Rusdanesh

جاذبه های طبیعی در روسیه

جاذبه های روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان را نمی تواند در چند سطر خلاصه کرد. این کشور بی نظیر و عظیم دارای جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی است. و هر کدام در نوع خود منحصر به فرد.

دریاچه بایکال

دریاچه بایکال یکی از جاذبه های روسیه است که در تمام دنیا شناخته شده است. این دریاچه به عنوان بزرگترین دریاچه آب شیرین دنیا در واقع بزرگترین مخزن ذخیره آب شرب ساکنین این کره خاکی است. این دریاچه به تنهایی می تواند به مدت چهل سال آب شرب تمام هفت میلیارد انسان روی زمین را تامین نماید. به علت آب شیرین و زمستان سرد روسیه این دریاچه در طول سال کامل پوشیده از یخ است. این یخبندان منظره فوق العادی را خلق می کند.

جاذبه های روسیه : سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ روسیه به عنوان پایتخت فرهنگی هنری این کشور شناخته شده است. این شهر مقصد اصلی گردشگرانی است که از سراسر روسیه و کشورهای دیگر به روسیه سفر می کنند. سن پطرزبورگ در زمان شکوفایی امپراتور تزار روسیه پایتخت این کشور بود. این شهر توسط پتر کبیر در سال ۱۷۰۳ میلادی ساخته شد.

سفر به روسیه

رودخانه مسکوا

جاذبه های روسیه . مسکو مانند بسیاری از پایتخت‌های دیگر در اروپا، یک شهر رودخانه‌ای است. رودخانه درون مسکو، مسکوا است و در سفر به روسیه مکان خوبی برای داشتن تفریحاتی رایگان در امتداد رودخانه و یا گرفتن یک تور قایقرانی است. شما می‌توانید نمای کلیسای سفید جامع مسیح نجات دهنده با سقف طلا را در پس زمینه رودخانه ببینید.

جاذبه های روسیه : پارک گورکی

پارک گورکی، که فضای سبز پرطرفدار مسکو است، انواع سرگرمی‌ها را برای هر سلیقه‌ای در سفر به روسیه ارائه می‌دهد، که شامل جلسات رقص در فضای باز، سالن‌های یوگا و تناسب اندام، و همچنین والیبال ساحلی و پینگ پنگ، غواصی، اسکیت بورد و دوچرخه سواری، همراه با مسابقه تیراندازی و اجاره قایق است. در زمستان نیمی از پارک به یکی از بزرگترین میدان‌های اسکی روی یخ تبدیل می‌شود. این پارک همچنین دارای محوطه سینمای فضای باز و موزه سرباز هنرهای معاصر است.
دریاچه ی بایکال
این دریاچه، به عنوان عمیق‌ترین دریاچه جهان ثبت شده است که حدود 1500 متر عمق دارد، این دریاچه زلال‌ترین دریاچه روی زمین بوده و در شرق سیبری قرار دارد.
دره های آب افشان
صدها آب فشان در منطقه‌ای به نام چاتکا قرار دارند که آب همراه بخار از آن خارج می‌شود. این مکان نیز جزو آثار به ثبت رسیده میراث جهانی یونسکو است که در سفر به روسیه می‌توانید از آن‌ها  بازدید کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?