برای کسانی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور را دارند یکی از نکات مهم در انتخاب دانشگاه ، شهریه دانشگاه است. برای مهاجرت تحصیلی ، تحصیل در روسیه گزینه بسیار مناسبی است. قیمت دانشگاه های روسیه از دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است. کیفت بالای بعضی از دانشگاه های روسیه به همراه قیمت مناسب زندگی و تحصیل در این کشور باعث شده است که این کشور در مقام اول مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان قرار گیرد. هزینه تحصیل در روسیه بسیار مناسب است. البته هزینه تحصیل بسته به دانشگاه مورد نظر ، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت می باشد. قیمت دانشگاه در روسیه ، شرایط تحصیل پزشکی در روسیه ، شهریه خوابگاه در روسیه و در کل شرایط تحصیل در روسیه رو با هم بررسی می کنیم.

 

انتخاب دانشگاه پزشکی در روسیه

رشته پزشکی و دندان پزشکی مقام اول را در بین رشته هایی دارد که ایرانیان برای ادامه تحصیل به روسیه انتخاب می کنند. افرادی که برای تحصیل پزشکی به روسیه مهاجرت می کنند را می توان به سه دسته تقسیم کرد. کسانی که تصمیم دارند بعد از ادامه تحصیل به ایران باز گردند. کسانی که تصمیم دارند برای همیشه به روسیه مهاجرت کنند و اقامت روسیه را بگیرند. و کسانی که تصمیم به مهاجرت به کشور دیگری را دارند و این کشور را به عنوان یک سکوی پرش یا واسطه برای رفتن راحت تر به کشورهای حوزه شینگن انتخاب می کنند. با توجه به تصمیم آینده شما انتخاب دانشگاه متفاوت است.

اگر تصمیم به بازگشت به ایران را دارید بهتر است دانشگاهی را انتخاب کنید که در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار داشته باشد. اما اگر تصمیم به مهاجرت دایم از ایران را دارید بهتر است دانشگاهی را انتخاب کنید که در رنکینگ های جهانی جایگاه مناسبی داشته باشد. لیست دانشگاه های معتبر را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه 2021 – 2022

دانشگاه لومونسف مسکو 

 

دانشگاه رودن مسکو 

 

دانشگاه سماشکو مسکو

 

دانشگاه پیراگوف مسکو

 

دانشگاه ملی سن پترزبورگ

 

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 

 

دانشگاه فدرال کازان

 

دانشگاه نووسیبیرسک 

 

 

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان 2021

همانطور که اشاره شد شهریه پزشکی در دانشگاه های مختلف روسیه متفاوت است. قیمت دانشگاه پزشکی در روسیه معمولا بالاتر از بعضی رشته های دیگر است. قیمت دانشگاه دندانپزشکی در روسیه با رشته پزشکی تفاوت چندانی ندارد. به طور کلی می توان گفت که در دانشگاه هایی که مورد تایید وزرات بهداشت ایران قرار دارند هزینه تحصیل در رشته پزشکی در روسیه بین ۵ تا ۷ هزار دلار در سال است. شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه تقریبا شبیه به پزشکی است. هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی در روسیه بین ۶ تا ۸ هزار دلار در سال است. دوره تحصیل پزشکی در روسیه و همچنین داروسازی در روسیه ۶ سال می باشد. و دوره کامل دندانپزشکی در روسیه ۵ سال است. دوره های تخصصی پزشکی و دندان پزشکی در روسیه بین ۲ تا ۳ سال است.

 

شهریه پزشکی دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه سال 2021 – 2022

 

دانشگاه شهریه به روبل شهریه به تومان
لومونسف مسکو ۵۱۱۰۰۰ ۱۸۴ میلیون
رودن مسکو روسی ۷۹۰۰ یورو ۲۵۰ میلیون
رودن مسکو انگلیسی ۸۸۰۰ یورو ۲۸۵ میلیون
پیراگف مسکو روسی ۴۴۰۰۰۰ ۱۵۹ میلیون
پیراگف انگلیسی ۴۴۰۰۰۰ ۱۵۹ میلیون
ملی سن پترزبورگ ۳۲۸۰۰۰ ۱۱۸ میلیون
پاولوف روسی ۲۹۰۰۰۰ ۱۰۴ میلیون
پاولوف انگلیسی ۳۷۰۰۰۰ ۱۳۳ میلیون
فدرال کازان روسی ۲۳۷۰۰۰ ۸۵ میلیون
کازان انگلیسی ۳۸۰۰۰۰ ۱۳۷ میلیون
نووسیبیرسک ۶۵۰۰ دلار ۲۱۰ میلیون
با توجه به نرخ هر روبل ۳۶۰ تومان

