Rusdanesh

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک 2024 پزشکی به انگلیسی

شهریه دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک در شهر نووسیبیرسک در قسمت آسیایی فدراسیون روسیه قرار دارد. این شهر نزدیک به کشورهای قزاقستان,چین و مغولستان واقع شده است سومین شهر پرجمعیت روسیه با جمعیتی بالغ بر 1,6 میلیون نفر پس از مسکو و سن پترزبورگ میباشد .نووسیبیرسک در جنوب شرقی دشت سیبری غربی واقع شده است و مرکز استان نووسیبیرسک است و نخستین شهر در سیبری است که سامانه مترو در آن راه‌اندازی شده‌است. نووسیبیرسک مرکز صنعتی بزرگی است. صنایع موجود در آن عبارت از ۲۱۴ شرکت بزرگ و متوسط اندازه صنعتی است و آنها بیش از دو سوم همه محصولات صنعتی ناحیه نووسیبیرسک را تولید می‌کنند. صنایع پیشرو عبارت است از، هوافضا، سوخت هسته‌ای، ژنراتورهای توربو و برق‌آبی، ماشین‌آلات نساجی، ماشین‌آلات کشاورزی، تولیدات قطعات و وسایل الکترونیکی و متالوژی است.  دانشگاه نووسیبیرسک علارقم این که قدمت زیادی ندارد، به سرعت به یکی از برترین دانشگاه های روسیه در سطح جهان تبدیل شد. رنکینگ دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در آخرین رده بندی در سال 2023 در جایگاه 5 دانشگاه برتر روسیه قرار دارد. در ادامه اطلاعات کامل را در باره دانشگاه دولتی نووسیبیرسک می توانید مطالعه کنید.

در این صفحه می خوانید

✳️ تحصیل پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای تحصیل پزشکی در روسیه باشد. دو امتیاز مهم در خصوص تحصیل پزشکی در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه کیفیت آموزشی و هزینه زندگی پایین در این شهر است. شهریه رشته پزشکی دانشگاه دولتی نوسیبیرسک ۶۵۰۰ دلار در سال است. اما هزینه زندگی در این شهر بسیار کمتر از مسکو و سن پترزبورگ است. هزینه زندگی در نووسیبیرسک روسیه برای یک دانشجو شاید در ماه حدود ۲۰۰ دلار باشد. هزینه خوابگاه دانشگاه نووسیبیرسک حدود ۲۰ دلار در ماه است. لازم به ذکر است که امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه نووسیبیرسک وجود ندارد. جهت قبولی و وارد شدن به دانشگاه در رشته پزشکی شما باید در آزمون زیست شناسی – شیمی و زبان روسی این دانشگاه شرکت کنید. نمونه سوالات آزمون پزشکی روسیه را می توانید در این بخش مطالعه نمایید. از آنجایی که این شهر فاصله زیادی با شهرهای اصلی روسیه یعنی مسکو و سن پترزبورگ دارد و از سوی دانشجویان استقبال کمتری برای رفتن به این دانشگاه وجود دارد ،‌شانس قبولی در این دانشگاه بیشتر از دیگر دانشگاه های پزشکی روسیه است . موسسه روس دانش  آماده ثبت نام شما عزیزان در این دانشگاه می باشد.

دانستن یک نکته ضروری است و آن این که دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک روسیه با دانشگاه دولتی نووسیبیرسک متفاوت است و دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. و همچنین این نکته را فراموش نکنید که دانشگاه نووسیبیرسک دندانپزشکی ندارد و فقط رشته پزشکی دانشگاه نووسیبریک مورد تایید ایران است. نووسیبیرسک دانشگاه های زیادی دارند که فقط و فقط دانشگاه دولتی مورد تایید ایران است. نووسیبیرسک دانشگاه های دیگر دارد که مورد تایید وزارت علوم ایران است نه وزارت بهداشت.

✳️ شهریه دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

شهریه دانشگاه نووسیبیرسک برای رشته پزشکی در سال 6500 دلار است. در این دانشگاه امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز فراهم است. 

در دوره پادفک شهریه دانشگاه نووسیبیرسک 4500 دلار است. در این دانشگاه امکان تحصیل دوره پادفک به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. قیمت دوره پادفک انگلیسی 4500 دلار است. در مورد شهریه دانشگاه نووسیبیرسک و بقیه دانشگاه های روسیه می توانید به صفحه مربوط به شهریه دانشگاه های روسیه مراجعه کنید

 

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

✳️ تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه نووسیبیرسک

طبق آخرین بخشنامه وزارت بهداشت در سال 2021 دانشجویان ایرانی می توانند در روسیه به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند البته با این شرط که قبل از شروع کورس اصلی مدرک آ2 زبان روسی گرفته باشند. در دانشگاه نووسیبرسک این امکان وجود دارد که شما در سه سال اول به زبان انلگیسی تحصیل کنید تا آشنایی نسبی به زبان روسی پیدا کنید و بعد در سالهای آخر تحصیل به زبان روسی خواهد بود و در نهایت شما مدرک زبان پزشکی به زبان روسی دریافت می کنید.

