Rusdanesh

دانشگاه پدیا سنت پترزبورگ روسیه 2024

دانشگاه پدیا سن پترزبورگ روسیه

دانشگاه پدیا سنت پترزبورگ یکی از دانشگاه های پزشکی شهر سن پترزبورگ روسیه است. به طور کلی در شهر سنت پترزبورگ 4 دانشگاه پزشکی وجود دارد: دانشگاه ملی سن پترزبورگ و دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ که در لیست دانشگاه های مورد تایید ایران قرار دارند و دانشگاه مچنیکوف و پدیا سن پترزبورگ که در لیست تایید ایران قرار ندارند اما در خود روسیه دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای هستند.

در این مقاله درباره دانشگاه پدیاتریچسکی سن پترزبورگ ، شرایط تحصیل در این دانشگاه و هزینه تحصیل و همچنین پادفک پدیا توضیح میدهیم.

در این صفحه می خوانید

دانشگاه پدیا سن پترزبورگ روسیه

دانشگاه پدیا که اسم کامل آن دانشگاه دولتی سن پترزبورگ پزشکی اطفال است در سال 1925 تاسیس شد. همانطور که  از نام آن مشخص است دانشگاه دولتی است و حدود 5 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه پدیاتریچسکی سن پترزبورگ قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه پزشکی اطفال در جهان است. دانشگاه پدیا در سال 2022 در بین دانشگاه های پزشکی روسیه در جایگاه 16 قرار گرفت. این دانشگاه با دانشگاه های معتبری از کشورهای مختلف همکاری دارد از جمله دانشگاه مرکز علوم درمانی دانشگاه تکزاس در هیوستون آمریکا و دانشگاه فراکی یونان

تحصیل پزشکی در دانشگاه پدیا سن پترزبورگ

در دانشگاه پدیا روسیه امکان تحصیل در رشته های پزشکیدندانپزشکی – پزشکی به انگلیسی – دندانپزشکی به انگلیسی – روانشناسی – بیو فیزیک و پرستاری وجود دارد. طول دوره پرستاری این دانشگاه 4 سال. طول دوره دندانپزشکی پدیا 5 سال و طول دوره پزشکی دانشگاه پیدا 6 سال است. طول دوره تحصیل روسی و انگلیسی تفاوتی ندارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه پدیا سنت پترزبورگ روسیه

هزینه تحصیل پزشکی به زبان روسی دانشگاه پدیا سنت پترزبورگ 267 هزار روبل در سال است

هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی دانشگاه پدیا روسیه 293 هزار روبل در سال است

هزینه تحصیل پزشکی به انگلیسی پدیا سن پترزبورگ 366 هزار روبل در سال است

هزینه تحصیل دندانپزشکی به انگلیسی پدیا 402 هزار روبل در سال است.

شهریه پرستاری دانشگاه پدیا روسیه 216 هزار روبل در سال است.

مجدد یاداوری می کنیم که تحصیل در این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد.

پادفک دانشگاه پدیا سنت پترزبورگ

دوره پادفک دانشگاه پدیا یکی از دوره های است که در بین دانشجویان ایران متقاضیان زیادی دارد. همه سالی تعداد قابل توجهی دانشجو دوره پادفک خود را در این دانشگاه می گذرانند. هزینه پادفک دانشگاه پدیا سنت پترزبورگ 185 هزار روبل می باشد. فقط نکته مهمی که درباره دوره پادفک این دانشگاه باید به آن توجه کنید این است که در خیلی از سالها به خاطر ظرفیت کم خوابگاه به دانشجویان پادفک خوابگاه داده نمی شود و برای اقامت باید  از خوابگاه های خصوصی استفاده کنید یا خانه اجاره کنید

اعتبار دانشگاه های غیر تایید

همانطور که اشاره شد این دانشگاه در حال حاضر مورد تایید ایرن نیست. اما سوالی که پیش می آید این است که در صورت تحصیل در این دانشگاه یا به طور کلی دانشگاه های غیر تایید ایران مدرک ما در چه کشورهای معتبر هست و آیا با این مدرک می شود در ایران کار کرد. 

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران مشخصا اعلام کرده تحصیل در دانشگاه های غیر تایید در ایران ارزشیابی نخواهد شد. 

از نظر اعتبار در روسیه باید بگوییم که کاملا معتبر هستند. و در همه جای روسیه مدرک این دانشگاه پذیرفته می شود. 

در مورد اعتبار در کشورهای دیگر باید بگوییم به طور کلی مدارک تحصیلی روسیه در کشورهای دیگر معتبر است اما برای کار کردن در هر کشوری شما باید ابتدا یک دوره تکمیلی بگذارنید تا اجازه کار پیدا کنید. این دوره ها معمولا یک تا دو سال طول می کشند. 

ارزانترین دانشگاه پزشکی روسیه کدام است؟

در بین دانشگاه های تایید در روسیه دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ و فدرال کازان از همه دانشگاه های روسیه ارزانتر هستند. اما مجدد تاکید می کنیم در بین دانشگاه های غیر تایید ایران اما در کل اگر بخواهیم بدانیم ارزانترین دانشگاه پزشکی روسیه کدام است شاید بتوان به دانشگاه چابکسری یا دانشگاه آستاراخان یا دانشگاه توور اشاره کرد. 

شهریه ارزانترین دانشگاه های پزشکی روسیه در سال بین 2 تا 3 هزار دلار است. 

تحصیل پرستاری در روسیه مورد تایید است؟

به طور کلی تحصیل پرستاری در روسیه مورد تایید ایران می باشد اما باید دید در کدام دانشگاه مورد  تایید  ایران رشته پرستاری ارائه می شود. در بین دانشگاه هایی که مورد تایید ایران هستند تنها در دانشگاه ملی سن پترزبورگ رشته پرستاری برای دانشجویان خارجی ارائه می شود. این خیلی مهم است که “برای دانشجویان خارجی” چون در بعضی از داشگاه ها رشته پرستاری هست اما فقط برای دانشجویان روس ارائه می شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.