Rusdanesh

دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ – دانشگاه ریاست جمهوری روسیه

دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ

دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ یکی از شعب دانشگاه رانخیگس یا ریاست جمهوری روسیه است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه کشور روسیه است. رانهیگس بیش از 50 شعبه در شهرهای مختلف روسیه دارد و در مجموع حدود 200 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. اما چیزی که

دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ را بین دانشجویان ایرانی پرطرفدار کرده است دوره پادفک این دانشگاه هست. همه ساله تعداد قابل توجهی دانشجوی ایرانی در دوره پادفک دانشگاه رانخیگس سن پیتزبورگ مشغول به تحصیل می باشند. البته جدا از پادفک در دانشگاه رانخیگس سنت پترزبورگ امکان تحصیل در رشته های مانند اقتصاد و روابط بین الملل و خیلی رشته های دیگر وجود دارد. در این مقاله به طور کامل درباره این دانشگاه صحبت می کنیم.  

در این صفحه می خوانید

پخش ویدیو

دانشگاه رانخیگس روسیه یا دانشگاه ریاست جمهوری روسیه

سال تاسیس این دانشگاه به سال 2010 میلادی برمیگردد. البته دانشگاه بسیار قدیمی تر از این تاریخ است اما در این سال از ادغام آکادمی اقتصاد ملی (تاسیس ۱۹۷۷) و آکادمی خدمات دولتی (تاسیس ۱۹۹۱) و ۱۲ موسسه آموزشی دولتی فدرال دانشگاه رانخیگس شکل گرفت. در مجموعه 80 دوره کارشناسی و 130 گرایش کارشناسی ارشد و دوره های ای بی ام ABM در این دانشگاه ارائه می شود. خیلی از مسئولین ادارت دولتی در روسیه فارغ التحصیل دانشگاه رانخیگس هستند. 

اهداف دانشگاه رانهیگس 

آموزش و تربیت کادر مجرب و حرفه ای در سطوح مختلف دولتی

ساخت استانداردی به عنوان زیربنای فعالیت های اجتماعی-اقتصادی و علوم انسانی

ساخت نهاد پشتیبانی علمی بازرسی-تحلیلی برای ارگانهای دولتی

این دانشگاه علاوه بر آموزش کادر نهادهای دولتی، دوره های آموزشی پیش نیاز برای دانشجویان خارجی را نیز در برنامه خود دارد.

دوره های پادفک پزشکی- فنی مهندسی- اقتصاد در دانشگاه رانخیگس تدریس می شود. با توجه به شهریه مناسب دوره پادفک دانشگاه رانخیگس همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی به تحصیل در رشته های پزشکی دوره پادفک خود را در این دانشگاه می گذرانند.

 

دوره کارشناسی دانشگاه رانهیگس 

 • مدیریت شهری دولتی
 • مدیریت 
 • اقتصاد 
 • تجارت و اطلاعات 
 • حقوق
 • روابط بین الملل
 • تبلیغات و روابط اجتماعی
 • روزنامه نگاری
 • روانشناسی
 • مدیریت نیروی کار
 • سیاست

دوره کارشناسی ارشد دانشگاه رانخیگس روسیه

دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه مانند اکثر دانشگاه های روسیه دو سال است. که یک سال کاملا دوره های تئوری است و در سال دوم پنجاه درس تمرکز بر دروس و پنجاه درصد بر روی پایان نامه دوره کارشناسی ارشد است.

شانس گرفتن بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد خیلی بشتر است و در این دوره امکان گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه رانخیگس نیز وجود دارد.

پر طرفدار ترین رشته های مقطع ارشد دانشگاه ریاست جمهوری روسیه شامل: 

 • مدیریت شهری دولتی
 • مدیریت
 • اقتصاد
 • حقوق
 • روابط بین الملل
 • مدیریت نیروی انسانی

متوسط هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در سال حدود 3 هزار تا 3500 دلار است.

دوره دکترای دانشگاه رانخیگس روسیه

طول دوره دکترای در دانشگاه رانخیگس سه سال است که در سال اول دروس عمومی و تخصصی است و در سالهای بالاتر بیشتر تمرکز بر روی پایان نامه دکتر می باشد. 

