برای کسانی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور را دارند یکی از نکات مهم در انتخاب دانشگاه ، شهریه دانشگاه است. برای مهاجرت تحصیلی ، تحصیل در روسیه گزینه بسیار مناسبی است. قیمت دانشگاه های روسیه از دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است. کیفت بالای بعضی از دانشگاه های روسیه به همراه قیمت مناسب زندگی و تحصیل در این کشور باعث شده است که این کشور در مقام اول مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان قرار گیرد. هزینه تحصیل در روسیه بسیار مناسب است. البته هزینه تحصیل بسته به دانشگاه مورد نظر ، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت می باشد. قیمت دانشگاه در روسیه ، شرایط تحصیل پزشکی در روسیه ، شهریه خوابگاه در روسیه و در کل شرایط تحصیل در روسیه رو با هم بررسی می کنیم.

 

انتخاب دانشگاه پزشکی در روسیه

رشته پزشکی و دندان پزشکی مقام اول را در بین رشته هایی دارد که ایرانیان برای ادامه تحصیل به روسیه انتخاب می کنند. افرادی که برای تحصیل پزشکی به روسیه مهاجرت می کنند را می توان به سه دسته تقسیم کرد. کسانی که تصمیم دارند بعد از ادامه تحصیل به ایران باز گردند. کسانی که تصمیم دارند برای همیشه به روسیه مهاجرت کنند و اقامت روسیه را بگیرند. و کسانی که تصمیم به مهاجرت به کشور دیگری را دارند و این کشور را به عنوان یک سکوی پرش یا واسطه برای رفتن راحت تر به کشورهای حوزه شینگن انتخاب می کنند. با توجه به تصمیم آینده شما انتخاب دانشگاه متفاوت است.

اگر تصمیم به بازگشت به ایران را دارید بهتر است دانشگاهی را انتخاب کنید که در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار داشته باشد. اما اگر تصمیم به مهاجرت دایم از ایران را دارید بهتر است دانشگاهی را انتخاب کنید که در رنکینگ های جهانی جایگاه مناسبی داشته باشد. لیست دانشگاه های معتبر را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه 2021 – 2022

دانشگاه لومونسف مسکو 

 

دانشگاه رودن مسکو 

 

دانشگاه سماشکو مسکو

 

دانشگاه پیراگوف مسکو

 

دانشگاه ملی سن پترزبورگ

 

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 

 

دانشگاه فدرال کازان

 

دانشگاه نووسیبیرسک 

 

 

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان 2021

همانطور که اشاره شد شهریه پزشکی در دانشگاه های مختلف روسیه متفاوت است. قیمت دانشگاه پزشکی در روسیه معمولا بالاتر از بعضی رشته های دیگر است. قیمت دانشگاه دندانپزشکی در روسیه با رشته پزشکی تفاوت چندانی ندارد. به طور کلی می توان گفت که در دانشگاه هایی که مورد تایید وزرات بهداشت ایران قرار دارند هزینه تحصیل در رشته پزشکی در روسیه بین ۵ تا ۷ هزار دلار در سال است. شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه تقریبا شبیه به پزشکی است. هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی در روسیه بین ۶ تا ۸ هزار دلار در سال است. دوره تحصیل پزشکی در روسیه و همچنین داروسازی در روسیه ۶ سال می باشد. و دوره کامل دندانپزشکی در روسیه ۵ سال است. دوره های تخصصی پزشکی و دندان پزشکی در روسیه بین ۲ تا ۳ سال است.

 

شهریه پزشکی دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه سال 2021 – 2022

 

دانشگاه شهریه به روبل شهریه به تومان
لومونسف مسکو ۵۱۱۰۰۰ ۱۸۴ میلیون
رودن مسکو روسی ۷۹۰۰ یورو ۲۵۰ میلیون
رودن مسکو انگلیسی ۸۸۰۰ یورو ۲۸۵ میلیون
پیراگف مسکو روسی ۴۴۰۰۰۰ ۱۵۹ میلیون
پیراگف انگلیسی ۴۴۰۰۰۰ ۱۵۹ میلیون
ملی سن پترزبورگ ۳۲۸۰۰۰ ۱۱۸ میلیون
پاولوف روسی ۲۹۰۰۰۰ ۱۰۴ میلیون
پاولوف انگلیسی ۳۷۰۰۰۰ ۱۳۳ میلیون
فدرال کازان روسی ۲۳۷۰۰۰ ۸۵ میلیون
کازان انگلیسی ۳۸۰۰۰۰ ۱۳۷ میلیون
نووسیبیرسک ۶۵۰۰ دلار ۲۱۰ میلیون
با توجه به نرخ هر روبل ۳۶۰ تومان

