Rusdanesh

شرایط تحصیل در رشته زبان روسی در روسیه

شرایط تحصیل در رشته زبان روسی در روسیه

تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی که برای تحصیل به روسیه می آینده با هدف تحصیل در رشته زبان روسی در روسیه است. قطعا بهترین جا برای یادگیری زبان روسی و تحصیل در این رشته خود کشور روسیه و دانشگاه های معتبر این کشور است. ما در این مقاله به این مطلب می پردازیم که کدام دانشگاه های روسیه برای تحصیل در رشته زبان روسی مناسب تر هست، هزینه تحصیل در رشته زبان و ادبیات روسی چقدر است و چه رشته ها و گرایشهایی وجود دارد. شرایط ورود و پیش نیاز برای تحصل زبان روسی چیست

در این صفحه می خوانید

رشته زبان و ادبیات روسی در روسیه

همانطور که گفتیم یکی از رشته های که طرفدار زیادی در بین دانشجویان خارجی دارد رشته زبان روسی و گرایش های مرتبط با آن است. اما به طور کلی دو گروه رشته زبان و ادبیات روسی وجود دارد. یک رشته مخصوص دانشجویان روس هست که در بعضی مواقع دانشجویان خارجی نیز می توانن در آن تحصیل کنند. اما در بعضی از دانشگاه های رشته زبان روسی مخصوص دانشجویان خارجی تدریس می شود. پیشنهاد ما این است که در زمان انتخاب دانشگاه، دانشگاهی را انتخاب کنید که رشته زبان و ادبیات روسی ویژه دانشجویان خارجی را داشته باشد. در ادامه به معرفی چند دانشگاه مطرح روسیه در این حوزه را معرفی می کنیم

بازار کار زبان روسی در ایران

در حال حاضر به علت گسترش روابط سیاسی و تجاری بین ایران و روسی نیاز به افرادی که تسلط به زبان روسی دارند خیلی بیشتر از قبل احساس می شود. شما بعد از فراغت از تحصیل می توانید در شرکت های بزگ ایرانی یا روسی مشغول به کار شوید. 12 دانشگاه در ایران آموزش زبان روسی انجام میدهند. فعالیت به عنوان استاد دانشگاه در یکی از این دانشگاه ها یکی دیگر از موقعیت های شغلی مرتبط با زبان روسی است. و یا در ارگانهای و نهادهای دولتی و خصوصی که در روابط بین ایران و روسیه فعالیت می کنند می توانید مشغول به کار شوید. و یا به عنوان کسی که تسلط به زبان روسی و فارسی دراید می توانید در فعالیت خود به عنوان تاجر بین روسیه و ایران بسیار موفق عمل کنید.

رشته زبان روسی دانشگاه لومونوسف مسکو

درباره دانشگاه لومومنوسف قبلا کامل توضیح دادیم. این دانشگاه معروفت ترین و معتبر ترین دانشگاه روسیه است. اطلاعات کامل در باره این دانشگاه را می توانید در اینجا مطالعه کنید. در دانشگاه لومونوسف دانشکده زبان روسی ویژه دانشجویان خارجی وجود دارد. در حال حاضر بیش از 200 دانشجوی خارجی در این دانشکده مشغول آموزش زبان روسی می باشند. بیشتر دانشجویان رشته زبان و ادبیات روسی ویژه دانشجویان خارجی دانشگاه لومونوسف از کشورهای : کره جنوبی – چین – ژاپن – ایران – ترکیه – آمریکا – سوئد – اسپانیا – ایتالیا – بلاروس و دانمارک می باشند. در این دانشگاه امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی – ارشد و دکترا و همچنین دوره های کوتاه مدت زبان روسی وجود دارد.

