آزمون پزشکی روسیه

آزمون پزشکی روسیه

در اکثر دانشگاه های روسیه برای ورود به دانشگاه آزمون ورود به کورس اصلی برگزار می شود. آزمون پزشکی روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. ولی آزمون پزشکی و آزمون دندانپزشکی روسیه مشترک است. امتحان پزشکی روسیه معمولا در ماه جولای و اگوست برگزار می شود. امتحان دندانپزشکی روسیه جداگانه نیست و در واقع زمان ثبت نام شما انتخاب می کنید که می خواهید در رشته پزشکی روسیه تحصیل کنید و یا در رشته دندانپزشکی. البته می توانید هر دو رشته را انتخاب کنید و بعد از قبولی از بین دو رشته یکی را انتخاب کنید.

در این بخش شما را با امتحان پزشکی روسیه برای ورودی هر دانشگاه آشنا می کنیم. همچنین نمونه سوالات آزمونها دانشگاه های مورد تایید در رشته پزشکی روسیه در سالهای گذشته قرار داده شده است. می توانید به صورت رایگان دانلود نموده و استفاده نمایید.

آزمون ورودی پزشکی : پزشکی روسیه – دندان پزشکی روسیه – داروسازی روسیه – پزشکی اطفال روسیه –  شامل دروس زبان روسی، زیست شناسی و شیمی می باشد. امتحان زبان روسی در تمام دانشگاه های روسیه اجباری است اما در بعضی دانشگاه ها از بین دروس زیست و شیمی فقط یک امتحان برگزار می شود که در پایین کامل توضیح داده شده است.

سطح آزومون ورودی زبان روسی در اکثر دانشگاه یکسان بوده و معادل آزمون سطح یک زبان روسی است

https://rusdanesh.com/wp-content/uploads/2020/04/azmun2.mp4

 

трки 1

از اینجا می توانید نمونه تست آزمون трки 1 را دانلود نمایید 

تست آنلاین سطح زبان روسیآزمون پزشکی روسیه – دانشگاه دولتی مسکو (لومونسف)

در دانشگاه دولتی مسکو که گاهی به آن دانشگاه ملی مسکو هم گفته می شود برای ورود به کورس اصلی در رشته پزشکی امتحان زبان روسی و درس شیمی گرفته می شود که حداقل نمره قبولی 45 از 100 می باشد. لازم به ذکر است که در این دانشگاه تنها رشته های پزشکی و داروسازی برگزار می شود. آزمون پزشکی مسکو معمولا به صورت شفاهی گرفته می شود. در زیر نمونه سوالات امتحان پزشکی مسکو را می بینید.

نمونه سوالات درس شیمی دانشگاه دولتی مسکو (لومونسف)

نمونه سوال شیمی -۱

نمونه سوال شیمی -۲

نمونه سوال شیمی – ۳

نمونه سوال شیمی – ۴

در این قسمت موضوعاتی که در آزمون ورودی درس شیمی مطرح می شود را می توانید ببینیدامتحان پزشکی و دندانپزشکی روسیه – دانشگاه دولتی سن پترزبورگ (دانشگاه ملی سن پترزبورگ)

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ به عنوان دومین دانشگاه معتبر روسیه بعد از دانشگاه دولتی مسکو شناخته شده است. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد. آزمون پزشکی سن پترزبورگ و آزمون دندانپزشکی سن پترزبورگ مشترک است.

برای ورود به کورس اصلی دانشگاه دولتی سن پترزبورگ دانشجو باید در آزمون ورودی زبان روسی و امتحان زیست شناسی نمره قبولی (نمره 65 از 100) کسب نماید. در زیر نمونه سوالات امتحان پزشکی سن پترزبورگ ( امتحان دندانپزشکی سن پترزبورگ) را می توانید ببینید.

نمونه سوالات درس زیست شناسی دانشگاه دولتی سن پترزبورگآزمون پزشکی روسیه – دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

در این دانشگاه امکان تحصیلی در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی و روسی و همچنین دندانپزشکی و پزشکی اطفال به زبان روسی وجود دارد. البته امتحان ورود فقط به زبان روسی برگزار می شود.

