Rusdanesh

اجاره خانه در روسیه و قیمت خانه در روسیه

اجاره خانه در روسیه در شهرهای مختلف بسته به مناطق و متراژ متفاوت است. به طور کلی اجاره خانه در روسیه برای دانشجویان خارجی دشوار تر از مردم محلی است. در این مقالات با دشواری هایی که دانشجویان ایرانی برای اجاره خانه در مسکو با آن مواجه هستند کامل توضیح می دهیم. همچنین به نکات مهمی که دانشجو زمان اجاره خانه در مسکو باید به آن توجه کند. در ادامه به نکات مهم درباره خرید خانه در مسکو می پردازیم. این که خرید خانه در مسکو چه امتیازاتی را در اختیار شخص خارجی قرار می دهد. 

در این صفحه می خوانید


قیمت اجاره خانه در روسیه

همانطور که در بالا اشاره شد و در همه جای دنیا مرسوم است نکاتی از جمله شهر – موقیت جغرافیایی – متراژ و کیفیت خانه مورد نظر بر قیمت اجاره خانه در روسیه تاثیر مستقیم دارد. 

به طور کلی مسکو گرانترین شهر روسیه است و اجاره خانه در مسکو از شهرهای دیگر روسیه خیلی بالاتر است . بعد از مسکو قیمت اجاره خانه در سن پترزبورگ بالاتر از شهرهای دیگر است. قیمت اجاره خانه در کازان تقریبا با اختلاف خیلی کم با قیمت اجاره خانه در سن پترزبورگ برابر است. 

قیمت اجاره خانه در روسیه به روبل محاسبه می شود. به طور متوسط قیمت اجاره خانه در روسیه به روبل در شهر مسکو حدود 50 هزار روبل. در شهر سن پترزبورگ حدود 35 هزار روبل و در شهر کازان قیمت اجاره خانه به روبل حدود 30 هزار روبل در ماه است.


قیمت اجاره خانه در مسکو 

قیمت اجاره خانه در مسکو در حلقه های مختلف متفاوت است. شهر مسکو به صورت دایره ای گسترش پیدا کرده است و در مرکز این دایره کاخ کرملین و میدان سرخ واقع است. چند خیابان کمربندی حلقه ای شهر را به چند لایه یا چند حلقه تو در تو تقسیم کرده است. به طور معمول قیمت اجاره خانه در مسکو در حلقه های محتلف با هم متفاوت تر است و هر چه به مرکز حلقه نزدیکتر باشد گرانتر است. 

اجاره خانه دانشجویی در مسکو 

اجاره خانه دانشجویی در مسکو معمولا یا در نزدیکی دانشگاه ها است یا در حلقه های بیرونی شهر که قیمت مناسب تری دارند. قیمت اجاره خانه دانشجویی در مسکو در مناطق ارزان شهر حدود 45 هزار روبل برای یک خانه یک خوابه است. به این نکته توجه داشته باشید که خانه ها در روسیه طبق اتاقهای موجود گفته می شوند بدون داشتن اتاق پذیرایی. مثل منظور از اتاق یک خوابه خانه ای است که شامل یک سرویس بهداشتی – یک آشپزخانه و یک اتاق است. 

قیمت اجاره خانه در مسکو در سوئیت معمولا کمی کمتر از خانه اتاق دار است. سویت ها اشپزخانه مجزا ندارند و در داخل همان اتاق نشیمن و خواب یک بخشی برای آشپزی در نظر گرفته شده است. 

سایت اجاره خانه در مسکو

چندین سایت اجاره خانه در مسکو هستند که اکثر مردم روسیه برای پیدا کردن خانه اجاره در مسکو از آن استفاده می کنند.

شاید بتوان گفت معروف ترین سایت اجاره خانه در روسیه سایت سیان است. برای وارد شدن به سایت اجاره خانه در روسیه سیان می توانید اینجا کلیک کنید.

دومین سایت اجاره خانه در مسکو آویتو نام دارد.

برای وارد شدن به سایت اجاره خانه در روسیه آویتو اینجا کلیک کنید.

سومین سایت پرطرفدار اجاره خانه در مسکو مربوط به بانک اسبر هست و دوم کلیک نامیده می شود. 

سایت اجاره خانه در روسیه دم کلیک

 


هزینه اجاره خانه در مسکو

اجاره خانه در روسیه شرایط خاص خود را دارد. هزینه اجاره خانه در مسکو معمولا شامل هزینه اجاره – هزینه مبلغ ضمانت – و هزینه بنگاه است. 

همانطور که گفتیم هزینه اجاره خانه در مسکو به طور متوسط حدود 45 تا 50 هزار روبل در ماه است. با فرض این که ما یک خانه اجاره کرده ایم به 50 هزار روبل. هزینه اجاره خانه شامل: 50 هزار روبل اجاره ماه اول. 50 هزار روبل ضمانت و حدود 25 تا 50 هزار روبل کمیسون آژانسی است.

البته اگر بخواهید هزینه اجاره خانه در مسکو رو کاهش دهید میتوانید از طریق سایتهایی که در بالا قید شد مستقیم با صاحب خانه وارد مذاکره شوید و خانه رو به صورت مستقیم اجاره کنید اما آن هم مشکلات خاص خود را دارد که در ادامه توضیح میدهیم.


