Rusdanesh

سفر به روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان است و کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که اهل سفر و جهانگردی باشد و این کشور را در برنامه سفر خود نداشته باشد. کشوری که یک ششم از کل خشکی جهان را در خود جای داده است. کشوری سراسر عجایب و دیدنی. در این کشور همه چیز در ابعاد بزرگ ساخته شده است. از ساختمان های عظیم گرفته تا جاده ها و خیابان های عریض . سفر به روسیه بسیار ارزانتر از سفر به کشورهای اروپایی می باشد.

سفر به بزرگترین کشور جهان

سفر به روسیه، شما را با جلوه‌های تازه‌ای از این کشور آشنا می‌کند. روسیه، بزرگترین کشور جهان، در اوراسیای شمالی، دارای مرزهایی با کشورهای اروپایی و آسیایی است که تا مرزهای اقیانوس آرام و قطب شمال و اقیانوس منجمد شمالی کشیده می‌شود. با دریای خزر در شمال ایران، دریای سیاه و دریای بالتیک دارای مرز آبی است. چشم اندازهای آن از جنگل تاندرا تا سواحل سنتی اقیانوس‌ها گستردگی دارد. این کشور به دلایل گوناگون از بلشویک‌های مسکو گرفته تا باله‌های مارینسکی سن پترزبورگ مشهور است.

سفر به روسیه و آشنایی با مردم روسیه 

مردم روسیه به زبان روسی صحبت می‌کنند. ساکنین در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور با ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز صحبت می‌کنند. جمعیت روس‌ها در روسیه حدود 116 میلیون نفر است که با جمهوری‌های اطراف، جمعیت شان به حدود ۱۵۰ میلیون نفر می‌رسد. واحد پول این کشور روبل است.
مسکو به عنوان یکی از پر جنب و جوش‌ترین پایتخت‌های اروپایی
 با جمعیتی بیش از 13 میلیون نفر، دومین پایتخت پرجمعیت در اروپا است. مسکو در امتداد رودخانه “مسکوا” در غرب روسیه واقع شده است و ترکیبی قدرتمند از تاریخ و تجدد است، که در تور روسیه با بازدید از مکان‌های تاریخی مشهور و جهانی، تا جاذبه‌های گردشگری روسیه در دل زیبای طبیعت بی‌کرانش، آن‌ها را مشاهده می‌کنید. در سفر به روسیه، مسکو پایتخت.3 روسیه را می‌بینید که بیش از 800 سال قدمت دارد و به اندازه کافی برای ماه‌ها می‌تواند بازدیدکنندگان را مشغول نگه دارد. در تور مسکو شما می‌توانید لیستی از قدیمی‌ترین قلعه‌های اروپایی و کلیساهای بزرگ تا فضاهای سبز پر جنب و جوش و آسمانخراش‌های مدرن را برای بازدید تهیه کنید.
شهر سن پترزبورگ، در سال 1703 توسط پتر بزرگ رهبر روسیه تاسیس شده است. سن پترزبورگ یک شهر بندری روسیه در دریای بالتیک است. مجسمه “اسب سوار برنزی” که تندیس اسب‌سواری از پتر کبیر است، نماد این شهر است. موزه هرمیتاژ دارای کاخ زمستانی با معماری باروک است که در حال حاضر بخشی از مجموعه هنری و موزه ایالت دولتی است.
 این مرکز فرهنگی روسیه دارای مکان‌هایی مانند تئاتر مارینسکی که اپرا و باله را برگزار می‌کندو موزه ایالت روسی که هنر روسی را از نقاشی‌های نمادین ارتودوکس، تا آثار کاندینسکی نمایش می‌دهد است. در سفر به روسیه حتما از تماشای باله‌های معروف آن لذت ببرید.

گردشگران خارجی که به روسیه سفر می کنند

در سالهای اخیر صنعت گردشگری روسیه رشد چشم گیری داشته است. به طور مثال در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۰ میلیون نفر از کشورهای دیگر به روسیه سفر کرده اند. کل جمعیت روسیه ۱۴۰ میلیون نفر است. یعنی چیزی حدود یک چهارم جمعیت این کشور مسافر خارجی برای گردش به این کشور آمده اند. بیشتر توریستهای خارجی که به روسیه سفر می کنند از کشورهای آلمان – چین – هند و فنلاند می باشند. حجم توریست ایرانی که به روسیه سفر می کنند در چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

مقاصد اصلی گردشگری روسیه

بی شک اولین شهر توریستی روسیه سن پترزبورگ است. شبهای سفید این شهر در تمام دنیا مشهور است. گردش با قایق در طول رودخانه نوا و گذر از کنار قصرهای با شکوه تزارها خاطره است فراموش نشدنی. بعد از سن پترزبوگ مسکو و سوچی میزبان بیشترین حجم گردشگر می باشند. سفر به قطب شمال و دیدن شفق های قطبی و دیدن از بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان و بزرگترین مخرنی آبی دنیا یعنی دریاچه بایکال نیز طرفداران زیادی دارد.


مطالب مرتبط با سفر به روسیه 


سوالات متداول سفر به روسیه

بهترین فصل برای سفر به روسیه چه زمانی است ؟

کلا روسیه را می توان به دو فصل تقسیم کرد. فصل زمستانهای پر برف و سرد و فصل تابستانهای با هوای بهاری . بهترین فصل برای سفر به شهرهای مسکو و سن پترزبوگ و سوچی فصل تابستان است. بخصوص برای ما ایرانیها که از گرمای شدید تابستان ایران فراری هستیم. اما زمستان های پر برف و بازیهای زمستانی هم خالی از لطف نیست.

مقاصد اصلی گردشگری روسیه کدام است ؟

شهر سن پترزبورگ که به ونیز شمالی و پایتخت فرهنگی معروف است اولین مقصد گردشگری روسیه به شمار می آید. شبهای سفید – باز شدن پلهای عظیم رودخانه نوا – دیدن قصرهای تزار ها و دومین موزه بزرگ دنیا – موزه ارمیتاژ . بعد از سن پتربورگ مسکو و شهر سوچی میزبان بیشترین گردشگر خارجی هستند.

نحوه گرفتن ویزای توریستی روسیه به چه صورت است ؟

برای گرفتن ویزا می توانید از طریق آژانسهای مسافرتی و یا به صورت شخصی اقدام نمایید. مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای توریستی روسیه : پاسپورت – یک قطعه عکس ۳*۴ – تکمیل فرم درخواست – رزرو هتل . طبق قانون جدید کسانی که فقط تصمیم به مسافرت به شهر سن پترزبورگ را دارند می توانند به صورت الکترونیکی و از طریق ایمیل درخواست ویزا نمایند. این ویزا رایگان بوده و هشت روز اعتبار دارد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?