Rusdanesh

اخذ ویزای روسیه 2024

اخذ ویزای روسیه

ویزای روسیه را متوان از چند طریق دریافت کرد. بستگی دارد با چه هدفی تصمیم به سفر به روسیه را دارید . ویزای روسیه انواع مختلف دارد: ویزای توریستی روسیه – ویزای تحصیلی روسیه – ویزای تجاری روسیه – ویزای کاری روسیه – ویزای گروهی روسیه – ویزای ترانزیت . ویزای تحصیل روسیه همانطور که از اسمش مشخص است برای تحصیل در روسیه استفاده می شود. در این مقاله با انواع ویزای روسیه به طور کلی آشنا می شویم و راه های گرفتن انواع ویزا روسیه رو توضیح میدهیم . هزینه ویزا تحصیلی روسیه و انواع دیگر ویزا را بررسی می کنیم.

در این صفحه می خوانید

انواع ویزای روسیه 

همانطور که در بالا اشاره شد چند نوع ویزای روسیه وجود دارد 

ویزای ترانزیت روسیه : این ویزای برای کسانی صادر می شود که تصمیم به عبور از روسیه به کشور دیگری را دارند و نیاز به عبور موقت از روسیه هستند

ویزای توریستی روسیه : ویزای توریستی به روسیه برای سفر با هدف گردشگری در روسیه صادر می شود و بسته به درخواست شما می تواند از چند روز تا چند ماه اعتبار داشته باشد. 

ویزای تحصیلی روسیه : ویزای تحصیل روسیه برای دانشجویان صادر می شود که تصمیم به تحصیل در روسیه را دارند. سه نوع ویزای تحصیلی روسیه وجود دارد. یک بار خروج – چند بار خروج و چند ساله. 

ویزای تجاری روسیه : ویزای بیزنس روسیه برای تجاری صادر می شود که تصمیم به سفر های کوتاه مدت اما متعدد به روسیه دارند برای ملاقات های تجاری. 

ویزای کاری روسیه : این ویزا برای کسانی که صادر می شود که با هدف کار به روسیه وارد می شوند. برای صدرو این ویزا دعوتنامه شرکتی که تصمیم به کار در آن را دارید الزامی است. 

ویزای الکترونیک روسیه : این ویزا درواقع همان ویزای توریستی روسیه است که به صورت اینترنتی صادر می شود. 

ویزای گروهی روسیه : ویزایی است که تنها شرکت های گردشگری بزرگ مجاز به دریافت آن هستند برای گروه های گردشگری بین 5 تا 50 نفر صادر می شود. 

ویزای تحصیل روسیه

شاید یکی از پرطرفدار ترین انواع ویزای روسیه ویزای تحصیلی روسیه باشد. چرا که هر سال چند هزار دانشجو برای تحصیل به روسیه سفر می کنند. به طور کلی سه نوع ویزای تحصیل روسیه وجود دارد. 

ویزای تحصیلی یک بار خروج

ویزای تحصیل چند بار خروج

ویزای تحصیلی بلد مدت (اقامت موقت) 

مراحل دریافت ویزای تحصیلی روسیه 

شما بعد از پذیرش تحصیلی از دانشگاه درخواست ویزای تحصیل می دهید. درخواست شما توسط دانشگاه به وزارت کشور و اداره مهاجرت ارسال می شود. دعوتنامه تحصیلی روسیه توسط اداره مهاجرت برای شما  ارسال می شود. شما با برگه دعوتنامه به کنسولگری روسیه در ایران مراجعه می کنید و درخواست ویزای تحصیلی می کنید. 

 

هزینه ویزا تحصیلی روسیه

در کنسولگری روسیه در ایران در یکی از شهرهای تهران – اصفهان یا رشت برای شما ویزای تحصیلی روسیه صادر می شود. هزینه ویزا تحصیلی روسیه در تهران حدود 130 دلار است. هزینه ویزای تحصیلی روسیه در شهرهای اصفهان و رشت کمتر است. بین 80 تا 100 دلار. نکته مهم این است که هزینه ویزا تحصیلی روسیه باید به صورت نقد و به دلار پرداخت شود. به همین خاطر قبل از مراجعه به کنسولگری حتما دلار تهیه کنید. ویزای تحصیلی روسیه که توسط کنسولگری صادر می شود طبق دعوتنامه حداکثر سه ماه اعتبار دارد و یکبار خروج است. یعنی شما با آن ویزا فقط یک بار اجازه ورود به روسیه را دارید. 

