Rusdanesh

رشته هوا فضا در روسیه – رشته خلبانی در روسیه

تحصیل در رشته هوا فضا در روسیه یکی از رشته هایی است که متقاضیان زیادی را از کشورهای مختلف جهانی به خود جذب می کند. رشته هوا فضا و رشته خلبانی از رشته هایی است که همیشه در دنیا جزو رشته های پیشرو بود هم از نظر درآمد و هم بازر کار و پرستیژ و آینده شغلی . رشته هوا فضا در ایران نیز یکی از بهترین رشته ها محسوب می شود و دولت نیز همیشه روی این رشته توجه و سرمایه گذاری ویژه ای دارد. اما با تمام این توجهات هنوز تعداد کمی در ایران در این رشته فارغ التحصیل شده اند. در حال حاضر تعداد فارغ التحصیلان رشته مهندسی هوا فضا در ایران از 1000 نفر بیشتر نیست. و اما روسیه به عنوان اولین کشوری که پا به فضا گذاشت همیشه به عنوان یکی از مقاصد اصلی تحصیل در رشته هوا فضا در جهان شناخته شده است. شما نمی توانید پروژه عظیم فضایی و کیهانی را بدون حضور روسیه تصور کنید. همیشه از بروز ترین متدها و روشها در دانشگاه های روسیه استفاده می شود. و از آنجای که هزینه تحصیل و زندگی در این کشور به مراتب کمتر از کشورهای مثل آمریکا است خیلی از افراد مستعدی که تصمیم به تحصیل در این رشته را دارند اما میخواهند با هزینه کم تحصیل کنند روسیه را انتخاب می کنند. در این مقاله به معرفی دانشگاه های مطرح هوا فضا و رشته خلبانی در روسیه می پردازیم.

در این صفحه می خوانید

گرایش های رشته هوا فضا در روسیه

هوا فضا یک طیف وسیعی از گرایش ها را شامل می شود و به عنوان یک علم در بخشهای مختلف آن می توانید تحصیل کنید. از نظر نزدیکی این رشته به خانواده مهندسی مکانیک و سیالات و فیزیک نزدیک است. پایه بیشتر درسهای این رشته ریاضی و فیزیک است. آیرودینامیک ، دینامیک سیالات، دینامیک پرواز، دینامیک محاسباتی سیالات، شبیه سازی رفتار سیال از مفاهیم پرکاربرد در رشته مهندسی هوا فضا است.

دروس پایه هوا فضا

به طور کلی از دروس پایه رشته هوا فضا می توان به موارد زیر اشاره کرد: ریاضیات – فیزیک – معادلات دیفرانسیل – الگوریتم های برنامه سازی – محاسبات عدد – مکانیک سیالات – دینانمیک – استاتیک – علم مواد – مهندسی برق – آیرودینامیک – طراحی هواپیما و طراحی سازه های هوایی

رشته های علم هوا فضا

همانطور که در بالا اشاره کردیم در حوزه هوا فضا گرایش های مختلفی وجود دارد که اگر بخواهیم به مهمترین و پرکاربرد ترین رشته ها اشاره کنیم:

سامانه های موشکی و فضا نوردی – سیستم های هدایت – طراحی و فناوری الکترونیک – ترموفیزیک و انرژی هسته ای – مکاترونیک و رباتیک – سیستم های کنترل ترافیک و ناوبری – سیستم هدایت هواپیما – سیستم های پرواز و ناوبری هواپیما های جنگی – تجهیزات رادیوئی – مدیریت ترافیک هوایی – پشتیبانی مترولوژیک  تسلیحات نظامی – ناوبری هوایی – بهربرداری فرودگاه ها و پرواز هواپیما – خلبانی

هوا فضا دانشگاه باومن مسکو

در روسیه وقتی صبحت از دانشگاه در حوزه هوا فضا می شود قطعا یکی از اولین دانشگاه هایی که به ذهن می رسد دانشگاه باومن مسکو است. یکی از معروف ترین و معتبر ترین دانشگاه های روسیه در حوزه فنی و بخصوص هوا فضا دانشگاه باومان است. در دانشگاه باومن امکان تحصیل در رشته های مختلف کامپیوتر – فیزیک  و علوم اجتماعی نیز وجود دارد. اما مطرح ترین رشته های این دانشگاه رشته های هوا فضا و فناوری راکت و فضا نوردی است. متوسط شهریه یک سال تحصیل در این دانشگاه حدود 400 هزار روبل است. با وارد شدن به این صفحه می توانید اطلاعات کامل درباره این دانشگاه را مطالعه کنید

دانشگاه هوانوردی مسکو

دانشگاه هوانورودی مسکو که نام درست تر آن انستیتو هوانوردی مسکو است در سال 1930 میلادی تاسیس شد. در حال حاضر حدود 22 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه هوا نوردی روسیه 1500 نفر است. این دانشگاه یکی از مطرح ترین دانشگاه های روسیه در حوزه هوانوردی و هوا فضا است. همانطور که از نامش پیدا است این دانشگاه در شهر مسکو واقع است. از دانشکده های این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • فناوری هوانوردی
  • هوانوردی ، موتورهای موشک و نیروگاه ها
  • سیستم های کنترل ، کامپیوتر و مهندسی قدرت
  • رادیو الکترونیک – انفورماتیک و امنیت  اطلاعات
  • مهندسی اقتصاد و علوم انسانی
  • هوا فضا
  • سیستم های هوشمند و رباتیک
  • کامپیوتر و مبانی ریاضی
  • مهندسی عمومی
  • تکنولوژی مواد

متوسط شهریه دانشگاه در یک سال در دانشگاه هوانوردی مسکو 300 هزار روبل است.

دانشگاه خلبانی سن پترزبورگ

دانشگاه خلبانی سن پترزبورگ روسیه یکی از معدود دانشگاه های این کشور است که در ان امکان تحصیل در رشته خبلانی وجود دارد. شعبه اصلی این دانشگاه در شهر سن پترزبورگ است اما چند شعبه در شهرهای دیگر روسیه نیز دارد. در این دانشگاه علاوه بر رشته خلبانی رشته های زیر شاخه آن مانند مدیریت حمل و نقل هوایی – بهربری فرودگاهی وجود دارد. اطلاعات کامل درباره دانشگاه خلبانی روسیه را می توانید در این صفحه مطالعه نمایید.

دانشگاه هوا فضا سن پترزبورگ روسیه

یکی دیگر از دانشگاه های که در آن امکان تحصیل در گرایش های مختلف رشته هوا و فضا وجود دارد دانشگاه هوا فضا سن پترزبورگ روسیه است. از امتیازات این دانشگاه می توان به قیمت مناسب تحصیل اشاره کرد. تنوع رشته در این دانشگاه نیز بسیار است. از رشته های مرتبط با هوا فضا تا اقتصاد و مدیریت و هتل داری و توریزم . اطلاعات کامل درباره این دانشگاه را می توانید در این صحفه مشاهده نمایید.

دانشگاه های هوا فضا روسیه

از دیگر دانشگاه های مطرح روسیه در حوزه هوا فضا می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد

دانشگاه ملی تحقیقاتی تومسک

دانشگاه ملی تحقیقاتی پلی تکنیک پرم

دانشگاه دولتی فنی نووسیبیرسک

دانشگاه دولتی فنی بالتیک

دانشگاه اورال جنوبی

دانشگاه فنی ایرکوتیا

دانشگاه فنی ولگوگراد

دانشگاه حمل و نقل روسیه

دانشگاه خلبانی مسکو

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.