Rusdanesh

اجاره مسکن در روسیه

دو نوع اجاره مسکن در روسیه وجود دارد. اجاره خانه کوتاه مدت و بلند مدت. اجاره خانه در مسکو و اجاره خانه در سن پترزبورگ برای مدت کوتاه معمولا برای مسافرت و توسط توریستها انجام می شود. طبیعتا هزینه اجاره مسکن در مسکو و سن پترزبورگ به صورت کوتاه مدت بسیار گرانتر از اجاره بلند مدت است. هزینه اجاره مسکن در روسیه هم به نسبت زمان و هم به نسبت شهر متفاوت است. هزینه اجاره خانه در مسکو گاهی تا دو برابر بیشتر از هزینه اجاره منزل در سن پترزبورگ است.

 

اجاره مسکن بلند مدت

با توجه به کیفیت اکثر خوابگاه های دانشجویی در روسیه خیلی از دانشجویان به دنبال اجاره مسکن هستند. اما توجه داشته باشید که اجاره مسکن در روسیه برای بلند مدت برای شهروندان خارجی کار راحتی نیست. باید صاحب خانه مطمئن شود که شما آدم مشکل سازی نیستید. و اینکه به موقع توانایی پرداخت اجاره بها را دارید. در روسیه معمولا در زمان قرارداد مبلغ ماه اول و یک ماه به عنوان ضمانت دریافت می شود. و همچنین معادل یک ماه اجاره مسکن به عنوان حق کمیسیون باید پرداخت شود.

اجاره مسکن کوتاه مدت یا بلند مدت در شهرهای مختلف روسیه

دوستان ایرانی باید توجه داشته باشند که شرکت های مختلف در زمینه اجاره منزل به گردشگران ایرانی فعالیت دارند ولی بیش از 90 درصد از شرکت های ارائه دهنده خدمات اجاره منزل به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند. شرکت ” روس دانش ” به صورت کاملا قانونی ارائه دهنده خدمات اجاره منزل به گردشگران ایرانی می باشد.

رجیستر

حتما حتما حتما در زمان اجاره منزل  در روسیه اطمینان حاصل کنید که موجر امور مربوط به رجیستر و ثبت شما را انجام می دهد. نداشتن برگه رجیستری معتبر می تواند مشکلات فراوانی را برای شما ایجاد نماید. همه ساله تعداد زیادی از کسانی هستند که بعد از اجاره منزل در مسکو و در کل در روسیه به مشکل رخیستر برخورد کرده اند. رجیستر در واقع برگه است که نشان می دهد شما در اداره پلیس ثبت شده اید. تمام ساکنین روسیه (حتی شهروندان روس) باید آدرس محلی زندگی داشته باشند. نداشتن این برگه برای شما خطر جریمه سنگین و حتی دیپورت را به همراه خواهد داشت. قبل از اجاره منزل در روسیه حتما بخش رجیستر را مطالعه کنید.

گرشگران ایرانی می توانند با تماس مستقیم با شرکت روس دانش اقدام به اجراه منزل، ویلا، و آپارتمان مورد نظر بنمایند. قابل به ذکر است که بر اساس قانون فدراسیون روسیه، شهروندان ایرانی که بیش از 6 روز در فدراسیون روسیه اقامت می نمایند باید قانونا جهت اخذ (رگیستراتسیا) یا همان ثبت ادراه پلیس اقدام نمایند.

شرکت “روس دانش” آماده ارائه هر گونه خدمات قانونی به دوستان عزیز جهت اجاره منزل، آپارتمان و مکان مسکونی جهت گذراندن دوران اقامت خود در فدراسیون روسیه به صورت کاملا قانونی مباشد.

یکی از وبسایت های معتبر در زمینه اجاره مسکن در روسیه سیان می باشد

لطفا شهر مورد نظر، زمان سفر، و جزئیات منزل مورد نظر را برای ما ارسال بفرمایید

مطالب مرتبط

سوالات متداول

آیا شهروندان ایرانی می توانند در روسیه ملک خریداری کنند ؟

بله برای خرید ملک در روسیه حتما نباید شهروند روسیه باشید و یا اقامت روسیه را داشته باشید. حتی شما با ویزای توریستی روسیه می توانید در روسیه به نام خودتان خانه بخرید. داشتن منزل در روسیه شانس گرفتن شما برای اقامت روسیه را افزایش می دهد.

نحوه بستن قرارداد خانه در روسیه به چه صورت است ؟

شما معمولا با مراجعه به آژانس املاک خانه مورد نظر خود را پیدا می کنید. قرارداد توسط آژانس تنظیم و یک نسخه از آن در اختیار شما قرار می گیرد. معمولا حق الزحمه آژانس بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد مبلغ اجاره یک ماه خانه در روسیه می باشد.

آیا برای اجاره مسکن در روسیه نیاز به پرداخت رهن است ؟

خیر رهن به آن تعریفی که در ایران وجود دارد در روسیه مرسوم نیست. از شما فقط مبلغ اجاره گرفته می شود. البته مبلغ اجاره هر ماه در ابتدای ماه گرفته می شود و مبلغ معادل یک یا دو ماه اجاره به صورت امانت دست صاحب خانه می ماند که اگر شما در پرداخت اجاره کوتاهی کردید و یا منزل به واسطه شما آسیب دید از آن مبلغ خسارت برداشته شود.

تماس روس دانشفیلم تحصیل در روسیهتلگرام روس دانشاینستاگرام روس دانش   

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?