ثبت نام پادفک – شهریه پادفک 

باید یک دوره پادفک زبان روسی را در یکی از دانشگاه های روسیه بگذرانید. در مورد هزینه و شرایط تحصیل پادفک در روسیه می توانید به این بخش مراجعه کنید. تحصیل در دانشگاه های معتبر روسیه که خارج از لیست وزارت بهداشت ایران هستند نیز شهریه در رشته پزشکی و دندان پزشکی بین ۵ تا ۷ هزار دلار است. اما در بعضی دانشگاه هایی که در رنکینگ های جهانی جایگاه خوبی ندارند شهریه کمتر و حدود ۴ هزار دلار در سال است. به طول کلی هزینه تحصیل در مسکو گرانتر از هزینه تحصیل در سن پترزبورگ و هزینه تحصیل در نووسیبیرسک است. چون اولا هزینه زندگی در مسکو بالاتر از هزینه زندگی در سن پترزبورگ است و هم شهریه دانشگاه های مسکو بیشتر از شهریه دانشگاه های سن پترزبورگ و شهریه دانشگاه های نووسیبیرسک و شهرهای دیگر است.

ثبت نام پادفک و شهریه پادفک به تومان 2021

نام دانشگاهشهریه به روبلشهریه به دلارشهریه به تومان
لومونسف420,0006,000150,000,000
سماشکو مسکو250,0003,50088,000,000
شچنوا مسکو255,0003,50088,000,000
نووسیبیرسک315,0004,500112,000,000
پاولوف سن پترزبورگ150,0002,20055,000,000
نرخ دلار ۲۵ هزار تومان

جهت ثبت نام در دانشگاه های روسیه سال ۲۰۲۱ می توانید با مجموعه روس دانش تماس بگیرید

 

 

هزینه تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه

روسیه در بعضی از رشته های تحصیلی جزو بهترین کشورهای جهان برای تحصیل محسوب می شود. در رشته هوا فضا ، نفت و گاز ، کامپیوتر ، مکانیک ، اپتیک ، مهندسی برق ، معماری ، هنر ، سینما ، موسیقی ، معدن ، حقوق ، روابط بین الملل ، اقتصاد ، مدیریت ، هوش مصنوعی و خیلی گرایش های دیگر دانشگاه های روسیه در رتبه بندی های جهانی مانند کیو اس ، شانگهای و تایمز جایگاه مناسبی دارند.

هزینه تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه متفاوت است. در دانشگاه های ضعیف حدود ۲ هزار دلار در سال. در دانشگاه های معتبر به طور متوسط حدود ۴ هزار دلار در سال می باشد. طول دوره کارشناسی در روسیه ۴ سال و دوره کارشناسی ارشد ۲ سال می باشد. طول دوره دکترا در روسیه بین ۳ تا ۴ سال است.

 

https://rusdanesh.com/wp-content/uploads/2020/03/khabgah4.mp4

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی نیز در شهرهای مختلف روسیه متفاوت است. شاید بتوان گفت به طور متوسط هزینه زندگی برای یک دانشگاه در شهر مسکو پانصد دلار. هزینه زندگی در شهر سن پترزبورگ سیصد دلار و در شهرهای دیگر حدود دویست دلار است. هزینه اجاره مسکن نیز در شهر مسکو بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه است. هزینه مسکن در شهر سن پترزبورگ حدود ۴۰۰ دلار و در شهرهای کوچکتر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه است. برای دیدن اطلاعات جامع تر در خصوص هزینه زندگی در روسیه به این صفحه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با هزینه تحصیل در روسیه


 

آزمون ورود به دانشگاه های روسیه

همانطور که می دانید در اکثر دانشگاه های روسیه قبل از ورود به دانشگاه و بعد از دوره پادفک آزمون ورودی گرفته می شود. این آزمون توسط هر دانشگاه به طور مستقل برگزار می شود. شما می توانید به طور همزامان در آزمون رورودی دانشگاه های مختلف روسیه شرکت کنید. ازمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی شامل دروس زیست شناسی – شیمی و زبان روسی می شود. نمره قبولی در اکثر دانشگاه ها نمره ۵۰ از ۱۰۰ می باشد. 

مدرک A2 زبان روسی چیست ؟

از سال تحصیلی ۲۰۲۱ یکی از شروط تحصیل در روسیه بخصوص به زبان روسی گذراندن دوره A2 و گرفتن مدرک بین المللی زبان روسی است. به طور کلی مدرک زبان روسی برای دانشجویان خارجی به چند سطح تقسیم بندی می شود.

