Rusdanesh

تحصیل در رشته نفت و گاز روسیه 2024

تحصیل در رشته نفت و گاز در روسیه

یکی از بهترین رشته های که در روسیه پیشنهاد می کنیم رشته نفت و گاز در روسیه است. روسیه به عنوان یکی از بزرگترین منابع نفت و گاز دنیا و تولید کنند گان و صادر کنندگان این منابع انرژی در جهان می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در رشته نفت و گاز در جهان باشد. تعداد زیاد دانشگاه های مطرح در این رشته در شهرهای مختلف روسیه وجود دارد که بعضی از آنها رتبه بالای جهانی دارند. در عین حال هزینه تحصیل در رشته نفت و گاز در این کشور نسبت به خیلی از کشورهای دیگر بسیار مناسب است.

در این صفحه می خوانید

Play Video about تحصیل نفت و گاز در روسیه

چرا رشته نفت و گاز در روسیه

همانطور که در بالا اشاره کردیم دلایل زیادی وجود دارد که ما رشته نفت و گاز روسیه را انتخاب کنیم

از دلای مهم تحصیل در این رشته ها در روسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • هزینه مناسب تحصیل نفت و گاز در روسیه
  • دارا بودن دانشگاه های معتبر در روسیه و استفاده از مدرن ترین متد ها و ابزار و ادوات در این دانشگاه ها
  • قیمت مناسب تحصیل در روسیه در رشته های نفت و گاز
  • امکان کار حین تحصیل در رشته نفت روسیه
  • روابط خوب سیاسی و اقتصاد بخصوص مشارکت زیاد طرح های پتروشیمی بین ایران و روسیه
  • امکان تحصیل رایگان نفت و گاز در روسیه
  • سهولت در صدور ویزا و رفت و آمد برای شهروندان ایرانی در روسیه

انتخاب دانشگاه های نفت و گاز روسیه

برای انتخاب رشته همیشه چندین فاکتور مطرح است از جمله کیفت دانشگاه ، شهریه دانشگاه ، کیفت شهری محل تحصیل ، هزینه زندگی در شهر محل تحصیل ، شرایط پذیرش و تحصیل از نظر سختگیری

و البته همیشه نمی توان یک دانشگاه را انتخاب کرد که همه این شرایط را داشته باشد. به همین علت ما مطرح ترین دانشگاه ها روسیه در رشته نفت و گاز را معرفی می کنیم و مزایا و معایب هر کدام را بررسی می کنیم تا شما بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. به طور کلی پشنهاد ما برای تحصیل در روسیه نفت و گاز سه دانشگاه است در شهرهای مسکو – سن پترزبورگ و کازان

دانشگاه نفت و گاز مسکو گوبکین

دانشگاه دولتی نفت و گاز روسیه به نام گوبکین یکی از مطرح ترین دانشگاه های تخصصی نفت و گاز در کشور روسیه است. دانشگاه گوبکین در شهر مسکو پایتخت روسیه واقع است. یکی از دانشگاه های مطرح روسیه است که در سال 2010 اصطلاح دانشگاه ملی تحقیقاتی را کسب کرده است. این اصطلاح به دانشگاه های تخصصی پیشگام در حوزه فنی مهندسی در روسیه داده می شود. سال ساخت دانشگاه گوبکین به 1930 میلادی بر می گردد. در حال حاضر در این دانشگاه حدود 8 هزار دانشجو مشغول به تحصیل می باشند که تعداد 1800 دانشجو از کشورهای مختلف در این کشور مشغول به تحصیل هستند. در این دانشگاه امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکترای نفت و گاز وجود دارد.

امکان تحصیل در دانشگاه گوبکین روسیه در رشته های زیر وجود دارد :

رشته زمین شناسی و ژئوفیزیک و نفت و گاز

رشته اکتشاف منابع نفت و گاز

رشته طراحی ، آماده سازی و بهربری سیستم های خطوط هم و نقل

رشته مهندسی مکانیک

رشته فناوری شیمی و محیط زیست

رشته خودکار سازی و کامپیوتر

رشته امنیت مواد سوختی حرارتی

رشته اقتصاد و مدیریت

رشته تجارت بین الملل انرژی

رشته حقوق

متوسط هزینه یک سال تحصیل در دانشگاه گوبکین مسکو 400 هزار روبل در سال است. از امتیازات تحصیل در این دانشگاه می توان به موقعیت شهری اشاره کرد که برای خیلی از دوستان اولویت این است که در پایتخت تحصیل کنند. که این نکته نیز یک امتیاز منفی است برای کسانی که هزینه زندگی برایشان از اولویت هاست چرا که هزینه زندگی در مسکو بالاتر از سن پترزبورگ و کازان است.

