Rusdanesh

تحصیل ارزان در روسیه

تحصیل ارزان در روسیه یکی به عنوان یکی از مقاصد اصلی تحصیل خارج از کشور برای ایرانیان شناخته می شود. تحصیل اروپا در سالهای اخیر به علت سختی در گفتن ویزای شنگن و پذیرش دانشگاه برای ایرانیان دشوارتر از همیشه شده است. اما روسیه بر خلاف دیگر کشورهای قاره اروپا بدون هیچ پشتوانه مالی و یا حساب بانکی برای ایرانهان ویزای تحصیلی صادر می کند. یک نکته مهم این است که امکان تحصیل به زبان روسی و همچنین تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه وجود دارد. 

علارقم این که هزینه تحصیل در کشور روسیه نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین است اما به هر حال در شهرهای مهم روسیه هزینه تحصیل برای ایرانیان بخصوص با توجه به نوسانات قیمت ارز در ایران ارزان نیست. یکی از راه های تحصیل ارزان در روسیه این است که یا از یکی از شهرهای کوچک روسیه پذیرش تحصیلی بگیریم و یا در دانشگاه های ارزان قیمت تحصیل کنیم. 

 

تحصیل در روسیه پزشکی ارزان

پزشکی را شاید در کنار دندانپزشکی دو رشته مهم دانست که بیشتر ایرانیان مشغول به تحصیل در روسیه در این دو رشته درس می خوانند. هزینه تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاه های معروف گاهی تا ۱۰ هزار دلار در سال هم می رسد. اما چگونه تحصیل ارزان پزشکی در روسیه امکان پذیر است؟ برای این کار شما می توانید یک دانشگاه ارزانتر را انتخاب کنید اما اگر می خواهید هزینه تمام شده تحصیل در روسیه خیلی پایین باشد علاوه بر دانشگاه ، شهر مورد نظر هم مهم است. به طور مثال تحصیل پزشکی دانشگاه کازان می تواند گزینه مناسبی باشد. 

تحصیل در روسیه دندان پزشکی

همانطور که اشاره کردیم دندانپزشکی و پزشکی دو رشته پر طرفدار در بین ایرانیان در روسیه است. هزینه تحصیل دندان پزشکی در روسیه تفاوت چندانی با هزینه تحصیل پزشکی ندارد و تقریبا در همه دانشگاه های که تحصیل پزشکی هست امکان تحصیل در رشته دندان پزشکی نیز وجود دارد. اگر به دنبال تحصیل ارزان دندانپزشکی در روسیه هستید دندانپزشکی دانشگاه کازان و دندانپزشکی دانشگاه اوفا می تواند پیشنهاد خوبی باشد. حالا چرا این کازان و اوفا ؟ چون علاوه بر هزینه پایین زندگی در این دو شهر به علت اشتراکات فرهنگی بین ایران و این دو منطقه از روسیه زندگی و تحصیل برای ایرانیان در این شهر ها خیلی راحت تر خواهد بود. برای ثبت نام دندانپزشکی کازان و دندانپزشکی اوفا با ما تماس بگیرید. 

تحصیل در روسیه دارو سازی 

تحصیل داروسازی در روسیه به اندازه رشته های فوق مورد استقبال نیست اما باز هم تعداد دانشجویانی که تمایل به تحصیل در این رشته را دارند کم نیست. برای تحصیل دارو سازی در روسیه شاید بهترین گزینه دانشگاه لومونسف مسکو است چون از نظر اعتبار جهانی بهترین دانشگاه روسیه است. هزینه تحصیل داروسازی در این دانشگاه حدود ۶ هزار دلار در سال است. اما برای تحصیل داروسازی ارزان در روسیه باید تحصیل در شهرهای کوچکتر را انتخاب کرد که هم قیمت شهریه کمتر است و هم هزینه زندگی پایین است. برای انتخاب دانشگاه ارزان در رشته داروسازی در روسیه با مشاورین موسسه روس دانش  تماس بگیرید. 

تحصیل در روسیه معماری 

در رشته های غیر پزشکی تحصل در رشته معماری در روسیه می تواند گزینه مناسبی باشد. معماری روسیه بسیار متنوع و جالب توجه می باشد. روسیه به ساختن بناهای عظیم و بخصوص سبک معماری دوران شوری خود در جهان معروف است. هزینه تحصیل در رشته معماری در روسیه نسبت به رشته های پزشکی بسیار کمتر است به همین خاطر حتی برای کسانی که به دنبال تحصیل ارزان معماری هستند پیشنهاد ما دانشگاه های معروف معماری از جمله دانشگاه معماری سن پترزبورگ است. 

تحصیل در روسیه هنر 

اما اگر به دنبال تحصیل در رشته هنر در روسیه هستید باید بگویم جدا از بحث ارزان بودن دانشگاه های روسیه حتی از نظر کیفیت نیز بخصوص در این رشته روسیه از خیلی از کشورهای اروپایی بهتر است. رشته های موسیقی ، هنر ، تاتر ، تلویزیون و نقاشی را می توانید در دانشگاه هنر مسکو و دانشگاه هنر سن پترزبورگ بیاموزید. لیست کامل دانشگاه های روسیه را می توانید در این قسمت ببینید. 

تحصیل در روسیه حقوق

در رشته حقوق نیز امکان تحصیل در روسیه با قیمت مناسب وجود دارد. اما اگر به دنبال تحصیل در رشته حقوق در روسیه در دانشگاه معتبر هستید پیشنهاد اول ما دانشگاه ملی سن پترزبورگ است. اما همانطور که اشاره کردیم اگر به دنبال تحصیل ارزبان در کشور روسیه هستید تحصیل در کازان و تحصیل در اوفا می توانند گزینه مناسبی باشند. جهت ثبت نام در دانشگاه های روسیه با ما تماس بگیرید 

تحصیل در روسیه روس دانش


مطالب مرتبط 


سوالات متداول

هزینه اخذ پذیرش دندانپزشکی روسیه چقدر است ؟

هزینه پذیرش از دانشگاه های روسیه در رشته های مختلف تفاوت چندانی ندارد اما با توجه به خدمات مورد نیاز و همچنین شهر مورد نظر و نوع پذیرش هزینه خدمات متفاوت است. شما می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کنید. نکته جالب این است که هزینه خدمات بعد از اخذ پذیرش پرداخت می شود. 

هزینه تحصیل در روسیه ۲۰۲۰ با سالهای قبل متفاوت است ؟

شهریه تحصیل در سال ۲۰۲۰ در روسیه نسبت به سالهای گذشته تفاوت خیلی زیادی ندارد. شاید بتوان گفت در هر سال حود ۱۰ درصد به شهریه دانشگاه ها روسیه اضافه می شود. البته در اکثر دانشگاه ها شهریه دانشگاه برای دانشجو تا پایان تحصیل ثابت است. یعنی اگر در سال اول شما ۵ هزار دلار شهریه می دهید در سالهای بعد نیز همین مبلغ را باید پرداخت کنید. 

امکان تحصیل دندانپزشکی نووسیبیرسک وجود دارد ؟

در دانشگاه دولتی نووسیبیرسک تنها امکان تحصیل در رشته پزشکی وجود دارد. اما در دیگر دانشگاه های این شهر امکان تحصیل در رتشه دندانپزشکی وجود دارد . به طور مثال در دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک شما می توانید در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید. 

 

تماس روس دانشفیلم تحصیل در روسیهتلگرام روس دانشاینستاگرام روس دانش   

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?