 • سطح مقدماتی که به A1 معروف است
 • سطح پایه زبان روسی یا A2
 • سطح یک زبان روسی B1
 • سطح دو زبان روسی B2
 • سطح سه زبان روسی C1
 • سطح چهار زبان روسی C2

آزمون بین المللی زبان روسی شامل پنج بخش می شود و در صورت قبولی در هر بخش (نمره ۶۵ به بالا) به شما مدرک بین المللی زبان روسی داده می شود. آزمون شامل :

خواندن – نوشتن – دستور زبان روسی – گوش دادن – صحبت کردن 

دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه

دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه به دو گروه تقسیم می شوند. یکی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت که برای رشته های حوزه پزشکی (پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی) در نظر گرفته شده است. و دیگری لیست مورد تایید وزارت علوم که برای رشته های غیر پزشکی مطرح است. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران بسیار گسترده است و برای کشور روسیه شامل ۱۳۰ دانشگاه می شود. اما در مورد دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت شرایط فرق می کند و هم تعداد دانشگاه ها محدود است و هم شرایط و قوانین بسیار پیچیده تر. برای آگهی از آخرین تغییرات در آیین نامه وزارت بهداشت می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و از آخرین تغییرات مطلع شوید. 

طبق بشنامه سال ۲۰۲۱ وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران دانشگاه های زیر در کشور روسیه مورد تایید می باشند :

دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو

پزشکی و داروسازی دانشگاه لومونسف مسکو 

پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه رودن مسکو

پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه پیراگف مسکو

پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ 

پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 

پزشکی – دندان پزشکی و داروسازی دانشگاه فدرال کازان

پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک 

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف بسته به رشته و مقطع و زبان تحصیلی متفاوت است. به طور کلی تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه بین ۳ تا ۵ هزار دلار در سال و برای رشته های حوزه پزشکی بین ۳ تا ۸ هزار دلار در سال است. البته شهریه در سال معمولا به روبل اعلام می شود و در بعضی سالها شهریه افزایشی حدود ۵ تا ۱۰ درصد دارد. 

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت است. گرانترین شهر روسیه مسکو پایتخت این کشور است . بعد از آن شهر سن پترزبورگ  گرانترین شهر روسیه محسوب می شود. هزینه متوسط دانشجویی در شهر مسکو در ماه حدود ۵ دلار. در شهر سن پترزبورگ حدود ۳۰۰ دلار و در شهرهای دیگر روسیه مثل کازان و نووسبیرسک حدود ۲۰۰ دلار در ماه است. 

نحوه ثبت نام دانشگاه های روسیه

مراحل ثبت نام در دانشگاه های روسیه به این صورت است که شما ابتدا اسکن رنگی مدارک تحصیلی خود را تحویل دفتر ما در شهر تهران داده و یا از طریق ایمیل برای ما ارسال می کنید. قرارداد توسط موسسه آماده می شود . مدارک شما توسط ما در روسیه ترجمه و تایید می شود. پذیرش از دانشگاه مورد نظر اخذ می گردد و نامه پذیرش و دعوتنامه جهت گرفتن ویزای تحصیلی ارسال می شود. زمان ورود شما به روسیه نیز همکاران ما در فرودگاه به استقبال شما آمده و شما را در تمام مراحل ثبت نام دانشگاه (ترانسفر فرودگاه – ثبت نام و اسکان در خوابگاه – ثبت نام دانشگاه – آزمایشات پزشکی – بیمه – افتتاح حساب بانکی و …) همراهی می کنند. به مدت ۶ ماه بعد از حضور شما در روسیه نیز مشاورین روس دانش به طور کامل آماده همکاری و همیاری شما در تمام مراحل تحصیل می باشند. 

تحصیل غیر پزشکی در روسیه

اکثر متقاضیان به تحصیل در روسیه در رشته های غیر پزشکی شامل : نفت و گاز – اقتصاد – حقوق – هنر – کامپیوتر – هوا فضا می شوند. دوره تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ۴ سال – در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع دکترا بین ۳ تا چهار سال است. شما در مقطع کارشناسی ارشد در نیم سال دوم از سال دوم تحصیل خود باید پایان نامه آماده کرده و دفاع نمایید. در مقطع دکتر در دو سال اول همزمان با تحصیل ، کارهای مقدماتی پایان نامه خود را انجام می دهید و دو سال پایان تحصیل به طور تمام وقت بر روی پایان نامه خود کار می کنید. در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا در روسیه امکان تحصیل هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد. 

سوالات متداول هزینه تحصیل در روسیه 2021

هزینه دانشگاه پزشکی در مسکو چقدر است؟

شهریه دانشگاه پزشکی در مسکو در دانشگاه های مورد تایید ایران در دانشگاه های مختلف متفاوت است . مثلا شهریه پزشکی دانشگاه لومونسف حدود ۶ هزار و پانصد دلار در سال. شهریه دانشگاه سماشکو ۷۵۰۰ دلار در سال و شهریه دانشگاه سچنوا ۹ هزار دلار در سال است. 

