Rusdanesh

اخذ ویزای روسیه

دارندگان پاسپورت بیش از ۱۰۰ کشور دنیا می توانند برای مدمت محدود بدون روادید به روسیه سفر نمایند. اما شهروندان ایران برای سفر به روسیه نیاز به دریافت ویزای روسیه دارند. البته از سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی می توانند برای مدت محدود در شهرهای سن پترزبورگ و شرق دور با روادید رایگان الکترونیک سفر نمایند. در مجموع ویزای روسیه را می تواند به چند نوع تقسیم کرد.

  • ❇️ ویزای ترانزیت 
  • ❇️ ویزای توریستی عادی
  • ❇️ ویزای توریستی الکترونیک
  • ❇️ ویزای تحصیلی
  • ❇️ ویزای کاری
  • ❇️ ویزای تجاری
  • ❇️ ویزای اقامت موقت  

 

ویزای یک ساله کاری روسیه:

یکی از انواع ویزای، ویزای یک ساله کاری است. هزینه این نوع ویزا مبلغ 2500 دلار می باشد. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که دارنده این نوع ویزا در بازه زمانی 180 روز، تنها می تواند 90 روز در فدراسیون روسیه اقامت داشته باشد. یعنی در کل سال تنها 180 روز اجازه حضور غیر مستمر در این کشور را دارد. در این نوع ویزا شما باید به صورت رسمی در یک شرکت روسی به عنوان کارمند ثبت شوید و آن شرکت برای شما مالیات از حقوق پرداخت نماید. البته بعضی شرکت ها به صورت غیر رسمی و بدون ثبت به عنوان نیروی کار این نوع روادید را صادر می کنند که اگر در آینده تصمیم به اقامت بلند مدت در روسیه را دارید اصلا این روش را توصیه نمی کنیم چرا که پرونده شما ثبت شده است و در آینده ممکن است اداره مالیات روسیه متوجه فرار مالیاتی شما شود و با درخواست اقامت بلند مدت شما موافقت نشود.

 

ویزای کاری سه ساله روسیه:

یکی راه اقامت در روسیه گرفتن ویزای کاری سه ساله است. هزینه این نوع ویزا مبلغ 3400 دلار می باشد. این ویزا به افرادی داده می شود که به عنوان نیروی کار متخصص در روسیه مشغول به کار می باشند. نیروی متخصص – تعریف خاص خود را دارند و مشاغل خاصی را شامل می شود. حداقل حقوق نیروی کار متخصص در روسیه ۳ هزار دلار است. دارندگان روادید کاری سه ساله می توانند به صورت مستقیم درخواست اقامت دایم روسیه را دهند. البته به این نکته توجه داشته باشید این ویزای تنها تا زمانی که شما به صورت رسمی مشغول به کار می باشید اعتبار دارد.

 

روس دانش

ویزای دانشجویی :

یکی دیگر از انواع ویزا روسیه ، ویزای دانشجویی می باشد. دریافت این ویزا مشروط به این است که شما از یکی از دانشگاه های دولتی روسیه پذیرش گرفته باشید و دعوتنامه تحصیلی دریافت نمایید. با داشتن دعوتنامه دانشگاه و با مراجعه به سفارت روسیه در ایران می توانید ویزای تحصیلی سه ماهه دریافت نمایید. بعد از ورود به روسیه توسط خود دانشگاه همه ساله ویزای شما تمدید می شود. هزینه اولیه ویزا تحصیلی حدود ۱۰۰ دلار و هزینه تمدید سالیانه ویزای تحصیلی حدود ۳۰ دلار است. 

جهت ثبت نام دانشگاه های معتبر روسیه و اخذ پذیرش و دعوتنامه می توانید با مجموعه روس دانش تماس بگیرید 

 

ویزای توریستی :

شرکت روس دانش  آماده همکاری با تمامی شرکت های توریستی ایرانی جهت اعزام توریست به فدراسیون روسیه می باشد. هزینه اخذ دعوت نامه برای گروه های بیش از 6 نفر مبلغ 1700 روبل به ازای هر نفر می باشد. مدت زمان اخذ دعوت نامه 7 روز کاری می باشد.

ویزای الکترونیک سن پترزبورگ

در سال ۲۰۱۹ دولت روسیه قانونی را به تصویب رساند که طبق آن شهروندان ۵۳ کشور از جمله ایران می توانند با ویزای التکرونیک به سن پترزبورگ سفر نمایند. مدت اعتبار این ویزا یک ماه است. حداکثر اقامت در طول این یک ماه هشت روز می باشد.

می توانید از این اینجا جهت ثبت نام ویزای الکترونیک اقدام نمایید.

 

سوالات متداول

سوالات متداول

قیمت ویزای تحصیلی روسیه چقدر است ؟

هزینه ویزای تحصیلی در روسیه به صورت عادی حدود ۷۰ دلار است. این مبلغ باید در سفارت روسیه در ایران و زمان درخواست ویزا پرداخت شود. توجه داشته باشید که سفارت روسیه در تهران فقط از شما دلار دریافت می کند و امکان پرداخت معادل آن به تومان وجود ندارد.

آیا با ویزای دانشجوی در روسیه می شود کار کرد ؟

طبق آخرین قانونی که در سال ۲۰۱۴میلادی به تصویب رسید دانشجویان خارجی می توانند در روسیه کار کنند به دو شرط: اول اینکه یک نامه از محل کار دریافت کنند. دوم این که از دانشگاه نامه کتبی دریافت کنند که دانشگاه با کار کردن دانشجو حین تحصیل مشکلی ندارد. این دو مدرک را باید به اداره کار تحویل داده و کارت مجوز کار دریافت کنید.

آیا می شود با روادید توریستی روسیه درس خواند ؟

خیر. نوع ویزا بسیار مهم است. اگر شما با ویزای توریستی وارد روسیه شده باشید نمی توانید ویزای خود را به ویزا تحصیلی تغییر دهید. باید حتما از روسیه خارج و با مجددا با ویزای تحصیلی روسیه وارد خاک این کشور شوید. حتی ویزای تجاری یا کاری نیز امکان تبدیل شدن به ویزای تحصیلی را ندارد.

تماس روس دانشفیلم تحصیل در روسیهتلگرام روس دانشاینستاگرام روس دانش   

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?