Rusdanesh

دانشگاه سچنوا

دانشگاه سیچینوا مسکو

دانشگاه سچنوا روسیه اولین دانشگاه پزشکی این کشور است. تاسیس دانشگاه سچینوا مسکو به سال 1758 میلادی بر میگردد. در حال حاضر دانشگاه سیچنوا بزرگترین دانشگاه پزشکی روسیه است. تعداد 18 هزار دانشجو در دانشگاه سچنوا مسکو تحصیل می کنند. تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه سچینوا روسیه حدود 3 هزار نفر هستند که از 83 کشور مختلف در این دانشگاه مشغول می باشند. دانشگاه سچینوا روسیه نه تنها در خود روسیه، بلکه در قاره اروپا یکی از برگترین دانشگاه های پزشکی به شمار می آید. سچینوا دانشگاه ای است که 5 بیمارستان اختصاصی خود را دارد که یکی از برگترین ها در کل قاره اروپاست.

 

پزشکی سچنوا مسکو

دوره پزشکی دانشگاه سیچینوا مسکو مانند دیگر دانشگاه های روسیه ۶ سال می باشد. در حال حاضر چندین هزا دانشجوی ایرانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل در رشته پزشکی می باشند. طبق تغییرات لیست وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۱۹ این دانشگاه از لیست دانشگاه های مورد تایید در رشته پزشکی خارج شد و در حال حاضر دانشگاه سچینوا مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد. دانشجویان ایرانی که در دانشگاه سیچنوا تحصیل می کنند اکثر تصمیم دارند که در آینده یا در خود روسیه بمانند یا به کشور دیگری مهاجرت کنند. 

 

 

دندانپزشکی سچنوا مسکو

دوره دندانپزشکی دانشگاه سیچینوا مسکو ۵ سال می باشد. شرایط دندانپزشکی دانشگاه سچنوا مانند پزشکی این دانشگاه است و به لحاظ هزینه نیز تفاوت چندانی ندارد. توجه داشته باشید که در حال حاضر رشته دندانپزشکی دانشگاه سچینوا مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد. در دانشگاه سچنوا روسیه دندانپزشکی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. در دانشگاه سچینوا دندانپزشکی به زبان انگلیسی نیز مانند روسی 5 سال است. کمتر دانشگاهی در روسیه وجود دارد که در آن امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلسی به صورت کامل وجود داشته باشد. 

داروسازی سچنوا مسکو

داروسازی دانشگاه سچنوا یکی از رشته های ایست که در سال های اخیر مورد استقبال زیاد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در روسیه قرار گرفته است. طول دوره داروسازی دانشگاه سچنوا مسکو 5 سال می باشد. در دانشگاه سیچنوا داروسازی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود.

یک نکته مهم در باره رشته داروسازی باید بدانید این است که داروسازی روسیه در ایران مانند پزشکی و دندانپزشکی دکترا معادل سازی نمی شود. 

برای ثبت نام در دوره داروسازی دانشگاه سیچینوا مسکو با ما تماس بگیرید .


پادفک دانشگاه سچنوا روسیه

در دانشگاه سچنوا مسکو نیز مانند خیلی از دانشگاه های روسیه امکان گذراندن دوره پادفک وجود دارد. طول دوره استاندارد پادفک دانشگاه سیچنوا 9 ماه می باشد. دوره پادفک دوره است که دانشجو قبل از ورود به کورس اصلی می گذراند که هم مشکل زبان خود را برطرف کند و هم آمادگی اولیه پیدا کند برای آزمون ورودی و شروع تحصیل در دانشگاه های روسیه. اطلاعات کامل دوره پادفک را می توانید در این بخش مطالعه نمایید.


شهریه دانشگاه سچینوا مسکو

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید میزان شهریه دانشگاه سچینوا مسکو . از نظر قیمت سچینوا دانشگاه اول روسیه در حوزه پزشکی است. میزان شهریه در این دانشگاه از همه دانشگاه های روسیه بالاتر است. شهریه دانشگاه سچینوا روسیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی از همه رشته ها بالاتر است.

شهریه پزشکی دانشگاه سچینوا در سال 2023 مبلغ 900 هزار روبل بود. شهریه دانشگاه سچینوا 2023 دندانپزشکی نیز 900 هزار روبل در سال بود. 

شهریه دانشگاه سچینوا مسکو برای رشته داروسازی 500 هزار روبل در سال است. 

پرداخت اقساطی شهریه دانشگاه سچینوا روسیه

خبر خوب این است که شهریه دانشگاه سچینوا روسیه را می توان به صورت اقساطی پرداخت کرد. در حال عادی میتوان نصف شهریه را ابتدا و نیم دیگر آن را قبل از شروع ترم توم پرداخت کرد. در مورد پرداخت اقساط بیشتر باید با خود دانشگاه مکاتبه شود. گاهی موافقت می کنند که دانشجو شهریه را در چند قسط پرداخت کند. 