هزینه دانشگاه پزشکی در روسیه در شهر های مختلف با هم فرق داره ؟

شهریه دانشگاه پزشکی در روسیه از شهری به شهر دیگر تفاوت چندانی ندارد. در هر شهر هم دانشگاه های ارزان و هم گران وجود دارد. مثلا هزینه دانشگاه پزشکی در سن پترزبورگ هم مانند مسکو در دانشگاه ها معتبر بین ۵ تا ۶ هزار دلار در سال است. 

شهریه دانشگاه های روسیه در رشته های غیر پزشکی چقدر است؟ 

شهریه دانشگاه در روسیه در بسته به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. اما به صورت کلی حل اقل تحصیل در روسیه در دانشگاه های دولتی حدود ۲ هزار دلار . در اکثر دانشگاه های متوسط ۳ تا ۴ هزار دلار و در بعضی دانشگاه های خاصی و در رشته های خاص تا ۱۰ هزار دلار در سال است. 


122 دیدگاه در “هزینه تحصیل در روسیه به تومان 2021

 1. سلام وقتتون بخیر .من معدل کل دیپلمم هجده هستش با این معدل میتونم وارد دانشگاههای سن پترزبورگ بشم؟ و اینکه من نمیتونم از طریق واتس اپ ارتباطی داشته باشم با شما شماره واتساپتون رو موجود ندیدم

  • سلام. دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ برای کورس اصلی شرط معدل نداره. دانشگاه ملی سن پترزبورگ نمرات زیست و شیمی میانگین باید بالای 19 باشه.
   میتونید با شماره همکارم در ایران تماس بگیرید 09387441749

 2. الان با توجه به اوضاع کرونا چطوری میشه هم تحصیل کرد و هم در کشور خودم باشم
  و اینکه هزینه ها خیلی زیادن من ۱۹ سالمه و تصمیم داشتم کمی تحقیف کنم در رابطه با روسیه
  و اینکه ازموناش ب چ صورته هزینه ها ممنون میشم کمک کنید

  • فعلا دوره پادفک و می تونید به صورت آنلاین بخونید اما برای کورس اصلی حتما باید حضوری به روسیه بیاید

 3. سلام وقت شما بخیر من 25 سال دارم و معدل کل دیپلمم 12 هستش آیا با این شرایط سن و معدل میتونم رشته دندان پزشکی رو بخونم در روسیه؟!

  • از نظر روسیه مشکل نداره ولی از نظر تایید بودن مدرک در ایران به مشکل می خورید. چون معدل بالای 16 لازم است. البته معدل زیر 16 تایید می شود به شرط این که شما در طول تحصیل معدلتون بالای 15 بشه و بعد از برگشت به ایران در آزمون ارزشیابی نمره 2 از 3 بگیرید

 4. سلام .ببخشید دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت هستن به زبان روسی هستن فقط؟؟ یعنی اگر دانشگاه به زبان انگلیسی بریم مورد تایید ایران نیست ؟؟

  • از امسال به زبان انگلیسی هم می شه در دانشگاه های تایید ایران درس خوند. فقط قبلا حتما باید مدرک زبان روسی گرفته باشید

 5. سلام خسته نباشید دانشگاه فدرال کازان شرط معدل داره؟
  و این ک ازمون ورویش سخته؟
  کدوم دوره پادفک مناسب تره از نظر قیمت؟

  • سلام. طبق قانون گفته بودن معدل بالای 16 اما امسال ما دانشجو داشتیم با معدل پایین تر هم قبول کردن. پادفک آنلاین مناسبترین دانشگاه پاولوف هست که حدود 1350 دلا راست. حضوری دانشگاه فدرال کازان با 2100 دلار

 6. سلام ، من کارشناس مامایی هستم
  ایا میتونم در دانشگاه پاولوف پزشکی بخونم و همزمان در همون منطقه شهری در کنار تحصیل کار هم کنم ؟

  • سلام. طبق قانون دانشجو می تونه بعد از دوره پادفک کار کنه اما این که آیا بشه مرتبط به رشته خودتون کاری پیدا کنید نمی تونم با قطعیت بگم.