ثبت نام پادفک – شهریه پادفک 

باید یک دوره پادفک زبان روسی را در یکی از دانشگاه های روسیه بگذرانید. در مورد هزینه و شرایط تحصیل پادفک در روسیه می توانید به این بخش مراجعه کنید. تحصیل در دانشگاه های معتبر روسیه که خارج از لیست وزارت بهداشت ایران هستند نیز شهریه در رشته پزشکی و دندان پزشکی بین ۵ تا ۷ هزار دلار است. اما در بعضی دانشگاه هایی که در رنکینگ های جهانی جایگاه خوبی ندارند شهریه کمتر و حدود ۴ هزار دلار در سال است. به طول کلی هزینه تحصیل در مسکو گرانتر از هزینه تحصیل در سن پترزبورگ و هزینه تحصیل در نووسیبیرسک است. چون اولا هزینه زندگی در مسکو بالاتر از هزینه زندگی در سن پترزبورگ است و هم شهریه دانشگاه های مسکو بیشتر از شهریه دانشگاه های سن پترزبورگ و شهریه دانشگاه های نووسیبیرسک و شهرهای دیگر است.

ثبت نام پادفک و شهریه پادفک به تومان 2021

نام دانشگاهشهریه به روبلشهریه به دلارشهریه به تومان
لومونسف420,0006,000150,000,000
سماشکو مسکو250,0003,50088,000,000
شچنوا مسکو255,0003,50088,000,000
نووسیبیرسک315,0004,500112,000,000
پاولوف سن پترزبورگ150,0002,20055,000,000
نرخ دلار ۲۵ هزار تومان

جهت ثبت نام در دانشگاه های روسیه سال ۲۰۲۱ می توانید با مجموعه روس دانش تماس بگیرید

 

 

هزینه تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه

روسیه در بعضی از رشته های تحصیلی جزو بهترین کشورهای جهان برای تحصیل محسوب می شود. در رشته هوا فضا ، نفت و گاز ، کامپیوتر ، مکانیک ، اپتیک ، مهندسی برق ، معماری ، هنر ، سینما ، موسیقی ، معدن ، حقوق ، روابط بین الملل ، اقتصاد ، مدیریت ، هوش مصنوعی و خیلی گرایش های دیگر دانشگاه های روسیه در رتبه بندی های جهانی مانند کیو اس ، شانگهای و تایمز جایگاه مناسبی دارند.

هزینه تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه متفاوت است. در دانشگاه های ضعیف حدود ۲ هزار دلار در سال. در دانشگاه های معتبر به طور متوسط حدود ۴ هزار دلار در سال می باشد. طول دوره کارشناسی در روسیه ۴ سال و دوره کارشناسی ارشد ۲ سال می باشد. طول دوره دکترا در روسیه بین ۳ تا ۴ سال است.

 

https://rusdanesh.com/wp-content/uploads/2020/03/khabgah4.mp4

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی نیز در شهرهای مختلف روسیه متفاوت است. شاید بتوان گفت به طور متوسط هزینه زندگی برای یک دانشگاه در شهر مسکو پانصد دلار. هزینه زندگی در شهر سن پترزبورگ سیصد دلار و در شهرهای دیگر حدود دویست دلار است. هزینه اجاره مسکن نیز در شهر مسکو بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه است. هزینه مسکن در شهر سن پترزبورگ حدود ۴۰۰ دلار و در شهرهای کوچکتر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه است. برای دیدن اطلاعات جامع تر در خصوص هزینه زندگی در روسیه به این صفحه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با هزینه تحصیل در روسیه


 

آزمون ورود به دانشگاه های روسیه

همانطور که می دانید در اکثر دانشگاه های روسیه قبل از ورود به دانشگاه و بعد از دوره پادفک آزمون ورودی گرفته می شود. این آزمون توسط هر دانشگاه به طور مستقل برگزار می شود. شما می توانید به طور همزامان در آزمون رورودی دانشگاه های مختلف روسیه شرکت کنید. ازمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی شامل دروس زیست شناسی – شیمی و زبان روسی می شود. نمره قبولی در اکثر دانشگاه ها نمره ۵۰ از ۱۰۰ می باشد. 

مدرک A2 زبان روسی چیست ؟

از سال تحصیلی ۲۰۲۱ یکی از شروط تحصیل در روسیه بخصوص به زبان روسی گذراندن دوره A2 و گرفتن مدرک بین المللی زبان روسی است. به طور کلی مدرک زبان روسی برای دانشجویان خارجی به چند سطح تقسیم بندی می شود.

