Rusdanesh

ازدواج در روسیه

مراسم ازدواج در روسیه نسبت به ایران بسیار راحت تر برگزار می شود. معمولا از تشریفاتی که در عروسی های ایرانی می بینیم اینجا کمتر دیده می شود. البته بخش محدودی از ثروتمندان بسیار تجملاتی مراسم می گیرند. اما در بین اقشار متوسط جامعه بسیار کم هزینه برگزار می شود. معمولا عروس و داماد به همراه پدر و مادر و چند تن از دوستان عروس و داماد به مکانهای دیدنی شهر روفته و چند عکس یادگاری می گیرند. و بعد هم در یک رستوران در کنار هم مراسم را جشن می گیرند.

 

ثبت ازدواج

ازدواج به صورت قانونی در محضر ثبت می شود. و کسانی که مذهبی هستند معمولا در کلیسا نیز مراسم برگزار می کنند. البته در روسیه ازدواج سفید نیز بسیار رایج هست. خیلی افراد برای سالیان سال با هم زندگی می کنند. ولی هیچ گاه به صورت رسمی ازدواج نکرده اند.

تقسیم اموال در صورت متارکه 

طبق قانون روسیه تمام اموال که بعد از ازدواج توسط هر یک از زوجین خریداری شده باشد جزو اموال مشترک بوده و در صورتی که پیوند به متارکه و طلاق منجر شود تمام اموال بین زن و شوهر تقسیم می شود.

البته بعضی افراد در زمان ازدواج مدرک رسمی تنظیم می کنند که در صورت طلاق اموال هر شخص متعلق به خود او باشد و تقسیم نشود. در صورتی که شما زمان این سند را رسما امضا کرده باشید دیگر قانون تقسیم اموال بعد از طلاق شامل حال شما نخواهد بود

نگهداری فرزند در صورت طلاق

طبق قانون روسیه در صورت طلاق حق نگهداری فرزند با مادر است. مگر در موارد خاصی که مادر صلاحیت نگهداری فرزند را نداشته باشد. 

مرد باید تا زمانی که فرزند به سن ۱۸ سالگی می رسد باید مبلغی را به همسر سابق خود بابت نگهداری فرزند پرداخت کند. این مبلغ بستگی به درامد مرد دارد و توسط دادگاه مشخص می شود.

 

ازدواج شهروندان خارجی در روسیه

اکثر مردم روسیه معمولا فقط با روسیها ازدواج می کنند. ولی ازدواج شخص روس با یک خارجی نیز امری نادر نیست. در ازدواج های شهروند روس با خارجی معمولا عروس روس است. بخصوص با توجه به این که تعداد دختران در روسیه از پسرها بیشتر است. کمتر داماد روسی رو می توانید ببینید که با عروس غیر روس ازداج کرده باشد.

شاید جالب است بدانید که تعداد زنهای در روسیه نسبت به مردها حدود ۹ میلیون نفر بیشتر است. 

ازدواج شهروندان خارجی در روسیه

اکثر روسیه ها معمولا فقط با روسیها ازدواج می کنند. ولی تعداد ازدواج شخص روس با یک خارجی نیز امری نادر نیست. در ازدواج های شهروند روس با خارجی معمولا عروس روس است. بخصوص با توجه به این که تعداد دختران در روسیه از پسرها بیشتر است. کمتر داماد روسی رو می توانید ببینید که با عروس غیر روس ازداج کرده باشد.

اقامت از طریق ازدواج

معمولا گرفتن اقامت روسیه امر راحتی نیست. چند روش برای گرفتن اقامت هست. راه هایی مانند سرمایه گذاری – کار به عنوان نیروی متخصص و غیره.  یکی از راه های گرفتن اقامت روسیه ازدواج با یک شهروند روسیه است. شما اگر با یک شخص روس ازدواج کنید بعد از مدت سه سال می توانید اقامت روسیه را دریافت نمایید. بعد از ازدواج به شما اقامت کوتاه مدت (ار و پ) و (وید نا ژیت) داده می شود.

شرح کامل راه های گرفتن اقامت روسیه و نحوه دریافت اقامت روسیه را می توانید در این بخش مطالعه نمایید 

تماس روس دانشفیلم تحصیل در روسیهتلگرام روس دانشاینستاگرام روس دانش   

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?