هزینه ویزا تحصیلی روسیه مولتی 

بعد از ورود به دانشگاه شما اقدام به دریافت ویزای یک ساله روسیه را می کنید. هزینه ویزا تحصیلی روسیه که توسط دانشگاه صادر می شود حدود 20 دلار است که هر سال باید پرداخت شود. 

هزینه ویزا تحصیلی روسیه – اقامت موقت 

از سال 2023 قانونی تصویب شد که دانشجویان خارجی می توانند ویزای تحصیلی روسیه را برای کل دوره تحصیل خود دریافت کنند که به ان ار و پ او گفته می شود. مثلا اگر شما دانشجوی پزشکی هستید طبق این ویزای شما تا پایان دوره 6 ساله پزشکی میتوانید در روسیه اقامت داشته باشید و نیاز به تمدید ویزا نیست. هزینه این ویزا نیز حدود 30 دلار است. 

ویزای تحصیلی روسیه که توسط دانشگاه صادر می شود و همچنین ویزای اقامت موقت مولتی هستند یعنی با آن ویزا شما می توانید به دفعات از روسیه خارج و مجدد وارد شوید. 

ویزای روسیه

هزینه ویزای روسیه چقدر است ؟

در کنار ویزای تحصیل روسیه یکی از پرکاربرد ترین انواع ویزا روسیه ویزای توریستی روسیه است. گردشگران ایرانی که تصمیم به سفر به روسیه را دارند باید ویزای توریستی دریافت کنند. این ویزا نیز مانند ویزای تحصیل روسیه توسط کنسولگریهای روسیه در ایران صادر می شود. البته در تهران ویزا سنتر روسیه در تهران امور مربوط به صدور ویزا را انجام میدهد. شما می توانید با مراجعه به ویزا سنتر روسیه در تهران اقدام به دریافت ویزای توریستی نمایید. همچنین از طریق اژانس های مسافرتی معتبر برای گرفتن ویزای توریستی روسیه اقدام کنید. مدت اعتبار ویزا توریستی روسیه بسته به درخواست شما از چند روز تا چند ماه می باشد. ویزا توریستی روسیه کوتاه مدت معمولا مطابق با تاریخ پرواز و رزور هتل شما صادر می شود. در مواقعی نیز امکان گرفتن ویزای توریستی سه ماهه روسیه نیز وجود دارد. 

ویزا روسیه الکترونیک 

در کنار ویزا توریستی روسیه امکان گرفتن ویزا روسیه الکترونیک هم وجود داد که معمولا هزینه آن کمی کمتر از ویزای عادی است اما به علت سختگیری بیشتر در مرز ورودی روسیه ما خیلی این نوع ویزا روسیه را توصیه نمی کنیم. 

هزینه ویزای روسیه توریستی  

هزینه ویزای توریستی روسیه به صورت الکترونیک حدود 50  دلار . هزینه ویزای روسیه عادی حدود 130 دلار. هزینه ویزای روسیه نیمه فوری حدود 150 دلار و هزینه ویزای روسیه فوری حدو 250 دلار است.

 

ویزای روسیه یکساله 

یکی از انواع ویزای روسیه که خیلی درباره آن سوال می شود ویزای روسیه یکساله است. تعداد معدودی از انواع ویزای روسیه این امکان را به شما می دهد. در کنار ویزا تحصیل روسیه که گفتیم بعد از ورود به روسیه امکان تبدیل آن به ویزای بلندت مدت روسیه وجود دارد ویزای کار روسیه نیز یکی از انواع ویزاها است که امکان اقامت یک ساله را میدهد. ویزای روسیه یکساله به کسانی داده می شود که از طرف یک شرکت معتبر دعوت به کار شده باشند. ویزای یکساله روسیه کاری را می توان هر سال تمدید کرد. 

