Rusdanesh

شرایط تحصیل در رشته کامپیوتر در روسیه IT

تحصیل در رشته کامپیوتر در روسیه

تحصیل در رشته کامپیوتر در روسیه یکی از گرایش هایی است که همه ساله متقاضیان زیادی از کشورهای مختلف را به خود جذب می کند. کیفیت بالای تحصیل ، رتبه بالای دانشگاه ها ، قیمت مناسب تحصیل در رشته کامپیوتر از علل اصلی است که دانشجویان زیادی رشته کامپیوتر در روسیه را انتخاب می کنند. شما کمتر دانشگاهی را می توانید در دنیا پیدا کنید که به هزینه 3-4 هزار دلار در سال بتوانید در دانشگاه هایی با رتبه جهانی 300 در آن بتوان تحصیل کرد. متاسفانه در بین دانشجویان ایرانی رشته کامپیوتر روسیه تا به امروز خیلی مورد استقبال نبود که علت اصلی آن عدم آشنایی دانشجویان ایران با دانشگاه های معتبر روسیه در این رشته است. در این مقاله بیشتر سعی کردیم به معرفی دانشگاه های معتبر روسیه در رشته کامپیوتر و حوزه آی تی به طور کل بپردازیم

در این صفحه می خوانید

Play Video about تحصیل کامپیوتر در روسیه

چرا رشته کامپیوتر در روسیه

وقتی صحبت از رشته کامپیوتر می کنیم منظور تمام گرایش های حوزه آی تی است. همانطور که می دانید تنوع رشته دراین حوزه بسیار زیاد است و جزو رشته هایی است که هر روز گرایش های جدید به آن اضافه می شود. اما تحصیل کامپیوتر در روسیه علاوه بر امتیازات کیفیت بالای تحصیل و رتبه جهانی دانشگاه و قیمت مناسب تحصیل امیتازات دیگری نیز دارد. یکی این که موقعیت تحصیل و شغلی و اقامتی در روسیه در این رشته ها بسیار خوب است. همه دانشجویان خارجی بعد از تحصیل می توانند در روسیه اقامت بگیرند و از آنجایی که کار در ای تی و کامیپوتر در روسیه درآمد و امکان شغل پیدا کردن خوبی دارد بعضی از دانشجو ها این رشته را انتخاب می کنند. به طور مثال در کشور روسیه یک مهندس باسابقه آی تی در مقایسه با یک پزشک با سابقه درامدی گاهی تا چند برابر بالاتر دارد.

از دیگر امتیازات تحصیل در حوزه آی تی در روسیه گرایش های متنوع رشته در این کشور است. بعضی از گرایش ها شاید در ایران باشد یا خیلی نو پا باشد و خیلی سابقه دار نباشد اما در روسیه تنوع رشته و گرایش بیشتر است. در ادامه بررسی می کنیم که در چه رشته هایی و در چه دانشگاه هایی می توانیم تحصیل کنیم

رشته کامپیوتر در روسیه در دانشگاه ایتمو 

هر زمان که صحبت از تحصیل کامپیوتر در روسیه می شود همیشه دانشگاه ایتمو سن پترزبورگ یکی از اولین دانشگاه هایی است که در باره آن صحبت می شود. از علل اصلی مطرح شدن این دانشگاه این است که ایتمو یکی از بهترین دانشگاه های تخصصی حوزه ای تی در روسیه است که هم کیفیت و ربته جهانی بالای دارد و هم قیمت مناسبی دارد. در مقطع ارشد حتی در خیلی از رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه هم وجود دارد. از رشته های مطرح در این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امنیت اطلاعات و فناوری کامپیوتر
  • لیزر و مهندسی نور
  • فتونیک و داده های نوری
  • فناوری اطلاعات و برنامه نویسی
  • مهندسی نرم افزار
  • مکاترونیک و رباتیک
  • ابر داده ها

اطلاعات کامل تر درباره دانشگاه ایتمو سن پترزبورگ را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید

دانشگاه فنی و فیزیک مسکو MIPI

دانشگاه فنی و فیزیک مسکو به نام دانشگاه  MIPI  یکی از معتبر ترین دانشگاه های روسیه است که در سطح جهان رتبه جهانی بسیار خوبی دارد و یکی از دانشگاه های مطرح روسیه در حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات است. از رشته های مطرح این دانشگاه در حوزه آی تی می توان به امنیت کامپیوتر ، سیستم آنالیز و مدیریت و فناوری  اطلاعات اشاره کرد. البته رشته اصلی این دانشگاه همانطور که از نامش مشخص است فیزیک است. از افتخارات این دانشگاه این است که 6 نفر از اساتید این دانشگاه دارندگان جایزه نوبل فیزیک هستند. افتخاری که واقعا کمتر دانشگاهی در دنیا میتواند کسب کند. اطلاعات کامل درباره این دانشگاه را می توانید در این قسمت مطالعه کنید.