پیش نیاز قبل از شروع به تحصیل

قبل از شروع به تحصیل در مقطع لیسانس دانشکده زبان دانشگاه لومونوسف دانشجو باید در سطح ب1 زبان روسی بداند. به همین خاطر بهتر است ابتدا یک دوره پادفک زبان روسی بخوانید بعد از اقدام کنید برای ورود به دانشگاه . جهت کسب اطلاعات درباره دوره پادفک می توانید به این قسمت مراجعه کنید.

ادبیات و زبان روسی دانشگاه ملی سن پترزبورگ

دانشگاه ملی سن پترزبورگ قدیمی ترین دانشگاه روسیه یکی دیگر از معتبر ترین دانشگاه های روسیه است که امکان تحصیل در رشته ادبیا و زبان در این دانشگاه برای دانشگایان خارجی وجود دارد. طول دوره کارشناسی دانشگاه ملی سن پترزبورگ در رشته زبان روسی ویژه دانشجویان خارجی 410 هزار روبل در سال است. امکان پرداخت شهریه در دو قسط وجود دارد. در مقطع کارشناسی ارشد چندین گرایش مرتبط به زبان در این دانشگاه وجود دارد. هزینه تحصیل رشته زبان روسی در مقطع کارشناسی ارشد در سال 432 هزار روبل است. هزینه تحصیل در رشته زبان و فرهنگ روسی 430 هزار روبل در سال است. در دانشگاه ملی سن پترزبورگ امکان تحصیل در رشته فرهنگ روسیه (به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که شهریه آن در سال 372 هزار روبل است.

تحصیل در مقطع دکترا

در دانشگاه ملی سن پترزبورگ در مقطع دکترا در رشته زبان روسی ، زبان ملت های روسیه امکان تحصیل وجود دارد. هزینه یک سال تحصیل در آن 379 هزار روبل در سال است. اطلاعات تکمیلی درباره این دانشگاه را می توانید با کلیک کردن در این بخش مشاهده کنید.

زبان روسی دانشگاه پوشکین

قطعا هر زمان صحبت از دانشگاه های روسیه مرتبط با زبان و ادبیات روسی می شود همیشه نام دانشگاه پوشکین در بین دانشگاه های مطرح روسیه به چشم می خورد. این دانشگاه که به نام پوشکین نویسنده معروف روسی نام گذاری شده است به دانشجویان خارجی این امکان را می دهد در یک دانشگاه با کیفیت عالی زبان روسی را فرا بگیرند. در دانشگاه پوشکین امکان تحصیل در گرایش های مختلف مرتبط به زبان روسی امکان تحصیل وجود دارد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه حدد 300 هزار روبل در سال است. هزینه دوره کارشناسی ارشد زبان روسی دانشگاه پوشکین 292 هزار روبل در سال است. طول دوره کارشناسی این دانشگاه 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دروه دکترا زبان روسی 3 سال است. هزینه تحصیل در دوره دکترا این دانشگاه حدود 360 هزار روبل در سال است.

دانشکده زبان روسی دانشگاه فدرال کازان

یکی دیگر از دانشگاه های مطرح روسیه که امکان تحصیل در رشته زبان روسی در آن وجود دارد دانشگاه فدرال کازان است. دانشکده زبان  این دانشگاه در یک ساختما عظیم و جدید در مرکز شهر کازان قرار دارد. یکی از دانشکده های مطرح این دانشگاه است. در این دانشگاه رشته زبان روسی برای دانشجویان خارجی وجود دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی زبان روسی برای دانشجویان خارجی دانشگاه فدرال کازان 195 هزار روبل در سال است. شما کمتر دانشگاهی میتوانید پیدا کنید با این کیفیت و رتبه جهانی بالا که هزینه یک سال تحصیل در آن 2 هزار دلار باشد.

تحصیل زبان انگلیسی

در دانشگاه فدرال کازان امکان تحصیل در رشته زبان انگلیسی نیز وجود دارد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی 195 هزار روبل در سال است. اطلاعات تکمیلی را می توانید در صفحه دانشگاه فدرال کازان مطالعه نمایید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.