قیمت ویزای روسیه یکساله به طور قانونی همان 130 دلار در ایران و حدود 20 دلار در روسیه است .اما قیمت ویزای روسیه یکساله معمولا بیشتر از این مبلغ می شود چرا که خود شرکت دعوت کننده نیز گاها مبلغی را برای صدور دعوتنامه روسیه دریافت می کند. 

 

ویزای روسیه یکساله تجاری

تجاری هم که برای تجارت به روسیه سفر می کنند می توانند ویزای بلند مدت روسیه را دریافت کنند. ویزای تجاری روسیه معمولا سه ماهه یا یکساله است اما نکته مهمی که درباره ویزای روسیه یکساله تجاری باید بدانید این است که در هر 180 روز شما فقط 90 روز مجاز به حضور در خاک روسیه هستید. یعنی درست است که ویزای شما یکساله است اما شما نمیتوانید یک سال کامل در روسیه باشید. حداکثر شش ماه می توانید در روسیه اقامت داشته باشید آن هم به شرط این که در ظرف 6 ماه اول جمع زمان اقامت شما در روسیه از 90 روز بیشتر نشود. یا به عبارت ساده تر در هر 6 ماه حداکثر سه ماه میتوانید در روسیه حضور داشته باشید. 

ویزای روسیه برای ایرانیان برداشته شد 

تعداد زیادی متقاضی از ما سوال می کنند که ایا ویزای روسیه برای ایرانیان برداشته شد. پاسخ به این سوال نیاز به کمی توضیح دارد درست است که در اخبار گفته شده ویزای روسیه برای ایرانیان برداشته شد اما این به این معنی نیست که ایرانی ها راحت می توانند بدون گرفت ویزا به روسیه سفر کنند و هر زمان که دوست داشتند در اینجا اقامت داشته باشند. درواقع منظور از این که ویزای روسیه برای ایرانیان برداشته شد همان ویزای گروهی توریستی است که در بالا اشاره شد که تعدا شرکت گردشگری معتبر اجازه دارند که گروه های توریستی چند نفر را برای مدت حداکثر 8 روز به روسیه دعوت کنند و نیاز به گرفتن ویزای مجزا برای هر کدام از این افراد نیست. پس دقت کنید که تنها به صورت گردشگری و تنها برای مدت محدود و تنها با واسطه شرکت های معتبر شما می توانید بدون ویزا به روسیه سفر کنید. 

ویزای رایگان روسیه

در بالا درباره هزینه ویزای روسیه در انواع مختلف صحبت کردیم. اما آیا چیزی به نام ویزای رایگان روسیه وجود دارد. در موراد خاصی میتوان گفت ویزای رایگان روسیه امکان پذیر است. یکی همان ویزای گروهی که در بالا توضیح دادیم. این ویزای روسیه قیمت ندارد. البته این که شرکت توریستی مبلغی را از شما دریافت کند یا خیر به خود شرکت بستگی دارد اما شرکت گردشگری برای صدور این نوع ویزای روسیه قیمتی پرداخت نمی کند. مدتی هم ویزای رایگان روسیه به صورت الکترونیکی برای شهرهای خاصی مانند سن پترزبورگ وجود داشت که در حال حاضر این نوع ویزا برداشته شده است.

قیمت ویزا روسیه 

به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم قیمت ویزا روسیه که در کنسولگری روسیه در ایران صادر می شود حدود 130 دلار است. قیمت ویزا روسیه نیمه فوری 150 و قیمت ویزا روسیه فوری 250 دلار است. قیمت ویزا روسیه که در روسیه توسط اداره مهاجرت صادر می شود معمولا 20 دلار است. قیمت ویزا روسیه الکترونیک هم حدود 50 دلار است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

2 پاسخ

    1. هزینه ویزای روسیه برای حالت عادی حدود 130 دلار. هزینه ویزای روسیه نیمه فوری 150 دلار و هزینه ویزای فوری روسیه حدود 250 د لار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.