 7. سلام و درود و احترام..هزینه تحصیل در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه کازان چقدر است؟؟؟
  هزینه زندگی(شامل خوابگاه و خوراک و پوشاک+ ب صورت کاملا عارفانه و درویشانه و همراه با قناعت) چقدر است؟؟؟

  • سلام . مطمئن نیستم دانشگاه فدرال کازان رشته هوا فضا داشته باشه. بهتر برای این رشته ها دانشگاه ها این حوزه در شهرهای مسکو یا سن پترزبورگ رو انتخاب کنید

 8. سلام خسته نباشید من می تونم بدون گذراندن پادفک و به زبان انگلیسی در رشته پزشکی تحصیل کنم در دانشگاه موردتایید ترم اول که امسال شروع می شود بصورت غیر حضوری و مجازی تحصیل کنم

  • تحصیل به زبان انگلیسی در صورتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است که شما قبلش زبان روسی خوانده باشید و مدرک آ2 زبان روسی گرفته باشید

 9. سلام
  برای معدل رشته های پزشکی بدون آزمون کدوم معدل ملاک هست ؟ کتبی یت نهایی؟

  • برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه بدون ازمون معدل نهایی دروس زیست و شیمی ملاک است

 10. سلام.من معدلم ۱۹.۷۰و فارغ التحصیل سال ۹۸ در رشته تجربی هستم،دانشگاه بدون ورودی هزینش چه قدر هست؟و حدودا کی میتونم برگردم ایران؟

  • دو تا دانشگاه در روسیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی آزمون ورودی ندارد. یکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ با معدل بالای 19 و یکی دانشگاه رودن مسکو با معدل بالای 16

    • سلام با داشتن مدرک دیپلم و پاسپورت می تونید اقدام کنید
     میتونید با شماره همکارم در ایران تماس بگیرید 09387441749

 11. سلام
  ببخشید میخواستم بپرسم که برای ورود به دانشگاه های روسیه در رشته دندان پزشکی«مورد تایید وارت بهداشت» حتما باید ازمون ورودی که شامل زیست و شیمی و… میشه رو داد؟

  • در اکثر دانشگاه ها روسیه مورد تایید ایران ازمون ورودی برگزار میشه . اما دو دانشگاه امسال ازمون ورودی نداشت. دانشگاه ملی سن پترزبورگ که شرط ورود معدل بالای 19 بود و دانشگاه رودن مسکو که شرط ورود معدل بالای 16 است.

 12. سلام میخواستم بپرسم دقیقا کدوم دانشگاه مورد تایید روسیه داروسازی دکتری pharm D مثل ایران.داره و چند ساله هست?

  • در بین دانشگاهای مورد تایید وزارت بهداشت چهار دانشگاه در روسیه داروسازی داره. دانشگاه لومونوسف – دانشگاه رودن – دانشگاه پیراگوف – دانشگاه کازان
   در روسیه داروسازی مانند پزشکی و دندانپزشکی (دکتری ) محسوب میشه

 13. سلام من دوره پادفک رو گذروندم لطفا بگید کدوم دانشگاه در مسکو ب زبان انگلیسی که از نظر هزینه هم مناسب باشه هست

 14. سلام میخواستم بدونم این دروس زیست و شیمی که در دوره پادفکت تدریس می کنند مثل زیست و شیمی در داخل مدارس ایران است یا کلا متفاوت میباشد؟

 15. سلام، بنده مهندس عمران هستم با سابقه کاری حدود 15 سال در زمینه های کاری متنوع مربوط به رشته عمران و ساختمان ، اگر برای ادامه تحصیل و همچنین اشتغال قصد سفر به روسیه داشته باشم ، زمینه های ادامه تحصیل و اشتغال همزمان فراهم هست؟ در ضمن در زمینه ادامه تحصیل در زمینه معماری هم علاقه دارم. زمینه کاری در رشته معماری بیشتر هست یا عمران

  • سلام. طبق قانونی که از سال 2020 اجرای شده است دانشجویان خارجی می توانند همزمان با تحصیل کار کنند. البته در اوایل با توجه به عدم آشنایی کامل به زبان روسی شاید شرایط کار کمی دشوار باشد که با فراگیری زبان روسی این مشکل به مرور زمان مرتفع می شود. در مورد رشته معماری و عمران دانشگاه های خوبی در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ است. در خصوص بازار کار فکر نمی کنم تفاوت چندانی باشد

 16. سلام خسته نباشید.من 19 سالمه و فارغ التحصیلم … میخام در دانشگاه های غیر تایید پزشکی بخونم .هرسایتی میرم فقط لیست دانشگاه های تایید هست.میتونید راهنماییم کنید .

 17. سلام
  من سی سال دارم و فارغ التحصیل مهندسی صنایع هستم با معدل 12/60
  میخواستم بدونم امکانش هست در دانشگاه های روسی مورد تایید وزارت بهداشت دندانپزشکی بخونم؟

  • سلام. از امسال بعضی از دانشگاه های روسیه شرط معدل گذاشته اند اما هنوز هم خیلی از دانشگاه های روسیه (حتی بعضی از دانشگاه های مورد تایید ایران) شرط معدل ندارند.