پادفک دانشگاه نووسیبیرسک

پادفک دانشگاه نووسیبیرسک معمولا دیرتر از دانشگاه های دیگر روسیه شروع می شود. معمولا در ماه آبان یا آذر ماه. 

شهریه پادفک نووسیبیرسک ۴۵۰ دلار است. البته پادفک این دانشگاه به علت موقعیت جغرافیایی و هزینه بالا معمولا با استقبال کمتری نسبت به دیگر دانشگاه های روسیه مواجه است. اطلاعات کامل پادفک را می توانید در این بخش مطالعه کنید

 

آزمون دانشگاه نووسیبیرسک

✳️ دانشگاه نووسیبریک – دانشگاهی جدید اما موفق

دانشگاه نووسیبریک (دانشگاه دولتی نووسیبیرسک) که بهترین عملکرد را در میان دانشگاه های زیر ۱۰۰ سال عمر روسیه دارد، در سال ۱۹۵۹ تأسیس شده و در حال حاضر در رتبه بندی دانشگاه های برتر منطقه ی اروپای شرقی و آسیای مرکزی، رتبه ی دوم را به خود اختصاص داده است. دانشگاه یاد شده که خیلی سریع شهرت یافت ۶ هزار دانشجو بیشتر ندارد.

دانشگاه نووسیبیرسک – دانشگاه دولتی 

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک که نام کامل آن دانشگاه ملی تحقیقاتی دولتی نووسیبیرسک می باشد در سال ۱۹۵۹ تاسیس گردید. این دانشگاه یکی از دانشگاه های موجود در لیست ۵/۱۰۰ می باشد.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک شمامل ۶ دانشگده، سه انستیتو و ۱۱۰ رشته تحصیلی می باشد. تعداد دانشجویان این دانشگاه ۶ هزار نفر است که یک ششم (بیش از ۱۰۰۰ نفر) از آن را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. همچنین ۴۳ استاد خارجی در این دانشگاه مشغول به تدریس می باشد. این دانشگاه با بیش از ۱۳۰ دانشگاه از ۲۹ کشور دنیا تفاهم همکاری دارد.

رشته های برتر این دانشگاه: فیزیک – زیست شناسی – پزشکی – شیمی – جغرافی – ریاضیات و فناوری اطلاعات می باشد.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک را انستیتو های مختلف در ۱۳۰ رشته در برگرفته که به دانشجویان این امکان را میدهد که از سالهای ابتدایی تحصیل در این دانشگاه در جامعه علمی فعالیت گسترده ای داشته باشند.

RusDanesh

✳️ دانشکده پزشکی و روانپزشکی دانشگاه نووسیبیرسک

دوره پزشکی در دانشگاه دولتی نوسیببیرسک مانند دیگر دانشگاه های روسیه شش سال می باشد. در این دانشگاه امکان تحصیل در دوره های تخصص نیز وجود دارد. طول دوره تخصصی (اردیناتوری) دو سال می باشد.

البته باید توجه داشته باشید که تحصیل در دوره های تخصص پزشکی روسیه مورد تایید ایران نمی باشد. 

رشته های تخصصی شامل:

 • جراحی زنان و زایمان
 • پزشکی عمومی
 • انکلوژی (سرطان شناسی)
 • پزشک اعصاب
 • جراحی
 • کاردیولوژی (پزشک قلب)
 • گاستروانترولوژی (پزشک گوارش)
 • پزشک مداری ادراری
 • جراحی پلاستیک

دانشجویان پزشکی در سه سال اول تحصیل بیشتر مطالب علوم پایه را فرا می گیرند. دروس در بخش علوم طبیعی و فیزیک برگذار می شود. در این دوره دانشجویان دروس ریاضی – زیست شناسی مولوکولی- شیمی – فیزیک و بهداشت را فرا می گیرند.