برای ورود به این دانشگاه شما باید دروس  زیست شناسی و شیمی را امتحان دهید.

نمونه سوالات شیمی دانشگاه پاولوف

نمونه سوالات زیست شناسی دانشگاه پاولوفامتحان پزشکی روسیه – دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

امتحان پزشکی نووسیبیرسک فقط شامل آزمون پزشکی نووسیبیرسک می شود چون در این دانشگاه فقط امکان تحصیلی در رشته های پزشکی وجود دارد و رشته دندان پزشکی ندارد.

برای ورود به کورس اصلی شما باید در روسی زبان روسی، زیست شناسی و شیمی نمره قبولی کسب کنید

نمونه سولات شیمی دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

نمونه سوال زیست شناسی دانشگاه نووسیبرسک  

نمونه سوالات آزمون زبان انگلیسی نووسیبرسک امتحان دندانپزشکی روسیه – دانشگاه سماشکو 

دانشگاه سماشکو یکی دیگر از دانشگاه های روسیه است که مورد تایید وزارت بهداشت (در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ فقط در رشته دندانپزشکی ) قرار دارد. رشته تخصصی دانشگاه سماشکو دندانپزشکی است. امتحان دندانپزشکی مسکو (سماشکو) شامل زبان روسی – زیست شناسی و شیمی می باشد. تمام امتحانات به صورت کتبی گرفته می شود. در زیر مباحثی آزمون دندان پزشکی مسکو آورده شده است.

زبان روسی

نمونه سوال

زیست شناسی

شیمی


موسسه به روسیه ( روس دانش) جهت ثبت نام دانشگاه پزشکی روسیه در خدمات شما می باشد.  با ما تماس بگیرید.


مطالب مرتبط


سوالات متداول

آیا معدل دیپلم برای تحصیل در روسیه مهم است ؟

خیر. تنها شرط قبولی در دانشگاه های روسیه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه می باشد. فقط در چند دانشگاه برای گرفتن پذیرش دوره پادفک اولویت با کسانی است که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالاتری داشته باشند. و یا نمرات زیست شناسی و شیمی بالا باشد.

نمره قبولی رشته پزشکی در روسیه چند است ؟

تقریبا در همه دانشگاه ها روسیه نمره قبولی ۵۰ از صد می باشد. یعنی شما با پاسخ دادن به پنجاه درصد سوالات می توانید وارد دانشگاه شوید. سوالات ممکن است تشریحی و یا تستی باشد و همچنین کتبی یا شفاهی باشد. البته تجربه نشان داده است که به علت تکمیل نشدن ظرفیت دانشگاه گاهی نمره پایین تر از این هم مورد قبول قرار گرفته است.

خریدن سوالات امتحان و یا خرید صندلی در روسیه حقیقت دارد ؟

در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه چیزی به نام خرید صندلی و یا خرید سوالات نیست. اما متاسفانه در چند سال اخیر در بعضی دانشگاه های ضعیف در روسیه به تعداد محدودی این امر صورت می گیرد. البته این بدان معنی نیست که تنها راه ورود به این دانشگاه خرید سوالات و یا به اصطلاح خرید صندلی است.


اموزش زبان روسی – روس دانش

زبان روسی یکی از رایج ترین زبانهای دنیاست. از نظر تعداد افرادی که به این زبان تلکم می کنند، این زبان جایگاه پنجم را (بعد از زبانهای چینی، انگلیسی، هندی و اسپانیایی) به خود اختصاص داده است. روسي كه جزو زبان هاي اسلاوي به شمار مي آيد، زبان مادری حدود ۱۴۵ میلیون نفر است و ۱۱۰ میلیون نفر آن را به عنوان زبان دوم می‌دانند. این زبان به همراه زبان اوکراینی و بلاروسی سه زبان اسلاویای شرقی را در شامل می شود.  زبان اسلاوی هم به نوبه خود یکی از زیر شاخه های گروه زبانی هند و اروپایی است. روسی زبان رسمی کشور روسیه و یکی از زبان‌های رسمی کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، و همچنین یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. در این بخش به اموزش زبان روسی می پردازیم. این مطالب برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارند بسیار مفید می باشد.

