سماشکو وخوابگاه دانشگاه دندانپزشکی سماشکو

تحصیل در دانشگاه های غیر تایید روسیه

یکی از سوالاتی که خیلی در یکی دو سال اخیر مطرح می شود این است که آیا می توان در دانشگاه غیر تایید درس خوان؟ باید توجه داشته باشید که هدف از تحصیل و گرفتن مدرک چیست. اگر هدف از تحصیل در روسیه اخذ مدرک معتبر و در نهایت کار کردن ایران است باید بگوییم که ما اصلا تحصیل در دانشگاه غیر تایید را توصیه نمی کنیم. چرا که مدرک شما در ایران ارزشیابی نخواهد شد. بخصوص از سال 2023 تاکید شده است که باید تمام دوره تحصیل (نه بیش از نیمی) در دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران گزرانده شود تا مدرک در ایران مورد ارزشیابی قرار گیرد. اما اگر هدف از اخذ مدرک کار کردن در روسیه است که باید بگوییم رشته مناسبی را اتخاب نکرده اید. چرا که در روسیه مشاغل حوزه پزشکی جزو مشاغل متوسط محسوب می شود. در روسیه شرایط درامدی رشته های مانند نفت و گاز –  کامپیوتر  – فیزیک و .. به مراتب شرایط بهتری دارند نسبت به پزشکی یا دندانپزشکی و تحصیل در این رشته ها هم راحت تر از رشته های پزشکی است و طول دوره تحصیل هم کوتاه تر است. 

✳️ آزمون ورودی دانشگاه سماشکو از چه درسهایی است؟

آزمون ورودی دانشگاه سماشکو برای دوستانی که تصمیم به تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه دارند شامل دروس شیمی و زبان روسی می شود. 

توجه داشته باشید که فقط رشته دندانپزشکی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. درباره آزمون ورودی دانشگاه سماشکو و بقیه دانشگاه های مورد تایید می توانید به صفحه آزمون ورودی مراجعه کنید. نمونه سوالات و منابع قرار داده شده است. 

✳️ نام دیگر دانشگاه سماشکو چیست؟

یکی از سوالاتی که پرسیده می شود چرا نام دانشگاه سماشکو در لیست دانشگاه های مورد تایید نیست. این به این علت است که در حقیقت نام دیگر دانشگاه سماشکو یعنی دانشگاه اودوکیموا در این لیست آمده است که البته نام رسمی و درست این دانشگاه هم همان اودوکیموا است اما در محاوره همیشه نام قدیمی این دانشگاه یعنی سماشکو گفته می شود.

✳️ سایت دانشگاه سماشکو چیست؟

شما می توانید برای وارد شدن به سایت دانشگاه سماشکو از لینک زیر وارد شوید. 

https://www.msmsu.ru/

برای وارد شدن به سایت دانشگاه سماشکو به انگلیسی نیز از لینک زیر وارد شوید

https://en.msmsu.ru/

✳️ آیا امکان انتقال از دانشگاه های روسیه به ایران وجود دارد؟

تا قبل از سال 1399 شرایط انتقالی از دانشگاه های خارج به داخل راحت تر بود. از سال 99 تا سال 1401 کلا انتقالی به دانشگاه های ایران لغو شد. اما در سال 1401 مجدد اجازه انتقال داده شد. شرایط انتقال از دانشگاه های روسیه به ایران و کلا از دانشگاه های خارج از کشور به داخل :

تایید بودن دانشگاه مبدا - گزراندن حداقل 72 واحد (حدود دو سال تحصیلی) - قبولی در آزمون داخلی 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

37 پاسخ

  1. سلام، اینکه نوشته شده که شهریه دانشگاه سماشکو کاهشی است یعنی از سال دوم به بعد کاهش پیدا می کند تا چه اندازه درسته؟

 1. سلام دکتر من دخترم کورس اولهایا سال۴۰۳ باید شهریش کامل بده یاخیر

  1. شهریه دانشگاه سماشکو سال اول کامل پرداخت میشه. سالهای بعد امکان پرداخت اقساطی هست

  1. در مورد این که دانشگاه پاولوف بهتره یا سماشکو نمیشه جواب قطعی داد. چون هر دانشگاه مزایا و معایب خودش و داره. از نظر رنینگ دانشگاه سماشکو روسیه پایین تر از دانشگاه پاولوف است. از نظر دندانپزشکی سماشکو دانشگاه سماشکو در بین تمام دانشگاه های روسیه مطرح و معروف است اما رتبه جهانی خوبی ندارد. از نظر هزینه دانشگاه پاولوف بهتر از سماشکو است. از نظر سختیگیری دانشگاه سماشکو بهتر از پاولوف است.

