Rusdanesh

مدرک A2 زبان روسی چیست ؟ آ2 یا A 2 کجا لازم است؟

آزمون A2 زبان روسی
مدرک A2 زبان روسی یکی از سطوح آموزش زبان روسی است. در زبان روسی نیز مانند انگلیسی و بعضی زبان های دیگر به زبان آموزان خارجی بسته به سطح دانش زبان آنها مدرک زبان داده می شود. مدرک زبان روسی که به آن ТРКИ و یا TORFI گفته می شود به 6 سطح تقسیم می شود. A1 – A2 – B1 – B2 – C1 – C2 . سطح آ1 سطح مقدماتی که شامل خواندن و نوشتن می شود. سطح آ2 دانش پایه زبان روسی را شامل می شود. سطح ب1 مناسب برای شروع به تحصیل در دانشگاه و سطح ب2 برای تحصیل در دانشگاه در مقاطع عالی است. سطح سی1 برای مترجمین زبان لازم است و سطح سی دو در واقع بالاترین سطح آموزش زبان روسی است. اما مدرک A 2 زبان روسی چرا در بین دانشجویان ایران خیلی طرفدار پیدا کرده است. علت آن برمیگردد به بخشنامه وزارت بهداشت. در این مطلب به طور کامل در باره مدرک A2 زبان روسی توضیح می دهیم.

در این صفحه می خوانید

مدرکی ТРКИ یا TORFI زبان روسی چیست؟

همانطور که اشاره شد در زبان روسی برای تایین سطح های زبان روسی شهروندان خارجی یک سیستم ارزشیابی و مدرک دهی تعریف شده است که شامل 6 سطح می شود. 

Test of Russian as a Foreign Language (TORFL)

سطح های زبان روسی

مدرک A1 که به آن سطح مقدماتی گفته می شود که برای دریافت این مدرک حداقل به 60 تا 80 ساعت آموزش زبان روسی نیاز است. 

مدرک A2 که به آن سطح زبان پایه گفته می شود و برای این که سطح زبان دانشجو به این سطح برسد به 160 تا 200 ساعت آموزش زبان نیاز است. 

مدرک B1 روسی که به عنوان سرتیفیکیت سطح 1 زبان روسی شناخته شده است به 400 تا 480 ساعت آموزش نیاز است. 

مدرک B2 زبان روسی که به سرتفیکیت سطح 2 معروف است به کسی داده می شود  که بتواند راحت به زبان روسی صحبت کند که برای دریافت آن حداقل به 560 تا 680 ساعت آموزش نیاز است

مدرک C1 روسی که سرتفیکیت سطح 3 است به کسانی داده می شود که بتوانند متونی را از روسی و به روسی ترجمه کنند. برای دریافت این مدرک حداقل 960 تا 1200 ساعت آموزش نیاز است. 

مدرک C2 که عالی ترین سطح مدرک زبان روسی است به کسی داده می شود که به زبان روسی مانند زبان مادری تسلط داشته باشد. 

مدرک A2 زبان روسی چه آزمونی را شامل می شود؟

آزمون زبان روسی در سطح های مختلف برگزار می شود. قبلا درباره سطح های زبان روسی صحبت کردیم. آزمون زبان روسی در همه این سطح ها شامل 5 آزمون می باشد.

 1. Лексика. Грамматика,
 2. Чтение,
 3. Аудирование,
 4. Письмо,
 5. Говорение

 1- گرامر زبان روسی
2- خواندن
3- شنوایی 
4- نامه نگاری
5- صحبت کردن

سطح آزمون زبان روسی اما بسته به سطحی که تمایل به گرفتن مدرک دارید متفاوت است. به طور مثال نامه که شما در آزمون زبان روسی سطح آ2 مینویسید خیلی راحت تر از آزمون زبان روسی سطح سی2 هست.

به طور کل برای دریافت هر کدام از مدارک زبان روسی شما باید در 5 آزمون حداقل نمره قبولی را دریافت کنید و حتی عدم قبولی در یکی از این 5 مورد باعت می شود که به شما مدرک زبان داده نشود . شرط دریافت مدرک A2 زبان روسی این است که شما در همه این آزمون ها حداقل نمره 66 از 100 را دریافت کنید.  اما این پنج آزمون چیست؟

مدرک آ2 A2 کجا لازم است؟

از سال 2021 میلادی وزارت بهداشت ایران در بخشنامه خود بندی را اضافه کرد که بعد از آن تاریخ تمام دانشجویان ایرانی که مشغول به تحصیل در دانشگاه های روسیه می شوند در رشته های زیر نظر وزارت بهداشت ( پزشکیدندانپزشکی و داروسازی ) باید قبل از ورود به کورس یک دانشگاه دوره زبان روسی را گذرانده و مدرک A2 زبان روسی را دریافت کنند تا در پایان تحصیل مدرکشان توسط وزارت بهداشت مورد ارزشیابی قرار بگیرید. 

در این بخشنامه قید شده است که حتی کسانی که تصمیم به تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه را دارند نیز حتما باید قبل از شروع کورس یک دانشگاه مدرک A2 خود را دریافت نمایند. 

کجا می شود آزمون a2 روسی  داد و مدرک A2 دریافت کرد؟

آزمون A2 زبان روسی در 14 مرکز در روسیه برگزار می شود. شما همزمان با خواندن دوره پادفک با مراجعه به هر کدام از این 14 دانشگاه روسیه و قبولی در آزمون a2 روسی می توانید مدرک خود را دریافت کنید. 

علاوه بر این چند دانشگاه روسیه در ایران نیز آزمون a2 روسی  برگزار می شود و شما میتوانید دوره پادفک خود را به صورت آنلاین یا به صورت حضوری در پادفک تهران بخوانید و بعد از آن با مراجعه به دانشگاه های داخل ایران مدرک خود را را دریافت کنید. 

آزمون a2 روسی در ایران 

همانطور که گفتیم در چند دانشگاه در ایران نیز آزمون a2 روسی برگزار می شود

آزمون a2 روسی شهید بهشتی

آزمون a2 روسی الزهرا

آزمون a2 روسی کانون زبان 

آزمون a2 روسی علامه طباطبایی

برگزاری آزمون A2  زبان روسی توسط موسسه روس دانش

شما می توانید با ثبت نام در مجموعه روس دانش در آزمون که توسط این مجموعه در شهرهای مختلف روسیه برگزار می شود شرکت کنید. مدرکی که صادر می شود توسط دانشگاه ملی سن پترزبورگ یکی از دانشگاه های مورد تایید ایران که اجازه برگزاری این آزمون را دارد می باشد. 

 

جهت ثبت نام در آزمون A2 و یا کسب اطلاعات بیشتر از زمان و نحوه برگزاری ازمون فقط و فقط با این شماره تماس بگیرید 

0079165395322

0079165395322

تحصیل پزشکی در روسیه

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه 2024

تحصیل پزشکی در روسیه اولین گزینه درخواست مهاجرت تحصیلی به روسیه در بین متقاضیان ایرانی است. هزینه مناسب تحصیل در روسیه ، مورد تایید بودن تعدادی

Read More »

نظرات دانشجویان درباره موسسه روس دانش

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

2 پاسخ

 1. با سلام
  اگر مدرک A2 را یک سال بعد از کورس اصلی دریافت کنیم آیا در ارزشیابی مدرک تحصیلی رشته دندانپزشکی توسط وزارت بهداشت و درمان ایران دچار مشکل می شویم.
  با تشکر

  1. گفتن تا اخر سال یک فرصت هست که بگیرید. اما بعد از اون باشه ممکنه به مشکل بخورید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.