 

اموزش زبان روسی برای فارس زبانان

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که زبان روسی و فارسی در یک گروه زبانی قرار دارند. هر دو جزو زیر شاخه های زبانهای هند و اروپایی هستند و این باعث می شود که برای یک فرد فارس زبان یادگیری زبان روسی بسیار راحت تر باشد تا برای یک فرد مثلا چینی.

یکی از نکاتی که یادگیری زبان روسی را برای ما راحت تر می کند صدا ها هستند. اکثر حروف در زبان روسی و فارسی شبیه به هم تلفظ می شود. شاید تنها حروفی در زبان روسی که تلفظ آن برای ما دشوار است حرف Ы (ای) و Ц  باشد. برای تلفظ صحیح صدا Ы باید از ترکیب اِ + ای استفاده کرد. همچنین حرف Ц (تس) که تلفظ آن از ترکیب حرف ت+س ایجاد می شود.

اما شاید دشوار ترین بخش اموزش زبان روسی ، دستور زبان آن باشد. گرامر زبان روسی بسیار پیچیده و دارای قوائد و استثائات بسیار است. مجموعه روس دانش در قالب یک دوره آموزش مجازی نکات کلید یادگیری زبان روسی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. 

در این مجموعه می خوانید:

  • پادژها در زبان روسی
  • پیشوندها در اموزش زبان روسی
  • صفت ها در زبان روسی
  • حروف و کلمات ربطی زبان روسی
  • اصطلاحات و ضرب المثل ها در زبان روسی

نکاتی که قبل از یادگیری زبان روسی باید توجه داشته باشید.

در این ویدئو نکات کلیدی که قبل از شروع یادگیری زبان روسی باید به آنها توجه شود بررسی می شود. این برنامه بخصوص برای دوستانی که شروع به تحصیل در دوره پادفک در دانشگاه های روسیه نموده اند بسیار مفید است. 

 


کلمات مخفف در زبان روسی

در ابتدای شروع یادگیری زبان روسی یکی از نکات مهم ، آشنایی با کلمات مخفف می باشد. آشنایی با این کلمات و حروف باعث می شود که از فرهنگ لغت استفاده بهتری نمود و همچنین در زمان یادگیری دستور زبان روسی خیلی راحت تر مطالب را فرا بگیریم.


معارفه و آشنایی در زبان روسی

در این جلسه در مورد کلمات و اصطلاحاتی که در زمان آشنایی در زبان روسی استفاده می شود بحث شده است فایل پی دی اف و فیلمهای دیگر را می توانید در صفحه آموزش زبان روسی در وبسایت روس دانش مشاهده نمایید

 

 

پادژها در زبان روسی

می توان گفت پادژها مهمترین و اصلی ترین بخش دستور زبان روسی را تشکیل می دهند. شاید بتوان گفت شما با یادگیری پادژها بیش از ۷۰ درصد از گرامر زبان روسی را فرا گرفته اید.

افعال به صورت استاندارد و در فرهنگ لغت به صورت پادژ یک نوشته می شوند. اما بسته به ساختار جمله و موقعیت به پادژهای مختلف تغییر پیدا می کند.

پادژها در اموزش زبان روسی

پادژ یک – Именительный падеж

پادژ دو – Родительный падеж

پادژ سه – Дательный падеж

پادژ چهار – Винительный падеж

پادژ پنج – Творительный падеж

پادژ شش – Предложный падеж

 


پادژ دو – Родительный падеж

 

این پادژ معمولی زمانی استفاده می شود که :

 

دو اسم در کنار هم قرار گیرند ( مضاف و مضاف الیه)

 

کلمات نفی مثل Нет – Без 

 

کلمات اضافه مانند: У- С – От – До


پادژ سه – Дательный падеж

 

یکی از موارد استفاده از این پادژ زمانی هست که به سوال «برای چه کسی» پاسخ داده می شود. 