 

امکانات دانشگاه سیچینوا مسکو

دانشگاه سچنوا روسیه دارای ۶۱ آزمايشگاه ، ۵ مؤسسه تحقيقاتي : مؤسسه پزشکي مولکولي ، مؤسسه تحقيقاتي داروسازي ، مؤسسه بهداشت عمومي و درمان و دانشکده انگل شناسي می باشد.

خوابگاه دانشگاه سچنوا روسیه

در دانشگاه سچنوا مسکو 5 خوابگاه وجود دارد. ظرفیت کلی خوابگاه ها این دانشگاه 2600 نفر است. اما در توزیع خوابگاه اولویت با دانشجویانی است که به صورت رایگان از شهرهای مختلف روسیه در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. به همین خاطر کمتر به دانشجویان خارجی به به صورت هزینه تحصیل در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند خوابگاه تعلق می گیرد. میتوان گفت سچینوا دانشگاه ای است که خوابگاه نمی د هد. به همین خاطر قبل از ورود به این دانشگاه حتما مسئله اقامت خود در شهر مسکو را برنامه ریزی کنید. 

به طور کلی برای در مسکو مشغول به تحصیل هستند و خوابگاه ندارند چند راه وجود دارد. یا باید خانه اجاره کنند و یا در خوابگاه های خصوصی یا هاستل اقامت داشته باشند.

 

روابط بین المللی دانشگاه سچنوا

معروفترین و بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی روسیه عضو انجمن بين المللي دانشگاهها نیز مي باشد و بر اساس توافقنامه و قراردادهاي به امضا رسيده با دانشگاههاي ايالات متحده آمريکا ، کانادا , آلمان ، نروژ ، هلند , انگلستان , صربستان , بلغارستان , اطریش , سازمان بهداشت جهانی و کشورهای عضو CIS همکاري مي کند

 

دانشگاه سچینوا کجاست ؟

دانشگاه سچینوا در شهر مسکو قرار دارد. ادرس ساختمان اصلی

119435, г. Москва, ул. Большая Пироговская, д. 2, стр. 4.

ادرس دانشگاه سچنوان روسیه دندانپزشکی

 ул. Можайский вал, д. 11

دانشگاه 46 ساختمان در نقاط مختلف شهر مسکو دارد و برای پاسخ دقیق دادن به این سوال که دانشگاه سچینوا کجاست باید ببینم منظور ما دقیقا کدام بخش و ساختمان دانشگاه است.

سایت دانشگاه سچینوا به زبان روسی 

https://www.sechenov.ru/

سایت دانشگاه سچینوا به زبان انگلیسی

https://www.sechenov.ru/eng/

برای وارد شدن به سایت دانشگاه سچینوا ویکی پدیا به زبان روسی بر روی  این بخش کلیک کنید

برای وارد شدن به سایت دانشگاه سچینوا ویکی پدیا به زبان انگلیسی بر روی این بخش کلیک کنید

مطالب مرتبط با دانشگاه سچنوا 


سوالات متداول دانشگاه سچنوا

آیا دانشگاه سچینوا مورد تایید وزارت بهداشت ایران است ؟

در حال حاضر دانشگاه سچینوا مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد.

کدام دانشگاه مسکو پزشکی مورد تایید ایران است ؟

طبق آخرین لیست که برای سال 2023 میلادی توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران اعلام شد برای رشته پزشکی در شهر مسکو فقط دانشگاه دولتی مسکو ( دانشگاه لومونسف ) و دانشگاه پیراگوف مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. دانشگاه سماشکو فقط در رشته دندانپزشکی مورد تایید می باشند.

مراحل اخذ پذیرش پزشکی روسیه به چه صورت است ؟

برای تحصیل پزشکی در روسیه شما باید اسکن آخرین مدرک تحصیلی خود به همراه اسکن پاسپورت برای شرکت روس دانش ارسال می کنید. همکاران ما مدارک شما را ترجمه و از دانشگاه برای شما پذیرش می گیرند. بعد از آن دعوتنامه برای شما ارسال می شود. شما به سفارت روسیه در تهران مراجعه میکنید و ویزای تحصیلی می گیرید. همه کارهای ثبت نام دانشگاه و خوابگاه و … با همراهی نماینده روس دانش انجام می گیرد.


به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

26 پاسخ

 1. سلام برای تحصیل در دانشگاه کدون زبان بهتره انگلیسی یا روسی ؟

  1. بستگی به سطح زبان خودتون داره. زبان روسی رو حتما باید یاد بگیرید چون وزرات بهداشت هم زبان روسی میخواد. اما تحصیل به انگلیسی تو روسیه معمولا سختگیری کمتره. ولی باز حق انتخاب به زبان روسی بیشتره. چون بعضی دانشگاه ها فقط به زبان روسی دارن

 2. سلام پسر من ورودی ۲۰۲۲در دانشگاه رودن رشته دندوپزشکی هستش پس از گذروندن دوترم به دانشگاه سیچنوا انتقالی گرفت وترم سوم رو درسیچینوا گذراند در مورد برگشت به ایران ؟ویا اینکه دانشگاه اگر مورد تایید ایران بشه شامل پسرم هم است ویا نه ؟ ودر مورد اینکه چطور میشه مدرک پسرم مورد تایید بشه یعنی بایدفقط ترم آخر انتقالی به رودن بگیره خواهشا میشه راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام. اگر دانشگاه سچنوا امسال یا سال آینده به لیست دانشگاه های تایید اضافه بشه مدرک ایشون هم تایید خواهد بود. در مورد انتقال به ایران باید تحصیل در دانشگاه تایید باشه تا بشه برای انتقالی درخواست داد. شرایط انتقالی رو میتونید اینجا مشاهده کنید.