نکات مهم درباره اجاره آپارتمان در مسکو

زمان اجاره آپارتمان در مسکو حتما به این نکته توجه داشته باشید که با شخص صاحب خانه قردارداد ببنیدید. شما باید مدارک هویتی و سند مالیکت خانه را بررسی کنید. چندین بار این اتفاق افتاده است که زمان اجاره آپارتمان در مسکو دانشجو بدون توجه به این نکته قرارداد بسته و بعد مشخص شده است که شخصی که قراراد امضا کرده اصلا صاحب خونه نبوده و بعد از چند روز صاحب اصلی خانه پیدا شده و گفته باید سریع خانه را تخلیه کنید. پس توجه داشته باشید حتما با صاحب خانه قرارداد ببندید. 

در قرارداد قیمت اجاره خانه در روسیه به روبل مشخص شده است و باید قید کنید در قرارداد که شما به چه صورت هر ماه تصمیم دارید اجاره خانه را پرداخت کنید. مثلا وقتی در قرارداد ذکر کرده اید که اجاره هر ماه به شماره حساب مشخص شده در قرارداد واریز شود باید حتما به همان شماره واریز کنید. اگر صاحب خانه به صورت تلفنی از شما خواست که اجاره را به شماره دیگری پرداخت کنید موافقت نکنید. 

اطلاعات درباره خوابگاه در روسیه را میتوانید در این بخش مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در روسیه وارد این بخش و جهت گرفتن مشاوره رایگان از این بخش تماس بگیرید.

 

رجیستر به چه معناست ؟

در بحث اجاره خانه همیشه قید می شود که حتما توجه داشته باشید که صاحب خانه شما را رجیستر کند. رگیستراتسیا یا رجیستر یعنی چی ؟

رجیستر به این معناست که شما آدرس محل سکونتتان در اداره مهاجرت روسیه ثبت شده است. طبق قانون روسیه تمام افراد باید محل سکونتشان مشخص باشد. شما بعد از ورود به روسیه 7 روز فرصت دارید رجیستر انجام دهید. رجیتسر به چه معناست؟ رجستر به این معنا است که شما محل سکونت مشخصی در روسیه دارید و اگر پلیس بخواد به شما به هر دلیلی دسترسی داشته باشد به آدرس رجیستر شما مراجعه می کند. 

متاسفانه بعضی افراد به هر دلیلی اقدام به خرید رجیستر فیک می کنند. این ممکن است مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. پس حتما سعی کنید که رجیستر شما به همان آدرس محل سکونت واقعی شما باشد. اگر در خوابگا اقامت دارید خود دانشگاه رجیستر شما را انجام میدهد. 

قیمت خانه در روسیه چقدر است؟

مانند اجاره خانه، قیمت خانه در روسیه نیز بسته به شهر و موقیعت خانه متفاوت است. قیمت خانه در مسکو گرانتر از شهرهای دیگر روسیه است. متوسط قیمت خانه در روسیه به پول ایران در شهر مسکو حدودا متری 250 تا 300 میلیون تومان است

متوسط قیمت خانه در روسیه در سن پترزبورگ متری 120 میلیون تومان است. متوسط قیمت خانه در روسیه به پول ایران در شهر کازان متری حدود 100 میلیون تومان است. 

قیمت خانه ویلایی در روسیه

شرایط و قیمت خانه ویلایی در روسیه کمی با ایران متفاوت است. اکثرا خانه ویلایی در روسیه در حاشیه شهر قرار دارد. شما خیلی سخت می توانید خانه ویلایی در مسکو و دیگر شهرهای بزرگ روسیه پیدا کنید. خانه ویلایی ( داچا ) با فاصله از شهرها قرار دارد و معمولا مردم برای استراحت آخر هفته و بیشتر در تابستان به آنجا سفر می کنند. قیمت خانه ویلایی در روسیه بسته به موقعیت تفاوت بسیار زیادی دارد مثلا قیمت خانه ویلایی در مسکو از حدود 1 میلیارد تومان شروع می شود. اما قیمت خانه ویلایی در جاهای گران قیمت و لوکس مسکو تا چند صد هزار میلیارد تومان هم میرسد. 

خانه ویلایی قیمت مناسب را میتوانید معمولا در فاصله 100 تا 200 کیلومتری از شهرهای بزرگ روسیه پیدا کنید.

خرید خانه در روسیه

خرید خانه در روسیه

پیدا کردن و خرید خانه در روسیه مانند ایران هم از طریق بنگاه های معاملاتی و هم از طریق سایت انجام می شود. در چند سال اخر خرید خانه در روسیه از طریق سایت با استقبال بیشتری رو به رو شده است. شما ابتدا از طریق سایت خرید خانه در روسیه خانه مورد نظر خود را پیدا میکنید. بعد از مذاکره با صاحب خانه در صورت رسیدن به توافق نهایی از طریق دفاتر ثبت اسناد یا از طریق دفاتر خدمات دولت می توانید خانه خود را خریداری کنید. 

لینک سایت خرید خانه در روسیه را می توانید در این بخش مشاهده کنید

سایت خرید خانه در روسیه “دم کلیک

سایت خرید خانه در مسکو «سیان»

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

6 پاسخ

  1. قیمت خانه در روسیه به پول ایران در هر شهر و منطقه متفاوت است. نمی توان قیمت کلی داد. بفرمایید قیمت خانه در روسیه کدام شهر و منطقه مد نظر هست؟

  1. سلام. ما در حوزه اجاره خانه روسیه فعالیت نداریم. میتونید از طریق سایت اجاره خونه روسیه که ادرسشون و گذاشتیم پیدا کنید.

   1. سلام و عرض ادب خدمت شما
    نیاز به اجاره واحد خیلی ارزان در چبوکساری باشم دانشجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.