Rusdanesh

دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ 2024

دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ

دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ که نام کامل آن دانشگاه دولتی پزشکی شمال غرب به نام مچنیکوف نامیده می شود در سال 2011 تاسیس شد. البته تاریخ تاسیس اولیه آن به 1885 برمیگردد. درواقع مچنیکوف از ادغام دو مرکز علمی : اکادمی دولتی پزشکی مچنیکوف سن پترزبورگ و مرکز پزشکی پس از دیپلم سن پترزبورگ به وجود آمد. در حال حاضر 4500 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. در این مقاله کوتاه سعی کرده ایم درباره رشته های مختلف این دانشگاه و همچنین هزینه تحصیل در این دانشگاه و دوره پادفک آن توضیح دهیم. دانستن این نکته همین  ابتدا مهم است که این دانشگاه در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید ایران قرار ندارد.

در این صفحه می خوانید

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ

در دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی ، ارشد، دکترا ، دکترا و دکتری پزشکی در 7 گرایش وجود دارد:

دانشکده پزشکی

دانشکده پزشکی و پیشگیری

دانشکده پزشکی اطفال

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده جراحی

دانشکده درمان

دانشکده پزشکی و زیست شناسی

در این دانشگاه حدود 300 دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل می باشند. نکته جالب درباره این دانشگاه تعداد دانشجویان دوره های تخصص این دانشگاه هست. در دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ حدود 1700 دانشجو در دوره های تخصص مشغول به تحصیل می باشند. و حدود 30 هزار دکتر دوره های تکمیلی خود را در سال در این دانشگاه سپری می کنند.

دانشگاه مچنیکوف روسیه دارای دانشگاه بزرگی نیز می باشد که در این بیمارستان در سال حدود 4 هزار نفر بیماری جدی بستری و

 درمان و حدود 300 هزار بیمار سرپایی معاینه و درمان می شوند. این دانشگاه در مجموع 8 مرکز درمانی در شهر سن پترزبورگ دارد.

دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ با 70 مرکز آموزشی در کشورهای مخلتف تفاهم نامه همکاری دارد. حدود 100 دانشجوی خارجی به طور ماموریتی از کشورهای مخلتف برای دوره های کوتاه مدت به این دانشگاه می آیند. در این دانشگاه دوره های کوتاه مدت سه ماه پزشکی برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی برگزاز می شود.

دانشگاه مچنیکوف یکی از 9 دانشگاه برتر روسیه در حوزه پزشکی در رتبه بندی کیو اس است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه مچنیکوف سنت پترزبورگ

در دانشگاه مچنیکوف سنت پترزبورگ امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و چندین رشته دیگر برای دانشجویان خارجی فراهم است. در این دانشگاه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. التبه دروه انگلیسی بخشی به زبان انگلیسی و بخشی به زبان روسی آموزش داده می شود.

توجه داشته باشید دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ روسیه در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار ندارد و دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل نمایند مدارکشان در ایران ارزشیابی نخواهد شد. البته این عدم اعتبار فقط از طرف ایران مطرح است و برای کسانی که تصمیم به کار در ایران را داشته باشند. اما از نظر خود روسیه و کشورهای دیگر تفاوتی بین اعتبار این دانشگاه با دیگر دانشگاه های معتبر روسیه وجود ندارد.

شهریه دانشگاه مچنیکوف

شهریه پزشکی برای دانشجویان کورس یک تا 5 مبلغ 331 هزار روبل در سال است

شهریه پزشکی برای دانشجویان کورس 5 و 6 مبلغ 315400 روبل در سال است

شهریه پزشکی به زبان انگلسی برای دانشجویان کورس 1 و 2 مبلغ 420500 روبل در سال است

شهریه پزشکی به زبان انگلیسی برای دانشجویان کورس 3 و 4 مبلغ 404400 روبل در سال است

شهریه دندانپزشکی برای دانشجویان کورس 1 تا 4 مبلغ 409700 روبل در سال است.

شهریه دندانپزشکی برای دانشجویان کورس 5 مبلغ 388700 روبل در سال است

شهریه پزشکی اطفال در سال 278 هزار روبل است

شهریه پرستاری در سال اول 246 هزار روبل و در سال دوم و سوم 228800 روبل و سال 4 مبلغ 142200 روبل می باشد.

دوره پادفک دانشگاه مچنیکوف سن پترزبورگ

در این دانشگاه هم مانند خیلی از دانشگاه های روسیه دوره پادفک زبان روسی برگزار می شود برای دانشجویان خارجی برای یادگیری زبان و آمادگی اولیه ورود به دانشگاه. شهریه پادفک دانشگاه مچنیکوف 165 هزار روبل در سال است. اما دو نکته مهم درباره پادفک این دانشگاه وجود دارد که قبل از انتخاب حتما باید به آن توجه کنید

نکته  اول: کیفیت خوابگاه این دانشگاه بسیار پایین است و عملا امکان زندگی در این خوابگاه وجود ندارد. به همین خاطر برای اقامت بهتر است از خوابگاه های خصوصی اسفتاده کنید که به علت موقعیت جغرافیایی این دانشگاه امکان رفت و آمد راحت نیست چون ایستگاه مترو در نزدیکی دانشگاه وجود ندارد

نکته دوم: ویزای تحصیلی دوره پادفک این دانشگاه تا پایان ماه جون میلادی اعتبار دارد و دانشجو بعد از پایان پادفک حتما باید روسیه را ترک کند و برای کورس اصلی مجدد ویزا بگیرید. به همین خاطر بخصوص برای دانشجویان پسر که مشکل خدمت سربازی دارند و امکان ورود به ایران را ندارد اصلا دوره پادفک این داشگاه را توصیه نمی کنیم

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

4 پاسخ

  1. پرداخت شهریه به چه صورته و از سال اول میشه قسطی داد؟

    1. در بعضی دانشگاه ها سال اول هم در دو قسط میشه پرداخت کرد. در بعضی از دانشگاه ها سال اول کامل و از سال دوم قسطی میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.