 18. سلام
  من 1400 دیپلم می‌گیریم
  می‌خواستم بدونم برا گرفتن بورس تحصیلی از کی باید اقدام کنم؟! و اینکه شانس گرفتن بورس تحصیلی چقده!!؟

  • برای ثبت نام بورسیه حتما باید اصل یا گواهی موقت دیپلم داشته باشید. ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه همه ساله در دی ماه شروع می شود

 19. سلام خسته نباشید
  بهترین دانشگاه پزشکی روسیه و مورد تایید وزارت علوم ایران کدام دانشگاهه؟
  به چه زبانی هست؟
  کدوم شهر؟
  و هزینه زندگیش بطور معمول در ماه چقدره؟

  • سلام. دانشگاه لومونسف مسکو- شهریه سالی حدود ۷ هزار دلار. به زبان روسی. هزینه زندگی در مسکو ماهی حدود ۵۰۰ دلار

 20. سلام میخواستم بدونم که هزینه ی تحصیل و زندگی در دانشگاه پاولوف چقدر میشه در یک سال ؟ به تومان باشه.

  • سلام. نرخ تومان نسبت به روبل و دلار مرتب تغییر می کند. در حال حاظر حدود ۱۱۰ میلیون تومان در سال شهریه پزشکی- هزینه زندگی در سن پترزبورگ سال حدود ۱۰۰ میلیون تومان

 21. سلام خسته نباشید برای شرکت در دوره پدافک باید چه معدلی داشته باشیم ؟

 22. من خودم از فنی حرفه ای مدرک دندون سازی گرفتم و رفیقم از مرکز آموزش خصوصی! حالا کدومش واسه روسیه مورد قبوله!؟

 23. سلام من پرستارم میتونم اونجا هم کار کنم هم درس بخونم؟
  و اینکه آیا دلار دانشجویی به ما تعلق میگیره؟

  • طبق قانون جدید دانشجویان خارجی همزمان با تحصیلی می توانند کار کنند. دلار دانشجویی چند سالی است که لغو شده است. البته صحبت هست که در اینده دوباره داده شود. اما هنوز رسمی نیست

 24. سلام
  من مدرک دندون سازی دارم، با این مدرک، آیا می توانم روسیه کار پیدا کنم یا خیر؟!

  • سلام. کار کردن برای کسانی که خارج از روسیه مدرک گرفته اند خیلی مشکل است چون هم مشکل زبان روسی دارید هم مشکل گرفتن اقامت و مجوز کار که برای شهروندان خارجی گرفتن آن خیلی دشوار است

 25. سلام خسته نباشید..دوره پادفک کی ثبت نام داره؟؟؟الان میشه ثبت نام کرد؟

  • سلام. دوره استاندارد ثبت نام از خردادماه شروع میشه. اما الان هنوز بعضی دانشگاه ها دوره های فشرده دارند

   • سلام میشه لطفا در مورد خوابگاه ها هم اطلاعات بدید
    اونطور که شنیدم میگن خیلی از نظر بهداشتی خوب نیست

    • سلام. در اکثر دانشگاه ها متاسفانه کیفیت خوابگاه ها خیلی خوب نیست. معمولا ساختمان های قدیمی است . به همین خاطر بعضی از دانشجویان بعد از چند ماه ماندن در خوابگاه منزل اجاره می کنند

 26. سلام وقت بخیر.من معدل کلم ۱۸:۵۸و۲۵سال دارم.ایا تو کالج پذیرفته میشم؟و اینکه امتحان ورودی سخت هست؟چند درصد افراد قبول میشن

  • سلام. بله می تونید در دوره پادفک پذیرش بگیرید. امتحان ورودی در دانشگاه های مختلف متفاوت است. در بعضی دانشگاه ها دشوار تر و در بعضی راحت تر. اما به طور کلی سطح آزمون ورودی در روسیه راحت تر از کنکور ایران است

 27. سلام ، میخواستم بدونم اگه همزمان با درس کار هم بکنیم میتونیم هزینه های تحصیل و خرج زندگیمونو بدیم؟

  • سلام. شاید با کار حین تحصیل در روسیه بشود هزینه زندگی را تامین کرد. اما هم تحصیل و هم زندگی به سختی

 28. سلام
  ببخشید معدل برای سن پطرزبورگ اولویت با چه کسانی هست؟

  • برای ورود به دانشگاه های روسیه در اکثر دانشگاه ها شرط معدل وجود ندارد

 29. سلام کسانی که در یک دانشگاه پزشکی غیر تایید ایران در روسیه درس میخونن و سربازند چگونه میتونن به ایران بیان و دوباره به روسیه برگردند

  • برای تردد نامه اشتغال به تحصیل به همراه مهر تایید سفارت ایران در روسیه لازم است. اگر سفارت همکاری کنند و نامه شما رو مهر بزند می تونید تردد کنید.