بعد از پایان دوره و دفاع اولیه تز مدرک دکترای معتبر در داخل روسیه داده می شود و بعد از دفاع پایانی که تحت نظارت وزارت علوم روسیه انجام می شود دانشجو مدرک معادل پی اچ دی بین المللی دریافت می کند

رشته های مطرح دانشگاه رانخیگس در مقطع دکترا شامل:

 • فناوری اطلاعات
 • علم روانشناسی
 • اقتصاد
 • حقوق
 • علم سیاست 
 • تاریخ و باستان شناسی

شهریه دوره دکترا بین 2500 تا 3 هزار دلار در سال است که البته امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در این مقطع نیز  وجود دارد

دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ

شعبه سن پترزبورگ دانشگاه رانخیگس با عنوان دانشگاه شمال غرب یکی از بزرگترین شعبه های این دانشگاه است. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های علوم انسانی – اقتصاد – روابط بین الملل – هتل داری و توریزم – روزنامه نگاری – گمرک و تجارت وجود دارد. یکی از امتیازات این دانشگاه امکان تحصیل رایگان در آن است. دانشجویان می توانن هم از طریق بورسیه دولتی روسیه و هم از طریق بورسیه مستقیم این دانشگاه به طور رایگان در این دانشگاه تحصیل نمایند

تحصیل با هزینه شخصی نیز در دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ بسیار قیمت مناسبی دارد . متوسط هزینه تحصیل در این دانشگاه سالی 2500 تا 3000 دلار است. 

پادفک دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ 

پادفک دانشگاه سن پترزبورگ روسیه یکی از مناسب ترین دوره های پادفک در روسیه است. در این دانشگاه امکان تحصیل پادفک در رشته های مختلف وجود دارد. پادفک پزشکی – پادفک فنی مهندسی – پادفک اقتصاد و … 

از امتیازات پادفک دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ می توان به قیمت مناسب آن اشاره کرد. کمتر دانشگاهی در روسیه وجود دارد که با اعتبار بالا با هزینه خیلی مناسب آن هم در شهر سن پترزبورگ تحصیل کرد. 

یکی دیگر از ویژگی هایی که این دانشگاه را متمایز می کند ویزای تحصیلی پادفک دانشگاه رانخیگس هست. پادفک دانشگاه ریاست جمهوری شاید تنها دانشگاهی در روسیه باشد که ویزای تحصیلی آن تا پایان سپتامبر اعتبار دارد و این باعث می شود که دانشجو بدون نیاز به خروج از  روسیه ویزای خود را در دانشگاه دوم تمدید نماید. بخصوص برای آقایان که مشکل خدمت سربازی دارند و امکان بازگشت به ایران نیست این خیلی گزینه مناسبی می تواند باشد.  

خوابگاه دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ 

این دانشگاه چند خوابگاه دارد که البته این خوابگاه برای دانشجویانی است که در کورس اصلی در این دانشگاه تحصیل می کنند و به دانشجویان پادفک خوابگاه دولتی تعلق نمی گیرد. از نکات منفی خوابگاه رانخیگس سن پترزبورگ ظرفیت کم آن و کیفیت پایین آن است. 

برای دانشجویان پادفک خوابگاه خصوصی در نظر گرفته شده است. یک هتل در نزدیکی ساختمان پادفک دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ در نظر گرفته شده است. هزینه این خوابگاه نسبت به خوابگاه های دولتی بالاتر است اما از نظر کیفیت بسیار شرایط مناسبی دارد. اتاقها دو نفر با امکانات اولیه در داخل هر اتاق مانند سرویس بهداشتی و امکان آشپزی در داخل اتاق. 

Play Video about خوابگاه دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ روسیه
دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ روس دانش

روس دانش نماینده دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ 

مجموعه روس دانش به عنوان نماینده دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ در ایران در خدمت دوستانی است که تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند. جهت مشاوره رایگان درباره این دانشگاه و دانشگاه های دیگر روسیه و تحصیل در روسیه می توانید با ما تماس بگیرید و یا به صورت حضوری به دفتر روس دانش در تهران مراجعه نمایید. 

تحصیل پزشکی در روسیه

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه 2024

تحصیل پزشکی در روسیه اولین گزینه درخواست مهاجرت تحصیلی به روسیه در بین متقاضیان ایرانی است. هزینه مناسب تحصیل در روسیه ، مورد تایید بودن تعدادی

Read More »
بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه تحصیلی روسیه 2024

امکان تحصیل رایگان در روسیه برای دانشجویان خارجی وجود دارد. همه ساله تعداد زیادی دانشجوی خارجی در رشته های مختلف و در مقاطع مختلف بورسیه

Read More »

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.