 • سطح مقدماتی که به A1 معروف است
 • سطح پایه زبان روسی یا A2
 • سطح یک زبان روسی B1
 • سطح دو زبان روسی B2
 • سطح سه زبان روسی C1
 • سطح چهار زبان روسی C2

آزمون بین المللی زبان روسی شامل پنج بخش می شود و در صورت قبولی در هر بخش (نمره ۶۵ به بالا) به شما مدرک بین المللی زبان روسی داده می شود. آزمون شامل :

خواندن – نوشتن – دستور زبان روسی – گوش دادن – صحبت کردن 

دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه

دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه به دو گروه تقسیم می شوند. یکی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت که برای رشته های حوزه پزشکی (پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی) در نظر گرفته شده است. و دیگری لیست مورد تایید وزارت علوم که برای رشته های غیر پزشکی مطرح است. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران بسیار گسترده است و برای کشور روسیه شامل ۱۳۰ دانشگاه می شود. اما در مورد دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت شرایط فرق می کند و هم تعداد دانشگاه ها محدود است و هم شرایط و قوانین بسیار پیچیده تر. برای آگهی از آخرین تغییرات در آیین نامه وزارت بهداشت می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و از آخرین تغییرات مطلع شوید. 

طبق بشنامه سال ۲۰۲۱ وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران دانشگاه های زیر در کشور روسیه مورد تایید می باشند :

دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو

پزشکی و داروسازی دانشگاه لومونسف مسکو 

پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه رودن مسکو

پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه پیراگف مسکو

پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ 

پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 

پزشکی – دندان پزشکی و داروسازی دانشگاه فدرال کازان

پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک 

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف بسته به رشته و مقطع و زبان تحصیلی متفاوت است. به طور کلی تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه بین ۳ تا ۵ هزار دلار در سال و برای رشته های حوزه پزشکی بین ۳ تا ۸ هزار دلار در سال است. البته شهریه در سال معمولا به روبل اعلام می شود و در بعضی سالها شهریه افزایشی حدود ۵ تا ۱۰ درصد دارد. 

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت است. گرانترین شهر روسیه مسکو پایتخت این کشور است . بعد از آن شهر سن پترزبورگ  گرانترین شهر روسیه محسوب می شود. هزینه متوسط دانشجویی در شهر مسکو در ماه حدود ۵ دلار. در شهر سن پترزبورگ حدود ۳۰۰ دلار و در شهرهای دیگر روسیه مثل کازان و نووسبیرسک حدود ۲۰۰ دلار در ماه است. 

نحوه ثبت نام دانشگاه های روسیه

مراحل ثبت نام در دانشگاه های روسیه به این صورت است که شما ابتدا اسکن رنگی مدارک تحصیلی خود را تحویل دفتر ما در شهر تهران داده و یا از طریق ایمیل برای ما ارسال می کنید. قرارداد توسط موسسه آماده می شود . مدارک شما توسط ما در روسیه ترجمه و تایید می شود. پذیرش از دانشگاه مورد نظر اخذ می گردد و نامه پذیرش و دعوتنامه جهت گرفتن ویزای تحصیلی ارسال می شود. زمان ورود شما به روسیه نیز همکاران ما در فرودگاه به استقبال شما آمده و شما را در تمام مراحل ثبت نام دانشگاه (ترانسفر فرودگاه – ثبت نام و اسکان در خوابگاه – ثبت نام دانشگاه – آزمایشات پزشکی – بیمه – افتتاح حساب بانکی و …) همراهی می کنند. به مدت ۶ ماه بعد از حضور شما در روسیه نیز مشاورین روس دانش به طور کامل آماده همکاری و همیاری شما در تمام مراحل تحصیل می باشند. 

تحصیل غیر پزشکی در روسیه

اکثر متقاضیان به تحصیل در روسیه در رشته های غیر پزشکی شامل : نفت و گاز – اقتصاد – حقوق – هنر – کامپیوتر – هوا فضا می شوند. دوره تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ۴ سال – در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع دکترا بین ۳ تا چهار سال است. شما در مقطع کارشناسی ارشد در نیم سال دوم از سال دوم تحصیل خود باید پایان نامه آماده کرده و دفاع نمایید. در مقطع دکتر در دو سال اول همزمان با تحصیل ، کارهای مقدماتی پایان نامه خود را انجام می دهید و دو سال پایان تحصیل به طور تمام وقت بر روی پایان نامه خود کار می کنید. در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا در روسیه امکان تحصیل هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد. 

سوالات متداول هزینه تحصیل در روسیه 2021

هزینه دانشگاه پزشکی در مسکو چقدر است؟

شهریه دانشگاه پزشکی در مسکو در دانشگاه های مورد تایید ایران در دانشگاه های مختلف متفاوت است . مثلا شهریه پزشکی دانشگاه لومونسف حدود ۶ هزار و پانصد دلار در سال. شهریه دانشگاه سماشکو ۷۵۰۰ دلار در سال و شهریه دانشگاه سچنوا ۹ هزار دلار در سال است. 