از سال چهارم تا سال ششم به دانشجویان فقط دروس پزشکی تدریس می شود. دوره های عملی در مرکز درمانی برگذار می شود به صورتی که در شیفت صبح دانشجویان در بیمارستان کارهای بررسی بیماران و کارهای عملی انجام می دهند و در شیف عصر دروس مربوط به پزشکی را فرا می گیرند.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه نوویسیبریک 

✅ رنکینگ خوب جهانی و اعتبار جهانی این دانشگاه 

✅ قیمت مناسب تحصیل در این دانشگاه 

✅ هزینه مناسب زندگی در این شهر

✅ کیفیت خوب خوابگاه و قیمت مناسب خوابگاه 

❌ آب و هوای سرد این شهر 

❌ فاصله دانشگاه تا شهر 

❌ فاصله این شهر تا مسکو 

 نوویسیبریک کجاست؟ فاصله مسکو تا نووسیبیرسک چقدر است 

فاصله مسکو تا نووسیبیرسک حدود 3400 کیلومتر است. برای مقایسه باید بگیم که فاصله مسکو تا تهران 2900 کیلومتر یعنی 500 کیلومتر کمتر از فاصله مسکو تا نووسیبیرسک . از مسکو به نوویسیبریک از طریق هوایی و ریلی میتوان سفر کرد. سفر هوایی  از مسکو به این شهر حدود 4 ساعت و نیم زمان میبرد. قیمت بلیط هواپیما حدود 5 تا 10 هزار روبل است. سفر با قطار از مسکو به این شهر دو شبانه روز طول می کشد. 

Play Video about شهر نووسیبرسک روسیه

✳️ آیا دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک روسیه مورد تایید ایران است ؟

 

خیر دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. دانشگاهی که مورد تایید ایران است دانشگاه دولتی نووسیبیرسک است که با دانشگاه پزشکی نووسبیرسک متفاوت است. 

✳️ آیا دانشگاه نووسیبیرسک دندانپزشکی هم دارد؟

اگر منظور دانشگاهی که مورد تایید ایران باشد باید گفت خیر دانشگاه نووسیبرسک دندانپزشکی ندارد. تحصیل در دانشگاه نووسیبیرسک دندانپزشکی فقط در دانشگاه پزشکی این شهر امکان پذیر است که این دانشگاه مورد تایید  ایران نیست و فقط دانشگاه دولتی مورد تایید ایران است که در آن فقط امکان تحصیل پزشکی وجود  دارد.

✳️ سایت دانشگاه نووسیبیرسک چیست؟

سایت دانشگاه نووسیبیرسک به زبان روسی به آدرس زیر است:

https://www.nsu.ru/n/

سایت دانشگاه نووسیبیرسک به زبان انگلیسی : 

https://english.nsu.ru/

✳️ رنکینگ دانشگاه نووسیبرسک روسیه چند است؟

در آخرین رتبه بندی کیو اس دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در جایگاه جهانی 260 و در حوزه پزشکی رنکنیگ دانشگاه نووسیبرسک 600 جهانی است. از نظر کیو اس این دانشگاه در جایگاه دوم بهترین دانشگاه های روسیه بعد از دانشگاه لومونوسف مسکو قرار دارد

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

14 پاسخ

 1. شهریه دانشگاه نووسیبیرسک مسکو چقدر است؟ آیا نووسیبیرسک دانشگاه مورد تایید ایران است؟

  1. سلام. ما دانشگاه نووسیبیرسک مسکو نداریم. نووسیبرسک دانشگاه در شهری به همین نام است که حدود 3000 کیلومتر با مسکو فاصله دارد. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک مورد تایید ایران می باشد.

 2. سلام برای ازمون ورودی در این دانشگاه باید چه منابعی رو مطالعه کنیم؟ایا ریز نمرات دبیرستان تاثیر در پذیرش دارد ویا محدودیت سنی وجود دارد؟

  1. سلام. نمونه سوالات ازمون پزشکی روسیه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید. محدودیت سنی ندارد و نمرات دبیرستان هم در قبولی تاثیری ندارند

 3. سلام ازمون ورودی این دانشگاه به گه صورت هست و میشه از پسش بر اومد؟

  1. آزمون ورودی دانشگاه نووسیبیرسک هم به زبان روسی هست و هم به زبان انگلیسی. شامل زیست شناسی – شیمی و زبان
   نمره قبولی پنجاه از صد

  1. دانشگاه نووسیبرسیک بورسیه تحصیلی پزشکی ندارد. اما برای رشته های غیر پزشکی امکان گرفتن بورسیه دانشگاه نووسیبیرسک وجود دارد

 4. سلام.آب وهوای نووسیبیرسک چطوره؟وچقدر با آب وهوای مسکو تفاوت داره؟

  1. شهر نووسیبیرسک در منطقه سیبری روسیه قرار دارد و آب و هوای نووسیبرسک نسبت به مسکو و سن پترزبورگ سرد تر می باشد.

 5. سلام آیا تخصص زنان وزایمان در این دانشگاه مورد تایید ایران هست؟

  1. در مورد مورد تایید بودن دوره های تخصص پزشکی در روسیه صحبت های ضد و نقیض هست. بهتر است برای اطمینان با معاونت آموزش وزارت بهداشت تماس بگیرید

  1. سلام. تحصیل در دانشگاه نووسیبیرسک به زبان انگلیسی است. البته در سال اول و دوم . و بعد از آن به زبان روسی . در نهایت مدرک به زبان روسی صادر می شود که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.