 2. سلام خسته نباشید.دخترمن امسال انتقالی گرفته وسال دوم دندان میشه قبلا دانشگاه دیگه بود.آیا امسال خوابگاه می دن بهش.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. دانشگاه سماشکو مشکل خوابگاه داره و فقط با دانشجویان سالهای اخر خوابگاه میده

   1. سلام ایا در دانشگاه های روسیه داشتن حجاب مشکل ایجاد می کنه مثلا همین دانشگاه با دانشجوهای با حجاب چطور بر خورد می کنند

 3. سلام اقای دکتر مرسی از اطلاعات مفید و صداقت شما
  با ارزوی موفقیت برای شما و موسسه ی شما
  شما باعث شدین تا من راه درست انتخاب کنم و کلی هزینه صرفه جویی کنم
  مرسیییی

  1. سلام پسرم دوسال دانشگاه یونیورسیتی گرجستان دندان پزشکی خوانده است آیا می تواند به دانشگاه سوماشکو بیاید آیا واحدهای درسی را که گذرانده است را قبول می کنند

 4. تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی هم مورد تایید ایران می باشد یا اینکه فقط زبان روسی تایید است؟

  1. تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست . فقط به زبان روسی مورد تایید است.

 5. سلام ودرود، درآمد و بازار کار دندانپزشکان در روسیه چطوره؟
  میشه بعد از اتمام تحصیل دندانپزشکی اقامت گرفت و روسیه مشغول به کار شد ؟

  1. سلام. شغل دندانپزشکی در روسیه جزو مشاغل متوسط است. دانشجویان خارجی در روسیه بعد از اتمام تحصیل می توانند درخواست اقامت دهند.

 6. سلام وقت بخیر ، من دندانپزشکم و میخواستم شرایط گرفتن تخصص در دانشگاهی مورد تایید رو بدونم و اینکه بعد از تخصص اجازه ی کار در روسیه رو داریم؟؟

  1. سلام. دوره های تخصص دندانپزشکی در روسیه معمولا سه سال است. با داشتن مدرک تحصیلی می تونید در روسیه درخواست اقامت بدید و بعد از دریافت اقامت می تونید کار کنید.

   1. باید ازمون a2را قبل از ورود به دانشگاه قبول شد ؟
    وگرنه مدرک دانشگاه سماشکو بدون ازمون مورد تایید ایران نیست؟

 7. سلام ببخشید ظرفیت دانشگاه سماشکو چند نفر است؟برای دندان

  1. سلام. ظرفیت دندانپزشکی دانشگاه سماشکو برای دانشجویان خارجی ۵۰۰ نفر است.

 8. ببخشید هزینه تحصیل دندانپزشکی دانشگاه سماشکو به دلار باید پرداخت بشه با روبل ؟ شهریه رو کامل باید بدیم با میشه تو چند قسط داد؟

  1. شهریه دانشگاه سماشکو به روبل هست. اما برای راحتی گاهی مبالغ به دلار و گاهی به تومان تبدیل می شود.
   در مورد سوال دوم: در اکثر دانشگاه های روسیه شهریه به صورت قسطی پرداخت می شود. معمولا در دو قسط

    1. هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه بسته به دانشگاه بین 5 تا 8 هزار دلار در سال است

  2. آقای دکتر دخترم آزمون انلاین سماشکو داشت اولش که لینک سوالات براش باز نشد ازمونش شروع نشده بود من پشت لب تابش پیام به پشتیبان دادم درست شد خودش تنها پشت لب تاب بود دوربینش دو سه بار قطع میشد ولی وصل میشد براش تقلب نمیگیرن فقط پشتیبان پیام میداد میتونم کمکت کنم تقلب براش اعلام نکرد

   1. اگر هر مشکل فنی که ایجاد میشود سریع به پشتیبان اطلاع رسانی شود نهایتا در روز رزور میتونن امتحان بدن

  3. سلام من پارک دارم میخوام دندان سماشکو برم منو راهنمایی کن ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.