هزینه دانشگاه پزشکی در روسیه در شهر های مختلف با هم فرق داره ؟

شهریه دانشگاه پزشکی در روسیه از شهری به شهر دیگر تفاوت چندانی ندارد. در هر شهر هم دانشگاه های ارزان و هم گران وجود دارد. مثلا هزینه دانشگاه پزشکی در سن پترزبورگ هم مانند مسکو در دانشگاه ها معتبر بین ۵ تا ۶ هزار دلار در سال است. 

شهریه دانشگاه های روسیه در رشته های غیر پزشکی چقدر است؟ 

شهریه دانشگاه در روسیه در بسته به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. اما به صورت کلی حل اقل تحصیل در روسیه در دانشگاه های دولتی حدود ۲ هزار دلار . در اکثر دانشگاه های متوسط ۳ تا ۴ هزار دلار و در بعضی دانشگاه های خاصی و در رشته های خاص تا ۱۰ هزار دلار در سال است. 


239 دیدگاه در “هزینه تحصیل در روسیه به تومان 2021

 1. سلام با دیپلم تربیت بدنی هم می شه برای رشته پزشکی اقدام کرد

  • از نظر روسیه مشکلی نیست. اما مورد تایید ایران نخواهد بود چون ایران دیپلم تجربی یا ریاضی میخواد

 2. در طول 5 سال تحصیل دندانپزشکی، امکان اینکه بشه چند ماه بین تحصیل به ایران اومد؟

  • در تابستونها و بین دو ترم میشه رفت و آمد کرد. البته برای کسانی که مشکل خدمت دارن بعد از سه سال می تونند رفت و آمد به ایران داشته باشند

 3. سلام وقت بخیر
  ببخشید من چند تا سوال داشتم ازتون ممنون میشم پاسخ بدین
  1. من دستیار دندانپزشک هستم و 3 سال سابقه کار دارم. از جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران هم مدرک معتبر دستیاری دارم که میگن ترجمه میشه. میخواستم ببینم امکان اینکه در مسکو یا کازان و شهرهای دیگه بتونم کار پیدا کنم و دستیار دندانپزشک باشم هست؟ و اینکه حقوق چقدر هست؟ و با این حقوق میشه هزینه های زندگی و 5 سال تحصیل در رشته دندانپزشکی رو تامین کرد؟
  2. اگر در دانشگاه رودن در مسکو پذیرش بشم، امکان شرکت در پادفک در دانشگاه کازان وجود داره؟ و اینکه در دوره پادفک دانشجو کجا ساکن هستن؟

  • سلام. در مورد کار شرایط خیلی سخت است و گرفتن ویزای کار بسیار مشکل. برای تحصیل شرایط مناسب است و شما با مدرک پادفک هر دانشگاه می تونید در دانشگاه دیگه ادامه تحصیل بدید

 4. سلام من دیپلم تجربی با معدل ۱۴ دارم سوالم اینه میتونیم دندانپزشکی تو روسیه بخونم؟ اگه آره کدوم دانشگاه ممنون

  • در اکثر دانشگاه ها امکان تحصیل هست اما باید توجه داشته باشید برای مورد تایید ایران بودن مدرک باید در طول تحصیل در دانشگاه معدل شما بالای 15 باشد

 5. سلام بعد از اخذ مدرک پزشک عمومی در ایران میشه برای برای تخصص اقدام به روسیه کرد یا خیر و شرایط معادل سازی داره و هزینه ش چطوره ممنون از سایت خوبتون

 6. سلام جناب خسته نباشید میخواستم بپرسم شهریه دانشگاه کازان سال2022چقدره واینکه هرسال افزایش داره یانه .ومیشه الان که روبل ارزون هست هزینه ۵سال رو یکجا بپردازیم

  • هزینه برای سال 2022 هنوز اعلام نشده. دانشگاه فقط برای یک سال می تونید شهریه پرداخت کنید. هزینه کل و نمی گیرند. قراراداد سالانه است

 7. سلام.ببخشید میشه واسه دندانپزشکی عمومی از دانشگاه غیر تایید خوند و تخصص از دانشگاه تایید؟
  و اگر میشه طول دوره تخصص دنداپزشکی چند ساله؟؟
  بعد اینکه برای ورود به دانشگاه برای تخصص ازمون ورودیه خاصی یا سختی داره؟؟

 8. سلام اگه بخوایم دندونپزشکی بخونیم توی دانشگاه سچینوا بعد از دوره ۵ ساله میتونیم بیایم ایران و کار کنیم یا نه؟