دانشگاه نفت و گاز گورنی سن پترزبورگ روسیه

دانشگاه گورنی سن پترزبورگ یا دانشگاه معدن سن پترزبورگ یکی دیگر از دانشگاه های مطرح در حوزه نفت و گاز و زمین شناسی و معدن در روسیه است. دانشگاه گورنی سن پترزبورگ که نام کامل آن دانشگاه معدن سن پترزبورگ به نام کاترین دوم می باشد به انستیتو گورنی نیز معروف است. انستیتو قبل گفتیم به دانشگاه هایی گفته می شود که تنوع رشته زیادی ندارد و در واقع دانشگاه تخصصی می باشند. دانشگاه گورنی روسیه اولین دانشگاه فنی تخصصی این کشور است. دانشگاه گرنی از سال 2009 در لیست دانشگاه های ملی تحقیقاتی روسیه قرار گرفت.

سال تاسیس دانشگاه گورنی روسیه یا دانشگاه مینینگ سن پترزبورگ به سال 1773 میلادی بر می گردد.  دانشگاه معدن سن پترزبورگ طبق رتبه بندی کیو اس در سال 2023 دربین سه دانشگاه برتر دنیا در رشته مهندسی معدن قرار گرفت

رشته های که در دانشگاه معدن سن پترزبورگ امکان تحصیل در آن وجود دارد:

دانشکده اکشتافات زمین شناسی

دانشکده معدن

دانشکده مکانیک و ماشین سازی

دانشکده نفت و گاز

دانشکده ساختمان سازی

دانشکده مواد معدنی خام

دانشکده علوم پایه

دنشکده اقتصاد

دانشکده انرژی

از امتیازات دانشگاه گورنی سن پترزبورگ می توان به کیفت بالا و اعتبار بالای جهانی این دانشگاه اشاره کرد. شاید از نکات منفی دانشگاه معدل سنت پترزبورگ هزینه تحصیل و زندگی باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه معدن روسیه سن پترزبورگ در سال بین 600 تا یک میلیون 600 هزار روبل است که از نظر هزینه می توان گفت این دانشگاه یکی از گرانترین دانشگاه های روسیه است.

نفت و گاز دانشگاه فدرال کازان

یکی دیگر از دانشگاه های مطرح روسیه در رشته نفت و گاز دانشگاه فدرال کازان است . این دانشگاه دانشگاه جامع محسوب می شود اما رشته نفت و گاز کازان یکی از رشته های پیشرو در  این دانشگاه هست. در این دانشگاه امکان تحصیل در مقطع ارشد در رشته نفت و گاز به انگلیسی نیز وجود دارد. دانشگاه کازان یکی از معتبر ترین دانشگاه های روسیه است همیشه در لیست بهترین دانشگاه های روسیه در ربته بندی جهانی قرار داشته است و در عین حال یکی از بزرگترین دانشگاه های این کشور است. بیش از 11 هزار دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

از مزایای تحصیل نفت و گاز در دانشگاه فدرال کازان می توان به قیمت مناسب تحصیل و زندگی در آن ا شاره کرد. هزینه تحصیل در رشته نفت و گاز کازان در حدود 2500 دلار در سال است. این کمترین قیمت در بین دانشگاه های معتبر روسیه است. هزینه زندگی در شهر کازان هم به مراتب کمتر از مسکو است. البته از نکات منفی  این دانشگاه هم همین است که شهر کازان برای کسانی که اولویتشان تحصیل در پایتخت است مناسب نیست. از نکات منفی آن عدم  وجود پرواز مستقیم از ایران به کازان است. البته تقریبا همه ساعت پرواز از مسکو به کازان برقرار است.

موسسه روس دانش به عنوان نماینده رسمی دانشگاه فدرال کازن در ایران در خدمت همه دوستانی است که این دانشگاه یا دانشگاه های معتبر دیگر روسیه را برای تحصیل انتخاب می کنند. مشاوره تلفنی و حضوری کاملا رایگان می باشد. با ما تماس بگیرید.

اطلاعات کامل درباره تحصیل در روسیه در رشته های مختلف را می توانید در وبسایت روس دانش مشاهده کنید. 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.