رشته کامپیوتر در روسیه در دانشگاه هسته ای مسکو

یکی دیگر از دانشگاه های مطرح در حوزه ای تی و کامپیوتر در مسکو دانشگاه هسته ای مسکو است. این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه های روسیه است که رتبه جهانی بسیار خوبی دارد. در این دانشگاه شما می توانید در رشته های فناوری اطلاعات – مهندسی نرم افزار – امینت اطلاعات – بیزنس اینفورماتیک تحصیل نمایید. اطلاعات تکمیلی در باره تحصیل در رشته کامپیوتر در مسکو در دانشگاه هسته ای را در این قسمت مشاهده نمایید.

کامپیوتر در دانشگاه دولتی تومسک

یکی از دانشگاه های بسیار معتبر روسیه در خارج از شهر مسکو دانشگاه دولتی تومسک است که در شهر تومسک قرار دارد و در خیلی از سیستم های رنکینگ جهانی این دانشگاه در بین 5 دانشگاه برتر روسیه قرار دارد. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته کامپیوتر و خیلی رشته های دیگر وجود دارد. رشته هایی مانند علوم کامپیوتر – مهندسی نرم افزار – امنیت کامپیوتر – مبانی فناوری اطلاعات – فناوری نوری – اطلاعات و محاسبات . تنوع رشته در این دانشگاه بسیار زیاد است. اطلاعات کامل را میتوانید در این صفحه مطالعه نمایید.

رشته کامپیرتر دانشگاه فدرال اورال

یکی دیگر از دانشگاه های روسیه که همیشه در رنکینگ های جهای در بین دانشگاه های برتر روسیه قرار دارد دانشگاه فدرال اورال است. در این دانشگاه جامع امکان تحصیل در رشته های مخلتف از جمله علوم کامپیوتر وجود دارد. در این دانشگاه شما می توانید در رشته های مبانی انفورماتیک و فناوری اطلاعات – سیتم انفورماتیک – امنیت اطلاعات – فناوری الکترونیک – سیتم آنالیز و کنترل – نانو تکنولوژی . تنوع رشته در این دانشگاه بسیار زیاد است. جهت آشنایی کامل با این دانشگاه می توانید وارد این صحفه شوید.

فناوری اطلاعات دانشگاه باومن مسکو

دانشگاه باومن مسکو یکی دیگر از دانشگاه های مطرح در حوزه های هوا فضا و کامپیوتر در روسیه است. این دانشگاه نیز رتبه جهانی بسیار خوبی دارد. در رشته های مخلتف در حوزه های هوا فضا و کامپیوتر امکان تحصیل در این دانشگاه وجود دارد. از رشته های مطرح در حوزه علوم کامپیوتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کامپیوتر – فناوری اطلاعات – مهندسی نرم افزار – الکترونیک و نانو الکترونیک – مهندسی نانو – ریاضی و انفورماتیک – امینت اطلاعات – الکترونیک

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در باره رشته های دانشگاه باومن می توانید وارد صفحه این دانشگاه در این قسمت شوید.

آی تی در دانشگاه فدرال کازان

همیشه وقتی صحبت از دانشگاه های مطرح روسیه در رشته های مخلتف می شود نمیتوان از دانشگاه فدرال کازان نام نبرد. این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه های روسیه در رشته های مختلف از جمله علوم کامپیوتر است. از رشته هایی که در حوزه آی تی می توان از آن نام برد: مبانی ریاضی و انفورماتیک – فناوری اطلاعات – سیستم های اطلاعاتی – بیزنس اینفورماتیک – مهندسی نرم افزار (به انگلیسی) . از نکات قابل توجه در مورد دانشگاه فدرال کازن قیمت مناسب تحصیل در این دانشگاه است. اطلاعات تکمیلی در باره این دانشگاه را می توانید در صحفه این دانشگاه مشاهده نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در روسیه و مشاوره حضوری یا تلفنی رایگان می توانید با مجموعه روس دانش تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.