 9. با این هزینه بالا آدم چیکار کنه می ترسم تبدیل به رویا بشه

 10. سلام.برای تحصیل در رشته مهندسی برق،در مقطع کارشناسی ارشد،چه دانشگاهی بهتره؟واینکه ایا ازمون ورودی وشرط معدل هم دارن؟

 11. سلام
  ببخشید امکان تحصیل با زبان انگلیسی وجود نداره؟
  کار کردن چی؟؟؟

  • سلام. بله در بعضی رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. طبق قانون امکان کار حین تحصیل برای دانشجویان خارجی وجود دارد

 12. سلام وقتتون بخیر بسیار ممنون هستم برای سایت پر محتواتون و وقتی که میزارین
  برای کسی که دیپلم کامپیوتر داره ولی دوست داره دندان بخونه در روسیه مشکلی هست؟ آیا سفارت ایران در روسیه همکاری میکنه که حین تحصیل بشه واحد های تجربی هم پاس کرد که بعد از دریافت مدرک دندان پزشکی تو ایران مشکلی با وزرات بهداشت پیش نیاد؟ و اینکه آیا کسی که خودش روسی بلده تا سطح ب یک باید حتما دوره زبان روسی بره؟ و سوال اخر اینکه ایا همه دانش اموخته های دانشگاهای روسیه در ایران ازمون دارند؟ اگر اره خوب چرا از اول به دانشگاه گرون بریم به دانشگاه ارزون میریم بعد اینجا میایم ازمون میدیم ایا امکان پذیر هست؟

  • سلام. طبق بخشنامه وزارت بهداشت فقط مدرک کسانی که دیپلم تجربی یا ریاضی دارند مورد ارزشیابی قرار می گیره. البته از نظر روسیه وارد شدن با دیپلم های غیر از تجربی و ریاضی مانعی نداره.
   در بعضی از دانشگاه ها داشتن مدرک پادفک اجباری نیست.
   ازمون توسط وزارت بهداشت از کسانی گرفته می شود که در دانشگاه های تایید درس خوانده باشند. مدارک دانشگاه های غیر تایید مورد ارزشیابی قرارد نمی گیرند

 13. سلام وقت بخیر نظرتون در رابطه با اوسبیلدونگ المان چیه؟ اولین اقدامی که باید بکنم چیه؟

 14. من دانشجوی پرستاری ایران هستم و میخواستم بعد از اتمام فارغ التحصیلیم اپلای کنم و همزمان بتونم توی بیمارستان های اونجا به عنوان نرس کار کنم و پزشکی بخونم
  آیا این اجازه رو اونجا دارم؟

  • قانونا اجازه کار حین تحصیل در روسیه وجود دارد. اما خیلی کار راحتی نیست بخصوص در سالهای اول تا زمانی که تسلط به زبان روسی پیدا نکرده اید

 15. سلام ررشته های پزشکی در روسیه دیپلم دوگانه ندارند ؟ میتوان با دیپلم دوگانه در کشور های اروپایی اقامت دایم گرقت ؟

  • تنها دانشگاهی که امکان گرفتن دیپلم دوگانه رو داره در رشته پزشکی دانشگاه پیراگوف مسکو هست که با کشور ایتالیا قرارداد داره و شما در خود این دانشگاه آزمون آیمت میدید و نیمی از تحصیل خود را در ایتالیا میخونید و در پایان هم مدرک هر دو دانشگاه و میگیرید

 16. سلام میشه برای کار کردن بعد از اتمام تحصیل در روسیه به هلند برم ؟ و اینکه نمیخوام در هلند ادامه تحصیل بدم و فقط میخوام اونجا کار کنم ؟ زبان هلندی رو بلد نیستم و میشه در خود هلند یاد بگیریم ؟ در زمانی که کار پیدا میکنم خونه و امکاناتی هم میدن یا نه ؟

  • اگر تصمیم دارید بعد از تحصیل به روسیه به هلند یا کشورهای مشابه برید پیشنهاد می کنم که رشته غیر پزشکی انتخاب کنید. بخصوص که بعضی رشته ها در بعضی دانشگاه ها دیپلم دوگانه میدن که با اون شما بخشی از تحصیل و میتونید از طرف دانشگاه به اون کشور برید

 17. منظور شما از گذراندن دوره های تکمیلی در هلند یعنی باید تخصص دندون رو در هلند ادامه بدم ؟ نمیشه با همون مدرکی که از روسیه گرفتم کار کنم و تخصصم رو نگیرم؟

  • در مورد هلند اطلاع ندارم. ولی مثلا برای کشور آمریکا شما باید یک دوره تکمیلی بین 6 ماه تا دو سال و بگذرونید تا اجازه کار در اون کشور رو داشته باشید