 30. سلام من 1400دیپلم میگیرم و میخوام پزشکی روسیه بخونم میخواستم بدونم چه موقع باید برا کاراش ثبت نام کنی و اینکه بعد از گرفتن دیپلم چه موقعه اعزام میشی به روسیه؟

  • سلام. از اوایل خردادماه باید اقدام کنید. شروع کلاسها از اوایل مهر ماه خواهد بود

 31. سلام
  در شهر مسکو برای رشته دکتری حقوق تجارت کسب وکاردانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران هم هست ؟

  • بله . چندین دانشگاه است از جمله دانشگاه روابط بین الملل مسکو

 32. سلام وقت بخیر ببخشید میخواستم بپرسم آیا میشه در دانشگاه غیر معتبر تحصیل کرد و به روشی آن را در ایران معادل سازی کرد و این که هزینه دندانپزشکی به زبان روسی دانشگاه کازان چقدره

  • سلام. می شود در دانشگاه غیر معتبر در روسیه تحصیل را شروع کرد و بعد از آن در سالهای بالاتر انتقالی گرفت به دانشگاه های معتبر (حداقل ۵۰ درصد دروس باید در دانشگاه معتبر خوانده شود)

  • سلام. از نظر دانشگاه داشتن مدرک پادفک اجباری نیست. اما برای تایید مدارک توسط وزارت بهداشت ایران الزامی است

 33. سلام من از نظر معدل کلا مشکلی ندارم معدلم بالای نوزده هست و من نمیخوام که به ایران برگردم بعد از فارغ التحصیلیم با این شرایط میشه دانشگاه بهتری با همین هزینه ها پیداکرد که برای کشورهایی مثل کانادا و یا امریکا معتبر تر باشه تا بتونم تخصص رو اونجا بخونم یا حداقل بتونم به اون کشور ها مهاجرت کنم بعد از پایان تحصیلم و اینکه به زبان انگلیسی هم مسلط هستم و با این شرایط به انگلیسی بخونم درس رو
  بهتر نیست ؟

  • سلام. از نظر اعتبار بعضی دانشگاه های روسیه اعتبار جهانی بسیار خوبی دارند.
   در خصوص تحصیل به زبان روسی یا انگلیسی پیشنهاد ما تحصیل به زبان روسی است چون:
   هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه بالاتر از تحصیل به زبان روسی است
   تعداد دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند بسیار محدود است.
   در رشته ها شما چون زمان زیادی با بیمار در کارهای عملی سر و کار دارید بهتر است زبان روسی یاد داشته باشید.

 34. سلام با معدل 13.60 کارشناسی میشه برای کارشناسی ارشد دانشگاه ایتمو اپلای کرد ؟

  • سلام. دانشگاه ایتمو اولویت با معدل بالای ۱۴ است اما با این معدل هم می شود پذیرش گرفت. جهت مشاوره رایگان می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید

 35. سلام میخاستم بدونم این هزینه های بالا با هزینه ی آموزش زبان روسی جمع شده یا نه ؟

  • سلام. دوره پادفک زبان معمولا یک سال هست و شهریه اش مشخص هست. در بخش شهریه پادفک نوشته شده. شهریه دانشگاه به صورت سالانه قید شده که فقط شامل شهریه دانشگاه برای مدت یک سال می شود

 36. سلام این هزینه هایی که به تومن برای دانشگاه پادفک گذاشتید برای هر ترمه یا برای هر مقطع

 37. سلام میخواستم بپرسم رشته فیزیوراپی در چه دانشگاههایی توی روسیه مورد تایید ایرانه و شهریش چقدره؟؟

  • سلام. دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه رشته فیزیوتراپی ندارند

 38. سلام مرسی از اطلاعات مفیدتون.من سال ۹۸ دیپلم تجربی گرفتم.زود ترین زمانی که میتونم پادفک پزشکی ثبت نام کنم تا هر چه زود تر وارد پزشکی به زبان روسی بشم؛چه زمانیه؟

 39. سلام ببخشيد من ١٤٠٠ ديپلم ميگيرم و ميخوام پزشكي روسيه بخونم امسال بهمن بايد پادفك ثثبت نام كنم؟ كي اقدام كنم كه تابستون بتونم برم؟

  • سلام. معمولا پادفک بعد از گرفتن دیپلم باید سپری شود. اما امسال به علت مسئله کرونا ویروس امکان خواند دوره پادفک به صورت غیر حضوری وجود دارد. و شما همزمان با دیپلم می توانید پادفک بخوانید و بعد از گرفتن دیپلم برای تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی به روسیه بیایید.