 3. سلام
  امیدوارم تندرست باشید
  من مطالبتون رو میدیدم، شاید بتونم بگم از معدود کسانی هستید که راجع به دانشگاههای روسیه کاملا راست میگویید و نه سیاهنمایی میکنید ونه گل و بلبل،
  صادقانه بیان کردید.
  من هم یک سؤال دارم، فارغ التحصیل پزشکی از سچنوا را دانشکده های پزشکی آمریکا میپذیرند یاخیر؟

  1. سلام. خیلی ممنون از لطفا شما. چند وقت پیش یکی از دانشجوهای ما با یکی از دانشگاه های آمریکا مکاتبه کرده بود. گفته بودن که مدرک دانشگاه سچینوا مسکو رو قبول دارن. اما بهتره باز خودتون مستقیم از دانشگاه مدر نظر در آمریکا سوال کنید

  1. در حال حاضر شهریه پزشکی دانشگاه سچینوا سالی 900 هزار روبل که میشه ترمی 450 هزار روبل

 4. بفرمایید دانشگاه سچینوا دندانپزشکی مورد تایید است؟

  1. در دانشگاه سچینوا دندانپزشکی مورد تایید ایران ندارد. کلا هم پزشکی و هم دندانپزشکی سچینوا مسکو از تایید ایران خارج شده است.
   گفتند در لیست جدید شاید دانشگاه سچینوا دندانپزشکی و پزشکی مجدد به لیست تایید برگردن

 5. سلام میخواستم ببینم اگه دانشجویی که دوره پادفک وسال اول کورس تموم کرده والان ۴۲واحدپاس کرده الانم ترم ۳ هست ومشغول تحصیل هست اگه ازترم بعدی بخوادانتقالی بگیره برای دانشگاه سچنوامسکوازنظرموردتاییدبودن وزارت بهداشت مشکلی نداره

  1. اگر ورودی 2022 یا قبل از آن باشید می تونید یک بخش از تحصیل و در دانشگاه غیر تایید بخونید به شرط این که از دانشگاه تاییدفارغ التحصیل بشید

 6. سلام خسته نباشید می خواستم ببینم امکان انتقالی از سچینوا از سال دوم وجود داره یا نه .تطفا راهنمایی نمایید ممنون میشم

  1. سلام. اگر منظور انتقال از سچنوا به ایران هست بله چون اون سال که شما شروع به تحصیل کردید این دانشگاه مورد تایید ایران بوده و قانون لغو انتقال مربوط به ورودی بعد از اون سال هست. برای شرایط انتقال باید مراجعه بفرمایید به معاونت آموزش وزارت بهداشت

 7. سلام ببخشید من معدلم دیپلم علوم تجربی م ۱۶/۵۰ است آیا دانشگاه رودن این معدل را قبول دارد؟

  1. سلام. بله شرط معدل بالای 16 هست و داشتن مدرک پادفک. البته نمرات زیست و شیمی بررسی میشه

 8. سلام وقتتون بخیر
  1: پزشکی کدوم دانشگاه بهتره سچنوا یا رودن؟؟؟ !
  هزینه رشته پزشکی ب زبان روسی برای سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲(امسال) چقدرهستش؟
  و با کدوم دانشگاه(رودن یا سچنوا) برای انگلیس میتونیم انتقالیه بگیریم؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام. رودن هم مورد تایید ایران هست و همه رتبه جهانی بهتری داره. شهریه پزشکی دانشگاه رودن به زبان انگلسی سالی 9500 دلار است

   1. سلام به نظرتون در مقایسه دانشگاه رودن وسیچینوا کدامیک در رشته دنداپزشکی بهترین هست ؟

    1. از نظر رتبه جهانی سچنوا. از نظر سختگیری هم سچنوا بهتره چون رودن خیلی سختگیری زیاده و اخراجی زیاد داره. البته سختگیری معمولا باعث میشه که کیفیت تحصیل بره بالاتر.

 9. داروسازی هم پادفک داره؟هزینش چطوریع؟اگر بخای که بورس بگیری باید چیکار کنیم کجا اقدام کنی؟ کنکور ۴۰۰هستم

  1. دوره پادفک پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی یکسان است. ثبت نام بورسیه از بهمن ماه شروع می شود

 10. سلام ببخشید من معدل کل ام 16.64 هستش میخواستم ببینم این دانشگاه چه معدلی مد نظرشه ؟

  1. سلام. دانشگاه سچنوا روسیه مثل اکثر دانشگاه های این کشور شرط معدل و سن ندارد

  1. هم به زبان روسی و هم به زبان انگلسی – البته باید توجه داشته باشید که تحصیل فقط به زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.