 18. سلام
  میشه پس از تحصیل در رشته دندون پزشکی برای کار به کشور هلند برم ؟
  اگر امکانش هست چطوری باید پس از تحصیل به هلند برم؟

  • سلام. مدارک تحصیلی روسیه در کشورهای اروپایی مورد تایید هست اما این بدین معنی نیست که مستقیم میتونید در کشور مقصد کار کنید. معمولا برای مشاغل حوزه پزشکی هر کشور قوانین خاص خودش و داره. این قوانین معمولا شامل گذراندن دوره تکمیلی در اون کشور هست. اما با مدرک روسیه می تونید در اون کشور ادامه تحصیل بدید. مثلا تخصص بخونید

 19. سلام و عرض ادب, وقت تان بخیر
  شما در پاسخ ها گفته بودید که دانشگاه رودن و ملی سن‌پترزبورگ آزمون ورودی برای پزشکی و دندانپزشکی ندارند. در حال حاضر آزمون ورودی دارند یا خیر.؟
  اگر در روسیه به زبان انگلیسی تحصیل کنیم مدرکمان را در ایران قبول خواهند داشت.؟ یا حتما باید به زبان روسی تحصیل کنیم.؟

  آیا می شود با گذراندن ۳۲ واحد یا سه نیم سال تحصیلی به دانشگاه های داخل ایران انتقالی گرفت.؟

  دستمزد شما برای انجام کار های پذیرش و … چقدر می باشد.؟

  • سلام. دانشگاه ملی سن پترزبورگ و دانشگاه رودن آزمون ورودی ندارند. مدرک به انگلیسی هم معتبر هست به این شرط که قبل از شروع کورس اصلی مدرک زبان روسی گرفته باشید. امکان انتقال حین تحصیل به ایران وجود ندارد. هزینه کامل خدمات 1200 دلار

 20. سلام من مدرک دیپلم دارم و تازه خدمت سربازیم تموم شده. میخاسم بدونم که ایا دانشگاه ب زبان انگلیسی هم دارند و اینکه امکان کار در کنار تحصیل وجود داره و میشه با کار در روسیه هزینه شهریه رو بپردازی؟

  • تحصیل به انگیسی هم هست اما برای تایید مدرک توسط وزارت بهداشت حتما باید مدرک زبان روسی بگیرید حتی اگر تصمیم به تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشید. با کار حین تحصیل بخشی از هزینه ها رو میشه تامین کرد اما نه همه هزینه ها رو

 21. دانشگاهی هست که مدرکش معتبر باشه برای ایران ازمون ورودی نداشته باشه وشرط معدل نداشته باشه

 22. سلام میخواستم بدونم که برای تحصیل در رشته روابط بین الملل کدوم دانشگاه ها هست و شما کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد میکنید؟ و در روسیه برای گرفتن خونه یا خوابگاه باید چیکار کنم؟

  • بهترین دانشگاه دانشگاه روابط بین الملل مسکو هست که خیلی معتبر هست و البته هزینه های تحصیل بالاست. سالی حدود 8 هزار دلار. اما دانشگاه هایی با هزینه کمتر هم هست

 23. سلام .برای پزشکی ملی سن پترزبورک گفتین معدل بالای ۱۹ ازمون ورودی نداره -معدل دیپلم منظورتون هست یا پیش دانشگاهی؟اگر معدل دیپلم منظورتونه معدل کل دیپلم یا معدل کتبی نهایی؟ممنون

 24. سلام وقت بخیر اگر کورس اصلی پزشکی رو به زبان انگلیسی بخونم معادلسازی در ایران مشکل داره؟

  • مشکلی نیست به شرط این که حتما قبلش از ورود به کورس اصلی مدرک زبان روسی رو گرفته باشید

 25. سلام
  اگه در دانشگاه رودن مدرک دندون و بتونیم کسب کنیم
  بعد این مدرک برای ایران معتره که تو ایران بشه مطب زذ!

 26. سلام وقتتون بخیر اون قانونی که یه مدت حدود یک سال در خارج مثلا رشته دندون روسیه در دانشگاه معتبر میخونی بعد میتونی ادامه رو بیای ایران الان لغو شده یا همچنان هست؟

 27. سلام خسته نباشین اگه بخواهیم الان ثبت نام کنیم یه دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت با هزینه مناسب چی هس و تا کی فرصت ثبت نام داریم

  • سلام. برای دوره پادفک میتونید اما اگر کورس اصلی منظورتون هست برای امسال زمان ثبت نام تمام شده
   لطفا با شماره همکارم در ایران تماس بگیرید 09387441749