 40. سلام ممنون از اطلاع رسانی عالی شما_
  شرایط برای بورس شدن دندان پزشکی روسیه چجوریه؟
  و یا اینکه از طریق ازدواج دانشگاهی بخام اقامتم بگیرم؟
  و قبل از کارشناسی هم میشه بورس شد؟

  • بورسیه تحصیلی روسیه به دوره های کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می شود. البته شانس گرفتن بورسیه در مقاطع ارشد و دکترا بالاتر از مقاطع کارشناسی و پزشکی و دندانپزشکی است. شهروند خارجی در صورت ازدواج با شخص روس می تواند اقامت روسیه را بگیرد

  • هزینه های تحصیلی با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت. در دانشگاه های مورد تایید ایران در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مسکو حدود ۷۵۰۰ دلار در سال است. در شهر سن پترزبورگ حدود ۴-۵ هزار دلار در سال

 41. سلام خسته نباشین…. قصد دارم در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولوف تحصیل کنم فقط معدل دیپلمم 16/5 هست. یعنی نمیتوانم پذیرش بگیرم… دربقیه دانشگاه ها چی؟(بااین معدل منظورمه)

  • برای وارد شدن به رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولوف شرط معدل وجود ندارد. شما در صورت قبولی در ازمون ورودی دانشگاه پاولوف که شامل دروس زیست شناسی و شیمی می شود وارد دانشگاه می شود.

   • منظورم اینه برای دوره پادفک پاولوف میتونم با این معدل پذیرفته بشم؟

    • ثبت نام پادفک پاولوف در دو مرحله انجام میشه. و در هر مرحله ظرفیت ۶۰ نفر. در مرحله اول که معمولا در اردیبهشت ماه انجام میشه شانس دارید با این معدل پذیرش بگیرید. اما در مرحله دوم به علت تعداد زیاد درخواست اولویت با کسانی که معدل بالاترین دارند.

 42. سلام ، آیا بعد از یک تحصیل در رشته دندانپزشکی میتوان به ایران برگشت وادامه تحصیل داد ،لطفا توضیح دهید

  • طبق بخشنامه جدید وزارت بهداشت کسانی که بعد از سال ۱۳۹۸ وارد دانشگاه های خارج از کشور می شوند در رشته های زیر نظر وزارت بهداشت ، اجازه انتقال حین تحصیل به دانشگاه های داخل را ندارند. فقط بعد از پایان تحصیل می توانند مدرک خود را در ایران معادل سازی کنند.

 43. سلام خسته نباشید
  اگه مدرک زبان انگلیسی داشته باشیم نیازی به گذراندن دوره پادفک هست؟

  • سلام. خیر اما توجه داشته باشید که تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه مورد تایید ایران نیست.

 44. سلام و وقت بخیر
  من نظام جدیم وامسال سال دومی بود که کنکور دادم
  معدل کتبی نهاییم ۱۴/۶۱
  و معدل کل دیپلم سه سالم ۱۷/۸۰ است
  برای ورود به دانشگاه و پادفک پاولوف کدام یک مد نظر است
  و اینکه توسط دانشگاه پاولف بورسیه بشیم چه شرایطی داره!؟

  • برای معدل فقط معدل نهایی مد نظر هست. امسال زمان ثبت نام پادفک دانشگاه پاولوف به اتمام رسیده است. می تونید پادفک رو در دانشگاه دیگر خوانده و بعد وارد کورس اصلی پاولوف شوید. برای کسب اطلاعات دقیق تر لطفا با مشاورین روس دانش تماس بگیرید.

 45. سلام. تحصیل پزشکی به زبان روسی در دانشگاه نووسیبیرسک مورد تایید ایران هست ؟

  • بله. البته باید توجه داشته باشید که تحصیل پزشکی دانشگاه نووسیبرسک در سه سال اول به زبان انگلیسی است و از سال ۴ تا ۶ به زبان روسی خواهد بود. و در پایان مدرک به زبان روسی صادر می شود که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است

   • سلام خسته نباشید،میخواستم بگم مطمئنید سه سال اول به انگلیسی هست برای نووسیبیریسک؟؟آخه من امسال برا پادفک نووسیبیریسک پذیرش گرفتم و پذیرش برا زبان روسیش گرفتم که اتفاقا از پادفک انگلیسیش هزار دلار ارزون تر هم بود،،کلا میخوام بگم تا جایی که من متوجه شدم انتخاب با خودته که سه سال اول رو روسی بخونی یا انگلیسی مثلا من روسی رو انتخاب کردم.

    • دانشگاه نووسیبیرسک دو گروه پزشکی دارد. یک گروه از ابتدا تا انتها فقط به زبان روسی است. یک گروه دوه انگلیسی روسی است. یعنی چند سال اول به زبان انگلیسی و بعد به زبان روسی

  • هزینه زندگی تا حدودی به خود شخص بستگی داره اما شاید بشود گفت میانگین هزینه زندگی در مسکو در ماه حدود ۵۰۰ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.