و یا برای گفتن «رفتن نزد کسی یا چیزی»

یکی از ساده ترین راه ها برای شناسای پادژ سه حروف اضافه هستند. دو حرف اضافه در زبان روسی وجود دارد که تنها با پادژ سه استفاده می شود. 

К – По

 


پادژ چهار – Винительный падеж

یکی از موارد استفاده پادژ چهار زمانی است که حالت فاعل و مفعولی استفاده می شود

نکته مهم در زبان روسی این است که اگر کلمه خنثی باشد اسم هیچ تغییری نمی کند. اگر مذکر یا جمع جاندار باشد شبیه پادژ دو تغییر می کند. و تنها در جاندار مونث هست که در پادژ چهار تغییر می کند.

 


پادژ پنج – Творительный падеж

 

از مواردی که پادژ پنج استفاده می شود:

وقتی در باره علایق صحبت می شود.

وقتی در باره شغل صحبت می شود

وقتی با کلمات همراهی  می آید

وقتی از صفات بودن در زمانهای مختلف استفاده می شود.

 

 


پادژ شش – Предложный падеж

در بحث گرامر زبان روسی پادژ شش یکی از پادژهای مهم است که بیشتر در مورد مکان استفاده می شود. یکی دیگر از موارد کاربردی پادژ شش استفاده از وسایل نقلیه است.

نکته قابل توجه در پادژ شش این است که وجود یکی از حروف اضافی در این پادژ الزامی است. از حروف اضافه مورد استفاده در این پادژ می توان به В, На, О, Об اشاره کرد

 


پیشوندها در زبان روسی 

 

پیشوندها در زبان روسی بسیار پر کاربرد هستند . گاهی معانی فعل بسته به این که چه حرف یا حروفی (پیشوند) قبل از آن قرار بگیرد معانی کاملا متفاوتی میدهند.

 


افعال حرکتی در زبان روسی 

افعال حرکتی یکی از پیچیده ترین بخشهای دستور زبان روسی است. تنوع فعل در این نوع از افعال بسیار زیاد است. بسته به این که شخص مونث یا مذکر باشد ، پیاده یا سواره باشد ، با ماشین یا هواپیما یا دوچرخه باشد ، مسیر یک طرف باشد یک رفت و برگشت و … صرف افعال تغییر می کنند


Прилагательные صرف صفات در زبان روسی

 

صفتها در زبان روسی بسته به جنسیت و مفرد و جمع بودن در پادژهای مختلف تغییر می کند. 

 


Причастие

 

یکی از انواع صفتها در زبان روسی صفت های پریچاستی هستند 

این نوع از صفت ها بعضی خصوصیات خود را از صفت و بعضی خصوصیات را از فعل می گیرند.

 


کلمات ربطی در زبان روسی

 

который , ещё , уже , чтобы , зато,

также , тоже , причем , притом

 


معانی غیر مستقیم کلمات در زبان روسی

 

در زبان روسی نیز مانند زبان فارسی خیلی از کلمات و اصطلاحات هستند که به جز معانی مستقیم دارای یک یا چند معنی غیر مستقیم نیز می باشند. 

 


اصطلاحات و ضرب المثلها در زبان روسی 

 

در زبان روسی اصطلاحات و ضرب المثل ها کاربرد زیادی دارد . دانستن این اصطلاحات باعث می شود که گاهی در صحبت فقط با گفتن یک اصطلاح منظور کامل خود را برسانید. و نیاز به توضیح زیاد دادن نباشد 


دانلود کتاب اموزش زبان روسی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 

جنسیت اسامی در زبان روسی

جنسیت اسامی نقش مهمی در زبان ایفا می کند. دانستن جنسیت اسامی از این نظر مهم است که این موضوع بر روی صفت ها، ضمایر و حالت گذشته افعال تاثیر می گذارد. می توان گفت ساختن حتی یک عبارت ساده هم در زبان روسی بدون دانستن جنسیت اسامی غیر ممکن است.

در روسی هر اسم می تواند یکی از سه جنسیت زیر را داشته باشد: مذکر؛ مونث؛ خنثی.