   کامل توضیح میدن خدمتتون

 28. سلام وقتتون بخیر
  بعد از برگذاری ازمون ورودی اگر قبول نشدی مجدد میتونی توی ازمون شرکت کنی یاخیر؟
  اگه اره مجدد دوباره کی ازمون برگذار میشهه؟

  • سلام. هر دانشگاه سالی یک بار می تونید آزمون بدید اما همزمان می تونید چندین دانشگاه در آزمون ورودی شرکت کنید

 29. سلام ببخشید آیا در صورت پذیرش با بورسیه هم پس از پایان دوره ی پادفک نیاز به شرکت در آزمون می باشد ؟ و همچنین برای مهندسین آزمون ورودی ارشد شامل چه مباحثی می باشد؟

  • خیر اگر بورسیه تحصیلی روسیه قبول بشید بعد از پادفک نیاز به شرکت در آزمون نیست

 30. سلام پادفک دانشگاه پسکوف مچنیکوا رانخیکس کیفیتش چطوره و قیمتش چطوره به جز پاولوف بهترین پادفکها کدوم هستند

 31. سلام رشته خلبانی در روسیه چند هزار دلار در سال میشود اگر معلومات دهید خرسند میشوم

 32. سلام،راجع به هزینه های تحصیل تمامی نرخ ها به دلار نوشته شده ایا میشه هزینه ها رو به روبل پرداخت کرد؟

 33. سلام
  بنده کارشناسی ارشد هوافضا گرایش سازه از دانشگاه سراسری تهران را دارم آیا امکان تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های روسیه شهر مسکو را دارم؟
  لطفاً اگر امکان دارد در مورد هزینه و مسائل مربوط به آن راهنمایی کنید بفرمایید

  • در دانشگاه MAI مسکو از سالی حدود 4 هزار دلار شهریه و هزینه زندگی در سال هم حدود 5 هزار دلار

 34. سلام وقتتون بخیر بنده ۲۱ سالمه در مقطع کارشناسی رشته حسابداری در دانشگاه ازاد کرج تحصیل میکنم و تا یک سال دیگه درسم تموم میشه میخواستم بدونم میتونم در روسیه برای کارشناسی ارشد اقدام بکنم و اینکه چقدر هزینه داره در سال؟ و هزینه ابتدایی ش چقدره برای مهاجرت تحصیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام. بله می تونید برای رشته کارشناسی ارشد روسیه اقدام کنید. هزینه بستگی به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است. به طور متوسط حدود 3 تا 5 هزار دلار هزینه یک سال تحصیل در مقطع ارشد در روسیه است

 35. سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم امکان تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه هست و اینکه شهریه دانشگاه هایی که این رشته رو ارائه میدن رو ممنون میشم بگید❤

 36. سلام وقتتون بخیر برادر من رشته دبیرستانش برق بوده و لیسانس برق داره ایا میتونه دندان روسیه بخونه؟

  • سلام از نظر روسیه مشکلی نیست. اما برای تایید مدرک در ایران باید مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی داشته باشید

 37. سلام خسته نباشید و‌ ممنون از توضیحاتتون.
  من ۱۷ سالمه و ۱۴۰۱ کنمور دارم میخواستم بدونم معدل باید در چه حدی باشه که بدون ازمون بتونم‌ وارد رشته پزشکی بشم و با داشتن
  پدر هیئت علمی در ایران، چقدر باید در روسیه تحصیل کنم که بتونم برگردم و توی ایران ادامه بدم

  • دو تا دانشگاه هستند در روسیه که شرط معدل دارن. یکی معدل بالای 19 و دیگری معدل بالای 16. منظور معدل کل. در شرایط خاصی بعد از گذراندن 36 واحد میتونید به ایران انتقالی بگیرید

   • وقت بخیر من معدل دیپلمم بالای 18 هست میشه با همین مدرک وارد دانشگاه شرط معدل بشم ! چه دانشگاخ های وجود داره در روسیه
    !!!

 38. سلام آیا میشه با پرداخت مبلغی بدون ازمون در رشته دندان پزشکی قبول شد ؟

   • این ۲ دانشگاه که بدون آزمون مورد تایید ایران و وزارت بهداشت هست؟

    • دانشگاه رودن مسکو و ملی سن پترزبورگ آزمون ورودی ندارند و مورد تایید ایران هستند

 39. سلام منظور از داشتن گواهی سلامت پزشکی برای گرفتن بورسیه چی هست برای مثال من دیابت دارم و ممکنه که شامل من نشه

  • یک نامه پزشکی لازم هست که تو اون پزشک نوشته بعد از معاینه و بررسی ایشون هیچ گونه مشکل خاص جسمی یا روحی ندارن

 40. سلام ،یک دانشگاه با هزینه خیلی مناسب و بدون آزمون برای رشته دندانپزشکی که ورودی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ پذیرش داشته باشند،معرفی میکنید؟
  و اینکه کارای پذیرشمون رو موسسه شما می تونه انجام بده؟

  • دانشگاه های مورد تایید که آزمون ورودی ندارن
   ملی سن پترزبورگ معدل بالای 19 شهریه حدود 5 هزار دلار در سال
   دانشگاه رودن مسکو معدل بالای 16 شهریه 8500 دلار در سال

 41. سلام برای تحصیل در دندانپزشکی باید تمکن مالی تایید بشه ؟

 42. سلام. وقتتون بخیر. با داشتن رزومه خوب بعد از اتمام تحصیلات در مقطع دکتری تخصصی در رشته های غیر پزشکی آیا امکان آن هست که بتوان در یکی از دانشگاه های روسیه به عنوان هیئت علمی جذب شد ؟

  • برای کار کردن بعد از تحصیل در روسیه یکی از موانع اصلی داشتن اقامت روسیه است. چند راه برای گرفتن اقامت در روسیه است. یکی از راه ها فارغ التحصیل شدن از یکی از دانشگاه های روسیه با نمرات عالی است

   • بسیار ممنون از پاسخ شما.
    آیا رنکینگ دانشگاه زیاد تاثیر گذار هست یا زیاد فرقی ندارند و دانشگاه فارغ التحصیلی صرفا مورد تایید روسیه باشه کافی هست؟

    • رنکینگ مهم نیست. فقط حتما باید دانشگاه دولتی باشد. مدارک دانشگاه های خصوصی خیلی معتبر نیست

 43. سلام وقتتون بخیر من 17سالمه و 1401کنکور دارم … می‌خوام بدونم اگه معدلم بالای 19بشه و زبان انگلیسی رو بلد باشم میتونم مستقیم به دانشگاه پزشکی روسیه وارد شم و بدون پادفکت..و بخوام دانشگاهی برم ک ب زبون انگلیسی تدریس شه امکانش هست

  • سلام. برای تایید بودن مدرک تحصیلی پزشکی و دندان توسط وزارت بهداشت شما حتما قبل از تحصیل باید مدرک معتبر زبان روسی بگیرید. حتی اگر به انگلیسی بخواید تحصیل کنید

 44. سلام ببخشید واسه ورود به دانشگاه های روسیه نیاز به شرط معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی هست واسه پزشکی؟

 45. سلام حداکثر شرایط سنی برای ورود به پادفک و دانشگاه در رشته پزشکی و سایر رشته ها چگونه هسا؟

 46. سلام ببخشید اینکه میگن میشه بورسیه رو خرید چجوریه، یعنی مشکلی پیش نمیاد برامون؟؟

  • بورسیه تحصیلی روسیه در حالت عادی به این صورت است که در وبسایت وزارت علوم روسیه درخواست میدید و در صورت قبولی نیاز به پرداخت هیچ پولی نیست. در مورد خیریدن اطلاعی ندارم

 47. سلام مناسب ترین پادفک و شهریه مال کودوم دانشگاه ها هست؟

   • وقت بخیر . این دانشگاه هایی که شهریه کمتری دارن مدرکشون به اندازه بقیه معتبر نیست @@@ مثلا فدرال کازان و دوره پادفکش ..@@@ جریانشون چطوره @@@

    • بله علت ارزان تر بودن این هست که معمولا دانشگاه ها در شهرستان ها ارزان تر از مسکو هستند ولی این به این معنی نیست که مدرکشون معتبر نیست

 48. سلام شما گفتین پادفک ۳۰ میلیون هست اما تو جدول توضیحاتتون نوشتین ۵۵ میلیون چرا تناقض دارید

  • تناقض به خاطر تاریخ نشر مطالب هست. اینقدر قیمت دلار در ایران با سرعت تغییر میکنه که از یک مطلب تا مطلب دیگه گاهی تا دو برابر قیمت ها تغییر میکنه.

 49. سلام برای رشته مدیرت هتلداری دوره پادفک رو باید بگزرونیم یا نیاز نیست و شرایط ثبت نام در دانشگاهای روسیه برای رشته هتلداری به چه صورت است امتحان ورودی شامل چه دروسی می شود یا کلا بدون امتحان ورودی هم می شود وارد دانشگاه شد

  • سلام. در اکثر دانشگاه ها تحصیل به زبان روسی است و برای تحصیل به روسی باید تسلط به زبان روسی داشته باشید و گذراند دوره پادفک خیلی کمک میکند که هم تسلط نسبی به زبان پیدا کنید و هم در آزمون ورودی راحت تر قبول شوید. آزمون معمولا از درس زبان روسی و یک درس مرتبط به رشته گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.