جنسیت اسامی در روسی از پاره ای قواعد تبعیت میکند. این قواعد در بیشتر موارد (اما نه همیشه) صادقند. اگر اسم به حیوان یا انسان اشاره کند، اسامی اشاره کننده به فرد یا حیوان مذکر، از نظر گرامری هم مذکر خواهد بود و برای مونث ها برعکس. اسامی خنثی هم به اشیا یا مفاهیم انتزاعی اشاره می کنند. تنها دسته کوچکی از جانداران از نظر گرامری اسم خنثی دارند.

البته تعداد زیادی از اشیاء و اسامی غیر زنده هم مذکر یا مونث هستند. جنسیت این اسامی از قاعده ای تبعیت نمی کند و رابطه ای با معنای آنها ندارد. طبقه بندی اسامی غیر زنده به مذکر و مونث از طریق حروف آخر آنها قابل شناسایی است. در واقع جنسیت بیشتر اسامی در زبان روسی را میتوان از طریق اخرین حروف شناسایی کرد. تعدادی قواعد ساده برای شناسایی جنسیت اسامی وجود دارد. این قواعد برای نوآموزان کافی خواهد بود البته به یاد داشته باشید که از این طریق نمی توان جنسیت تمام اسامی روسی را شناسایی کرد

حالت ها در اموزش زبان روسی

زبان روسی هم مانند بیشتر زبان های اسلاوی حالت محور است. این یعنی در این زبان به جای جایگاه اسم، حالت یا پادژ (Падеж) آن نقش اسم در جمله را مشخص می کند. زبان روسی دارای شش حالت متفاوت برای اسامی است:

فاعلی (Nominative):

حالت فاعلی به فاعل جمله اشاره می کند. فاعل به معنای واژه ای است که فعلی را در جمله انجام می دهد.

مفعولی مستقیم (Accusative):

حالت مفعولی مستقیم به مفعول مستقیم جمله اشاره می کند و در مقابل حالت مفعولی غیر مستقیم قرار می گیرد.

مفعولی غیر مستقیم (Dative):

حالت مفعولی غیر مستقیم به مفعول غیر مستقیم در جمله اشاره می کند.

مالکی (Genitive):

حالت مالکی به مالکیت چیزی توسط دیگری اشاره می کند.

ابزاری (Instrumental):

حالت ابزاری به ابزاری اشاره می کند در جمله کاری توسط آن انجام شده.

حرف اضافه (Prepositional):

 حالت حرف اضافه معمولا به مکانی اشاره می کند که اتفاق در آن رخ داده.

فرهنگ لغت روسی به فارسی

 


فرهنگ لغت فارسی به روسی 

 


ویدئوهای آموزشی زبان روسی

 


مطالب مرتبط 


سوالات متداول

برای تحصیل در روسیه دانستن زبان اجباری است ؟

در اکثر دانشگاه های روسیه تحصیل به زبان روسی است اما در بعضی دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. اما تحصیل به روسی هم ارزانتر است و هم دانشگاه های پزشکی این کشور فقط به زبان روسی مورد تایید ایران است. 

برای تحصیل به زبان روسی کجا باید زبان روسی خوانیم ؟

دوره زبان روسی به پادفک معروف است. این دوره در اکثر دانشگاه های روسیه برگزار می شود. البته در ایران نیز بعضی موسسات اقدام به برگزاری زبان های روسیه می کنند. اما هیچ کدام از آن موسسات زیر نظر وزارت علوم روسیه نیست و هیچ کدام مدرک بین المللی زبان روسی صادر نمی کنند. این دوره باید در روسیه طی شود. 

مدرک بین المللی روسی چیست ؟

مدراک بین المللی زبان روسی دارای چند سطح می باشند. به طور کلی می توان آن را به شش بخش تقسیم کرد. برای ورود به دانشگاه باید سطح زبان شما در حد trki 1 باشد. مدرک رسمی این دوره در چند دانشگاه معتبر روسیه صادر می شود. آزمون این مدرک شامل : نوشتاری – گفتاری – املاء – شنیداری می شود. نمره قبولی در این آزمون ۶۵ از ۱۰۰ است.